*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 753741 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #518 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:31:23 μμ »
Αναφέρεις πολλές ανακρίβιες.
Κυλιώμενη λίστα δεν υπήρχε παλιά και ποτέ. Ποτέ δε με κάλεσαν από ΚΕΕ παλιότερα γιατί δεν ήμουν στις πρώτες θέσεις. Κανένας δε με πήρε τηλέφωνο και είχα και καλή θέση. Και γνωρίζω άτομα που ζούσαν από τα ΚΕΕ. Τώρα φτάσαμε στο άλλο άκρο ενδιάμεση και δίκαιη κατάσταση στη χώρα μας δεν υπάρχει;
Αναφέρεις για Σεμινάρια που εκπαιδεύονται οι καθηγητές και αποδεικνύεται ότι οι καθηγητές που εκπαιδεύουν είναι ανεπαρκείς και σεμινάρια ουδέποτε έγιναν.
Ο κόσμος βλέπει και κρίνει το άσπρο μη πάτε να το κάνετε μαύρο επειδή δουλεύετε για τα ΚΔΒΜ δε σημαίνει ότι λειτουργούν όλα τέλεια.
Αυτό πρώτη φορά το βλέω. Ακόμα και στα ΙΕΚ και στα ΣΔΕ όλοι οι εργαζόμενοι παραδέχονται κάποιες δυσλειτουργίες και προσπαθούν να το αλλάξουν. Λες και σας θίξαμε το σπίτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2013, 01:47:56 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:23:56 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #519 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:33:55 μμ »
Ειναι κεντρικη οδηγια και δεν το βλεπω να αλλαζει. Προφανως τους βολευει. Δεν ισχυει πουθενα αλλου βεβαιως και ειναι λιγο αδικο για οσους τρεχουν για  για μεταπτυχιακα και επιμορφωσεις η για αυτους που εχουν παραπνω προυπηρεσια. Φανταστειτε λιγο να γινοταν το ιδιο στους αναπληρωτες και τους  ωρομισθιους στη πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια!! η  στα ΣΔΕ κλπ
Εννοείται οτι τους βολεύει! Έχουν αποδείξει οι άνθρωποι με τους πιο προφανείς τρόπους οτι κάνουν ακριβώς αυτά που τους βολεύουν! (αυτούς και τους ημετέρους αυτών)
  

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #520 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:35:04 μμ »
@ evikdvm

Αλλά αν τον άλλο μήνα σε απολύσουν και σου πουν φτάνει κοπελιά αρκετά δουλέψες από 1/1/2014 μέχρι τέλους θα πάρουμε τον επόμενο στη λίστα Υπεύθυνο να δουλέψει και αυτός δεν είναι άχρηστος  έκανες τα τμήματα σου ας κάνει και ο επόμενος τα δικά του και συ κάτσε σπίτι σου θα βγεις εδώ και θα κλαίγεσαι ότι δε ντρέπονται και είναι απαράδεκτοι. Τώρα λειτουργούν τέλεια.
Δε μας πείθεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2013, 01:46:02 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #521 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:36:33 μμ »
Ειναι κεντρικη οδηγια
είναι οδηγία και δεν είναι νόμος (και ούτε μπορεί να γίνει νόμος καθότι παραβιάζει βασικές αρχές αξιοκρατίας και δικαίου).
οδηγία αλλάζει με οδηγία και νόμος με νόμο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:23:56 »

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #522 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:53:44 μμ »
Αλλά αν τον άλλο μήνα σε απολύσουν και σου πουν φτάνει κοπελιά αρκετά δουλέψες από 1/1/2014 μέχρι τέλους θα πάρουμε τον επόμενο στη λίστα Υπεύθυνο να δουλέψει και αυτός δεν είναι άχρηστος  έκανες τα τμήματα σου ας κάνει και ο επόμενος τα δικά του και συ κάτσε σπίτι σου θα βγεις εδώ και θα κλαίγεσαι ότι δε ντρέπονται και είναι απαράδεκτοι. Τώρα λειτουργούν τέλεια.
Δε μας πείθεις.
πολύ καλή ιδέα και οι υπεύθυνοι να είναι και αυτοί "κυλιώμενοι" για να δούμε τον ζήλο τους σαυτήν την μέθοδο.
να παραιτηθούν μετά από κάθε τμήμα που διοργανώνουν και για να αναλάβει ο παρακάτω στην λίστα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #523 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:57:25 μμ »
Αναφέρεις πολλές ανακρίβιες.
Κυλιώμενη λίστα δεν υπήρχε παλιά και ποτέ. Ποτέ δε με κάλεσαν από ΚΕΕ παλιότερα γιατί δεν ήμουν στις πρώτες θέσεις. Κανένας δε με πήρε τηλέφωνο και είχα και καλή θέση. Και γνωρίζω άτομα που ζούσαν από τα ΚΕΕ. Τώρα φτάσαμε στο άλλο άκρο ενδιάμεση και δίκαιη κατάσταση στη χώρα μας δεν υπάρχει;
Αναφέρεις για Σεμινάρια που εκπαιδεύονται οι καθηγητές και αποδεικνύεται ότι οι καθηγητές που εκπαιδεύουν είναι ανεπαρκείς και σεμινάρια ουδέποτε έγιναν.
Ο κόσμος βλέπει και κρίνει το άσπρο μη πάτε να το κάνετε μαύρο επειδή δουλεύετε για τα ΚΔΒΜ δε σημαίνει ότι λειτουργούν όλα τέλεια.
Αυτό πρώτη φορά το βλέω. Ακόμα και στα ΙΕΚ και στα ΣΔΕ όλοι οι εργαζόμενοι παραδέχονται κάποιες δυσλειτουργίες και προσπαθούν να το αλλάξουν. Λες και σας θίξαμε το σπίτι.

