*

Αποστολέας Θέμα: 3Π πότε?  (Αναγνώστηκε 5036 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 11:42:11 πμ »
Πήρα τώρα τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και μου είπανε ότι σύγουρα μέσα στις επόμενες ημέρες θα βγουν. Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 3Π πότε?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 12:04:03 μμ »
    agathi καλημέρα και σε σενα και στα υπόλοιπα κορίτσια.  :D
     Πιστεύω οτι ο συναδελφός σου σου έλεγε υπερβολές και κακώς αγχώνεσαι. Σίγουρα θα περάσουν άτομα που θέλουν (απο το παραθυρο εννοώ), ωστόσο δεν είναι δυνατόν να περάσουν όλοι έτσι. Έχω δώσει στον Ασεπ και έχω περάσει χωρίς να έχω πάει φροντιστήριο - άσχετα με το αν δεν πήγα ως αναπληρώτρια γιατί δεν με εξυπηρετούσε η απόσταση. Μάλιστα θα σου πω και κάτι άλλο. Τελείωσα το Πανεπιστήμιο με άριστα και 2 απο τους καθηγητές που είχα ήταν στην επιτροπή του ασεπ την πρώτη φορά που έγραψα. Ε, λοιπόν εκείνη την χρονιά τα πήγα τελείως χάλια, και ξέρεις γιατί;; Γιατί είχα την νοοτροπία των πανεπιστημιακών η οποία δυστυχώς δεν είναι αυτό που θέλει ο ασεπ.  ΑΣΕΠ = ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ οπότε πρέπει να παρακολουθείς γενικά τι παίζει στην παιδεία και να γράφεις αναλόγως. Εδωσα και φέτος - για τρίτη φορά και ελπίζω να τα πάω καλύτερα, όπως και όλοι μας βέβαια, ωστόσο ανεξαρτήτως αποτελέσματος είμαι σίγουρη οτι δεν θα έγραφα καλύτερα σε όποιο φροντιστήριο και να πήγαινα. Αλλωστε που είναι οι παντογνώστες των φροντιστηρίων τώρα;;;; Δεν τολμούν να βγάλουν αποτελέσματα για να μην δούμε τα λάθη τους, και απο την άλλη όταν τα δώσει ο Ασέπ θα πούνε: "Είχαμε μεγάλη επιτυχία!!!!!!!"
Καλή επιτυχία σε όλους μας   :)         (μια αισιόδοξη νηπιαγωγός)  8)

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 12:10:23 μμ »
Καλημερα κοριτσια με τρομαζετε με οσα γραφετε και αδυνατω να πιστεψω οτι θα μπουν ατομα απο το παραθυρο πειτε με χαζη πειτε με ονειροπολα αλλα πιστευω δεν γινεται
και τωρα με το σαλο που εχει γινει με το λευκο χαρτακι και τα α, β , γ, δ εχω αρχισει να αμφιβαλλω και να φοβαμαι
μου λενε ολοι εσυ να μην ακους τπτ και αν εχεις γραψει θα διοριστεις ...ανησυχω ομως οταν σας ακουω να λετε συνεχεια για παραθυρα
πως βρε παιδια
εγω ειχα παει και ειχα δει το γραπτο μου
πως θα περασουν καποιον που δεν εχει γραψει  ??? ??? ??? :-\ :-\ :-\


