*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 338092 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #546 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:23:14 μμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:46 »

Αποσυνδεδεμένος papakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #547 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:29:12 μμ »
παιδια αυτοι που ειναι με αποσπαση σε σχολειο και χρωστανε την οργανικη τους δεν κανουν αιτηση ετσι?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #548 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 10:47:45 μμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.

Στο δικο μου Δημο μου ειπαν οτι το πιστοποιητικο γεννησης λεει πανω σε ποιο Δημο ειμαι γραμμενη, και δεν υπαρχει πιστοποιητικο εντοπιοτητας, κι επειδη ειναι πολυ καλοι ολοι (ειλικρινα) τους πιστεψα! Ισχυει ετσι;

Επισης, σιγουρα εμενα που ειμαι πε06 αλλα διορισμενη σε Αβαθμια με αφορα η εγκυκλιος Αβαθμιας και τα αντιστοιχα εντυπα;

Αποσυνδεδεμένος Marelex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #549 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 11:35:06 μμ »
παιδια αυτοι που ειναι με αποσπαση σε σχολειο και χρωστανε την οργανικη τους δεν κανουν αιτηση ετσι?ευχαριστω

Αν ζήτησες εσύ την απόσπαση, δυστυχώς δεν έχεις το δικαίωμα να κάνεις αίτηση. Μόνο αν σε απέσπασαν για τις ανάγκες της υπηρεσίας θεωρείται ότι έχεις κάνει την οργανική σου.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Γράφει ότι όσοι έκαναν τη χρονιά που μας πέρασε αίτηση, τώρα δηλώνουν μόνο την νέα προυπηρεσία, δηλ. του χρόνου που διανύουμε, γιατί "η προηγούμενη έχει ήδη καταχωρηθεί στο σύστημα". Αυτό σημαίνει ότι είναι καταχωρημένα και τα υπόλοιπα στοιχεία μας και δεν χρειάζεται να υποβάλλουμε εκ νέου δικαιολογητικά (οικογενειακής κατάστασης, εντοπιότητας κλπ.);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:46:46 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #550 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:09:53 πμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.

Στο δικο μου Δημο μου ειπαν οτι το πιστοποιητικο γεννησης λεει πανω σε ποιο Δημο ειμαι γραμμενη, και δεν υπαρχει πιστοποιητικο εντοπιοτητας, κι επειδη ειναι πολυ καλοι ολοι (ειλικρινα) τους πιστεψα! Ισχυει ετσι;


Επισης, σιγουρα εμενα που ειμαι πε06 αλλα διορισμενη σε Αβαθμια με αφορα η εγκυκλιος Αβαθμιας και τα αντιστοιχα εντυπα;



Υπάρχει πιστοποιητικό εντοπιότητας, τουλάχιστον για τον Δήμο Αθηναίων, όπου αναφέρει ότι είσαι δημότης από την τάδε χρονολογία. Είναι διαφορετικό από το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #551 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 07:31:12 πμ »
αν δεν θέλουμε μετάθεση την αίτηση οριστικής τοποθέτησης την κάνουμε τώρα;

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #552 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 08:25:39 πμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.

Στο δικο μου Δημο μου ειπαν οτι το πιστοποιητικο γεννησης λεει πανω σε ποιο Δημο ειμαι γραμμενη, και δεν υπαρχει πιστοποιητικο εντοπιοτητας, κι επειδη ειναι πολυ καλοι ολοι (ειλικρινα) τους πιστεψα! Ισχυει ετσι;

Επισης, σιγουρα εμενα που ειμαι πε06 αλλα διορισμενη σε Αβαθμια με αφορα η εγκυκλιος Αβαθμιας και τα αντιστοιχα εντυπα;

Όπως λέει και ο Daidalos, υπάρχει πιστοποιητικό εντοπιότητας. Επειδή υπάρχει ο περιορισμός της διετίας, δεν είμαι σίγουρη ότι θα δεχτούν πιστοπ. οικ. κατάστασης (γράφει πού είσαι εγγεγραμένη αλλά γράφει και από πότε?). Αν τους πεις για ποιο λόγο το θέλεις δεν μπορεί να μην σου δώσουν (δεν μπορεί άλλοι δήμοι να δίνουν και άλλοι όχι... ::))
Για το άλλο που ρωτάς, ναι, θα κάνεις αίτηση σύμφωνα με την εγκύκλιο της Α/θμιας (η αδερφή μου, ίδια περίπτωση με σένα, ΠΕ06 διορισμένη, κάνει αίτηση είτε μετάθεσης είτε απόσπασης με την εγκύκλιο της Α/θμιας) ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #553 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:52:02 πμ »
Εκει που εχει τα στοιχεια συζυγου τα συμπληρωνουμε μονο αν ειναι εκπαιδευτικος? Και το ιδιο ισχυει και για τις επιλογες συνεξετασης?

