*

Αποστολέας Θέμα: Επιτηρητές Πανελληνίων  (Αναγνώστηκε 161473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geool

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 23, 2013, 10:09:05 πμ »
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:50:55 »

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 23, 2013, 11:01:00 πμ »
Λέτε να βγουν μετά το Πάσχα ή αυτή την εβδομάδα;
Παιδιά χαλαρώστε απαγορεύεται τα ονόματα των επιτηρητών να ανακοινωθούν τόσο νωρίς...ανακοινώνονται μόνο λίγες μέρες πριν τις εξετάσεις!

Αποσυνδεδεμένος kerasaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 23, 2013, 03:25:44 μμ »
Εγώ είμαι να σκάσω σήμερα...μόλις έμαθα ότι στην εξεταστική επιτροπή ο καλός μου δειυθυντής διάλεξε συνάδελφο βαθμού Στ και ειδίκευση στο χαριέντισμα ,τσιφτετέλι και μπαλαμούτι κι εμείς μείναμε στην απέξω, με 15 χρόνια υπηρεσίας , με γιορτές και πανηγύρια και εκδηλώσεις και λοιπές υποχρεώσεις κατά τη διάρκεια της χρονιάς, έχοντας διατελεσει μέλος επιτροπής ακόμη και επί δεσμών...Είμαι να σκάσω μ' αυτη την αξιοκρατία..κι ύστερα μου λέτε αξιολόγηση..Αυτός ο διευθυντής θα με αξιολογήσει εμένα; Ρε ουυυστ ...Αυτούς ποιος θα τους αξιολογήσει; Το καλό ΠΥΣΔΕ που τους τοποθετεί; Δρόμο, να φύγουνε, να πάνε σπίτια τους...

ΥΓ: Όχι τίποτα, πρέπει να κάνω και εντατικέ ς πρόβες στο ούζο και το τσιφτετέλι αν θέλω κάποτε να θεωρηθώ "άξια" από αυτόν...κι εγώ μόνο hard rock ακούω

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 23, 2013, 04:02:47 μμ »
αληθεύει ότι από φέτος απαγορεύεται να είσαι επιτηρητής αν διδάσκεις Πανελλαδικά μαθήματα στην Γ;
μέχρι πέρυσι μας καλούσαν κανονικά. Μάλιστα εγώ επιτήρησα και μάθημα της ειδικότητάς μου που το δίδασκα! τους το είπα να με αλλάξουν πέρυσι και μου είπαν σιγά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:50:55 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #144 στις: Μάιος 07, 2013, 02:56:37 πμ »
Ελπίζω συνάδελφε να μην επιτήρησες και τους ίδιους τους μαθητές σου που τους έκανες μάθημα!

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #145 στις: Μάιος 07, 2013, 10:03:43 μμ »
Εγώ είμαι να σκάσω σήμερα...μόλις έμαθα ότι στην εξεταστική επιτροπή ο καλός μου δειυθυντής διάλεξε συνάδελφο βαθμού Στ και ειδίκευση στο χαριέντισμα ,τσιφτετέλι και μπαλαμούτι κι εμείς μείναμε στην απέξω, με 15 χρόνια υπηρεσίας , με γιορτές και πανηγύρια και εκδηλώσεις και λοιπές υποχρεώσεις κατά τη διάρκεια της χρονιάς, έχοντας διατελεσει μέλος επιτροπής ακόμη και επί δεσμών...Είμαι να σκάσω μ' αυτη την αξιοκρατία..κι ύστερα μου λέτε αξιολόγηση..Αυτός ο διευθυντής θα με αξιολογήσει εμένα; Ρε ουυυστ ...Αυτούς ποιος θα τους αξιολογήσει; Το καλό ΠΥΣΔΕ που τους τοποθετεί; Δρόμο, να φύγουνε, να πάνε σπίτια τους...

