*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 339519 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1064 στις: Μάρτιος 24, 2010, 02:05:36 μμ »
Συνάδελφοι,
το ........ πουλάκι που λέγαμε από το ΥΠΕΠΘ άφησε μήνυμα τον τοίχο μου στο Facebook!!!!! "... τη Δευτέρα υπολόγιζε, όπως τα βλέπω τα πράγματα..."

Το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη! Πολύ το αγαπώ αυτό το άτακτο πουλάκι (Θέ μου σχώρα με! έρχεται και Πάσχα!!! ;D)

Μηπως το εν λογω πουλακι ηταν ζαλισμενο η καπως τελοσπαντων, οταν σου αφηνε το μηνυμα;
Το λεω γιατι νωριτερα στην εθνικη οδο επεσε στο παρμπριζ του οχηματος ενα πουλακι και σκεφτομαι μηπως ηταν το πουλακι-πληροφοριοδοτης.
Τι θα γινει τελικα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:38 »

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1065 στις: Μάρτιος 24, 2010, 02:19:51 μμ »
Όσοι αιρετοί έβγαλαν ανακοινώσεις,μιλούν για μειωμένες αισθητά μεταθέσεις σε σχέση με πέρσι.
Όσοι λέτε το αντίθετο,τί πηγές επικαλείστε?
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1066 στις: Μάρτιος 24, 2010, 02:26:00 μμ »
λοιπον ακουσα οτι θα ικανοποιηθουν μεταθεσεις σε μεγαλυτερο βαθμο απότι περσι λογω του κυματος συνταξιοδοτησεων  και της μεγαλης μειωσης διρισμων και αποσπασεων. Ιδιαιτερα σε μεγαλα αστικα κεντρα αναμενεται να ανοιξουν θεσεις λογω του οτι θα πριτιμηθει να καλυφθουν πρωτα τα αστικα κεντρα με 30αρια τμηματα, που το ωραριο ειναι πληρες και θα προτιμηθεί τα κενα της επαρχιας με ωρομισθιους μιας και το ωραριο σε μικρα σχολεια ειναι μικροτερο. αναμενεται παντως το σταδιακο κλεισιμο πολλως μικρων σχολειων της επαρχιας αφου με τα 30αρια τμηματα θα αλλαξει και ο ελαχιστος αριθμος μαθητων για τη λειτουργεια του σχολειου. μονο τα μικρα σχολεια στα οποια ειναι αδυνατη η μετακινηση πχ τηλος, θα διατηρηθουν. παντως για τα εξτα κινητρα δυσπροσιτων που ειχε πει η διαμαντοπουλου μην περιμενετε τιποτα
Δεν έχει κάποια λογική αυτό εφόσον τα οργανικά κενά που δοθηκαν στο υπεπθ απο τα εκαστοτε γραφεία περιλαμβάνουν μόνο τα κενά που θα υπάρξουν αν επιστρεψουν ολοι οι αποσπασμενοι, χωρίς να υπολογίσουν συνταξιοδοτήσεις. Τα κενά από τις συνταξιοδοτήσεις θα φανούνε του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1067 στις: Μάρτιος 24, 2010, 04:15:50 μμ »
οριστικα μεγαλη τριτη οι μεταθεσεις

η υπάλληλος ήταν κατηγορηματική-οι μεταθέσεις θα βγουν τέλη του μήνα,τουτέστιν μεγάλη εβδομάδα

μου είπε πως οι μεταθέσεις θα ανακοινωθούν την Τετάρτη. (δηλ. αύριο). Λέτε να εννοούσε τη Μ. Τετάρτη??

το ........ πουλάκι που λέγαμε από το ΥΠΕΠΘ ... τη Δευτέρα υπολόγιζε, όπως τα βλέπω τα πράγματα..."

οι μεταθεσεις της Δευτεροβαθμιας δυσκολα θα ανακοινωθουν μεσα στη μεγαλη εβδομαδα. στο υπουργειο επικρατει συγχυση

''προσπαθουμε για μεγαλη τεταρτη αλλα μπορει να παει και μετα το πασχα''!

γινεται  προσπαθεια  να  βγουν  εντος  μ.εβδομάδας 

Ayame κάνε ένα κόπο και στείλε κανένα sms ή μήνυμα στο facebook . ρώτα το πουλάκι αν έχει νεότερα .  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:30:38 »

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1068 στις: Μάρτιος 24, 2010, 04:49:02 μμ »
Μεταθέσεις Δευτεροβάθμιας το πιθανότερο μετά το Πάσχα! Αυτά!
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1069 στις: Μάρτιος 24, 2010, 05:15:09 μμ »
ειναι που θα βγαιναν πιο νωρις απο καθε αλλη χρονια φετος!αντε μη πω καμια κουβεντα απογεματιατικα...
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1070 στις: Μάρτιος 24, 2010, 05:20:29 μμ »
Ayame κάνε ένα κόπο και στείλε κανένα sms ή μήνυμα στο facebook . ρώτα το πουλάκι αν έχει νεότερα .

