1
Άδειες / Απ: Άδεια ανατροφής τέκνου
« στις: Ιούλιος 23, 2024, 03:49:51 μμ »
Xαίρετε, προσπαθώ να υπολογίσω μέσω του τύπου που παραθέσατε το υπόλοιπο της αδείας που δικαιούμαι. Αν κάποια χρονιά εργάστηκα από α' ή β' φαση υπολογίζω 23x4x8(8 μήνες εφόσον ήμουν β' φαση?)?
Επίσης από ότι καταλαβαίνω είναι θέμα διεύθυνσης τι θα δεχθεί, σωστά? Πώς μπορούμε να τεκμηριώσουμε τον παραπάνω τύπο εφόσον δεν υπάρχει σε κάποιο νόμο?
Ο τυπος.υπαρχει κανονικα στις ΑΔΑ που εχω παραθεσει. Αναφερεται κιολας κανονικα με παραδειγμα για 40 ωρες την εβδομαδα και αναφερει απο κατω οτι προσαρμοζεται αναλογα το εργασιακο ωραριο ετσι θα το στηριξετε.