*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 875090 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1666 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:12:33 πμ »
syriana  αυτές οι προσλήψεις α΄ότι κατάλαβα είναι β φάση γενικής. Δεν έχουν σχέση με ΕΣΠΑ. Αν γνωρίζει κάτι άλλο κάποιος πιο έμειρος συνάδελφος ας με διορθώσει!

Οι προσλήψεις δασκάλων μέσω ΕΣΠΑ (880) προορίζονται για τα ολοήμερα σχολεία, δεν έχουν σχέση με την παράλληλη. Η αληθεια είναι ότι κανένας μας δε γνώριζε ότι θα εντάξουν τα ολοήμερα στα ΕΣΠΑ και το μάθαμε μόλις χθες λίγες ώρες πριν βγουν οι προσλήψεις. Υπήρξε και μία μικρή β' φάση δασκάλων και νηπιαγωγών (54+11 άτομα), που έγινε όπως αναμενόταν από τον κρατικό προυπολογισμό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:47:50 »

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1667 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:13:52 πμ »
Άρα καλό ΣΚ! Πάντως κάτι πρέπει να κάνουμε, χθες ήταν όλοι σίγουροι για την ΕΑ και βγήκαν όλα τα άλλα εκτός από μας. Κοροιδία!

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1668 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:15:46 πμ »
Όπως ενημερώθηκα πριν λίγο από την Ειδική Αγωγή ακόμη και σήμερα εργάζονται προκειμένου να ολοκληρώσουν την εξέταση των ενστάσεων για να "τρέξει" το σύστημα.Δεν το βλέπουν πιθανό το ΣΚ μου είπαν.Το πιθανότερο τη Δευτέρα.Ο αριθμός των προσλήψεων είναι αυτός που έχω γράψει.Αν έχω κάτι νεότερο αργότερα θα τοσας ενημερώσω!
Μπράτης.

Για  να λέει ο Μπράτης οτι δε το βλέπουν για ΣΚ....τι πρέπει να υποθέσουμε; ??? ::)

Οι πίνακες της πρωτοβάθμιας κυρωθηκαν μετά τις ενστάσεις, άρα λογικά περιμένουν να κυρώσουν και της δευτεροβάθμιας, ώστε να βγάλουν όλες τις προσλήψεις μαζί τη Δευτέρα;;; Ε, δε νομίζω να δουλέψουν και την Κυριακή πάντως για να τις βγάλουν!!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1669 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:16:43 πμ »
Ελεος! Παλι θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε.... Της γενικης που ουτε καν ακουγοταν οτι θα βγουν χτες, τους εχουν δωσει ημερομηνια αναληψης 1η Οκτωβρη... κι εμεις ουτε καν οριστικους πινακες δεν εχουμε..... ντροπη πια....

Σε εμας και που κάποια στιγμή θα βγουν τους λέμε και ευχαριστώ. Οτα μπορεί να βγουν το απογευμα και να τρεχουμε την επομένη....δε σκέφτεται κανεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:47:50 »

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1670 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:17:41 πμ »
Άρα καλό ΣΚ! Πάντως κάτι πρέπει να κάνουμε, χθες ήταν όλοι σίγουροι για την ΕΑ και βγήκαν όλα τα άλλα εκτός από μας. Κοροιδία!

Μα είναι φανερό, φταίμε εμείς που κάναμε πολλές ενστάσεις :o :o :o Αφού μας είχαν ενημερώσει οι άνθρωποι, αν βιάζεστε μην κάνετε ενστάσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1671 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:19:54 πμ »
Σε εμας και που κάποια στιγμή θα βγουν τους λέμε και ευχαριστώ. Οτα μπορεί να βγουν το απογευμα και να τρεχουμε την επομένη....δε σκέφτεται κανεις.
Μα παντα ετσι γινεται μην χαλασει η παραδοση ... :)

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1672 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:22:23 πμ »
Οι προσλήψεις δασκάλων μέσω ΕΣΠΑ (880) προορίζονται για τα ολοήμερα σχολεία, δεν έχουν σχέση με την παράλληλη. Η αληθεια είναι ότι κανένας μας δε γνώριζε ότι θα εντάξουν τα ολοήμερα στα ΕΣΠΑ και το μάθαμε μόλις χθες λίγες ώρες πριν βγουν οι προσλήψεις. Υπήρξε και μία μικρή β' φάση δασκάλων και νηπιαγωγών (54+11 άτομα), που έγινε όπως αναμενόταν από τον κρατικό προυπολογισμό.

