*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 339480 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #966 στις: Μάρτιος 20, 2010, 07:56:01 πμ »
Αλλά μετά πώς θα μας είχαν όμηρους του ρουσφετιού? Γιατί κακά τα ψέμματα με τις συνθήκες αυτές όποιος μπορεί να εκμεταλλευτεί μία γνωριμία θα το κάνει. Σιγά μην κάτσει "για την τιμή των όπλων" ή επειδή είναι τόσο ηθικός ώστε να μη χρησιμοποιήσει μέσον αν μπορεί.

Καλά μην ορκίζεσαι για αυτό το τελευταίο. Υπάρχουν και οι ρομαντικοί "μ@λ@κες" της εκπαίδευσης...
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:57:01 »

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #967 στις: Μάρτιος 20, 2010, 10:11:39 πμ »
Συμφωνω.... :-[

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #968 στις: Μάρτιος 20, 2010, 10:24:54 πμ »
Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;
Δεν είναι απόλυτα σχετική με το θεμα αλλά έχω μπερδευτει πολύ...
Αν δεν καταφερω να παρω μετάθεση μένω στη Β Πειραια.
Μπορώ να ζητήσω αποσπαση και ταυτόχρονα οργανική θέση στη Β Πειραια;
Προηγούνται οι αποσπάσεις των οριστικών τοποθετήσεων ; Δηλαδη αν ζητήσω και παρω απόσπαση θα μεινω οπωσδηποτε διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Αυτά είναι γραμμένα κάπου;
Ποιος μπορεί να τα γνωρίζει;

Αποσυνδεδεμένος gchristin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #969 στις: Μάρτιος 20, 2010, 10:53:04 πμ »
Καλημέρα.Εγώ έμαθα από έγκυρη πηγή ότι τα πραγματικά κενά που δηλώθηκαν ήταν περίπου 600. Οι μεταθέσεισ που έγιναν υποθέτω θα είναι περισσότερεσ αλλα υποθέτω όχι πάνω από 1000.
Πε0404 τι εννοείσ να ζητήσεισ απόσπαση στη Β πειραιά και οργανική?Εισαι τώρα τοποθετημένη Β πειραιά και θέλεισ να κατοχυρώσεισ οργανική αλλά και απόσπαση ταυτόχρονα?
Αυτό δεν το γνωρίζω..Πάρε τηλ σε καμιά δευτεροβάθμια εκπαίδευση.Λογικά εκέι θα ξέρουν γιατί αυτοί δέχονται τισ αιτήσεισ οριστικήσ τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:57:01 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #970 στις: Μάρτιος 20, 2010, 11:33:37 πμ »
Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;
Δεν είναι απόλυτα σχετική με το θεμα αλλά έχω μπερδευτει πολύ...
Αν δεν καταφερω να παρω μετάθεση μένω στη Β Πειραια.
Μπορώ να ζητήσω αποσπαση και ταυτόχρονα οργανική θέση στη Β Πειραια;
Προηγούνται οι αποσπάσεις των οριστικών τοποθετήσεων ; Δηλαδη αν ζητήσω και παρω απόσπαση θα μεινω οπωσδηποτε διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Αυτά είναι γραμμένα κάπου;
Ποιος μπορεί να τα γνωρίζει;

Τελεις ολιγον τι σε συγχυση.

Nαι, μπορεις και τα δυο. Υποβαλλεις αιτηση οριστικης τοποθετησης και αιτηση αποσπασης.

Αν αναφερεσαι σε αποσπαση απο Πυσδε σε Πυσδε, η σχετικη εγκυκλιος εκδιδεται λιγο μετα την ανακοινωση των μεταθεσεων. Υποβαλλεις σχετικη αιτηση αποσπασης και κατοπιν καλεισαι απο το Πυσδε να αιτηθεις οριστικης τοποθετησης (συνηθως με αυτη τη σειρα).

Αν αναφερεσαι σε εσωτερικη αποσπαση, τοτε πρωτα αιτεισαι οριστικης τοποθετησης και κατοπιν καλουνται οι εκπαιδευτικοι να υποβαλουν αιτηση εσωτερικης αποσπασης.

