*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ32 Θεατρολόγοι  (Αναγνώστηκε 173996 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #280 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 02:54:10 μμ »
http://www.minedu.gov.gr/publications/docs/4i019_4b_signed_101130.pdf

Δεν βάζουμε βαθμούς για την φετινή χρονιά..Την επόμενη τι; ??? ??? ???

Και μεις οι Πληροφορικοί το ίδιο. Σε προβληματίζει το αν θα βάζουμε του χρόνου ή το αν θα είμαστε καν;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #281 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:31:23 μμ »
Εμμέσως αυτό με προβληματίζει...Αλλά θεωρώ ότι αφού του χρόνου θα επεκταθεί και στα υπόλοιπα σχολεία το αναμορφωμένο ωράριο καθώς θα έχουν (φαντάζομαι) γίνει και τα βιβλία για όλες τις τάξεις τότε θα υπάρχει μια πιο οργανωμένη βάση ώστε να "δικαιολογεί" βαθμούς. Σε κάθε περίπτωση δεν πιστεύω ότι ο βαθμός κρίνει την εξέλιξη του μαθητή ή τον "ηρεμεί"...Απλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι η βαθμολογία μας καθιστά ισότιμα μέλη του σχολείου (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ ;))

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #282 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:44:20 μμ »
Εμμέσως αυτό με προβληματίζει...Αλλά θεωρώ ότι αφού του χρόνου θα επεκταθεί και στα υπόλοιπα σχολεία το αναμορφωμένο ωράριο καθώς θα έχουν (φαντάζομαι) γίνει και τα βιβλία για όλες τις τάξεις τότε θα υπάρχει μια πιο οργανωμένη βάση ώστε να "δικαιολογεί" βαθμούς. Σε κάθε περίπτωση δεν πιστεύω ότι ο βαθμός κρίνει την εξέλιξη του μαθητή ή τον "ηρεμεί"...Απλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι η βαθμολογία μας καθιστά ισότιμα μέλη του σχολείου (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ ;))

Ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αν δεις και σε δικά μας topics τα ίδια μας προβληματίζουν. Γενικότερα η βαθμολογία σαν βαθμολογία δεν λέει τίποτα. Η γνώση μετράει. Όμως δυστυχώς έτσι όπως είναι το σύστημα αρκετοί μαθητές σε παίρνουν σοβαρά μόνο με την απειλή του βαθμού ή με τον φόβο του γονέα. Απο την μια φέτος ως πρώτη χρονιά μας λύνει τα χέρια....απο την άλλη "αγχωνόμαστε" για την αντίδραση των μαθητών απο οταν δουν οτι δεν θα βαθμολογούνται και μετά. Αν το ξέραμε απο την αρχή θα ήταν κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερα. Τώρα πρέπει να περάσουμε στα παιδιά κάτι διαφορετικό. Όπως και να έχει πιστεύω οτι όλα θα πάνε καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #283 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 09:26:39 μμ »
Πάντως εγώ θα ήθελα να δω την αιτιολογία του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου (Έχοντας  υπόψη τη με αριθμ.32/25-10-2010 Πράξη του τμήματος Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου,).Ξέρει κανείς αν έχει αναρτηθεί πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:39:08 »

Αποσυνδεδεμένος ermios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #284 στις: Δεκέμβριος 08, 2010, 06:10:25 μμ »


ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΧΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ...... ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΔΟΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2010, 06:39:37 μμ από oratios »

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #285 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 09:49:37 πμ »
Γεια Χαρά :)

Επιτέλους, μετά από τις κινητοποιήσεις δύο μηνών, μία απόφαση που μας λύνει τα χέρια!
Ας την αξιοποιήσουμε όλοι!!!



ΔΟΕ: Επίσχεση εργασίας αναπληρωτών μέσω ΕΣΠΑ - ΟΜΑΔΙΚΕΣ δηλώσεις ανά σχολείο

08/12/2010 - 19:40

 

ΕΞ. ΕΠΕΙΓΟΝ

Αρ. Πρωτ.1538
   

Αθήνα  8/12/2010

Προς

Τους Συλλόγους Εκπ/κών Π.Ε.