mariav  σε ειχαν παρει αναπληρωτρια και δεν πηγες ? καταλαβα καλα??
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:10:02 μμ »
Sophie δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου. Αυτή είναι και η δική μου άποψη για τα φροντηστήρια! Ούτε πήγα και ούτε θα πάω γιατί ποτέ δεν μου άρεσε να μου λέει κανείς πως να σκέφτομαι. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι υπάρχουν τέτοιου είδους φροντηστήρια και τους επιτρέπεται να λειτουργούν ενώ συχνά αυτό έρχεται σε αντίθεση με το αδιάβλητο των διαγωνισμών. Όσο για τις μαγικές τους ικανότητες, που ειναι τώρα που δεν υπάρχει κανείς να δώσει υπεύθυνα απαντήσεις σε δεδομένα θέματα;
Όσο για τον συνάδελφομε τα αλλαγμένα γραπτά, δεν τον εμπιστεύομαι αλλά ... είδα τα γραπτά. Δεν ξέρω. Προσωπικά έδωσα για να μη χάσω τη σειρά μου στον πίνακα των αναπληρωτών και αν γίνεται να την καλυτερέψω λίγο. Δέχομαι ότι υπάρχουν πιο χαρισματικοί εκπαιδευτικοί από εμένα και τους εύχομαι να διοριστούν άμεσα. Αλλά ειμαι βέβαιη ότι χαρισματικός και ικανός εκπαιδευτικός ειναι αυτός που έχει αυτόνομη κριτική ικανότητα και όχι αυτός που χρειάζεται ένα φροντηστήριο ή οποιονδήποτε άλλον για να του υποδεικνύει το πως να σκεφτεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 3Π πότε?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:19:03 μμ »
Mairyliscious  οταν ήταν να πάω αναπληρώτρια το παιδάκι μου ήταν 2 ετών και επιπλέον έχω μια σταθερή δουλειά που μου αποφέρει 1000 ευρώ το μηνα και όπως καταλαβαίνετε με δάνεια και με.. με... με.. δεν το ρισκαρίσα. Ασε που τότε δεν είχε ψηφιστεί ακόμη ο νόμος που Στυλιανίδη για τους αναπληρωτες. Να σου πω την αλήθεια φέτος αν έχω γράψει καλά, θα δηλώσω για αναπληρώτρια αλλά πάλι εντός νομου. Και να σας πω κάτι παρήγορο για εσάς τις "νεότερες";; Είναι πολλές σαν εμένα, που έδωσαν αλλα λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων έχουν περιορισμούς. Αν βέβαια μιλήσουμε για διορισμό....... τότε τα πράγματα είναι διαφορετικα..... πάω ακόμη και στον Εβρο!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:51:41 μμ »
. Και να σας πω κάτι παρήγορο για εσάς τις "νεότερες";; Είναι πολλές σαν εμένα, που έδωσαν αλλα λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων έχουν περιορισμούς. Αν βέβαια μιλήσουμε για διορισμό....... τότε τα πράγματα είναι διαφορετικα..... πάω ακόμη και στον Εβρο!!!!!!!!
[/quote

Συμφωνώ ;) απόλυτα.  Αν και γω φέτος αποφάσισα να το τολμήσω μονο και μονο για να μαζέψω μόρια, παραμερίζοντας όλες τις άλλες μου υποχρεώσεις, αναγκες και καθήκοντα. Με 2 παιδιά έφυγα 800 χμ  μακριά από το σπίτι μου. Άλλαξε η ζωή όλων μας, μόνο και μόνο για αυτά τα 9 μόρια. Και σε πληροφορώ δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό  :-[  :-[
Φέτος αν ο θεος του ΑΣΕΠ έχει "εμπνευση" και "αποδεχτει"  αυτο που πιστεύω και γω ότι εγραψα αρκετά καλά, θα δηλώσω μόνο το νομό μου είτε για μόνιμο διορισμό είτε και ως αναπληρώτρια :D :D

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:56:20 μμ »
σοφια παπ μενατε αθηνα?
δεν σου αρεσε εκει που πηγατε ? ουτε στα παιδια
αν θες μας λες απο περιεργεια ρωτω :-\
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 02:04:55 μμ »
       Δεν ξέρω αλλα εγώ έχω αγχωθεί πολύ με αυτό το θέμα, πάντως μπράβο σου Σοφία που το επιχείρησες. Μακάρι η προσπαθεια σου να σε δικαιώσει γιατί καταλαβαίνω απόλυτα ποσο δύσκολο σου είναι. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις και όταν με το καλό περάσεις - μην ξεχάσεις να μας το γράψεις έτσι για να παίρνουμε θάρρος και οι υπόλοιπες!  ;)

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 02:46:50 μμ »
Αχ βρε κορίτσια να στε καλά!!! :) :) Ξέρω πως εσεις  (ως "ομοιοπαθούσες" ΑΣΕΠιτισες ;D ;D) με καταλαβαίνετε!!!

ΜairyLiscious δεν έμενα Αθήνα. Στην Καβάλα έμενα και με διόρισαν αναπληρώτρια στο νομό Αρκαδίας!! :-[ :-[
Εντάξει δεν είμαι η πρώτη ούτε και η τελευταία  που της συμβαίνει αυτό. Είναι όμως δύσκολο όταν πρέπει μέσα σε όλα  να δείχνεις και να είσαι δυνατή για τα παιδιά. Κάθε αλλαγή είναι δύσκολη κυρίως για τα παιδια, που άλλαξαν σχολείο, έχασαν τους φίλους τους, που βλέπουν μια φορα το μήνα τον πατέρα τους.

