*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 219180 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1358 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 11:21:15 μμ »
giannisz τους πίνακες θα τους βρεις στο e-aitisi, όπου είναι και όλοι οι λοιποί πίνακες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (πίνακες αναπληρωτών ειδικής αγωγής). Τα άτομα που εντάσσονται στον πίνακα Α κάνουν τις αιτήσεις τους κανονικά όπως και όλοι οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, όποτε βγαίνει η προκήρυξη. Είναι κοινή αυτή τόσο για τα άτομα του πίνακα Α όσο και του πίνακα Β. Για το ποσοστό αναπηρίας θα βρεις απάντηση στην προηγούμενη σελίδα αυτού του θέματος ή στην τελευταία προκήρυξη αναπληρωτών ΣΜΕΑ για το έτος 2009-10 ή και στο νόμο 3699/2008. Για το Νο4 δεν έχω απάντηση. Δε γνωρίζω άμεσα τα πράγματα, απλώς μοιράζομαι μαζί σου ό,τι έχω καταλάβει ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:29 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1359 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 08:46:02 μμ »
giannisz τους πίνακες θα τους βρεις στο e-aitisi, όπου είναι και όλοι οι λοιποί πίνακες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (πίνακες αναπληρωτών ειδικής αγωγής). Τα άτομα που εντάσσονται στον πίνακα Α κάνουν τις αιτήσεις τους κανονικά όπως και όλοι οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, όποτε βγαίνει η προκήρυξη. Είναι κοινή αυτή τόσο για τα άτομα του πίνακα Α όσο και του πίνακα Β. Για το ποσοστό αναπηρίας θα βρεις απάντηση στην προηγούμενη σελίδα αυτού του θέματος ή στην τελευταία προκήρυξη αναπληρωτών ΣΜΕΑ για το έτος 2009-10 ή και στο νόμο 3699/2008. Για το Νο4 δεν έχω απάντηση. Δε γνωρίζω άμεσα τα πράγματα, απλώς μοιράζομαι μαζί σου ό,τι έχω καταλάβει ως τώρα.

....το πιστοποιητικό υγείας 67% και άνω συνοδεύεται με βεβαίωση της επιτροπής ότι το εν λόγω ποσοστό δεν σχετίζεται με ψυχικό νόσημα. Κανέναν άλλο περιορισμό από ότι ξέρω....

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1360 στις: Μάιος 08, 2010, 07:16:22 μμ »
Μπορεί κάποιος συνάδερφος να βοηθήσει, ώστε να ενημερωθούμε για τους εκκαθαρισμένους πίνακες των Φιλολόγων, που προσλήφθηκαν φέτος ως αναπληρωτές και ωρομίσθιοι στην ειδική αγωγή; Μέχρι ποιο όνομα κάλεσαν; Πώς μπορούμς να το δούμε;

Αποσυνδεδεμένος thouvou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1361 στις: Μάιος 09, 2010, 03:09:26 πμ »
Μπράβο συνάδερφοι, βλέπω πως υπάρχει αλληλοβοήθεια στον κλαδο μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:29 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1362 στις: Μάιος 09, 2010, 08:46:38 πμ »
εκκαθαρισμένο πίνακα δεν έχω.
μπορείς ,ωστόσο,να δεις από τη σελίδα του υπουργείου 1ον τους περσινούς πίνακες κατάταξης και 2ον τους προσληφθέντες.
εύκολα θα βγάλεις το συμπέρασμα!
απ' ό,τι θυμάμαι, έφτασε μέχρι τον αριθμό 194.
δεν πήγανε όλοι αυτοί φυσικά αναπληρωτές
κάποιοι πήγανε ωρομίσθιοι
το δυσάρεστο είναι ότι φέτος υπήρξαν αρκετοί συνάδελφοι με μεταπτυχιακά που δεν εργάστηκαν ή εργάστηκαν ως ωρομίσθιοι!
εκεί έφτασε ο κλάδος...
τα συμπεράσματα δικά σου...