      

 
 
Θέμα: Επίσχεση εργασίας αναπληρωτών μέσω ΕΣΠΑ

Συνάδελφοι,

            Το Δ.Σ. της ΔΟΕ, στη σημερινή του συνεδρίαση (8-12-2010), και αφού έλαβε υπόψη του το γεγονός ότι οι αναπληρωτές που προσελήφθησαν μέσω των προγραμμάτων ΕΣΠΑ, στη συντριπτική τους πλειοψηφία, παραμένουν απλήρωτοι επί τρίμηνο (Σεπτέμβρης – Οκτώβρης – Νοέμβρης), παρά τις διαβεβαιώσεις του Υπ. Παιδείας, ομόφωνα αποφάσισε να καλέσει τους συναδέλφους αναπληρωτές ΕΣΠΑ να προβούν σε επίσχεση εργασίας, καταθέτοντας σχετική δήλωση στις Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, από την  Πέμπτη 16 του Δεκέμβρη 2010 (με ευθύνη των Συλλόγων Π.Ε).
            Καλούμε  τους  Συλλόγους εκπαιδευτικών Π.Ε. να ενημερώσουν σχετικά τους συναδέλφους, να οργανώσουν την κατάθεση των δηλώσεων επίσχεσης εργασίας,   καθώς επίσης και συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας, τις μέρες επίσχεσης, στις Δ/νσεις Εκπαίδευσης. Για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση μπορείτε να απευθύνεσθε στα μέλη του Δ.Σ. της ΔΟΕ και στο Νομικό Σύμβουλο. (Σας αποστέλλουμε τη γνωμοδότηση του Νομικού Συμβούλου της ΔΟΕ και υπόδειγμα δήλωσης).
 
 
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
Το ΔΣ του συλλόγου παρακαλεί πολύ να συμπληρωθούν οι Δηλώσεις επισχεσης εργασίας από όλους τους αναπληρωτές ΕΣΠΑ (Μία δήλωση ομαδική ανά σχολείο) και να σταλούν στο Σύλλογο με Φαξ 2821046468.
Η ημερομηνία έναρξησ της επίσχεσης είναι 16/12/2010 και αφορά όλους τους απλήρωτους αναληρωτές ΕΣΠΑ.
 

Θέμα: Επίσχεση Εργασίας Αναπληρωτών

 

     Είναι γνωστό πως κατά το άρθρο 648 του Αστικού Κώδικα με την σύμβαση εργασίας ο εργαζόμενος έχει υποχρέωση να παρέχει την εργασία του στον εργοδότη και αυτός να καταβάλει το συμφωνημένο μισθό και κατά το άρθρο 656 αν ο εργοδότης έγινε υπερήμερος ως προς την αποδοχή της εργασίας ή αν η αποδοχή της εργασίας είναι αδύνατη από λόγους που τον αφορούν και δεν οφείλονται σε ανώτερη βία, ο εργαζόμενος έχει δικαίωμα να απαιτήσει το μισθό, χωρίς να είναι υποχρεωμένος να παράσχει την εργασία σε άλλο χρόνο. Από τις διατάξεις αυτές συνάγεται πως στη σύμβαση εργασίας υπάρχει παροχή και αντιπαροχή. Ο εργαζόμενος παρέχει την υπηρεσία του, διαθέτοντας τις δυνάμεις στον εργοδότη του, ο οποίος τον πληρώνει, καταβάλλοντας την συμφωνημένη αμοιβή. Αν κάποιο από τα μέρη δεν εκπληρώσει την παροχή του, περιέρχεται σε υπερημερία. Ο εργοδότης επομένως καθίσταται υπερήμερος ιδιαίτερα όταν δεν καταβάλει εμπρόθεσμα το μισθό στον εργαζόμενο.

