*

Αποστολέας Θέμα: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07  (Αναγνώστηκε 5666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 05:47:03 μμ »
μηπως ξερει κανεις ποτε βγαινουν οι αναπληρωτες για μας .
Γιατι δεν βγηκαν σημερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:36:19 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:53 »

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 05:57:09 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε μπορεις να κοιτάξεις στο θέμα "Πίνακας ωρομισθιων 2009-10", όπου αναφέρουμε κάποιες σκέψεις.. Ναι, ξεφύγαμε λιγάκι από τον τίτλο του θέματος, αλλά μάλλον ο αυθορμητισμός μας τα φταίει  ;D ;D ;D
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 11:25:58 πμ »
Καλημέρα.Μόλις μίλησα με υπυργείο (2103442260) και μου είπαν ότι δεν προβλέπεται να καλέσουν άμεσα καθηγητές γερμανικών γιατί απο Δ/βαθμιες δεν τους έχουν στείλει κενά.Αναμένουμε λοιπόν τη Β' φάση και αν...η οποία παρεπεπτόντως θα αργήσει όπως με ενημέρωσαν.Αν θέλει κάποιος ας ξαναπάρει βέβαια γιατί δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:20:04 μμ »
Πρέπει να περιμένουμε δηλαδή....αναρωτιέμαι πόσους θα πάρουν φέτος όμως...πέρυσι θα ήταν καμιά 60αριά...φέτος με τόσες αποσπάσεις μονίμων σε γραφεία δεν πρέπει να είναι περισσότεροι και οι αναπληρωτές???ή λέτε να βάλουν ωρομίσθιους στις θέσεις τους??πάντως αν αργήσουν να καλέσουν αναπληρωτές,θα πανε όλοι ωρομίσθιοι και μόλις βγουν οι αναπληρώσεις ,θα πάνε άλλοι ωρομίσθιοι στις θέσεις τους...προβλέπω ένα μικρό μπάχαλο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:49:53 »

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:30:19 μμ »
Και λίγα λες!Και δεν βγάζει και καμιά ανακοίνωση η ένωση!!Αυτοί όλο και κάτι παραπάνω δε θα ξέρουν?

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:46:00 μμ »
k_elina πήρα κι εγω τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ακριβώς το ίδιο... Δηλαδή δεν συμπεριλήφθηκαν οι ΠΕ07 στην Α φαση αναπληρωτών γιατι δεν είχαν προκύψει κενά. Ρωτώ λοιπόν: δεν έχουν προκύψεί ή δεν έχουν ακόμα συνεδριάσει τα ΠΥΣΔΕ για να ορίσουν τα κενα? Απάντηση: δεν γνωρίζω, μπορεί το πρώτο μπορεί και το δεύτερο.. Ρωτω ξανά: θα κληθούν λοιπόν στη Β΄ φαση οταν οριστικοποιηθούν τα κενά? Απάντηση ξανα: δεν γνωρίζω ΄μπορεί και να μην υπάρχουν Γερμανικών ούτε στη Β' φαση. Ευχαριστώ, παρακαλώ...
Ωραιότατη συνομιλία, ναι... δε λέω. Μου κόπηκαν τα φτερά..
 Τι να πω παιδιά, ο συλλογος λέει έγιναν πολλές αποσπάσεις σε φορείς, Γερμανία κτλ. και οι αναπληρωτές μαλλον θα είναι περισσότεροι φέτος. Αυτά τα κενά δεν τα γνωρίζει ήδη το Υπουργείο? Αφού έχουν ήδη ανακοινωθεί οι αποσπάσεις... Εκτός κι αν βάλουν σε εφαρμογή το σχέδιο "κοψτε στα 3 τις ώρες και μοιράστε τες στους ωρομίσθιους.." :(  Κατι που φυσικά απεύχομαι!!¨Θα δείξει , ελπίζω στη ΄Β' φαση να έχουμε καλύτερα νεα!!!!! Αν και με τις εκλογες τωρα δεν έχω ιδεα τι θα γίνει! Μάλλον θα παγώσουν όλες οι προσλήψεις αφου θα διαλυθεί η βουλή.. Έτσι δεν είναι? ???     
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:53:43 μμ »
Τι να σου πω?Έχω παγώσει λίγο με την αναγγελία των εκλογών.Άλλοι λένε οτι δεν επηρεάζονται οι προσλήψεις αναπληρωτών διότι εμπίπτουν σε ειδική κατηγορία και άλλοι οτι παγώνουν.Πιστευεις εσύ οτι δεν έχουν κενά οι Δ/βάθμιές?Μάλλον μαγείρεμα υπάρχει εδώ!!Κρίμα πάντως αν δεν πάρουν πολλού αναπληρωτές.Να φτάνω τόσο κοντά στη πηγή και να μην πίνω νερό :(

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:32:57 πμ »
το 2007 είχε βγει ειδική γνωμοδότηση από το συμβούλιο επικρατείας που εξαιρούσε το υπουργείο παιδέιας από τον εκλογικό  νόμο από ό,τι έμαθα...Ας ελπίζουμε ότι θα γίνει και φέτος το ίδιο...για τους ωρομίσθιους ισχύει το ίδιο,ξέρει κανείς?Ρώτησα στο υπουργέιο πάντως και έχουν πελαγώσει,δεν ξέρουν τίποτα σίγουρο....

