*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4365014 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8806 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:48:48 πμ »
Συγνώμη, αλλά δε πρέπει να ανακοινωθούν τα μόρια του καθενός;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ τι ζούμε;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:45 »

Αποσυνδεδεμένος lbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8807 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:49:22 πμ »
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου, όπου είναι και η δ/θμια που άνηκα, ενώ στην 1η επιλογή μου πήγαν άτομα με λιγότερα μόρια. Ξέρει κανείς ενστάσεις που θα καταθέσουμε; Στη Β/θμια; Στην Α/θμια; Αλλού;

Εγω θα ξεκινησω απο τη δδε μου ρωτωντας ποιοι μεταταχθηκαν και με ποσα μορια. Και αν τα ατομα που δηλωσαμ ότι εχουν μεταπτυχιακό ειναι αναγνωρισμενο απο την υπηρεσια...
Κ βλεπουμε μετά πως θα κινηθω...

Πιστεύεις οτι θα βρεις ακρη σε ευλογο χρονικο διαστημα με αυτη τη διαδικασια; Εγω λεω να προσπαθησω να βγαλω ακρη με τηλ στη δ/θμια κ στην α/θμια το πρωι. Και στην τελικη την καταθετω σε ολους! Εγω πάντως ξερω σιγουρα τουλαχιστον 1 ατομο με λιγοτερα μορια κ απο αλλη περιφερεια που ειναι στην 1η μου προτιμηση κι εγω είμαι και στην ιδια περιφερεια.

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8808 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:49:33 πμ »
Μια άλλη ερώτηση για όποιον ξέρει.
Ένας συνάδελφος είχε δηλώσει Α Πειραιά αλλά τώρα βλέπει ότι τον έβαλαν στην Π.Ε. Πειραιά.
Τι σημαίνει αυτό? μπορέι να βρεθεί και σε νησί?
Παρακαλώ όποιος ξέρει να απαντήσει άμεσα γιατί ο φίλος μου πάει για εγκεφαλικό

Καταρχήν δεν υπηρχε στην αιτηση α Πειραιά, αλλα πε πειραια που περιλαμβανει κ τα νησια.
Ομως το μονο νησι που εχει εαεπ δημοτικο ειναι η Αίγινα.

Αποσυνδεδεμένος abcde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8809 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:49:45 πμ »
Συγνώμη, αλλά δε πρέπει να ανακοινωθούν τα μόρια του καθενός;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ τι ζούμε;;;;

Και από ποιο ΠΥΣΔΕ προέρχεται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:45 »

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8810 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:53:22 πμ »
Συγνώμη, αλλά δε πρέπει να ανακοινωθούν τα μόρια του καθενός;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ τι ζούμε;;;;

Και από ποιο ΠΥΣΔΕ προέρχεται...

Αν ευσταθεί η καταγγελία συναδέλφου παραπάνω ότι, ενώ είχε 100 μόρια και πρώτη επιλογή σε περιοχή, του πήρε την θέση συνδικαλιστής με 72 μόρια, τότε είναι προφανές γιατί δεν ανακοινώθηκαν ούτε μόρια ούτε ΠΥΣΔΕ προέλευσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:54:53 πμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8811 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:54:28 πμ »
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου, όπου είναι και η δ/θμια που άνηκα, ενώ στην 1η επιλογή μου πήγαν άτομα με λιγότερα μόρια. Ξέρει κανείς ενστάσεις που θα καταθέσουμε; Στη Β/θμια; Στην Α/θμια; Αλλού;

Εγω θα ξεκινησω απο τη δδε μου ρωτωντας ποιοι μεταταχθηκαν και με ποσα μορια. Και αν τα ατομα που δηλωσαμ ότι εχουν μεταπτυχιακό ειναι αναγνωρισμενο απο την υπηρεσια...
Κ βλεπουμε μετά πως θα κινηθω...