Η καταληψη οργανικης θεσης δεν κωλυει τη διαδικασια των αποσπασεων.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #971 στις: Μάρτιος 20, 2010, 11:40:29 πμ »
Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;
Δεν είναι απόλυτα σχετική με το θεμα αλλά έχω μπερδευτει πολύ...
Αν δεν καταφερω να παρω μετάθεση μένω στη Β Πειραια.
Μπορώ να ζητήσω αποσπαση και ταυτόχρονα οργανική θέση στη Β Πειραια;
Προηγούνται οι αποσπάσεις των οριστικών τοποθετήσεων ; Δηλαδη αν ζητήσω και παρω απόσπαση θα μεινω οπωσδηποτε διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Όταν έκανες αίτηση για μετάθεση αυτή η αίτηση είναι και αίτηση για οριστική τοποθέτηση (οργανική) σε περίπτωση που δεν έχεις οργανική. Αν δεν πάρεις μετάθεση ούτε οργανική, τότε ναι μένεις στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Η απόσπαση είναι ξεχωριστή διαδικασία. Μπορεί να έχεις ή να μην έχεις οργανική, να πάρεις ή όχι μετάθεση, και να πάρεις και απόσπαση.
Τον όρο 'αποσπάσεις οριστικών τοποθετήσεων' που αναφέρεις δεν το έχω ακούσει ούτε καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι.
Η εγκύκλιος των αποσπάσεων θα βγει μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων.

Αποσυνδεδεμένος kes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #972 στις: Μάρτιος 20, 2010, 12:45:11 μμ »
Συνάδερφοι μήπως γνωρίζει κανείς πόσοι φιλόλογοι μετατέθηκαν πέρυσι;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #973 στις: Μάρτιος 20, 2010, 12:54:02 μμ »
Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;
Δεν είναι απόλυτα σχετική με το θεμα αλλά έχω μπερδευτει πολύ...
Αν δεν καταφερω να παρω μετάθεση μένω στη Β Πειραια.
Μπορώ να ζητήσω αποσπαση και ταυτόχρονα οργανική θέση στη Β Πειραια;
Προηγούνται οι αποσπάσεις των οριστικών τοποθετήσεων ; Δηλαδη αν ζητήσω και παρω απόσπαση θα μεινω οπωσδηποτε διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Αυτά είναι γραμμένα κάπου;
Ποιος μπορεί να τα γνωρίζει;

Γεια χαρά στη συνωνόματη βιολόγο!! Λοιπόν, αυτή τη στιγμή είσαι στη Β Πειραιά και προφανώς δεν έχεις οργανική. Αν δεν πάρεις μετάθεση (πράγμα που απεύχομαι), εκ των πραγμάτων μπαίνεις στη διαδικασία οριστικής τοποθέτησης, δηλαδή να πάρεις οργανική στη Β Πειραιά. Θα κληθείτε -εμείς εδώ καλούμαστε μέσα στο Μάη- όλοι οι συνάδελφοι στη διάθεση να κάνετε κάποια στιγμή αίτηση προτίμησης σχολείου και μπορεί να πάρεις οργανική μπορεί και όχι, αν δεν είναι αρκετές, οπότε θα μείνεις στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Ανεξαρτήτως αυτού, όμως, υπάρχουν οι αιτήσεις για αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ που γίνονται λίγες μέρες μετα από την ανακοίνωση των μεταθέσεων. Έχεις κάθε δικαίωμα και με βάση τις προϋποθέσεις της σχετικής εγκυκλίου να κάνεις για να βρεθείς σε σχολείο ΕΚΤΟΣ όλης της περιφέρειας που καλύπτει το ΠΥΣΔΕ σας. Οι αποσπάσεις αυτές γίνονται στην ουσία σε άλλο νομό. Εννοείται πως η επιθυμία σου για απόσπαση δεν αναιρεί το δικαίωμά σου για οριστική τοποθέτηση - άλλωστε δεν είναι σίγουρο πως επειδή κάναμε αίτηση απόσπασης θα την πάρουμε κιόλας, οπότε μένουμε στην οργανική μας!! Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ ανακοινώνονται μες στο καλοκαίρι. Τώρα, έχεις άλλη μια δυνατότητα απόσπασης (εμείς εδώ αιτήσεις κάνουμε γύρω στις 25 Ιούνη αφού ανακοινωθούν οι οριστικές τοποθετήσεις): να μετακινηθείς ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ, οπότε μετακινείσαι σε άλλο σχολείο στην εμβέλεια του ΠΥΣΔΕ σου. (Αν έχετε ένα ΠΥΣΔΕ και καλύπτει όλο τον Πειραιά μπορείς να πας σε σχολείο εντός όλου του Πειραιά - δυστυχώς δε θυμάμαι λεπτομέρειες από εκεί γιατί έχω φύγει χρόνια από Αθήνα. Εχω την εντύπωση οτι σε κάποιους νομούς υπάρχουν περισσότερα από ένα ΠΥΣΔΕ αλλά μπορεί να κάνω και λάθος). Υπάρχουν, λοιπόν, κάποιες ευκαιρίες να "ξεκολλήσεις" από εκεί.  Όλα τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις ακόμα κι αν πάρεις μετάθεση στο καινούριο μέρος που θα πας - αλλά τότε θα χρωστάς ένα χρόνο υπηρεσίας που πρέπει να καλύψεις μέχρι να ξανακάνεις την επόμενη αίτηση μετάθεσης.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #974 στις: Μάρτιος 20, 2010, 12:57:13 μμ »
Συνάδερφοι μήπως γνωρίζει κανείς πόσοι φιλόλογοι μετατέθηκαν πέρυσι;