     Αντίδραση του μισθωτού στην υπερημερία αυτή του εργοδότη μπορεί να είναι μεταξύ των άλλων και η άσκηση του δικαιώματος της επίσχεσης εργασίας, που σημαίνει άρνηση παροχής της εργασίας του, για όσο χρόνο ο εργοδότης του θα συνεχίζει να είναι υπερήμερος εξ αιτίας της μη πληρωμής του μισθού και μάλιστα χωρίς υποχρέωση να βρίσκεται στο χώρο δουλειάς.

    Εξυπακούεται ότι όταν ο μισθωτός ασκεί το δικαίωμα της επίσχεσης εργασίας, ο εργοδότης δεν μπορεί να θεωρήσει λυμένη τη σύμβαση εργασίας και γινόμενος υπερήμερος ως προς την αποδοχή των υπηρεσιών του εργαζόμενου οφείλει και το συμφωνημένο μισθό. Αυτή είναι και η διαφορά από την απεργία (ιδιαίτερα στην περίπτωση που η επίσχεση ασκείται ομαδικά).

    Δεν έχουμε καμιά αμφιβολία ότι το δικαίωμα αυτό μπορεί να ασκηθεί και από μισθωτούς του Δημοσίου, ιδιαίτερα μάλιστα από όσους συνδέονται με αυτό με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, όπως εν προκειμένω.

    Επειδή βέβαια όπως έχει κριθεί και νομολογιακά, μεταξύ των προϋποθέσεων άσκησης του εν λόγω δικαιώματος είναι και ότι αυτό πρέπει να ασκείται εντός των ορίων της καλής πίστης, των χρηστών και συναλλακτικών ηθών και του κοινωνικοοικονομικού σκοπού του δικαιώματος, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος, αν επιδιωχθεί δικαστικά, να αναγνωριστεί ότι ασκείται καταχρηστικά. Αυτό όμως δεν σημαίνει και αποθάρρυνση από την άσκησή του.

Ο Νομικός Σύμβουλος

ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ





ΕΞΩΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΠΙΣΧΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

    

      Των:

       1)………………………………….., εκπ/κού κλάδου……., κατοίκου….. …………….

       2)………………………………….., εκπ/κού κλάδου……., κατοίκου….. …………….

       3)………………………………….., εκπ/κού κλάδου……., κατοίκου….. …………….

ΠΡΟΣ

    

     Το Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, όπως εκπροσωπείται στην υπό κρίση περίπτωση.

--------

    
     Κατ’αρχήν διαμαρτόμαστε και με την παρούσα για τη στάση της υπηρεσίας μας απέναντί μας και μάλιστα στην αρχή της εργασιακής μας σχέσης, αφού ενώ μας έχουν ανατεθεί καθήκοντα διδασκαλίας και ενώ προσφέρουμε ανελλιπώς τις υπηρεσίες μας, καθυστερείτε εντελώς παράνομα, αντισυμβατικά και αδικαιολόγητα την καταβολή των αποδοχών μας από1)…………... 2)...............3)..........αντίστοιχα.
 
     Επειδή η πιο πάνω κατάσταση μας έχει δημιουργήσει προβλήματα επιβίωσης, καθόσον στερούμαστε οιωνδήποτε άλλων πόρων και το μοναδικό και κύριο εισόδημά μας προέρχεται από αυτή μας την εργασία και δεν μπορούμε να καλύψουμε ούτε τις βασικές βιοτικές μας ανάγκες.
 
ΓIA TOYΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ
 
Και με τη ρητή επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματός μας.
 
ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ
 

     Ότι ασκούμε το δικαίωμά μας για επίσχεση εργασίας, άρα απέχουμε από τα καθήκοντά μας, από……16/12/2010………..και μέχρις ότου μας καταβληθούν όλες οι καθυστερούμενες αποδοχές μας, σύμφωνα με το άρθρο 325 Α.Κ. Εξυπακούεται ότι είμαστε πάντοτε και ανά πάσα στιγμή στη διάθεση της Υπηρεσίας, πρόθυμοι και έτοιμοι να παράσχουμε εκ νέου την εργασία μας, ευθύς ως μας καταβληθούν όλες οι νόμιμες αποδοχές μας, συμπεριλαμβανομένων και αυτών του χρόνου της επίσχεσης εργασίας, ειδοποιώντας μας σχετικά για την άρση της υπερημερίας Σας.