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Α ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΤΕ?
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:46:26 πμ »
k_elina πήρα κι εγω τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ακριβώς το ίδιο... Δηλαδή δεν συμπεριλήφθηκαν οι ΠΕ07 στην Α φαση αναπληρωτών γιατι δεν είχαν προκύψει κενά. Ρωτώ λοιπόν: δεν έχουν προκύψεί ή δεν έχουν ακόμα συνεδριάσει τα ΠΥΣΔΕ για να ορίσουν τα κενα? Απάντηση: δεν γνωρίζω, μπορεί το πρώτο μπορεί και το δεύτερο.. Ρωτω ξανά: θα κληθούν λοιπόν στη Β΄ φαση οταν οριστικοποιηθούν τα κενά? Απάντηση ξανα: δεν γνωρίζω ΄μπορεί και να μην υπάρχουν Γερμανικών ούτε στη Β' φαση. Ευχαριστώ, παρακαλώ...
Ωραιότατη συνομιλία, ναι... δε λέω. Μου κόπηκαν τα φτερά..
 Τι να πω παιδιά, ο συλλογος λέει έγιναν πολλές αποσπάσεις σε φορείς, Γερμανία κτλ. και οι αναπληρωτές μαλλον θα είναι περισσότεροι φέτος. Αυτά τα κενά δεν τα γνωρίζει ήδη το Υπουργείο? Αφού έχουν ήδη ανακοινωθεί οι αποσπάσεις... Εκτός κι αν βάλουν σε εφαρμογή το σχέδιο "κοψτε στα 3 τις ώρες και μοιράστε τες στους ωρομίσθιους.." :(  Κατι που φυσικά απεύχομαι!!¨Θα δείξει , ελπίζω στη ΄Β' φαση να έχουμε καλύτερα νεα!!!!! Αν και με τις εκλογες τωρα δεν έχω ιδεα τι θα γίνει! Μάλλον θα παγώσουν όλες οι προσλήψεις αφου θα διαλυθεί η βουλή.. Έτσι δεν είναι? ???     

καλημέρα ξενόγλωσσοι συνάδελφοι. εγώ είμαι αγγλικών και στην πρώτη φάση ούτε για μας προέκυψαν κενά. και εμείς υπολογίζαμε ότι φέτος θα ήτανπερισσοτεροι  οι αναπληρωτές. προς το παρόν ούτε ένας.τώρα δε με τις εκλογές, δεν ξέρω τι να περιμένω. είμαι κ εγω κοντά στην πηγή, μα δε βλέπω νερό........

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:54:16 πμ »
Καλημέρα!Μόλις μίλησα με Δ/βαθμια.Καλά και αυτοί ιδέα δεν έχουν.Η υπάλληλος ήταν έως και έκπληκτη που τη ρωτούσα αν θα πάρουν αναπληρωτές και ωρομίσθιους.Τπ θεωρούσε αυτονόητο.Μήπως δεν κατάλαβε οτι προκηρύχθηκαν εκλογές?

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:53:04 πμ »
Καλά, αυτό το υπουργείο.... δε σταματά να μας εκπλήσει..... ;D ;D Προβλέπω φέτος να γίνονται τα νεύρ μας κρόσια από την αναμονή........ Παιδιά εγω για φέτος δεν περιμένω αναπλήρωση, αλλά ήθελα να δω πως θα κινηθούν τα πράγματα για να υπολογίσω για του χρόνου... Τώρα με αγχώνει και το πότε θα καλέσουν ωρομίσθιους... για να δούμε τι θα δούμε  ::)
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 12:39:35 μμ »
Μήπως μίλησε κανένας με τον σύλλογο για το αν παγώνουν οι προσλήψεις τόσο για αναπληρωτές όσο και για ωρομίσθιους?Όσο να ναι κάποια ενημέρωση παραπάνω θα έχουν σε σχέση με εμάς

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:06:33 μμ »
απο γραφειο πρωτοβαθμιας,σημερα το πρωι μου ειπαν κληση ωρομισθιων μια εβδομαδα θα παει πισω λογω εκλογων.δεν παγωνει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α Φάση αναπληρωτών, πότε ? - ΠΕ07
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:07:39 μμ »
ευχαριστώ πολύ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160543
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 763

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.