*

Αποστολέας Θέμα: Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???  (Αναγνώστηκε 2944 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efiko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???
« στις: Ιανουάριος 27, 2016, 03:13:27 πμ »
Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια τωρα που τα πραγματα ειναι εν βρασμο σχετικα με τα μεταπτυχιακα ειδικης!Διαβαζοντας,εμαθα οτι το πανεπιστημιο Λευκωσιας ειναι πια πληρως εναρμονισμενο οσον αφορα την συναφεια βαζοντας ακομη και πρακτικη!Παρολαυτα υπαρχει και το Frederick το οποιο δεν γνωριζω αν εχει κανει το ιδιο!Θα ηθελα γνωμες απο εμπειριες που ηδη σπουδαζουν ή εχουν τελειωσει σε ενα απο τα 2...ποιο ειναι πιο οικονομικο?Να τα ζυγιζω λιγο μεσα απο τις εμπειριες σας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος yankou13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 29, 2016, 01:45:37 μμ »
Καλησπέρα! εγώ κάνω μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Για το Frederick δεν γνωρίζω να σου πώ, και δεν έχω και κανέεναν γνωστό ή φίλο. Ξέρω ότι πολλοί κάνουν στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Το κόστος για την ειδική αγωγή είναι 5900 ενώ για τη σχολική ψυχολογία 7200. Σε κάθε εξάμηνο δίνεις προκαταβολή 400 ευρώ (όταν επιλέξεις μαθήματα). Το πρόγραμμα αποτελείται από 9 μαθήματα και 3 σεμινάρια ή 7 μαθήματα, 3 σεμινάρια κ την διπλωματική. Πληρώνεις κάθε μήνα σε δόσεις! Είναι πολύ συνεννοήσιμοι γενικά, σου απαντάνε αμέσως και πολύ οργανωμένοι. Τώρα με τα κριτήρια συνάφειας που έχει γίνει ντόρος εδώ και τόσο καιρό το Πανεπιστήμιο μας διαβεβαιώνει πως δεν θα μας αφήσουν εκτεθειμένους σε καμία περίπτωση. Αν θες τη γνώμη μου δεν τους συμφέρει κιόλας να μας αφήσουν, γιατί μιλάμε για πάρα πολλούς Έλληνες φοιτητές και δεν τους συμφέρει!

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 04:53:11 μμ »
ευχαριστούμε πολύ yankoo!!! Άραγε, εκτός από το δημόσιο, παίζει ρόλο για έναν εργοδότη ότι είναι distance στο ν μας απορρίψει;;; επιπλέον εγώ που είμαι θεολόγος θα μπορώ να εργαστώ σε κέντρα ειδικής αγωγής;;

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Επιλογη για εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο???
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 04, 2016, 11:21:10 μμ »
Καλησέρα...ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος πληροφορίες ή εμπειρία από το μεταπτυχιακό στις επιστήμες αγωγής και συγκεκριμένα στην ειδική αγωγή του Ανοικτού Πανεπιστημίου της Κύπρου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159455
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 371
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.