Κυλιόμενη λίστα πάντα υπήρχε. Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά ή το ΚΕΕ που ήσουν δεν λειτουργούσε σωστά.
Σεμινάριο "Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων" πραγματοποιήθηκε για 1η φορά το 2007-2008 (100 ώρες), διάρκειας 1 εκπαιδευτικού έτους. Από κει και έπειτα ξαναπραγματοποιήθηκε.
Συμμετείχα κι εγώ.
Βλέπω δεν είσαι γνώστης γι' αυτό μην αναφέρεις εσύ ανακρίβειες.
Και επίσης γι' αυτό που γράφεις αν θα έχανα την δουλειά μου στην Δια Βίου Μάθηση τι θα έκανα, σε πληροφορώ ότι το έπαθα μέσα σ'αυτήν δεκαετία και τώρα ξαναδουλεύω στη Δια Βίου Μάθηση.
Λοιπόν οι κανονισμοί αυτοί είναι και αν θες να γκρινιάζεις συνεχώς για το θέμα, δικό σου πρόβλημα.
Εγώ συμμετέχω εδώ για να βοηθήσω με τις γνώσεις μου όποιον τις χρειάζεται.

Επίσης δεν σε κάλεσαν διότι προφανώς για την ειδικότητά σου δεν δημιουργήθηκαν τμήματα.
Μάθε ότι δημιουργούνται κατόπιν της ζήτησης των πολιτών!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2013, 02:03:55 μμ από evikdvm »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #524 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:58:28 μμ »
πολύ καλή ιδέα και οι υπεύθυνοι να είναι και αυτοί "κυλιώμενοι" για να δούμε τον ζήλο τους σαυτήν την μέθοδο.
να παραιτηθούν μετά από κάθε τμήμα που διοργανώνουν και για να αναλάβει ο παρακάτω στην λίστα.

 :) :) :)
Ας φτάσουν μέχρι τον τελευταίο κιόλας με τα 0 μόρια, γιατί άχρηστος είναι ο τελευταίος; Ας του κάνουν και ένα σεμινάριο πως να οργανώνει ένα τμήμα μετά όμως όταν το οργανώσει πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #525 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:01:18 μμ »
πολύ καλή ιδέα και οι υπεύθυνοι να είναι και αυτοί "κυλιώμενοι" για να δούμε τον ζήλο τους σαυτήν την μέθοδο.
να παραιτηθούν μετά από κάθε τμήμα που διοργανώνουν και για να αναλάβει ο παρακάτω στην λίστα.