Πιστεύεις οτι θα βρεις ακρη σε ευλογο χρονικο διαστημα με αυτη τη διαδικασια; Εγω λεω να προσπαθησω να βγαλω ακρη με τηλ στη δ/θμια κ στην α/θμια το πρωι. Και στην τελικη την καταθετω σε ολους! Εγω πάντως ξερω σιγουρα τουλαχιστον 1 ατομο με λιγοτερα μορια κ απο αλλη περιφερεια που ειναι στην 1η μου προτιμηση κι εγω είμαι και στην ιδια περιφερεια.
αφου στις δύο σου επιλογές υπάρχει το αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ από αυτό που ανηκεις τότε θα πας εκεί άσχετα αν είναι δεύτερο στη σειρά
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 01:56:36 πμ από vermoudakias »

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8812 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:54:31 πμ »
Υπάρχει συνάδελφος του ίδιου ΠΥΣΔΕ που φέυγει σε ΠΥΣΠΕ εκτός νομού (ίδια περιφέρεια) που φαίνεται στις μεταθέσεις 2012-2013 να έχει λιγότερα μόρια...ακόμα και μεταπτυχιακό να έχει. Θέλω να πω ότι πρέπει να δοθούν από το υπουργείο αναλυτικά τα μόρια του καθενός γιατί κάτι μυρίζει άσχημα στην όλη υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8813 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:56:19 πμ »
Μια άλλη ερώτηση για όποιον ξέρει.
Ένας συνάδελφος είχε δηλώσει Α Πειραιά αλλά τώρα βλέπει ότι τον έβαλαν στην Π.Ε. Πειραιά.
Τι σημαίνει αυτό? μπορέι να βρεθεί και σε νησί?
Παρακαλώ όποιος ξέρει να απαντήσει άμεσα γιατί ο φίλος μου πάει για εγκεφαλικό
δες την "εγκύκλιο" μιλάει για κενές θέσεις στη διεύθυνση ΠΕ Πειραιώς, προφανώς ο φίλος σου ως β/θμια ήταν στην παλιά Α Πειραιά και μπερδεύτηκε, οπότε μάλλον μπορεί να βρεθεί και σε νησί.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος naupaktos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8814 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:57:01 πμ »
Να σας ενημερώσω οτι έχει ανοιχτεί νεο θέμα για επόμενες ενέργειες επί των μετατάξεων. Δλδ ενστάσεις κλπ. Όσοι θεωρείτε πως έχετε αδικηθεί παρακαλώ πολύ όπως προσέλθετε για να οργανωθούμε καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος praitor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8815 στις: Αύγουστος 29, 2013, 01:59:04 πμ »
Υπάρχει συνάδελφος του ίδιου ΠΥΣΔΕ που φέυγει σε ΠΥΣΠΕ εκτός νομού (ίδια περιφέρεια) που φαίνεται στις μεταθέσεις 2012-2013 να έχει λιγότερα μόρια...ακόμα και μεταπτυχιακό να έχει. Θέλω να πω ότι πρέπει να δοθούν από το υπουργείο αναλυτικά τα μόρια του καθενός γιατί κάτι μυρίζει άσχημα στην όλη υπόθεση.

Η υπόθεση μυρίζει άσχημα ήδη από την ημερομηνία που βγήκε το δελτίου τύπου των μετατάξεων. Τρίτη και 13. Η συγκεκριμένη ημερομηνία αποτελεί συμβολικό κάλεσμα προς όλες τις υποχθόνιες δυνάμεις, να δράσουν συντονισμένα.

Πρέπει να πέσει άπλετο φως στην υπόθεση, και να φανερωθούν τα ονόματα όσων ενορχήστρωσαν αυτό το αίσχος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 02:01:21 πμ από praitor »

Αποσυνδεδεμένος lbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8816 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:00:40 πμ »
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου, όπου είναι και η δ/θμια που άνηκα, ενώ στην 1η επιλογή μου πήγαν άτομα με λιγότερα μόρια. Ξέρει κανείς ενστάσεις που θα καταθέσουμε; Στη Β/θμια; Στην Α/θμια; Αλλού;

Εγω θα ξεκινησω απο τη δδε μου ρωτωντας ποιοι μεταταχθηκαν και με ποσα μορια. Και αν τα ατομα που δηλωσαμ ότι εχουν μεταπτυχιακό ειναι αναγνωρισμενο απο την υπηρεσια...
Κ βλεπουμε μετά πως θα κινηθω...

