*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05  (Αναγνώστηκε 14775 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος posoakoma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 02, 2009, 03:00:10 μμ »
Όχι δεν τα μπέρδεψα. Kat 91 και σε σένα ένα μεγάλο μπράβο! :D
...παρόλα αυτά του ωκεανού ξέρω το μαύρο κύμα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:09 »

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 02, 2009, 03:40:06 μμ »
Σας ευχαριστώ όλους σας και σας εύχομαι τα καλύτερα ! Αξίζουν συγχαρητήρια όλοι οι συνάδελφοι
που αγωνίστηκαν για τον ΑΣΕΠ ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων γιατί είναι πραγματικά ψυχοφθόρο...
Ήταν η 4η φορά που έδινα ΑΣΕΠ και είχα χάσει κάθε ελπίδα. Ήμουν έτοιμη να τα παρατήσω όλα.
Τώρα κατάλαβα οτι το σημαντικότερο όλων είναι να βρεις το κουράγιο για να ξαναπροσπαθήσεις.

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 02, 2009, 03:51:51 μμ »
να συνεχισεις και για 5η.εδω σκεφτομουν να δωσω για 7η φορα και ελεγα" παλης ξεκινημα,νεοι αγωνες".αυτο ελεγα στις φιλες μου,στους δικους μου.σου ορκιζομαι,δεν το περιμενα με τιποτα να διοριστω.ειδα το 655 νομιζω ,τον αυξοντα αριθμο μπροστα απο το ονομα μου και νομισα οτι αυτη ειναι η σειρα μου.α,ειπα,πιο σκατα τα πηγα ειδικη.η μαμα μου μου ειπε δεν ειναι η σειρα αυτη και οταν ειδα το 107 λιποθυμησα.αναπληρωση εντος αττικης δεν γνωριζω να σου πω ,θα ειναι παρακινδυνευμενο και ανευθυνο απο μερους μου.οι αναπληρωτες παιρνουν επιδομα ανεργιας.εγω,στη θεση σου θα εκανα ενσταση.τουλαχιστον να δεις τον βαθμο σου,το γραπτο σου
Καλά ε, grand guignole, μέχρι να δεις ότι διορίζεσαι πήγες κι ήρθες! :o
Θα ξαναδώσω σίγουρα!
Ήδη αισθάνομαι πολύ καλά που είμαι στους επιτυχόντες και ίσως πάω για αναπληρώτρια. :D
 Βέβαια δεν μπορώ να χωνέψω ότι για 2,77 μόρια δεν είμαι στους διοριστέους, αλλά αυτό με πείσμωσε ακόμα περισσότερο. >:(
Για να κάνω ένσταση είναι καλύτερα να πάω στην Πουλίου στο ΑΣΕΠ ή ταχυδρομικώς;
Έχω 8 μηνών μωρό και οι δικοί μου λείπουν, ο άντρας μου δουλεύει μέχρι αργά το βράδυ και δε μου φαίνεται καλή ιδέα να τραβάω τη νεράιδα μου μαζί μου μες στον καύσωνα στους Αμπελόκηπους! :P
Πότε έχω δικαίωμα να κάνω χαρτιά για αναπληρώτρια;
Από αντίδραση στις διαρκείς αποτυχίες, απέφευγα να ασχοληθώ με το θέμα και να που τώρα ίσως με αφορά και δεν ξέρω τι μου γίνεται! :-\
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 02, 2009, 04:26:03 μμ »
δεν το θυμαμαι αυτο.ο πατερας μου ειχε ασχοληθει με την ενσταση.θα τον ρωτησω και θα σου πω.εγω δεν ειχα ιδεα και ημουν και εκτος εαυτου.να εισαι χαρουμενη με την πολυ καλη σειρα σου και ευτυχισμενη με το νεραιδακι σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:09 »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 02, 2009, 07:21:17 μμ »
Από το μεσημέρι που είδα το 54.92 δεν μπορώ να ηρεμήσω.Σαφώς δεν περίμενα μόρια για διορισμό, αλλά αυτό το παρατρίχα να είχα κάποια μόρια μου έχει κάτσει πολύ άσχημα.  :'( Με τσάκισε η ειδική διδακτική...
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 02, 2009, 08:11:26 μμ »
gefyros,ταχυδρομικως στο ασεπ με συστημενη επιστολη επι αποδειξει

Αποσυνδεδεμένος Callirhoe*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 03, 2009, 12:33:59 πμ »
Tinkerbel σε καταλαβαινω απολυτα.. Ετσι ημουν και εγω την προηγουμενη φορα, ειχα πάνω απο 65 μεσο ορο αλλα ειχα κοπει γαλλικα για 0.35.. Και ειχα απογοητευτει αρκετα γιατι το χα παλεψει καπως..

