*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 242088 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #476 στις: Δεκέμβριος 11, 2007, 12:08:22 μμ »
Σου ειπαν απο την διευθηνση οτι θα το θυμουνται του χρομου?????????????????????Εχουν ξεφυγει τα παιδια!!!!!!!!!!!!!!Εχω χασει πασα ιδεα για τα ατομα τους....Μπραβο απειλες...... >:( >:( >:( >:( >:( >:(
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:02 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #477 στις: Δεκέμβριος 12, 2007, 07:59:35 πμ »
εγώ τελικα δεν πήγα ωρομίσθια διότι μου έδιναν 4 ώρες,...ενώ πδς έχω 6 .εντάξει το σχολείο που πάω είναι δυσπρόσιτο και επειδή δεν πήγαινε άλλος μαθηματικός πήγα έγω..οστόσο είχα ανάγκη..γιατι να πάω τώρα δεκεμβριάτικα που με φώναξαν ενισχυτική???ενώ στο δυσπρόσιτο τα παιδάκια έχουν ανάγκη μιας και δεν έχουν δυνατότητα να πάνε σε ιδιαιτερα

Καλα βρε simi, δυσπροσιτο ειναι το σχολειο οπου κανεις ΠΔΣ κι εσυ αγχωνοσουνα μηπως εκανες λαθος που αρνηθηκες την ενισχυτικη??? Αφου ειναι δυσπροσιτο, εχεις διπλα μορια. Τι να τις εκανες τις 4 ωρες ενισχυτικη σ'αλλο σχολειο?! (εκτος κι αν η ενισχυτικη ηταν τετοιες απογευματινες ωρες που σε βολευε να τα κανεις και τα δυο...)

Εγω, παντως, οταν ελεγα οτι δε θα ξαναπαρουν καποιον, εννοουσα μονο για ΠΔΣ. Για ενισχυτικη και γενικα πρωινο προγραμμα δεν μπορουν να κανουν τιποτα, γιατι απλουστατα ΔΕΝ επιλεγουν αυτοι τους ωρομισθιους, αλλά πανε αυστηρα βαση μοριων. Εκτος κι αν εννοουσαν οτι θα στη φυλανε και δε θα σου δωσουν ουτε ΠΔΣ του χρονου...

Αποσυνδεδεμένος simi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • here we fight,here we fly,here we die
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #478 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 09:10:13 πμ »
δεν ξέρω utenar ειλικρινα τι συμβαίνει με όλα αυτα..η ενισχυτική ίσως ε΄ναι όντως βάση μορίων διότι σε σχέση με άλλους μαθηματικούς στην περιοχή μου έχω καλύτερο βαθμό πτυχίου ..ΑΛΛΆ ΔΕΝ έχω δόσει ΑΣΕΠ..ούτε έχω προυπηρεσία...ποιός ξέρει τι γίνεται στο χαοτικό γραφείο που λέγεται β'βάθμια????? :-\

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #479 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 12:05:04 μμ »
simi βρίσκομαι σε μεγάλη απορία ποια είναι η περιοχή αυτή που σε κάλεσαν για ενισχυτική.
 Γιατί απ'όσο ξέρω (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει καποιος συνάδερφος που γνωρίζει καλύτερα) στην ενισχυτική κάνουν μόνο μόνιμοι, αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι πρωινού. Ποια είναι λοιπόν αυτή η περιοχή που κανείς μαθηματικός δε θέλει να πάει και κάλεσαν εσένα για ενισχυτική; Μπορείς έτσι να βοηθήσεις κάποιους συναδέρφους σου που αγνοούν το γεγονός αυτό...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:51:02 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #480 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 03:47:28 μμ »
simi μηπως δεν εχεις αναφερει κατι σωστα?
Η ενισχυτικη ειναι στο γυμνασιο και ειναι απο τον πινακα αναπληρωτων-ωρομισθιων.
Η ΠΔΣ ειναι στο Λυκειο και ειναι εκτος πινακων.
Δεν ειναι δυνατον να παρουν στην ενισχυτικη απο τον πινακα Γ (χωρις μορια προυπηρεσιας ή ΑΣΕΠ) ???

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #481 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 03:57:27 μμ »
..Βασικά ΠΕ03 ειμαι..αλλα΄χωρις ασεπ.....που παω....τελος παντων

απ'ότι μας τα λες, μια χαρά τα κατάφερες (δυσπρόσιτα - ΠΔΣ - ενισχυτικές)

..ΑΛΛΆ ΔΕΝ έχω δόσει ΑΣΕΠ..ούτε έχω προυπηρεσία...ποιός ξέρει τι γίνεται στο χαοτικό γραφείο που λέγεται β'βάθμια????? :-\

Έλα ντε... ποιος ξέρει?

Καλά πως και δεν έδωσες ΑΣΕΠ?
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #482 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 04:09:49 μμ »
simi βρίσκομαι σε μεγάλη απορία ποια είναι η περιοχή αυτή που σε κάλεσαν για ενισχυτική.

