*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 30839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 17, 2009, 08:00:01 μμ »
Ειχα την εντυπωση οτι γινονται του χρονου τετοιo καιρο αλλα τωρα ειδα αυτο:
Μα δεν έγιναν ήδη για φέτος οι συμπληρωματικοί διορισμοί; Πρόκειται για τα 31 άτομα κατά τα οποία προχώρηαε ο πίνακας του ΑΣΕΠ στη λίστα διοριστέων 2ης χρονιάς (600-631).
Πρόκειται για 25 διπλοδιοριστέες που επέλεξαν με ποιόν πίνακα να διοριστούν και άλλα 6 άτομα, που για κάποιο λόγο δεν διορίστηκαν (δεν έκαναν αίτηση, ή δήλωσαν λίγες περιοχές...).
Αυτό που αναπαρήγαγες εδώ στο φόρουμ αναφέρεται στην περσινή χρονιά, που είναι η 2η χρονιά της προηγούμενης διετίας. Τώρα είμαστε στην 1η χρονιά αυτής της διετίας.
Δεν νομίζω ότι πρόκειται να διοριστούν άλλες νηπιαγωγοί φέτος με συμπληρωματικούς διορισμούς. Ετσι νομίζω τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:24:43 »

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 17, 2009, 08:11:14 μμ »
Δηλαδη αυτα τα 31 ατομα δεν τα εχουν καλεσει ηδη; Πρεπει να βγει συμπληρωματικη εγκυλιος για να παρουσιαστουν στα σχολεια;
Δεν πηγε το μυαλο μου εκει,γιατι υπεθεσα οτι θεωρουνται τα 300 ατομα της πρωτης χρονιας.
Παράθεση
Αυτό που αναπαρήγαγες εδώ στο φόρουμ αναφέρεται στην περσινή χρονιά, που είναι η 2η χρονιά της προηγούμενης διετίας. Τώρα είμαστε στην 1η χρονιά αυτής της διετίας.
Δεν νομίζω ότι πρόκειται να διοριστούν άλλες νηπιαγωγοί φέτος με συμπληρωματικούς διορισμούς. Ετσι νομίζω τουλάχιστον.
Οποτε και για αυτο το λογο το εβγαλαν, επειδη δεν ισχυει για φετος;

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 17, 2009, 08:30:03 μμ »
Το είπα μάλλον με ασάφεια. Αν είχαν κάποια έννοια οι συμπληρωματικοί διορισμοί για φέτος, ήταν ακριβώς γι' αυτά τα 31 άτομα. Αυτά έχουν ήδη διοριστεί, οπότε δεν περιμένω κανέναν άλλον συμπληρωματικό διορισμό για φέτος.

Δεν τσέκαρα αν το alfavita το έβγαλε, πάντως είναι σίγουρο ότι μιλούσε για πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 17, 2009, 08:36:35 μμ »
οκ τωρα το καταλαβα!!
Προφανως καποιο λαθος εγινε...
Αδικα αναστατωθηκαμε παλι.... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:24:43 »

Αποσυνδεδεμένος asgiar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 17, 2009, 08:58:58 μμ »
kalispera sinadelfoi! me thesi asep 992 ston eniaio 1710 me tous dioristeous k moria 29.7 exw elpides? enimerwste me opoios xerei giati i agwnia exei xtipisei kokkino.... thanks k kali epitixia se olous..

Με θεση ασεπ 992 καπως δυσκολο για συμπληρωματικο διορισμο, αναπληρωτρια λογικα πας φετος.


euxaristw lena! anaplirwtria na elpizw k an nai pote les?

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:09:12 μμ »
kalispera sinadelfoi! me thesi asep 992 ston eniaio 1710 me tous dioristeous k moria 29.7 exw elpides? enimerwste me opoios xerei giati i agwnia exei xtipisei kokkino.... thanks k kali epitixia se olous..

Με θεση ασεπ 992 καπως δυσκολο για συμπληρωματικο διορισμο, αναπληρωτρια λογικα πας φετος.


euxaristw lena! anaplirwtria na elpizw k an nai pote les?
Φανταζομαι θα πας αναπληρωτρια απο την πρωτη χρονια, περισσοτερα ομως δεν μπορω να σου πω...Υπομονη τουλαχιστον μεχρι την πρωτη φαση, να δεις ποσα ατομα θα παρουν, μετα θα μπορεις να υπολογισεις :)

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:34:05 μμ »
Το είπα μάλλον με ασάφεια. Αν είχαν κάποια έννοια οι συμπληρωματικοί διορισμοί για φέτος, ήταν ακριβώς γι' αυτά τα 31 άτομα. Αυτά έχουν ήδη διοριστεί, οπότε δεν περιμένω κανέναν άλλον συμπληρωματικό διορισμό για φέτος.

Δεν τσέκαρα αν το alfavita το έβγαλε, πάντως είναι σίγουρο ότι μιλούσε για πέρσι.