Φετος ειμαι 458 θεση, επιτελους επιτυχουσα ( με την τριτη ), δεν καταφερνω τιποτα αλλα ειναι μια μικρη ικανοποιηση...
Να ρωτησω... πιστευετε ότι εχω πιθανότητες για ωρομισθια στην Αττικη ? Τηρουν σε γενικες γραμμες σειρα ή πεφτει και εκει μεσο ? Γιατι δεν διαθετουμε... Οποιος εχει εμπειρια, ας μου πει, να ξερω αν ειναι να περιμενω κάτι. ..
Εχει ειπωθει πόσους θα παρουν αναπληρωτες ?

Συγχαρητηρια σε όσους διορίζονται !!!! 

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 03, 2009, 12:42:20 πμ »
Σ΄ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!Είδα ότι το όνομά μου δεν είναι στους επιτυχόντες, το πήρα πολύ χαλαρά, άναψα τσιγάρο, και περίμενα να ανοίξει το κωλοσάιτ να δω πόσο μακριά από τη βάση είμαι..όπου τελικά ανοίγει και μου ανεβαίνει απότομα η πίεση...59  Α΄ΓΝΩΣΤΙΚΟ, 60.94 Β΄ΓΝΩΣΤΙΚΟ, 38 ΕΙΔΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ,67.19 ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ.Γι' αυτό που ρωτάς δεν ξέρω, αλλά λογικά πρέπει να έχεις πιθανότητες, και στο εύχομαι!
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Callirhoe*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 03, 2009, 01:47:01 πμ »
Σ'ευχαριστω!
Βασικά ομως μολις συνειδητοποιησα ότι στους οριστικους πινακες θα κατρακυλήσω για τα καλα δεδομενου ότι δεν εχω μόρια καθόλου... ετσι δεν ειναι?
Ουφ...

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:13:22 πμ »
gefyros,ταχυδρομικως στο ασεπ με συστημενη επιστολη επι αποδειξει
Ευχαριστώ πολύ Alceste! Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο έντυπο ή το συντάσσω μόνη μου;
Α! και για να δεις το γραπτό σου, πήγες στην Πουλίου με δική σου πρωτοβουλία ή σε κάλεσαν αυτοί αφού τους το ζήτησες;
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:25:52 πμ »
Tinkerbel σε καταλαβαινω απολυτα.. Ετσι ημουν και εγω την προηγουμενη φορα, ειχα πάνω απο 65 μεσο ορο αλλα ειχα κοπει γαλλικα για 0.35.. Και ειχα απογοητευτει αρκετα γιατι το χα παλεψει καπως..

Φετος ειμαι 458 θεση, επιτελους επιτυχουσα ( με την τριτη ), δεν καταφερνω τιποτα αλλα ειναι μια μικρη ικανοποιηση...
Να ρωτησω... πιστευετε ότι εχω πιθανότητες για ωρομισθια στην Αττικη ? Τηρουν σε γενικες γραμμες σειρα ή πεφτει και εκει μεσο ? Γιατι δεν διαθετουμε... Οποιος εχει εμπειρια, ας μου πει, να ξερω αν ειναι να περιμενω κάτι. ..
Εχει ειπωθει πόσους θα παρουν αναπληρωτες ?