Νομίζω 1406.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος kes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #975 στις: Μάρτιος 20, 2010, 01:10:52 μμ »
Σ΄ευχαριστώ ΠΕΟ4Ο4.
Επιτρέψτε μου μια δεύτερη ερώτηση.Απευθύνομαι σ΄αυτούς που έχουν γνωστούς στο υπουργείο τα επονομαζόμενα πουλάκια. Γνωρίζει κανείς από τα 600 φημολογούμενα κενά πόσα αφορούν φιλολόγους;

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #976 στις: Μάρτιος 20, 2010, 01:45:50 μμ »
Σ΄ευχαριστώ ΠΕΟ4Ο4.
Επιτρέψτε μου μια δεύτερη ερώτηση.Απευθύνομαι σ΄αυτούς που έχουν γνωστούς στο υπουργείο τα επονομαζόμενα πουλάκια. Γνωρίζει κανείς από τα 600 φημολογούμενα κενά πόσα αφορούν φιλολόγους;
Χωρις  να  ειμαι  πουλακι  θελω  να  πιστευω  οτι  200  -τουλαχιστον-  θα  αφορουν  πε02. Αποτολμω  επισης  την  προβλεψη  οτι  γυρω  στα  100  αφορουν  Αττικη. Βεβαια, ελπιζω  να  βγω  ψευτης...

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #977 στις: Μάρτιος 20, 2010, 02:40:40 μμ »
Σ΄ευχαριστώ ΠΕΟ4Ο4.
Επιτρέψτε μου μια δεύτερη ερώτηση.Απευθύνομαι σ΄αυτούς που έχουν γνωστούς στο υπουργείο τα επονομαζόμενα πουλάκια. Γνωρίζει κανείς από τα 600 φημολογούμενα κενά πόσα αφορούν φιλολόγους;
Χωρις  να  ειμαι  πουλακι  θελω  να  πιστευω  οτι  200  -τουλαχιστον-  θα  αφορουν  πε02. Αποτολμω  επισης  την  προβλεψη  οτι  γυρω  στα  100  αφορουν  Αττικη. Βεβαια, ελπιζω  να  βγω  ψευτης...

Πέρσι οι φιλόλογοι ήταν 1406 σε σύνολο 5946 μεταθέσεων. Ποσοστό περίπου 24%. Πάντως, κι ας μην έχω πολύ καλή πληροφόρηση μέσα από το ΥΠΕΠΘ, εκτιμώ οτι δε θα δώσουν μόνο 600 μεταθέσεις. Τόσες έβγαλε το σύστημα στην πρώτη επεξεργασία. Η δική μου πηγή μου είπε πως συγκεκριμένα για πληροφορικούς προέκυψαν μεταθέσεις μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού (με κάθε επιφύλαξη το μεταφέρω)! Λογικά θα προσθέσουν κάτι παραπάνω, αγνώστων κριτηρίων... Οι ικανοποιημένοι φιλόλογοι θα είναι πάντα ένα σημαντικό ποσοστό, αλλά για φανταστείτε πόσες αιτήσεις έχουν γίνει... Για τη δική μου ειδικότητα, στις περσινές μεταθέσεις ικανοποιήθηκαν 104 μόνο βιολόγοι, αλλά πόσοι να ήμαστε σε όλη την Ελλάδα που κάναμε αίτηση; Εγώ πέρσι έκανα απίστευτη γκάφα να βάλω ρήτρα συνεξέτασης με σύζυγο πληροφορικής και έχασα τη μετάθεση επειδή δεν άνοιξε κενό ΠΕ19-20 στην περιοχή που μας ενδιάφερε, παρόλο που οι βιολόγοι που πήγαν είχαν λιγότερα μόρια από μένα. Φοβήθηκα (κακώς γιατί οι σημαντικές αποφάσεις ενέχουν πάντα ρίσκο) μήπως δε θα μας έδιναν απόσπαση αν  χωριζόμασταν και είχαμε δύο σπιτικά και ζωή στους δρόμους... Τι κατάλαβα που φέτος μπήκα αναγκαστικά στη διαδικασία ξεχωριστών αιτήσεων και θα είναι πολύ δυσκολότερο να μετακινηθεί έστω ο ένας από τους δύο; Συν του ό,τι οι φετινές αποσπάσεις θα δυσκολέψουν; Πριν από κάθε μας κίνηση θέλει πολλή μελέτη το πράμα - και δε νομίζω οτι στο μέλλον μας περιμένουν καλύτερες μέρες... Ήδη στα χρόνια που δουλεύω βλέπω χρόνο με το χρόνο να ζορίζουν οι καταστάσεις κι εμείς να μην υπερασπιζόμαστε τα θεμελιωμένα από το παρελθόν δικαιώματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 20, 2010, 02:44:29 μμ από ΠΕ0404 »
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #978 στις: Μάρτιος 20, 2010, 02:50:39 μμ »
Θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση;
Δεν είναι απόλυτα σχετική με το θεμα αλλά έχω μπερδευτει πολύ...
Αν δεν καταφερω να παρω μετάθεση μένω στη Β Πειραια.
Μπορώ να ζητήσω αποσπαση και ταυτόχρονα οργανική θέση στη Β Πειραια;
Προηγούνται οι αποσπάσεις των οριστικών τοποθετήσεων ; Δηλαδη αν ζητήσω και παρω απόσπαση θα μεινω οπωσδηποτε διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Αυτά είναι γραμμένα κάπου;
Ποιος μπορεί να τα γνωρίζει;