……………-12-2010

Ο/Η ΔΗΛΩΝΩΝ/ΝΟΥΣΑ




ΕΞΩΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΠΙΣΧΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

    

      Του/της……………………………….., εκπ/κού κλάδου……., κατοίκου….. …………….

ΠΡΟΣ

    

     Το Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, όπως εκπροσωπείται στην υπό κρίση περίπτωση.

--------

    

     Κατ’αρχήν διαμαρτύρομαι και με την παρούσα για τη στάση της υπηρεσίας μου απέναντί μου και μάλιστα στην αρχή της εργασιακής μας σχέσης, αφού ενώ μου έχουν ανατεθεί καθήκοντα διδασκαλίας και ενώ προσφέρω ανελλιπώς τις υπηρεσίες μου, καθυστερείτε εντελώς παράνομα, αντισυμβατικά και αδικαιολόγητα την καταβολή των αποδοχών μου από……………..

    Επειδή η πιο πάνω κατάσταση μου έχει δημιουργήσει προβλήματα επιβίωσης, καθόσον στερούμαι οιωνδήποτε άλλων πόρων και το μοναδικό και κύριο εισόδημά μου προέρχεται από αυτή μου την εργασία και δεν μπορώ να καλύψω ούτε τις βασικές βιοτικές μου ανάγκες.

ΓIA TOYΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ

Και με τη ρητή επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματός μου.

ΔΗΛΩΝΩ

     Ότι ασκώ το δικαίωμά μου για επίσχεση εργασίας, άρα απέχω από τα καθήκοντά μου, από……………..και μέχρις ότου μου καταβληθούν όλες οι καθυστερούμενες αποδοχές μου, σύμφωνα με το άρθρο 325 Α.Κ. Εξυπακούεται ότι είμαι πάντοτε και ανά πάσα στιγμή στη διάθεση της Υπηρεσίας, πρόθυμος/η και έτοιμος/η να παράσχω εκ νέου την εργασία μου, ευθύς ως μου καταβληθούν όλες οι νόμιμες αποδοχές μου, συμπεριλαμβανομένων και αυτών του χρόνου της επίσχεσης εργασίας, ειδοποιώντας με σχετικά για την άρση της υπερημερίας Σας.

……………-12-2010
Ο/Η ΔΗΛΩΝΩΝ/ΝΟΥΣΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2010, 09:54:25 πμ από millhaven »

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #286 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 11:43:51 πμ »
Ξέρουμε πότε σκοπευει η Γ΄Αθήνας να πληρώσει Οκτώβρη και Νοέμβρη ?

Ο εκκαθαριστής της διεύθυνσης είναι τραγικός ! Προσφάτως μου έκλεισε το τηλ στα μούτρα γιατί, όπως είπε δεν τον άφηνα να ευχαριστηθεί τον καφέ του!!!!!!!!!!!!!!!
Τί να πείς ???????????????
Καμία ντροπή !!!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #287 στις: Δεκέμβριος 29, 2010, 10:04:54 πμ »
Ξέρουμε πότε σκοπευει η Γ΄Αθήνας να πληρώσει Οκτώβρη και Νοέμβρη ?

Ο εκκαθαριστής της διεύθυνσης είναι τραγικός ! Προσφάτως μου έκλεισε το τηλ στα μούτρα γιατί, όπως είπε δεν τον άφηνα να ευχαριστηθεί τον καφέ του!!!!!!!!!!!!!!!
Τί να πείς ???????????????
Καμία ντροπή !!!
Aφου τους αφήνετε και σας μιλάνε έτσι, καλά σας κάνουν. Κάν'του καμια αναφορά να δεις πως θα τον τσούξει.