Επειδή είμαι καλός στο στοίχημα... να ποντάρω Ιθάκη?!?
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος simi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • here we fight,here we fly,here we die
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #483 στις: Δεκέμβριος 13, 2007, 06:41:59 μμ »
κρήτη είμαι ...Νόμος Χανίων....μου είπαν...σε πήραμε επειδή αρνήθηκαν αρκετοι...μην είσια τόσο δύσπιστος καλέ......αν υπονοείς για μέσον..μακαρι να είχα...θα ήμουν σε καλύτερη μοίρα...πίστεψέ με....

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #484 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 09:01:46 πμ »
Δεν ειναι δυνατον να παρουν στην ενισχυτικη απο τον πινακα Γ (χωρις μορια προυπηρεσιας ή ΑΣΕΠ) ???

Ειναι δυνατον, αλλα σε συγκεκριμενες περιφερειες και ειδικοτητες. Βεβαια, το "αρνηθηκαν αρκετοι" ειναι λιγο απιθανο στην Περιφερεια Κρητης για τους Μαθηματικους:
http://e-aitisi.sch.gr/oromisthioi_2007/PE03.00/KRHTHS.html
εκτος φυσικα κι αν οι περισσοτεροι απο αυτους τους 181 που εχουν μορια δεν εχουν δηλωσει το νομο Χανιων ή τον εχουν δηλωσει αλλά αρνηθηκαν για τον ιδιο λογο με τη simi, δηλ. ειχαν ηδη φτιαξει το προγραμμα τους με ΠΔΣ και δεν αξιζε να το χαλασουν για 4 ωρες ενισχυτικη - οπως βλεπετε απο τον πινακα, ολοι οι μαθηματικοι με μορια ειχαν 6+ ωρες ΠΔΣ περισυ! Ενδιαφερουσα τακτικη ακολουθουν οι Διευθυνσεις της Περιφερειας Κρητης... δωστε σε οσους δεν εχουν μορια απο ΑΣΕΠ απο 6 ωρες ΠΔΣ για ν'αποκτησουν κι αυτοι.

Ισως βεβαια η Διευθυνση να ΜΗΝ μπηκε στον κοπο να καλεσει ολους τους αποπανω που ειχαν δηλωσει την περιοχη, γι'αυτο ειπαν και το απειλητικο "θα το θυμομαστε του χρονου". (δηλ. εμεις σου κανουμε χαρη να σε καλουμε χωρις μορια κι εσυ αρνεισαι?!) Σιγουρα δεν ηξεραν οτι η simi ειχε ηδη παρει 6 ωρες ΠΔΣ, αλλιως θα καλουσαν καποιον αλλον χωρις μορια.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #485 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 09:38:39 πμ »
Παντως, κατι που εχω παρατηρησει σ'αυτο το forum ειναι οτι επειδη οι περισσοτεροι θα εκαναν τα παντα για λιγα μορια, νομιζουν οτι κι ολοι οι συναδελφοι θα εκαναν το ιδιο. Κι ομως! Ξερω ατομα που τους προσφεραν ΠΔΣ σε δυσπροσιτο κι αρνηθηκαν επειδη με τη μετακινηση θα επρεπε να χασουν ολη τη μερα (δηλ. ν'αφησουν και φροντιστηριο και ιδιαιτερα). Προτιμουν να εχουν τα σταθερα μορια απο ΠΔΣ που εχουν καθε χρονο στην πολη τους κι ας χρειαστουν περισσοτερα χρονια να τα μαζεψουν. Οποιος εχει σταθερη δουλεια και δεν επειγεται το διορισμο για αλλους λογους, δε νοιαζεται και πολυ αν θα κανει 2-3 χρονια παραπανω να διοριστει. Οσοι βεβαια δεν εχουμε μεσον και δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα μας παρουν και του χρονου, ειναι δυσκολο να καταλαβουμε αυτον τον τροπο σκεψης... κι ομως υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος simi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • here we fight,here we fly,here we die
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #486 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 10:36:45 πμ »
ΕΧΕΙΣ απόλυτο δίκιο utenar..όντως έτσι συμβαίνει!
σευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος simi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • here we fight,here we fly,here we die
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #487 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 10:43:16 πμ »
εχεις δίκιο από την άποψη ότι δνε έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψεις...εγω πχ ζω με την αγωνία ότι του χρόνου δνε θα κάνω κάτι...ότι ίσως να μην με καλέσουν σε κανένα σχολείο ....μια εξτρα δουλειά που κάνω δεν είναι μόνιμη..εγώ ας πουμε δεν έχω τα...απειρα ιδιαίτερα γιοα να ποντάρω σε αυτά...οπότε αβεβαιότητα επί αβεβαιότητας....κρίμα όμως κάποιοι να είναι δύσπιστοι....

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #488 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 11:32:42 πμ »
Kellykou μπορεί "ο νέος να είναι ωραίος μα πάντα ευτυχώς ο παλιός είναι αλλιώς" ;) ;) ;) ;)
Κι όποιος κατάλαβε -κατάλαβε.. ;) Συμφωνείς ; :)
Φιλιά
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #489 στις: Δεκέμβριος 14, 2007, 11:38:44 πμ »
Eγω παλι Αννετα μου αλλο εχω καταλαβει ;) Ο νεος ειναι ωραιος ο παλιος ειναι αλλιως και ας προσεχε ;) δυστυχως :-X

Σιγουρα καταλαβαμε και οι δυο :D Φιλια επισης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160227
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.