Μήνυμα εστάλη στο fb, αναμένω απάντηση knkn!!! Αν και δε θέλω να πολυενοχλώ το ρουφιάνο μου, μη μου αγανακτήσει! ;)

Προσωπικά πάντως εκτιμώ ότι η αλήθεια (τόσο για το πλήθος των μεταθέσεων όσο και για την ημερομηνία ανακοίνωσής τους) βρίσκεται κάπου ανάμεσα σε αυτά που αναφέρουν όλοι εδώ στο forum. Όπως είχα γράψει νωρίτερα στη συζήτηση, και εγώ είχα μάθει ότι ο αρχικός αριθμός μετατιθέμενων βάσει πραγματικών κενων ήταν γύρω στους 600 και θα γίνονταν "μαγειρέματα" για να αυξηθούν. Σήμερα μου είπαν ότι η Άννα έδωσε εντολή να αυξηθούν μεν, να μη ξεπεράσουν τους 1500-2000 δε (δεν γνωρίζω όμως την εγκυρότητα της πηγής αυτής της πληροφορίας).
Το βλέπουμε όλοι, ότι οι πληροφορίες όλων λένε πάνω-κάτω τα ίδια, άρα... υπομονή!
Για μένα τουλάχιστον, θα είχε διαφορά μόνο αν ήξερα το αποτέλεσμα πριν φύγω απ'το νησί για τις διακοπές... Αυτό δεν πρόκειται να γίνει! Αν είναι λοιπόν να πιω το φαρμάκι μετά το Πάσχα, να είμαι τουλάχιστον στην άνεση του σπιτιού μου (και να έχω καβατζώσει και κανένα Lexotanil από τη γιαγιά γιατί drama οσμίζομαι... )!!  ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1071 στις: Μάρτιος 24, 2010, 05:36:14 μμ »
Συνάδελφοι, να ρωτήσω και εγώ κάτι. Μου είπαν ότι υπάρχει ένα site στο οποίο έχουν ανακοινωθεί όλα τα ονοματων όσων έχουν ζητησει μετάθεση,  τις περιοχες που έχουν ζητήσει και τα μόρια τους.
Γνωρίζετε ποιο είναι και αν όντως ισχυει;
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1072 στις: Μάρτιος 24, 2010, 07:16:25 μμ »
Σε όλες τις ιστοσελίδες των διευθύνσεων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Δεν γράφει όλες τις περιοχές ζήτησης, παρά μόνο την περιοχή εντοπιότητας και την περιοχή 1ης προτίμησης.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1073 στις: Μάρτιος 24, 2010, 07:38:10 μμ »
Μήνυμα εστάλη στο fb, αναμένω απάντηση knkn!!!

Μπράβο Ayame !  Να είσαι καλά !

Αν και δε θέλω να πολυενοχλώ το ρουφιάνο μου, μη μου αγανακτήσει! ;)

Δεν έχεις και άδικο .   :D   

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1074 στις: Μάρτιος 24, 2010, 07:44:01 μμ »
Ευχαριστώ tzamalou :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος minouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1075 στις: Μάρτιος 24, 2010, 08:16:52 μμ »
Συνάδελφος μου μεταβίβασε ότι γνωστός της αιρετός της Α/βαθμιας θα πάει την Παρασκευή το απόγευμα στην Αθήνα να συνεδριάσουν για τις μεταθέσεις, οι οποίες θα φτάσουν μετα βίας το 30% των αιτήσεων.Θα πέσουν οι υπογραφές και λογικά Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο(;;;) θα τις ανακοινώσουν.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1076 στις: Μάρτιος 24, 2010, 09:25:19 μμ »
Συνάδελφος μου μεταβίβασε ότι γνωστός της αιρετός της Α/βαθμιας θα πάει την Παρασκευή το απόγευμα στην Αθήνα να συνεδριάσουν για τις μεταθέσεις, οι οποίες θα φτάσουν μετα βίας το 30% των αιτήσεων.Θα πέσουν οι υπογραφές και λογικά Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο(;;;) θα τις ανακοινώσουν.

Να σαι καλά για τα νέα σου! Μακάρι να βγουν και της β θμιας μεγάλη εβδομάδα να τελειώνουμε. Τι κακό κι αυτό να μη ξέρεις που θα ζεις του χρόνου; Ούτε τσιγγάνοι να ήμασταν. ???
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1077 στις: Μάρτιος 25, 2010, 09:59:37 πμ »
οριστικα μεγαλη τριτη οι μεταθεσεις
 
η υπάλληλος ήταν κατηγορηματική-οι μεταθέσεις θα βγουν τέλη του μήνα,τουτέστιν μεγάλη εβδομάδα
 
μου είπε πως οι μεταθέσεις θα ανακοινωθούν την Τετάρτη. (δηλ. αύριο). Λέτε να εννοούσε τη Μ. Τετάρτη??
 
το ........ πουλάκι που λέγαμε από το ΥΠΕΠΘ ... τη Δευτέρα υπολόγιζε, όπως τα βλέπω τα πράγματα..."
 
οι μεταθεσεις της Δευτεροβαθμιας δυσκολα θα ανακοινωθουν μεσα στη μεγαλη εβδομαδα. στο υπουργειο επικρατει συγχυση
 
''προσπαθουμε για μεγαλη τεταρτη αλλα μπορει να παει και μετα το πασχα''!
 
γινεται  προσπαθεια  να  βγουν  εντος  μ.εβδομάδας 
   
Μεταθέσεις Δευτεροβάθμιας το πιθανότερο μετά το Πάσχα! Αυτά!
 
αιρετός της Α/βαθμιας  Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο(;;;) θα τις ανακοινώσουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 858
Σύνολο: 871

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.