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 01:18:23 πμ »
Είστε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 04:57:04 μμ »
Είμαστε πολύ καλά αν εξαιρέσεις ότι η Εύβοια δεν έχει πληρωθεί για Δεκέμβρη...το δώρο βέβαια το έχουμε πάρει... ζούμε το θέατρο του παραλόγου!!!!

Αποσυνδεδεμένος mgrjanis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 03:01:15 πμ »
Η Δυτική Θεσσαλονίκη πλήρςσε 18/1 και τον Δεκέμβριο...

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 09:22:16 μμ »
Καλή υπομονή σε όλους μας...Απλά σας έχασα;) Ηθικόν Ακμαιότατον αν και τα βιβλιάριο αγγίζει το 0 και η δημιουργικότητα για "φουστανέλες" στο ναδίρ ;) αχχχχχχ!!!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 10:40:03 πμ »

ΤΟ ΚΘΒΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (2/11/2010)


Το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, θέλοντας να συμβάλει στο  έργο των εκπαιδευτικών, να διευκολύνει την επικοινωνία τους με το θέατρο και να παρέχει ουσιαστική υποστήριξη σε θέματα που αφορούν στην αξιοποίηση θεατρικών προσεγγίσεων στην εκπαίδευση αναλαμβάνει μια σειρά από πρωτοβουλίες που πρόκειται να τεθούν σε εφαρμογή από τη νέα χρονιά:
1. Καθιερώνεται η «Γραμμή του Εκπαιδευτικού»: Oι εκπαιδευτικοί της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης μπορούν να επικοινωνούν με το Γραφείο Θεατρολογίας-Δραματολογίου του ΚΘΒΕ, από όπου θα παρέχονται πληροφορίες και εκπαιδευτικό υλικό για θέματα που αφορούν στη χρήση θεατρικών μεθόδων και τεχνικών στα σχολεία. (Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2310 263359, e-mail: drama@ntng.gr)
2. Έπειτα από την παρακολούθηση των παραστάσεων της Νεανικής  Σκηνής (Ηλέκτρα) οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί  έχουν τη δυνατότητα να ανταλλάξουν απόψεις με τους ηθοποιούς, τόσο για τη συγκεκριμένη παράσταση, όσο και για θέματα που αφορούν συνολικά στον μύθο των Ατρειδών, εστιάζοντας στη μοναδική σωζόμενη τριλογία του Αισχύλου, Ορέστεια.
3. Έπειτα από την παρακολούθηση της παράστασης της Παιδικής Σκηνής (Ο Χιονάνθρωπος και το κορίτσι) οι μαθητές έχουν τη δυνατότητα να διασκεδάσουν, εμπνευσμένοι από το υπέροχο ταξίδι του Τουρτούρι, συμμετέχοντας σε θεατρικά παιχνίδια, την ύλη των οποίων έχει επιμεληθεί ο κ. Ευγένιος Τριβιζάς.
4. Το ΚΘΒΕ θα διοργανώσει σεμινάρια στα οποία θα δοθεί η δυνατότητα σε όλους τους εκπαιδευτικούς να παρακολουθήσουν μαθήματα ορθοφωνίας για τη διευκόλυνση της λειτουργίας στη τάξη, καθώς και σεμινάρια από θεατρολόγους, ηθοποιούς, και σκηνοθέτες, που έχουν ως στόχο την εξοικείωση με τη διαδικασία  δραματοποίηση έργων. Οι ημερομηνίες των σεμιναρίων θα ανακοινωθούν σύντομα (Τηλέφωνο επικοινωνίας-δήλωση συμμετοχής: 2310 589104, κα. Κατερίνα Καλιτσοπούλου).

http://www.ntng.gr/default.aspx?lang=el-GR&page=16&newsid=402
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουάριος 11, 2011, 09:55:19 μμ »
Εξαιρετικό!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 886
Σύνολο: 889

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.