Γεια χαρά στη συνωνόματη βιολόγο!! Λοιπόν, αυτή τη στιγμή είσαι στη Β Πειραιά και προφανώς δεν έχεις οργανική. Αν δεν πάρεις μετάθεση (πράγμα που απεύχομαι), εκ των πραγμάτων μπαίνεις στη διαδικασία οριστικής τοποθέτησης, δηλαδή να πάρεις οργανική στη Β Πειραιά. Θα κληθείτε -εμείς εδώ καλούμαστε μέσα στο Μάη- όλοι οι συνάδελφοι στη διάθεση να κάνετε κάποια στιγμή αίτηση προτίμησης σχολείου και μπορεί να πάρεις οργανική μπορεί και όχι, αν δεν είναι αρκετές, οπότε θα μείνεις στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Ανεξαρτήτως αυτού, όμως, υπάρχουν οι αιτήσεις για αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ που γίνονται λίγες μέρες μετα από την ανακοίνωση των μεταθέσεων. Έχεις κάθε δικαίωμα και με βάση τις προϋποθέσεις της σχετικής εγκυκλίου να κάνεις για να βρεθείς σε σχολείο ΕΚΤΟΣ όλης της περιφέρειας που καλύπτει το ΠΥΣΔΕ σας. Οι αποσπάσεις αυτές γίνονται στην ουσία σε άλλο νομό. Εννοείται πως η επιθυμία σου για απόσπαση δεν αναιρεί το δικαίωμά σου για οριστική τοποθέτηση - άλλωστε δεν είναι σίγουρο πως επειδή κάναμε αίτηση απόσπασης θα την πάρουμε κιόλας, οπότε μένουμε στην οργανική μας!! Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ ανακοινώνονται μες στο καλοκαίρι. Τώρα, έχεις άλλη μια δυνατότητα απόσπασης (εμείς εδώ αιτήσεις κάνουμε γύρω στις 25 Ιούνη αφού ανακοινωθούν οι οριστικές τοποθετήσεις): να μετακινηθείς ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ, οπότε μετακινείσαι σε άλλο σχολείο στην εμβέλεια του ΠΥΣΔΕ σου. (Αν έχετε ένα ΠΥΣΔΕ και καλύπτει όλο τον Πειραιά μπορείς να πας σε σχολείο εντός όλου του Πειραιά - δυστυχώς δε θυμάμαι λεπτομέρειες από εκεί γιατί έχω φύγει χρόνια από Αθήνα. Εχω την εντύπωση οτι σε κάποιους νομούς υπάρχουν περισσότερα από ένα ΠΥΣΔΕ αλλά μπορεί να κάνω και λάθος). Υπάρχουν, λοιπόν, κάποιες ευκαιρίες να "ξεκολλήσεις" από εκεί.  Όλα τα παραπάνω μπορείς να τα κάνεις ακόμα κι αν πάρεις μετάθεση στο καινούριο μέρος που θα πας - αλλά τότε θα χρωστάς ένα χρόνο υπηρεσίας που πρέπει να καλύψεις μέχρι να ξανακάνεις την επόμενη αίτηση μετάθεσης.

ευχαριστώωωω πάαααρα πολύ!!!!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #979 στις: Μάρτιος 20, 2010, 02:53:11 μμ »
Καλη επιτυχία εύχομαι ΠΕ04.04 ας είμαστε αισιόδοξοι!!!! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.183 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.