*

Αποστολέας Θέμα: Μετράει η προϋπηρεσία μου;  (Αναγνώστηκε 69079 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irene5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 11:12:00 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο...Είμαι ωρομίσθια σε σχολείο σε παραμεθόριο στο οποίο αντιστοιχούν 7 μόρια. Γνωρίζει κανείς αν χάνονται αυτά τα μόρια, αν και όταν διοριστώ, ή αν λαμβάνονται υπ'όψη για τις μετέπειτα μεταθέσεις μου? Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 11:17:49 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο...Είμαι ωρομίσθια σε σχολείο σε παραμεθόριο στο οποίο αντιστοιχούν 7 μόρια. Γνωρίζει κανείς αν χάνονται αυτά τα μόρια, αν και όταν διοριστώ, ή αν λαμβάνονται υπ'όψη για τις μετέπειτα μεταθέσεις μου? Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή...
Φυσικά και μετράνε, απλά όχι ολόκληρα, ένα ποσοστό μιας και είμαστε ωρομίσθιοι. Δε θυμάμαι πώς τα υπολογίζουν. Εγώ ήδη μετράω την προυπηρεσία μου για μετάθεση, κι ακόμα δεν έχω διοριστεί! ;D

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 05:49:08 μμ »
Σασ παρακαλω βοηθηστε με...ειμαι ωρομισθια αγγλικων με 12 ωρες πρωτη φορα.Καθε τεταρτη και λογω του οτι δεν ερχουν ερθει ολες οι ειδικοτητες πηγαινα στο ενα σχολειο 12.20 για να βοηθησω τον δασκαλο οπως μου ζητησε...συνολο ωρων ημερασ 4 ωρεσ..δεν γνωριζα ομως οτι αυτο δεν γινεται αλλα ουτε και μου ειπε καποιοσ δασκαλος κατι...Τι κανω τωρα???τα χαρτια του Σεπτεμβριου και του Οκτωβριου τα εχουν στειλει στην Α/θμια..Θα χασω τισ ωρες μου????help me.....

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:47:37 μμ »
Κατ'αρχήν, χαλάρωσε.  :D Κάτσε για να καταλάβω: τα χαρτιά που υπέγραψες στο τέλος κάθε μήνα με τις ώρες, τα έχεις; Κράτησες αντίγραφο; Αν όχι, κακώς. ;D Αν ναι, δες πώς είναι κατανενημένες οι ώρες σου. Μήπως σου τις μοίρασαν σωστά μες στην εβδομάδα αλλά απλά σ'έβαλαν να πηγαίνεις έξτρα ώρες για εξυπηρέτηση (μεταξύ μας, αυτό είναι εκμετάλλευση, δε φταις εσύ που δεν υπάρχουν ειδικότητες). Πάντως, το πρόγραμμα πρέπει να υπογραφεί από τον Σύμβουλο πριν αρχίσει να λειτουργεί. Άρα, το πρόγραμμα μάλλον είναι μια χαρά, αλλά σ'έχωσαν άγρια. :-\ Κοίτα το χαρτί και τα ξαναλέμε.... ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 07:55:55 μμ »
τα σχολεια δεν εχουν στειλει προγραμμα στο συμβουλα παρα μονο στουσ διευθυντεσ διοτι δεν εχουν ερθει οι ειδικοτητεσ....τώρα...στο καθε σχολειο υπογραφω ξεχωριστα και ειναι μονο 4 ωρεσ στο καθενα!Αν ομωσ τα βαλει καποιοσ διπλα θα δει οτι την Τεταρτη εχω 4 ωρεσ..τι μπορω να κανω..μηπωσ να ζητησουμε τα χαρτια και να τα διορθωσουμε???

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 08:28:09 μμ »
Δηλαδή στο βιβλίο κάθε μέρα που υπέγραφες στις ώρες έβαζες 4; Δράσε γρήγορα! Την Δευτέρα άρχισε τα τηλέφωνα στη Διεύθυνση να δεις τι μπορεί να γίνει και πίεσέ τους να βρουν λύση και να μην χάσεις τα μόρια από την βλάκεία ενός διευθυντή. Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί!!! Καλή σου επιτυχία και κουράγιο. Αφού είναι δικό τους λάθος οφείλουν να διορθώσουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:30:47 μμ »
Thanks panickos!Απο Δευτερα θα αρχισω το τρεξιμο...ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:44:14 μμ »
A!!!Και κατι ακομα!Στην Β/θμια αν εχεις 11 ωρο δεν υπαρχει προβλημα να το κανεις σε 2 μερες 6 και 5 δηλαδη???Σωστα ή και αυτη η διευθυντρια ειναι ασχετη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:07:14 πμ »
Κοίτα, εξαρτάται. Αν έχεις τάξεις που έχουν 3ωρο, πρέπει να το κάνεις σε 3 μέρες. Και πέρσυ το έπαθα και φέτος. Αλλά, αν ο διευθυντής θέλει να σ'εξυπηρετήσει, μπορεί - ψιλοπαράνομα - να σου βάλει τις ώρες σε 2 μέρες. Πέρσυ εμένα ο διευθυντής μου δεν μου το έκανε (αν και τον χιλιοπαρακάλεσα μιας και το σχολείο ήταν 1,5 ώρα μακριά) αλλά ο Λυκειάρχης στη συνάδελφο το έκανε! Δεν μπορείς να το απαιτήσεις, δυστυχώς. Μόνο να ελπίζεις να είναι εξυπηρετικός. :-\

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:48:03 πμ »
Δηλαδη στο προγραμμα ειναι παρανομο να φαινεται οτι κανεις 2ωρεσ την ιδια μερα σε ενα τμημα?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:53:13 πμ »
Δηλαδη στο προγραμμα ειναι παρανομο να φαινεται οτι κανεις 2ωρεσ την ιδια μερα σε ενα τμημα?

Όχι βέβαια.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 04:30:17 μμ »
Δηλαδη στο προγραμμα ειναι παρανομο να φαινεται οτι κανεις 2ωρεσ την ιδια μερα σε ενα τμημα?

Όχι βέβαια.

Εμένα μου είπαν ότι είναι παράνομο. Ρώτα καλύτερα στο Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:25:54 μμ »
Καλα δε γινεται αυτο το πραγμα...ολοι οι ασχετοι σε μενα βρεθηκαν????????Η διευθυντρια του σχολειου μου ειπε να κανω 2 ωρεσ την Πεμπτη στη Α Γυμνασιου και 1 την Παρασκευη........δεν το ξερει οτι ειναι παρανομο????/Τι να πω!!πρεπει να το συζητησω μαζι της

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 11:45:53 μμ »
Καλα δε γινεται αυτο το πραγμα...ολοι οι ασχετοι σε μενα βρεθηκαν????????Η διευθυντρια του σχολειου μου ειπε να κανω 2 ωρεσ την Πεμπτη στη Α Γυμνασιου και 1 την Παρασκευη........δεν το ξερει οτι ειναι παρανομο????/Τι να πω!!πρεπει να το συζητησω μαζι της

παράνομο δε θα είναι,γιατί πολύ το κάνουν.Αλλωστε κάποια μαθηματα όπως η εκθεση ή τα αρχαία γίνονται και 2ωρα.Εμένα πάντως στο 11ωρο ο διευθυντής μου ειπε πως πρέπει να πηγαίνω τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα....1 ωρα από το σπίτι μου,αλλά δε μεπείραξε...αλλωστεε δεν είναι κι ευκολο να βγάλουν πρόγραμμα...πάντως καλύτερα πάρε στο υπουργειο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 298

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.