ΥΓ: Όχι τίποτα, πρέπει να κάνω και εντατικέ ς πρόβες στο ούζο και το τσιφτετέλι αν θέλω κάποτε να θεωρηθώ "άξια" από αυτόν...κι εγώ μόνο hard rock ακούω

ομοιοπαθών εδώ...πόσο σε καταλαβαίνω - εγώ κόντεψα να το πάθω το μίνι εγκεφαλικό λίγες μέρες πριν κλείσουμε...
ΥΓ και καλά εσύ, πρέπει να μάθεις ούζο και τσιφτετέλι...εδώ που έχουμε και άλλες ... εκδουλεύσεις τύπου κλάδεμα ελιών; εδώ σε θέλω!
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος cotpan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #146 στις: Μάιος 07, 2013, 11:04:09 μμ »
Σας βάζουν επιτηρητές, γρινιάζετε. Δεν σας βάζουν γρίνα! ....kerasaki1 , επι δεσμων (2002 το τέλος τους νομίζω) τότε πόσα χρόνια υπηρεσίας είχες, αφου τώρα εχεις 15, όπως λες;Αρα, πού είναι το περίεργο για επιτηρηση απο ΣΤ ; 

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #147 στις: Μάιος 07, 2013, 11:23:13 μμ »
Σας βάζουν επιτηρητές, γρινιάζετε. Δεν σας βάζουν γρίνα! ....kerasaki1 , επι δεσμων (2002 το τέλος τους νομίζω) τότε πόσα χρόνια υπηρεσίας είχες, αφου τώρα εχεις 15, όπως λες;Αρα, πού είναι το περίεργο για επιτηρηση απο ΣΤ ; 

Σωστός!!
Στον δικό μας σύλλογο και οι 30 διδάσκοντες επικαλέστηκαν λόγους υγείας ότι δεν μπορούν να πάνε επιτηρητές. Βλέπετε είναι όλοι "ανάπηροι", ή μάλλον η "αναπηρία" εκδηλώνεται τις ημέρες των πανελληνίων!

Ε ρε ξύλο που θέλουμε. Παρακράτηση μισθού εδώ και τώρα για όσους αυτήν την ημέρα θα κάτσουν σπίτι τους. Αλήθεια πως δικαιολογείται το ημερομίσθιο τις ημέρες των πανελληνίων όταν επιτηρητής δεν πας, λυκειακή επιτροπη δεν είσαι, εξεταστής δεν είσαι, στο σχολείο σου δεν πας αφού είναι κλειστό λόγω διεξαγωγής πανελληνίων, και εσύ το παίζεις ανάπηρος;

μετά να  μην κλαιγόμαστε όμως όταν μας αυξάνουν το ωράριο και όλη η κοινωνία μας έχει στην 1η θέση των τεμπέληδων, λουφαδόρων και κοπανατζίδων. Άκου 30 καθηγητές έχουν πρόβλημα υγείας. Πρόβλημα στον εγκέφαλο έχουν. Σε λίγο θα ζητήσουν και επίδομα αναπηρίας.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #148 στις: Μάιος 07, 2013, 11:29:45 μμ »
Δηλαδή ένας νέος να μην μπει ποτέ ή πάει με ισόβειο συμβόλαιο η επιτηρηση;

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #149 στις: Μάιος 07, 2013, 11:40:25 μμ »
Θεωρείται δηλαδή μέγιστη τιμή να είναι κάποιος επιτηρητής; Θέλει και κονέ; Εδώ οι μισοί το βλέπουν σαν αγγαρεία και προσπαθούν να το αποφύγουν.
Κανονικά έπρεπε να πηγαίνει κάπως κυλιόμενα, ανά χρονιά, ώστε όλοι να είναι ανά χρονιά ή και πιο συχνά αν τύχει.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #150 στις: Μάιος 07, 2013, 11:47:38 μμ »
Θεωρείται δηλαδή μέγιστη τιμή να είναι κάποιος επιτηρητής; Θέλει και κονέ; Εδώ οι μισοί το βλέπουν σαν αγγαρεία και προσπαθούν να το αποφύγουν.
Κανονικά έπρεπε να πηγαίνει κάπως κυλιόμενα, ανά χρονιά, ώστε όλοι να είναι ανά χρονιά ή και πιο συχνά αν τύχει.