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #554 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 11:11:08 πμ »
Σε μερικές περιπτώσεις στο πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης αναγράφεται η ημερομηνία εγγραφής στο Δήμο, διαφορετικά μπορούμε να προσκομίσουμε βεβαίωση έγγραφής στο δήμο ή πιστοπιοητικό εντοποιότητας
Στη εγκυκλιο μετάθεσης αναφερει οτι μπορούμε να υποβάλουμε αιτηση για βελτιωση και οριστική τοποθέτηση

Αποσυνδεδεμένος bluebell

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #555 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 11:19:27 πμ »
καλημέρα σε όλους;
όταν ζητάει κωδικό γραφείου / διεύθυνσης στην πρώτη σελίδα συμπληρώνεται από εμάς ή από το αρμόδιο γραφείο/ διεύθυνση;
Επίσης, θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με τη συμπλήρωση της αίτησης μετάθεσης στη σελίδα 6, σχετικά με τη συμπλήρωση των προϋπηρεσιών;
συμπληρώνουμε όλες τις στήλες; αν ναι, τι θεωρούν κύρια σχολική μονάδα (σε περίπτωση που υπηρετούσαμε σε δύο ή τρία σχολεία την ίδια σχολική χρονιά, θεωρούμε κύρια σχολική μονάδα το σχολείο στο οποίο είχαμε τις περισσότερες ώρες);
 επίσης η παρατήρηση με δύο αστερίστκους στις μερες υπηρεσίας ανά εβδομάδα αναφέρεται σε εμάς;
την κατηγορία σχολείου και τις μονάδες- τα συμπληρώνουμε εμείς;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #556 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 09:45:33 μμ »
γεια σας.για μεταθεση σε ειδικα σχολεια χρειαζεται να εχεισ τα μορια οπως σε ολα τα αλλα σχολεια?

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #557 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:21:02 πμ »
Για  εντοπιότητα  τι  χαρτί  χρειαζόμαστε , πιστοποιητικό οικογενειακής  κατάστασης  ή  κάποιο  άλλο  χαρτί ;
Όχι πιστοποιητικό οικ. κατάστασης αλλά βεβαίωση από το δήμο ότι είσαι εγγεγραμένος δημότης από την τάδε ημερομηνία. ;)
Πιστοποιητικό εντοπιότητας θα το ζητήσεις.

Στο δικο μου Δημο μου ειπαν οτι το πιστοποιητικο γεννησης λεει πανω σε ποιο Δημο ειμαι γραμμενη, και δεν υπαρχει πιστοποιητικο εντοπιοτητας, κι επειδη ειναι πολυ καλοι ολοι (ειλικρινα) τους πιστεψα! Ισχυει ετσι;

Επισης, σιγουρα εμενα που ειμαι πε06 αλλα διορισμενη σε Αβαθμια με αφορα η εγκυκλιος Αβαθμιας και τα αντιστοιχα εντυπα;

Όπως λέει και ο Daidalos, υπάρχει πιστοποιητικό εντοπιότητας. Επειδή υπάρχει ο περιορισμός της διετίας, δεν είμαι σίγουρη ότι θα δεχτούν πιστοπ. οικ. κατάστασης (γράφει πού είσαι εγγεγραμένη αλλά γράφει και από πότε?). Αν τους πεις για ποιο λόγο το θέλεις δεν μπορεί να μην σου δώσουν (δεν μπορεί άλλοι δήμοι να δίνουν και άλλοι όχι... ::))
Για το άλλο που ρωτάς, ναι, θα κάνεις αίτηση σύμφωνα με την εγκύκλιο της Α/θμιας (η αδερφή μου, ίδια περίπτωση με σένα, ΠΕ06 διορισμένη, κάνει αίτηση είτε μετάθεσης είτε απόσπασης με την εγκύκλιο της Α/θμιας) ;)

Πιστοποιητικο γεννησης μου εδωσαν, οπου φαινεται σε ποιο Δημο ειμαι και απο ποτε.

Βρε παιδια, θα τρελαθω με αυτα που μου λενε.
Οι νεοδιοριστοι δεν κανουν τωρα αιτηση για μεταθεση; Μονο για οριστικη τοποθετηση; Εγω ηξερα οτι κανουμε και για τα 2 τωρα, ωστε αν δεν παρουμε τη μεταθεση, να παρουμε οργανικη. Η αιτηση που βρηκα σε ενα λινκ σε προηγουμενη σελιδα ειναι; Ειναι ιδια για ολους;

Αποσυνδεδεμένος marioullita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #558 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:55:26 πμ »
 Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα για μια ακόμη φορά τα φώτα σας.Είμαι πρωτοδιόριστη και τοποθετημένη προσωρινά σ'ένα σχολείο με 11 μόρια.Έχω άδεια γιατί είμαι έγκυος και αν όλα πάνε καλά του χρόνου θα πάρω την άδεια ανατροφής.Η μετάθεση δε μ'ενδιαφέρει.Δεν ξέρω όμως αν πρέπει να κάνω κάποια από τις δύο άλλες αιτήσεις.Πώς μπορώ να μάθω αν υπάρχει περίπτωση να πάρω οργανική θέση?Κι αν αυτό δε γίνεται και εγώ θέλω να μείνω στο ίδιο σχολείο για να μαζεύω μόρια, τί πρέπει να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #559 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:23:00 πμ »
Στην πρώτη σελίδα της εγκυκλίου έχει κάποια τηλέφωνα για πληροφορίες. Πάρτε εκεί όσοι έχετε απορίες, είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί! 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 392
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.149 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.