*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2009-2010  (Αναγνώστηκε 49666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλά, βρε παιδιά, επειδή καταμπερδεύτηκα. Δεν ψηφίστηκε από φέτος να μπουν στους πίνακες ωρομισθίων οι ΟΑΕΔίτες; Γι'αυτό δε γίνεται όλος αυτός ο χαμός; Δεν είπαν ότι μετράει η προυπηρεσία τους (γι'αυτό και κατααγχωθήκαμε πόσοι θα είναι τελικά αυτοί που θα μας περάσουν) απλά στο μισό;;; ??? ??? ??? Κάνω κάπου λάθος;

Είχα πάρει τηλ στο υπουργείο προχθές και ρώτησα σχετικα με την προυπηρεσία. Ισχύει μόνο για την προυπηρεσία μέχρι το 2006 όπου θα μπουν στους πίνακες φέτος και θα είναι το μισό από την προυπηρεσία που απέκτησαν. Επέιδή τα ΤΕΕ έγιναν ΕΠΑΣ, αν δουλέψει κάποιος φέτος στα ΕΠΑΣ δεν ισχύει αυτό με την αναγνώριση προυπηρεσίας απο τα ΕΠΑΣ για τις αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων στα δημόσια σχολεία του χρόνου. Από ότι κατάλαβα, είναι κάτι σαν εξαίρεση.
Δηλαδή (καθότι καίω μαζούτ), η παλιά προυπηρεσία μετράει στο μισό ενώ από και πέρα ολόκληρη. Σωστά;  :-\:-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
εγώ πάλι κατάλαβα οτι θα μετράει μονο η παλιά προυπηρεσία στα  TEE και αυτή μισή.
δεν ξέρω και εγώ έχω μπερδευτει και δεν βγάζω και ακρη στο αναλογο θέμα εδώ στο Pde  :-\

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Καλά, βρε παιδιά, επειδή καταμπερδεύτηκα. Δεν ψηφίστηκε από φέτος να μπουν στους πίνακες ωρομισθίων οι ΟΑΕΔίτες; Γι'αυτό δε γίνεται όλος αυτός ο χαμός; Δεν είπαν ότι μετράει η προυπηρεσία τους (γι'αυτό και κατααγχωθήκαμε πόσοι θα είναι τελικά αυτοί που θα μας περάσουν) απλά στο μισό;;; ??? ??? ??? Κάνω κάπου λάθος;

Είχα πάρει τηλ στο υπουργείο προχθές και ρώτησα σχετικα με την προυπηρεσία. Ισχύει μόνο για την προυπηρεσία μέχρι το 2006 όπου θα μπουν στους πίνακες φέτος και θα είναι το μισό από την προυπηρεσία που απέκτησαν. Επέιδή τα ΤΕΕ έγιναν ΕΠΑΣ, αν δουλέψει κάποιος φέτος στα ΕΠΑΣ δεν ισχύει αυτό με την αναγνώριση προυπηρεσίας απο τα ΕΠΑΣ για τις αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων στα δημόσια σχολεία του χρόνου. Από ότι κατάλαβα, είναι κάτι σαν εξαίρεση.
Δηλαδή (καθότι καίω μαζούτ), η παλιά προυπηρεσία μετράει στο μισό ενώ από και πέρα ολόκληρη. Σωστά;  :-\:-[


Δεν μετράει απο εδώ και πέρα η προυπηρεσία καθόλου. Μετράει μόνο αυτή που αποκτήθηκε μέχρι το 2006 και η οποία μετριέται στο μισό.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Thanks, ks10! Βέβαια, τώρα μου δημιουργήθηκαν καινούρια ερωτήματα (γιατί αναγνωρίζεται μόνο η παλιά, δεν είναι φανερό ότι κάποιοι από τους παλιούς έπρεπε να βολευτούν κλπ) αλλά υπάρχει άλλο τόπικ που θα μου λύσει τις απορίες. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Από ότι κατάλαβα όταν τηλεφώνησα στο υπουργείο, αναγνωρίζεται μόνο η παλιά διότι αποκτήθηκε από τα ΤΕΕ. Από τότε όμως που τα ΤΕΕ έγιναν ΕΠΑΣ δεν υπάρχει κάποια νομοθεσία που να επιτρέπει αναγνώριση προυπηρεσιας στα ΕΠΑΣ. Ισχυε μόνο για τότε που ήταν ΤΕΕ.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος butterfly2145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Καλά, βρε παιδιά, επειδή καταμπερδεύτηκα. Δεν ψηφίστηκε από φέτος να μπουν στους πίνακες ωρομισθίων οι ΟΑΕΔίτες; Γι'αυτό δε γίνεται όλος αυτός ο χαμός; Δεν είπαν ότι μετράει η προυπηρεσία τους (γι'αυτό και κατααγχωθήκαμε πόσοι θα είναι τελικά αυτοί που θα μας περάσουν) απλά στο μισό;;; ??? ??? ??? Κάνω κάπου λάθος;

Είχα πάρει τηλ στο υπουργείο προχθές και ρώτησα σχετικα με την προυπηρεσία. Ισχύει μόνο για την προυπηρεσία μέχρι το 2006 όπου θα μπουν στους πίνακες φέτος και θα είναι το μισό από την προυπηρεσία που απέκτησαν. Επέιδή τα ΤΕΕ έγιναν ΕΠΑΣ, αν δουλέψει κάποιος φέτος στα ΕΠΑΣ δεν ισχύει αυτό με την αναγνώριση προυπηρεσίας απο τα ΕΠΑΣ για τις αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων στα δημόσια σχολεία του χρόνου. Από ότι κατάλαβα, είναι κάτι σαν εξαίρεση.
Δηλαδή (καθότι καίω μαζούτ), η παλιά προυπηρεσία μετράει στο μισό ενώ από και πέρα ολόκληρη. Σωστά;  :-\:-[


Δεν μετράει απο εδώ και πέρα η προυπηρεσία καθόλου. Μετράει μόνο αυτή που αποκτήθηκε μέχρι το 2006 και η οποία μετριέται στο μισό.