νομίζω οι παραπάνω μιλούσαν για λυκειακή επιτροπή ( που τα λεφτά ειναι ελαφρώς περισσότερα και δεν ε ιναι τόσο βαρετό όσο στην επιτήρηση αλλά με περισσότερη ευθυνη για όσους ξέρουν).
Απο εκει και πέρα, εκτός απο κάποιους που πράγματι έχουν σοβαρους λόγους υγείας ( πχ σύζυγο καρκινοπαθή, μητέρα που νοσηλεύεται κτλ ) οι υπόλοιποι ειναι τύπου "δεν έχω πού να αφήσω τα παιδιά" ( ενώ τον υπόλοιπο χρόνο είχαν - και κυριως όταν τα ..."παιδιά" πλησιάζουν τα 30!!! )

Εγώ θα έλεγα πως, ειδικά σε μεγάλες ΔΔΕ που υπάρχει πολύς κόσμος - να μπουν όλοι για μία μέρα επιτηρητές έτσι ώστε κυλιόμενα να συμμετάσχουν όλοι και να ειναι και πιο ...ευκολοχώνευτη η  μία μέρα σε σχέση με τις πέντε όλων των εξετάσεων.

από την άλλη σε σχέση με τις λυκειακές επιτροπές, το σωστό ειναι να μπαίνουν όλοι εκ περιτροπής. Βεβαίως ένας κορμός (πχ η τριμελής ΛΕΕ ) να ειναι σταθερή - γιατί ενέχει ευθύνη μεγάλη αυτη η θέση και δεν ειναι όσο απλό κάποιοι νομίζουν - αλλά τα υπόλοιπα μέλη ( βοηθός γραμματέα ή σύνδεσμος πχ ) μπορούν να εναλλάσσονται χρόνο με τον χρόνο ώστε να μαθαίνουν και οι νεώτεροι την διαδικασία αυτή.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #151 στις: Μάιος 07, 2013, 11:53:51 μμ »
πες τα ρε bitch γιατί κάποιοι εδώ μέσα παραβιάζονται να (κατα)κρίνουν, να γενικεύσουν και να βγάλουν συμπεράσματα πριν καλά καλά διαβάσουν τα μηνύματα και χωρίς να έχουν ιδέα για ανθρώπους και καταστάσεις.

Ασφαλώς και μιλάμε για Λυκειακή επιτροπή και ασφαλώς απαιτείται ευθύνη.Φυσικα και κανείς δεν έχει ισόβιο συμβόλαιο ούτε πρέπει να είναι κριτήριο η παλαιότητα, ούτε κατά διάνοια! Ωστόσο, ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή είναι θέση ευθύνης, ΟΦΕΙΛΕΙ ο κάθε διευθυντής να επιλέγει άτομα που αποδεδειγμένα συμπεριφέρονται υπεύθυνα στο σχολείο και το στηρίζουν, αντί για κάποιον που απλά παρέχει εκδουλεύσεις έχοντας γράψει το σχολείο στα παλαιότερα των υποδημάτων του -για να μην πω τίποτε βαρύτερο!

Αλλά νομίζω ότι ξεφεύγουμε από το κεντρικό θέμα...
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #152 στις: Μάιος 08, 2013, 12:04:57 πμ »
daffyduck μην αποκλείεις πάντως και την ....άνωθεν παρέμβαση. Συμβαίνουν κι αυτά !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #153 στις: Μάιος 08, 2013, 01:19:18 πμ »


Εγώ θα έλεγα πως, ειδικά σε μεγάλες ΔΔΕ που υπάρχει πολύς κόσμος - να μπουν όλοι για μία μέρα επιτηρητές έτσι ώστε κυλιόμενα να συμμετάσχουν όλοι και να ειναι και πιο ...ευκολοχώνευτη η  μία μέρα σε σχέση με τις πέντε όλων των εξετάσεων.



Μακράν η καλύτερη πρόταση κατά την άποψή μου. Μακάρι να εφαρμοστεί.
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.