Συγχαρητηρια σε όσους διορίζονται !!!! 
Κορίτσια όπως έχω ήδη πει (βλ.παράθεση) έχω περάσει τα ίδια 2 φορές :'( :'( :'(.
Δεν υπάρχει χειρότερο: είχα γίνει ένα με το χώμα, προσπαθούσα να καταλάβω γιατί με ακυρώνουν τόσο ανεξήγητα.
Πιστεύω ότι τουλάχιστον οφείλουν να δημοσιεύουν έστω εκ των υστέρων τα κριτήρια αξιολόγησης στα θέματα ανάπτυξης που βαθμολογούνται κατά το δοκούν του κάθε εξεταστή >:(
Παράθεση
Για μένα ήταν η τέταρτη φορά. Το 2003 πήγα για πλάκα, το 2005, 2007 και 2009 με αξιώσεις.
Το 2005 "έφαγα" μεγάλη ήττα, γιατί ενώ περίμενα πως τα είχα πάει καλά, πήρα γνωστικό 77.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 88.28, αλλά με τσάκισε η ειδική διδακτική, άγνωστο πως, γιατί ενώ θεωρούσα ότι είχα γράψει πολύ καλά, πήρα...27.00, κι έτσι δεν ήμουν καν επιτυχούσα, αλλά αποτυχούσα με πολύ πάνω απ' τη βάση: 64.36  Αν είχα λίγο πάνω από τη βάση στην ειδική, θα ήμουν διοριστέα και με καλή σειρα!
Το 2007 ξανάδωσα, παρότι ήμουν τόσο θυμωμένη με το 2005, που έλεγα να μην ξαναπάω. Μια από τα ίδια: γνωστικό 76.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 84.38, και με τσάκισε ξανά η ειδική διδακτική, πήρα...το κλασικό μου 27.00(η περίφημη grille με "δρόσισε", αλλά πώς εξηγείς ότι αυτή τη φορά περίμενα να τα έχω πάει χάλια -μη έχοντας γράψει σχεδόν τίποτα- και πήρα ίδιο βαθμό με τότε που θεωρούσα πως τα είχα πάει περίφημα ). Αποτέλεσμα: πάλι αποτυχούσα με πολύ πάνω από τη βάση: 63,08!
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι
Και στο κείμενο του γνωστικού, νομίζω καλά τα έχω πάει.
Στις πολλαπλές του γνωστικού υπολογίζω 49,0625 στα 60, δηλαδή περίπου 81,77 στα 100.
Στις πολλαπλές των παιδαγωγικών, που προσωπικά μου φάνηκαν λίγο στρυφνά και πονηρά τα θέματα φέτος, υπολογίζω μόνο 72,65 (είχα 7 λάθη και καθόλου αναπάντητα) και δεν ξέρω αν θα είναι αρκετό σε περίπτωση που τα έχω πάει καλά στην ειδική.
Αλήθεια τι γνώμη έχεις για τη βάση διορισμού; Θεωρείς ότι θα ανέβει;
Το 2007 ήταν 72,27 για τον 240ο., ενώ ο 144ος είχε 75,09.
Εγώ δε διορίζομαι και νιώθω χάλια γι'αυτό.
Θα μου πεις είμαι επιτυχούσα, αλλά τι  να το κάνεις;
Παίρνουν 144 και είμαι 248η.
Και να σκεφτείς ότι στον προηγούμενο έπαιρναν 240, άρα ίσως είχα κάποιες πιθανότητες για διορισμό.
Η βάση μας ανέβηκε από την τελευταία φορά 5,26 μονάδες.
Πάλι η ειδική με χαντάκωσε: μου έβαλαν 65
Α ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 78,26
Β ΘΕΜΑΤΙΚΗ μέσος όρος 68,06
ΤΕΛΙΚΟΣ ΒΑΘΜΟΣ 74,76
Πιστεύετε ότι αξίζει να κάνω ένσταση για τη βαθμολογία στην ειδική κι αν ναι, ποια είναι η διαδικασία;
Για αναπληρώτρια άραγε έχω καμιά ελπίδα;
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ - ΠΕ05
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 03, 2009, 04:25:19 μμ »
gefyros,την επιστολη την συντασσεις μονη σου.στην Πουλιου με πηραν τηλεφωνο και πηγα.με πηραν και πηγα σχεδον αμεσως.21 Νοεμβριου ηταν που ειδα το γραπτο μου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159839
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 556
Σύνολο: 559

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.