Μιλάτε να μετράει στον ΑΣΕΠ η στους πίνακες; Από ό,τι ξέρω μόνο στον ΑΣΕΠ μετράει, καταργήθηκε και αυτό;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Καλά, βρε παιδιά, επειδή καταμπερδεύτηκα. Δεν ψηφίστηκε από φέτος να μπουν στους πίνακες ωρομισθίων οι ΟΑΕΔίτες; Γι'αυτό δε γίνεται όλος αυτός ο χαμός; Δεν είπαν ότι μετράει η προυπηρεσία τους (γι'αυτό και κατααγχωθήκαμε πόσοι θα είναι τελικά αυτοί που θα μας περάσουν) απλά στο μισό;;; ??? ??? ??? Κάνω κάπου λάθος;

Είχα πάρει τηλ στο υπουργείο προχθές και ρώτησα σχετικα με την προυπηρεσία. Ισχύει μόνο για την προυπηρεσία μέχρι το 2006 όπου θα μπουν στους πίνακες φέτος και θα είναι το μισό από την προυπηρεσία που απέκτησαν. Επέιδή τα ΤΕΕ έγιναν ΕΠΑΣ, αν δουλέψει κάποιος φέτος στα ΕΠΑΣ δεν ισχύει αυτό με την αναγνώριση προυπηρεσίας απο τα ΕΠΑΣ για τις αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων στα δημόσια σχολεία του χρόνου. Από ότι κατάλαβα, είναι κάτι σαν εξαίρεση.
Δηλαδή (καθότι καίω μαζούτ), η παλιά προυπηρεσία μετράει στο μισό ενώ από και πέρα ολόκληρη. Σωστά;  :-\:-[


Δεν μετράει απο εδώ και πέρα η προυπηρεσία καθόλου. Μετράει μόνο αυτή που αποκτήθηκε μέχρι το 2006 και η οποία μετριέται στο μισό.

Μιλάτε να μετράει στον ΑΣΕΠ η στους πίνακες; Από ό,τι ξέρω μόνο στον ΑΣΕΠ μετράει, καταργήθηκε και αυτό;;;;;


Δεν μετράει η προυπηρεσία για τους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων. Για ΑΣΕΠ αν δεις στο θέμα εδώ είπε συνάδελφος που έχει δουλέψει ότι μετράει.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
πρωτη φορα φετος λεω να κανω την αιτηση για τον οαεδ.Μπορει να μου απαντησει καποιος τι ειναι ΚΑΙΝΟΤΟΜΟΣ,ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟς ΑΝΕΡΓΟΣ ,ΑΝΕΡΓΟΣ ΧΑΜΗΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΙ Ο ΝΟΜΟΣ 2190/94 3552/07???

πρεπει να συμπληρωσω ενα απο τα κουτακια αλλα δεν εχω ιδεα. Ειμαι ανεργη σε προγραμμα ΕΣΠΑ 19 μηνες τωρα.
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος evi_poly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και με ποια μορφή μετράει στον ασεπ? σου δίνει μόρια και ανεβάζει τη βαθμολογία σου? όπως πχ το μεταπτυχιακο? οσο για εσενα ελενη απο βόλο δυστυχώς έχω κι εγώ τις ίδιες απορίες!!
I've learned that everyone wants to reach the top of the mountain, but all the happiness and growth occurs while you are climbing it..

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
βρε παιδια κανεις να απαντησει......?

2/7 ληγει

evi λες να συμπληρωσουμε ολα τα κουτακια???? ;D ;D ;D ;D ;D
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος evi_poly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τωρα κιολας μαζευω τα μπογαλακια μου να παω στον οαεδ να ρωτησω μηπως υπαρχει κανεις εκει μεσα να μου λυσει τις αποριες μου τι αλλο μπορω να κανω πια? σου λενε κανε τα χαρτια σου και κοψε το λειμο σου δε δινουν τιποτα απο οδηγιες και ρωταμε ο ενας τον αλλο σαν χαζοι! αν εχω νεα θα τα γραψω!
I've learned that everyone wants to reach the top of the mountain, but all the happiness and growth occurs while you are climbing it..

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Καλησπέρα ! αν δεν απατωμαι γιατί κολλάει  ο υπολογιστής  μου για  φιλολογους δεν  υπάρχουν  θεσεις?αν  μπορει  κάποιος ας με ενημερώσει..............
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Ανήκω στον κλάδο Αισθητικής ΠΕ 18.40 και δουλεύω 3 χρόνια στον ΟΑΕΔ σαν ωρομίσθια. Αυτή η προϋπηρεσία υπολογίζεται στους πίνακες της δευτεροβάθμιας? Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
στον πίνακα των αναπληρωτών και των ωρομίσθιων,φέτος!
από του χρόνου και στον εννιαίο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.