void

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1363 στις: Μάιος 09, 2010, 10:10:02 πμ »
Μπορει καποιος να μου εξηγησει πώς διαμορφωνονται οι πινακες ειδικης αγωγης στους φιλολογους;Εχω την απορια γιατι γνωστη μου,με...αρχαιο πτυχιο αλλα χωρις ασεπ και με μορια προυπηρεσιας γυρω στα 16 απο πδς,οαεδ κτλ εκανε τα σεμιναρια και φετος ειναι ωρομισθια σε τμημα ειδικης αγωγης.Απο την αλλη ακουω οτι δεν απορροφουνται ατομα με μεταπτυχιακα.Τι ακριβως συμβαινει;Μετρησαν τα μορια της στο γενικο πινακα ασχετα αν δεν τα ειχε αποκτησει σε σμεα;Και καταλαβε κανεις ποιο θα ειναι το μελλον σε αυτην την κατηγορια εκπαιδευτικων;Ασεπ δεν εξηγγειλε για καθηγητες μεσης ειδικης αγωγης,αρα θα συνεχισει ο παλιος πινακας και στο μελλον;Και θα μετρα με διπλο τροπο;
Τα σεμιναρια αυτα καταργουνται απο φετος για πρωτοβαθμια.Ισχυει το ιδιο και για τη μεση;
Οποια πληροφορια ευπροσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1364 στις: Μάιος 09, 2010, 01:16:12 μμ »
Λοιπόν...απ ότι έχω καταλάβει διαμορφώνονται ως εξής (ας με διορθώσετε συνάδελφοι όπου κάνω λάθος): Στην περσυνή προκήρυξη ίσχυαν:
διδακτορικό, μεταπτυχιακό+σεμινάριο+ΑΣΕΠ (γενικής), τι ίδιο χωρίς ΑΣΕΠ, μεταπτυχιακό+προυπηρεσία+ΑΣΕΠ ή χωρίς ΑΣΕΠ(βέβαια μετά από πιέσεις αναγνωρίσθηκε η προυπηρεσία ως πιο υψηλό προσόν), μεταπτυχιακό, σεμινάριο+ προυπηρεσία, σεμινάριο+ ΑΣΕΠ,σεμινάριο χωρίς σεμινάριο αλλά τουλάχιστον 10μηνη προυπηρεσία...και κάποιοι ενδιαμέσοι που ήταν γονείς παιδιών με αναπηρία....κάποιοι μεταπτυχιακοί δεν πήγαν παρα μόνο ωρομίσθιοι ίσως γιατί δεν είχαν δηλώσει το κουτάκι...τα μόρια της γενικής δεν μετρούν στην ειδική αλλά τα νατίθετο ισχύει...εγώ φέτος δουλέυω ως ωρομίσθια με σεμινάριο χωρίς προυπηρεσία αλλά χάρη στον ΑΣΕΠ που είχα...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1365 στις: Μάιος 09, 2010, 02:44:30 μμ »
προφανως εκανε την εξυπνη κινηση και δηλωσε περιοχες οπως το νοτιο  η βορεο αιγαιο που δεν θα πηγαιναν πολλοι.ετσι πηγε και δουλεψε ωρομισθια.απολυτα λογικο το βλεπω.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1366 στις: Μάιος 09, 2010, 03:54:20 μμ »
προφανως εκανε την εξυπνη κινηση και δηλωσε περιοχες οπως το νοτιο  η βορεο αιγαιο που δεν θα πηγαιναν πολλοι.ετσι πηγε και δουλεψε ωρομισθια.απολυτα λογικο το βλεπω.

έχουν εκεί τμήματα ένταξης;;;
όπως και να'χει τα πράγματα κάθε χρόνο είναι και πιο δύσκολα!
πληροφορίες σχετικά με πίνακες, προσλήψεις κλπ καλύτερο είναι να κατεβάσετε τη περσινή προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #1367 στις: Μάιος 10, 2010, 12:31:35 πμ »
εννοουσα βορειο και οχι βορεο.και να μην υπαρχουν τμηματα ενταξης θα υπαρχουν ειδικα γυμνασια, λυκεια και εεεεκ.κι εκει διδασκουν φιλολογοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 249
Σύνολο: 249

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.