Και μέσα σόλα  να χουμε και τον ΑΣΕΠ να κανει συσκέψεις επι των συσκέψεων ( ;D ;D ετσι για να μην νομίζετε ότι μοιρολατρώ κιόλας  ;))  για να αποφασίσει ποιες είναι οι σωστές απαντήσεις!!!!!

 Μηπως να τους πάρουμε τηλέφωνο  και να τους "βοηθήσουμε"??? ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 11, 2009, 02:49:12 μμ από sophia_pap »

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 03:00:07 μμ »
Πες τα ρε Sophie!!!. Έλεος πια με το ράδιο αρβύλα. Εννοείται ότι όταν ξέρεις ποιος είναι στην επιτροπή διαβάζεις τα βιβλία του και είναι πιο εύκολο να πέσεις μέσα, αν όμως το ξέρεις το σπορ (στην περίπτωσή μας τον οδηγό και τις βασικές θεωρίες μάθησης και ανάπτυξης) δε γίνεται να μείνεις απέξω. Όσο για το πότε... τι να πω. Δεν τους πολυνοιάζει ούτε χολοσκάνε για το άγχος σας βέβαια. Τώρα για τις επιδόσεις τους στη "μαγειρική" θα φανεί στα αποτελέσματα. Αν οι απαντήσεις είναι ό,τι νά ναι... έχει πέσει πολύ μπαχαρικό. :P :P
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 03:16:59 μμ »
Αχ βρε κορίτσια να στε καλά!!! :) :) Ξέρω πως εσεις  (ως "ομοιοπαθούσες" ΑΣΕΠιτισες ;D ;D) με καταλαβαίνετε!!!

ΜairyLiscious δεν έμενα Αθήνα. Στην Καβάλα έμενα και με διόρισαν αναπληρώτρια στο νομό Αρκαδίας!! :-[ :-[
Εντάξει δεν είμαι η πρώτη ούτε και η τελευταία  που της συμβαίνει αυτό. Είναι όμως δύσκολο όταν πρέπει μέσα σε όλα  να δείχνεις και να είσαι δυνατή για τα παιδιά. Κάθε αλλαγή είναι δύσκολη κυρίως για τα παιδια, που άλλαξαν σχολείο, έχασαν τους φίλους τους, που βλέπουν μια φορα το μήνα τον πατέρα τους.

Και μέσα σόλα  να χουμε και τον ΑΣΕΠ να κανει συσκέψεις επι των συσκέψεων ( ;D ;D ετσι για να μην νομίζετε ότι μοιρολατρώ κιόλας  ;))  για να αποφασίσει ποιες είναι οι σωστές απαντήσεις!!!!!

 Μηπως να τους πάρουμε τηλέφωνο  και να τους "βοηθήσουμε"??? ;D ;D ;D

καταλαβα...υπομονη και μπραβο σου να σαι παντα δυνατη και να το παλευεις  ;) ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 07:25:36 μμ »
Πω,πω δεν αντέχω άλλο...
τρελαίνομαι με αυτή την αναμονή...
όλη μέρα δεν κάνω άλλη δουλειά απο το να μπαίνω στην σελίδα του ΑΣΕΠ και να βλέπω μηπως βγήκαν οι απαντήσεις...
Τι τραβάμε... :( ??? ::) :P :-[ :-\ :'(
Το παιδί δεν είναι ένα δοχείο που πρέπει να γεμίσεις αλλά μια εστία που πρέπει να ανάψεις...

Αποσυνδεδεμένος aggeliki22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - Π60
    • Προφίλ
Απ: 3Π πότε?
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 10:12:11 μμ »
Τώρα για τις επιδόσεις τους στη "μαγειρική" θα φανεί στα αποτελέσματα. Αν οι απαντήσεις είναι ό,τι νά ναι... έχει πέσει πολύ μπαχαρικό. :P :P
Αυτό το μπαχαρικό είναι που φοβόμαστε... :( :(
it's better to die upon your feet than to live upon your knees

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 791
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.