Επίσης στα ΚΔΒΜ οι εκπαιδευτές είναι με σύμβαση έργου (ΟΑΕΕ).
Οι Υπεύθυνοι ΚΔΒΜ ολοκληρώνουν το έργο τους όταν υλοποιήσουν το στόχο για τον αριθμό των τμημάτων που τους έχει τεθεί.
Μετά ξαναβγαίνει προκήρυξη. Κυλιόμενοι όπως βλέπεις είναι κι αυτοί!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #526 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:04:59 μμ »
Κυλιόμενη λίστα πάντα υπήρχε. Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά ή το ΚΕΕ που ήσουν δεν λειτουργούσε σωστά.
Σεμινάριο "Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων" πραγματοποιήθηκε για 1η φορά το 2007-2008 (100 ώρες), διάρκειας 1 εκπαιδευτικού έτους. Από κει και έπειτα ξαναπραγματοποιήθηκε.
Συμμετείχα κι εγώ.
Βλέπω δεν είσαι γνώστης γι' αυτό μην αναφέρεις εσύ ανακρίβειες.
Και επίσης γι' αυτό που γράφεις αν θα έχανα την δουλειά μου στην Δια Βίου Μάθηση τι θα έκανα, σε πληροφορώ ότι το έπαθα μέσα σ'αυτήν δεκαετία και τώρα ξαναδουλεύω στη Δια Βίου Μάθηση.
Λοιπόν οι κανονισμοί αυτοί είναι και αν θες να γκρινιάζεις συνεχώς για το θέμα, δικό σου πρόβλημα.
Εγώ συμμετέχω εδώ για να βοηθήσω με τις γνώσεις μου όποιον τις χρειάζεται.
1. Η κυλιώμενη λίστα είναι απαράδεκτη όταν πρόκειται για αξιολογικό πίνακα.
2. Σεμινάρια φέτος δεν έχουν γίνει μιλάμε για φέτος όχι για το 2007. Η συνάδελφος παραπάνω ανέφερε ότι μπαίνει πρώτα φορά σε τμήμα ενηλίκων και δεν έχει βοήθεια από πουθενά.
3. Αφού δουλεύεις 10 χρόνια στη Δια Βίου μάθηση όπως και εγώ καλό θα ήταν να εντοπίζεις τις δυσλειτουργίες και να ακούς τις γνώμες τόσων συναδέλφων εδώ που αναφέρουν την αδικία και όχι να προσπαθείς να την καλύψεις.
4. Κανένας από εμάς δε γκρινιάζει αναφέρθηκε ένα απαράδεκτο γεγονός από πολλούς συναδέλφους που εσύ προσπαθείς να το καλύψεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2013, 02:09:13 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #527 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:06:07 μμ »
είναι οδηγία και δεν είναι νόμος (και ούτε μπορεί να γίνει νόμος καθότι παραβιάζει βασικές αρχές αξιοκρατίας και δικαίου).
οδηγία αλλάζει με οδηγία και νόμος με νόμο.
μαζι σου!!!κ εγω συμφωνω!!να αλλαξει 1000 φορες!!!αλλα ΔΕΝ προκειται!!!τους βολευει μια χαρα. Και η δημοσιοι υπαληλοι δεν 8α επρεπε να μπορουν να κανουν καν αιτηση, αλλα κανουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #528 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:06:25 μμ »
Επίσης στα ΚΔΒΜ οι εκπαιδευτές είναι με σύμβαση έργου (ΟΑΕΕ).
Οι Υπεύθυνοι ΚΔΒΜ ολοκληρώνουν το έργο τους όταν υλοποιήσουν το στόχο για τον αριθμό των τμημάτων που τους έχει τεθεί.
Μετά ξαναβγαίνει προκήρυξη. Κυλιόμενοι όπως βλέπεις είναι κι αυτοί!!!!!!!!!!!!!

Κυλιόμενοι για ένα χρόνο εσείς..
Κυλιόμενοι για 25 ώρες εμείς...
Είσαι απίστευτη. Το άσπρο μαύρο μας έκανες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2013, 02:08:21 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #529 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:10:00 μμ »
1. Η κυλιώμενη λίστα είναι απαράδεκτη όταν πρόκειται για αξιολογικό πίνακα.
2. Σεμινάρια φέτος δεν έχουν γίνει μιλάμε για φέτος όχι για το 2007. Ο συνάδελφος παραπάνω ανέφερε ότι μπαίνει πρώτα φορά σε τμήμα ενηλίκων και δεν έχει βοήθεια από πουθενά.
3. Αφού δουλεύεις 10 χρόνια στη Δια Βίου μάθηση όπως και εγώ καλό θα ήταν να εντοπίζεις τις δυσλειτουργίες και να ακούς τις γνώμες τόσων συναδέλφων εδώ που αναφέρουν την αδικία και όχι να προσπαθείς να την καλύψεις.
4. Κανένας από εμάς δε γκρινιάζει αναφέρθηκε ένα απαράδεκτο γεγονός από πολλούς συναδέλφους που εσύ προσπαθείς να το καλύψεις.

1) Δεν έκρινα την κυλιόμενη λίστα απλά ανέφερα ότι αυτός είναι ο κανονισμός και δεν αλλάζει διότι υπήρχε και παλιότερα.
2) Ανέφερες ότι ποτέ δεν έγινε Σεμινάριο "Εκπαίδευση Εκπαιδευτών Ενηλίκων"
3) Δεν προσπαθώ να καλύψω τίποτα αλλά ούτε και με νοιάζει να καλύψω! Δυσλειτουργίες υπάρχουν παντού. Εγώ πάντα αναφέρω τι γίνεται και ποτέ δεν κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος.
4) Επίσης δεν γουστάρω να μου λένε ότι γράφω ανακρίβειες όταν εγώ δεν γράφω. Αν γράψω θα το παραδεχτώ!

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #530 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:10:17 μμ »
Κυλιόμενοι για ένα χρόνο εσείς..
Κυλιόμενοι για 25 ώρες εμείς...
Είσαι απίστευτη. Το άσπρο μαύρο μας έκανες.
  8) αχαχχαααααααααα σωστος!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #531 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:10:55 μμ »
Επίσης στα ΚΔΒΜ οι εκπαιδευτές είναι με σύμβαση έργου (ΟΑΕΕ).
όπως και σε ΚΕΚ,ΙΕΚ κλπ τι σχέση έχει αυτό;
Οι Υπεύθυνοι ΚΔΒΜ ολοκληρώνουν το έργο τους όταν υλοποιήσουν το στόχο για τον αριθμό των τμημάτων που τους έχει τεθεί.
Μετά ξαναβγαίνει προκήρυξη. Κυλιόμενοι όπως βλέπεις είναι κι αυτοί!!!!!!!!!!!!!
άρα είναι σταθεροί και μέχρι την λήξη της θητείας του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160618
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.