Πιστεύεις οτι θα βρεις ακρη σε ευλογο χρονικο διαστημα με αυτη τη διαδικασια; Εγω λεω να προσπαθησω να βγαλω ακρη με τηλ στη δ/θμια κ στην α/θμια το πρωι. Και στην τελικη την καταθετω σε ολους! Εγω πάντως ξερω σιγουρα τουλαχιστον 1 ατομο με λιγοτερα μορια κ απο αλλη περιφερεια που ειναι στην 1η μου προτιμηση κι εγω είμαι και στην ιδια περιφερεια.
αφου στις δύο σου επιλογές υπάρχει το αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ από αυτό που ανηκεις τότε θα πας εκεί άσχετα αν είναι δεύτερο στη σειρά

Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες... Γνωριζω ατομο οπως εγω, που η 2η επιλογη του ηταν το αντιστοιχο πυσδε που ανηκε κ πηγε στην 1η επιλογη του.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8817 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:01:32 πμ »
Παράθεση
Συνάδελφοι όποιος μπορεί ας απαντήσει - καθαρή περιέργεια για κάτι που συζητούσαμε πριν μέρες. Μετατάχθηκαν άτομα σε περιοχές όπου η ειδικότητά τους ΔΕΝ είχε συμπεριληφθεί στον πίνακα κενών;
ΝΑΙ ΜΕΤΑΤΑΧΘΗΚΑΝ.Το ξερω σιγουρα και το εχω γραψει κιολας.Ειδα το ονομα του στη λιστα.Το ΠΥΣΔΕ μου δεν ειχε δηλωσει κανεναν στην ειδικοτητα του,ειχαμε επικοινωνησει,μου ειχε πει οτι εκανε αιτηση για εκτος ΠΥΣΔΕ του,(στο ιδιο ΠΥΣΔΕ ειμαστε)του ειπα καλα,αφου δενε χει δωσει καθολου κενα στην ειδικοτητα σου,πως πας και κανεις αιτηση μεταταξης;Και μου απαντησε οτι το ρισκαρει.Τελικα την πηρε.

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8818 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:03:45 πμ »
Έχουμε γυρίσει 30 χρόνια πίσω.
Έχουν επανέλθει σε όλο τους το μεγαλείο, οι υπόγειες πρακτικές και τα βύσματα.
Το άσχημο είναι ότι ο ακροδεξιός κύκλος του Σαμαρα είναι σαν να μας το λέει κατάμουτρα. Και οι περισσότεροι απλά τους παρακολουθούν. Ίσως και να στηρίζετε στο ότι ένα κομμάτι της κοινωνίας φοβάται και στο ότι ένα άλλο είναι πρόθυμο να υιοθετήσει αυτές τις πρακτικές για να σώσει το τομάρι του.
Η μπόχα δεν έχει προηγούμενο... νιώθω αηδία...

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8819 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:05:13 πμ »
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου, όπου είναι και η δ/θμια που άνηκα, ενώ στην 1η επιλογή μου πήγαν άτομα με λιγότερα μόρια. Ξέρει κανείς ενστάσεις που θα καταθέσουμε; Στη Β/θμια; Στην Α/θμια; Αλλού;

Εγω θα ξεκινησω απο τη δδε μου ρωτωντας ποιοι μεταταχθηκαν και με ποσα μορια. Και αν τα ατομα που δηλωσαμ ότι εχουν μεταπτυχιακό ειναι αναγνωρισμενο απο την υπηρεσια...
Κ βλεπουμε μετά πως θα κινηθω...

Πιστεύεις οτι θα βρεις ακρη σε ευλογο χρονικο διαστημα με αυτη τη διαδικασια; Εγω λεω να προσπαθησω να βγαλω ακρη με τηλ στη δ/θμια κ στην α/θμια το πρωι. Και στην τελικη την καταθετω σε ολους! Εγω πάντως ξερω σιγουρα τουλαχιστον 1 ατομο με λιγοτερα μορια κ απο αλλη περιφερεια που ειναι στην 1η μου προτιμηση κι εγω είμαι και στην ιδια περιφερεια.
αφου στις δύο σου επιλογές υπάρχει το αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ από αυτό που ανηκεις τότε θα πας εκεί άσχετα αν είναι δεύτερο στη σειρά

Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες... Γνωριζω ατομο οπως εγω, που η 2η επιλογη του ηταν το αντιστοιχο πυσδε που ανηκε κ πηγε στην 1η επιλογη του.
Τα γραφόμενά μου ως τώρα προέρχονται από ότι έχω καταλάβει από τα posts. Αυτό που λες περιπλέκει λίγο τα πράγματα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 589
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.