Μήπως αυτό σημαίνει μείωση πιστώσεων για την ειδική;

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1673 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:28:52 πμ »
Μήπως αυτό σημαίνει μείωση πιστώσεων για την ειδική;

Ο Μπράτης είπε ότι οι αριθμοί για την ειδική είναι οι ίδιοι που έδωσε χθες, απλά περιμένουμε τις προσλήψεις από Δευτέρα. Λογικά είναι ανεξάρτητες πιστώσεις, αλλά υπουργείο και λογική σκέψη φαίνονται μάλλον ασύμβατες μεταξύ τους έννοιες,  οπότε απλώς αναμένετε στον υπολογιστή σας >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος syriana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1674 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:31:52 πμ »
Οι προσλήψεις δασκάλων μέσω ΕΣΠΑ (880) προορίζονται για τα ολοήμερα σχολεία, δεν έχουν σχέση με την παράλληλη. Η αληθεια είναι ότι κανένας μας δε γνώριζε ότι θα εντάξουν τα ολοήμερα στα ΕΣΠΑ και το μάθαμε μόλις χθες λίγες ώρες πριν βγουν οι προσλήψεις. Υπήρξε και μία μικρή β' φάση δασκάλων και νηπιαγωγών (54+11 άτομα), που έγινε όπως αναμενόταν από τον κρατικό προυπολογισμό.

Λέτε ρε παιδιά να μειώθηκαν οι πιστώσεις μας ; Γι αυτό θορυβήθηκα κι εγώ!

Ο Μπράτης είπε ότι οι αριθμοί για την ειδική είναι οι ίδιοι που έδωσε χθες, απλά περιμένουμε τις προσλήψεις από Δευτέρα. Λογικά είναι ανεξάρτητες πιστώσεις, αλλά υπουργείο και λογική σκέψη φαίνονται μάλλον ασύμβατες μεταξύ τους έννοιες,  οπότε απλώς αναμένετε στον υπολογιστή σας >:( >:(

Ο Μπράτης μπορεί να αναφέρεται μόνο στην πρωτοβάθμια!!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1675 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:37:55 πμ »
Μα παντα ετσι γινεται μην χαλασει η παραδοση ... :)

Εγω αναρωτιέμαι αφου έχει οριστει ΚΥΣΔΕ την Τρίτη...πως θα βγουν πιο νωρις οι προσλήψεις;

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1676 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:42:41 πμ »
Εγω αναρωτιέμαι αφου έχει οριστει ΚΥΣΔΕ την Τρίτη...πως θα βγουν πιο νωρις οι προσλήψεις;

Μα το θεμα ειναι οτι σωστα αναρωτιεσαι.... Ο Μπρατης εβγαινε και ελεγε αλλα αντι αλλων... Ειτε αυτον δουλευουν μεσα στο υπουργειο ειτε εμας, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο: εμεις μειναμε μ......ς   (χιλια συγνωμη αλλα προσωπικα ετσι νιωθω)....

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1677 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:42:48 πμ »
Λέτε ρε παιδιά να μειώθηκαν οι πιστώσεις μας ; Γι αυτό θορυβήθηκα κι εγώ!

Ο Μπράτης μπορεί να αναφέρεται μόνο στην πρωτοβάθμια!!

Χθες πήρε συνολικά 2517 άτομα μέσω ΕΣΠΑ. Αν σε αυτά προσθέσουμε τις 5700 πιστώσεις, που προορίζονται για ολόκληρη την ειδική αγωγή φτάνουν τις 8217. Και πάλι μέχρι τις 10000 πιστώσεις περισσεύουν και για να πάρει ΖΕΠ στην πρωτοβάθμια (πέρυσι ήταν μόλις 420) και για να πάρει ενισχυτική διδασκαλία στη δευτεροβάθμια. Ελπίζω ότι δεν επηρεάζονται οι πιστώσεις της ειδικής ::)

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1678 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:45:04 πμ »
Απο την άλλη γράφει οτι εξετάζονται οι ενστάσεις για να τρέξει (η χελώνα) τι σύστημα. Αφου βγήκαν οι κυρωμένοι α.θμιας αρα έχουν εξεταστεί  οι ενστάσεις. Οπότε δυο είναι τα τινα :1. αναφέρεται στην β.θμια 2. λέει μ#$%^^

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1679 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:48:12 πμ »
Απο την άλλη γράφει οτι εξετάζονται οι ενστάσεις για να τρέξει (η χελώνα) τι σύστημα. Αφου βγήκαν οι κυρωμένοι α.θμιας αρα έχουν εξεταστεί  οι ενστάσεις. Οπότε δυο είναι τα τινα :1. αναφέρεται στην β.θμια 2. λέει μ#$%^^

Μεγάλη επιτυχία είχαν οι ενστάσεις της πρωτοβάθμιας, είμαι ακριβώς στην ίδια θέση!! Ή δεν τις έλαβαν υπόψη τους ή θεώρησαν το σύστημά τους αδιάβλητο και τα επιχειρήματά μας ανυπόστατα >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160560
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 726
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.