*

Αποστολέας Θέμα: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό  (Αναγνώστηκε 22634 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 09:23:57 πμ »
Καλημερα Βασουλι ! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα μια απορια...Νηπιαγωγος δεν εισαι ? γιατι δεν πηραν βρεφονηπιοκομο στη θεση σου ? στο δημο που ειμαι ζητουσαν Νηπιαγωγο  ( Νηπιαγωγοι ειμαστε και οι 2 που δουλευουμε εκει ) και οχι βρεφονηπιοκομο και ειναι λογικο αφου εχουμε και πιο μεγαλα παιδια σε σχεση με τα δικα σας. Δεν ρωταω κακοπροαιρετα, απλη απορια γιατι μου κανει εντυπωση !
Ευχαριστω.
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 03:51:57 μμ »
Καλημερα Βασουλι ! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα μια απορια...Νηπιαγωγος δεν εισαι ? γιατι δεν πηραν βρεφονηπιοκομο στη θεση σου ? στο δημο που ειμαι ζητουσαν Νηπιαγωγο  ( Νηπιαγωγοι ειμαστε και οι 2 που δουλευουμε εκει ) και οχι βρεφονηπιοκομο και ειναι λογικο αφου εχουμε και πιο μεγαλα παιδια σε σχεση με τα δικα σας. Δεν ρωταω κακοπροαιρετα, απλη απορια γιατι μου κανει εντυπωση !
Ευχαριστω.

 Καλησπέρα κ' πάλι!Ναι νηπιαγωγός είμαι.Απλά στο δήμο που εργάζομαι οι συμβάσεις που έχουν γράφουν πάνω την ειδικότητα του βρεφονηπιοκόμου οπότε νηπιαγωγοί κ' βρεφονηπιοκόμοι υπογράφουμε την ίδια σύμβαση. Συνήθως οι νηπιαγωγοί αναλάμβάνουν τα τμήματα με τα μεγαλύτερα παιδιά αλλά λόγω αναγκών στα τμήματα με τα μκρότερα παιδιά ανέλαβα αυτή την ηλικία.Προσωπικά θεωρώ οτι είναι αρκετά δύσκολη σαν ηλικία(η ηλικία των 2-2,5 ετών) αλλά κ' αρκετά ενδιαφέρουσα γιατί μπορείς εξίσου να κάνεις  πολλά πράγματα.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 03:03:42 μμ »
 Θα ήθελα να επαναφέρω το θέμα, για κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος, που βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση, κάτι σχετικά με το τι θα γίνει με τις συμβάσεις στους παιδικούς σταθμούς των δήμων.Είναι γνωστό οτι οι περισσότερες συμβάσεις στους παιδικούς σταθμούς είναι συμβάσεις έργου ή κάποιες συμβάσεις ικα μέσω κάποιας δημόσιας επιχείρησης του δήμου.Τώρα που οι συμβάσεις έργου καταργούνται κ' οι προσλήψεις περνάνε στα χέρια του ασεπ(που είναι κ' το πιο δίκαιο εδώ που τα λέμε) τι θα γίνει με όλους αυτούς που δουλεύουν ακόμη κ' 5 κ' 6 χρόνια στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς?Περιμένω τα σχόλια σας για ό,τι γνωρίζετε κ' ό,τι έχετε ακούσει για το θέμα.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος bikaki69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 06:00:15 μμ »
η εμπειρια μου ειναι ασχημη για το συγκεκριμενο θεμα... να σας πω μονο οτι υπεγραψα μια συμβαση 2 μηνων, τωρα που ελειξε δεν μπορει να ανανεωθει.. μαζι με εμενα πηραν και μια κοπελα με απολυτηριο λυκειου.... δεν ειχα δικο μου τμημα φυσικα.. ημουν μπαλαντερ.. τωρα που εφυγα πηραν μια νοικοκυρα... σκεφτομαι να απευθυνθω στον τοπικο τυπο.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Εργασία νηπιαγωγού σε δημοτικο παιδικο σταθμό
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 19, 2009, 09:24:38 μμ »
η εμπειρια μου ειναι ασχημη για το συγκεκριμενο θεμα... να σας πω μονο οτι υπεγραψα μια συμβαση 2 μηνων, τωρα που ελειξε δεν μπορει να ανανεωθει.. μαζι με εμενα πηραν και μια κοπελα με απολυτηριο λυκειου.... δεν ειχα δικο μου τμημα φυσικα.. ημουν μπαλαντερ.. τωρα που εφυγα πηραν μια νοικοκυρα... σκεφτομαι να απευθυνθω στον τοπικο τυπο.....
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...δυστυχώς οι αδικίες ποτέ δε λείπουν..εκμεταλεύονται την ανάγκη σου για δουλειά κ' αναγκάζεσαι να συμβιβαστείς.Όσον αφορά για τα κριτήρια πρόσληψης, καλύτερα να μη αναφερθώ γιατί όταν τα βλέπεις από μέσα είναι ακόμη χειρότερα.Απλά θέλω να πιστεύω πως ακόμη υπάρχουν εξαιρέσεις...
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 541
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.