Υπάρχει περίπτωση για συμπληρωματικούς διορισμούς (από οποιονδήποτε πίνακα )
Αν υπάρξουν κενά από καινούργιες  συνταξιοδοτήσεις που υπέβαλαν αίτηση συνταξιοδότησης
μέσα στον Αύγουστο;;;;

Η ισχύει αν υπάρξουν αυτά τα κενά θα καλυφτούν από αναπληρωτές  για φέτος και όχι από νέους διορισμούς;;;;; 

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:36:26 μμ »
Έχω την εντύπωση ότι έφτασε στο 331 από ΑΣΕΠ, αλλά πήρε 300 ακριβώς 411 εως 710 στον πίνακα των διοριστέων που ανακοινώθηκε, πράγμα που σημαίνει ότι κάποιοι ανάμεσα δεν δηλώσανε όλες τις περιοχές ή πήγαν με 40% ή 24μηνο. π.χ από τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ λείπει το 155, 158,155, 154, 152 όσον αφορά την σειρά τους στον πίνακα επιτυχόντων.
Τα άτομα δηλ. που διορίστηκαν από τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ είναι ακριβώς 300.
Αν κάνω λάθος παρακαλώ εξηγήστε μου.
ΑΝ είναι σωστό αυτό που λέω υπάρχει περίπτωση να γίνουν σμπληρωματικοί ΄και από ενιαίο διορισμών;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2009, 09:39:53 μμ από paschalist »
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 17, 2009, 09:54:22 μμ »
Είναι η 2-η φορά που το alfavita μας αναστατώνει χωρίς λόγο. ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 18, 2009, 08:46:18 πμ »
Θα σας πω μόνον αυτά που ξέρω: Η έννοια του συμπληρωματικού διορισμού έχει να κάνει με τις διπλοδιοριστέες απ' τον ΑΣΕΠ απ' τη μια μεριά και κάποιον άλλον πίνακα απ' την άλλη (π.χ. 24μηνο ή 40%).
Δεν ξέρω άλλο λόγο που να προχώρησε το υπουργείο σε συμπληρωματικούς διορισμούς στις νηπιαγωγούς. Ο,τι έξτρα ανάγκες τις αντιμετωπίζει στην πρωτοβάθμια με το θεσμό των αναπληρωτών.
Τώρα πέρσι ειδικά, ανακοινώνοντας στις αρχές Αυγούστου τη λίστα διοριστέων ετοίμασε το 30μηνο, το 24μηνο, το 40%, αλλά δεν πρόλαβε (αν είναι δυνατόν!) να ετοιμάσει ολόκληρη τη λίστα του ΑΣΕΠ. Αφησε λοιπόν 106 άτομα ΑΣΕΠίτες για το τέλος Αυγούστου και τα ονόμασε συμπληρωματικούς διορισμούς.

Αυτά είναι όσα ξέρω για τους συμπληρωματικούς διορισμούς και συγχωρέστε με αν υπάρχουν κι άλλα που δεν τα έχω υπόψη. Οι παλιότερες του φόρουμ θα μπορούσαν ίσως να μας ξεκαθαρίσουν για το αν υπάρχουν άλλες περιπτώσεις συμπληρωματικών διορισμών στις νηπιαγωγούς;


Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 18, 2009, 11:56:45 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.  ΘΑ  ΗΘΕΛΑ  ΝΑ  ΡΩΤΗΣΩ  ΚΑΤΙ  . ΣΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ  ΓΙΑ  ΤΟΥΣ  ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ  ΖΗΤΟΥΝ  ΚΑΙ ΤΙΣ  ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΕΣ   ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ.  ΕΓΩ  ΤΙΣ  ΕΧΩ  ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ  ΣΤΟΝ  ΟΑΕΔ.  ΑΝ  ΤΙΣ ΖΗΤΗΣΩ  ΠΙΣΩ  ΘΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΩΣΟΥΝ;  ΑΠΟ  ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ  ΜΠΟΡΩ  ΝΑ ΤΙΣ  ΠΑΡΩ;   
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 18, 2009, 12:04:11 μμ »
ΚΑΙ  ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ  ΕΡΩΤΗΣΗ.  ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΥΓΕΙΑΣ  ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ  ΚΛΕΙΣΕΙ  ΚΑΝΕΙΣ  ΡΑΝΤΕΒΟΥ  ;  ΣΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ   ΑΛΛΕΣ  ΜΕΡΕΣ  ΡΑΝΤΕΒΟΥ  ΑΝΑΛΟΓΑ  ΠΟΤΕ  ΕΧΕΙ  ΚΕΝΟ  ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ;ΠΟΙΟ  ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ  ΣΕ  ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ  ΚΑΛΥΤΕΡΑ  ΩΣΤΕ ΝΑ  ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ  ΠΙΟ  ΓΡΗΓΟΡΑ;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 18, 2009, 12:53:28 μμ »
npanag, μίλησα σήμερα με έναν φίλο στο Υπουργείο Παιδείας (είναι σε άλλη θέση, αλλά ρώτησε τους υπεύθυνους για τους αναπληρωτές) και μου είπε:
"Να ξέρεις ότι όταν παρουσιαστούν οι νεοδιόριστοι, θα υπάρξουν κενά γιατί δεν παρουσιάζονται όλοι και θα γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί από τους διοριστέους της δεύτερης χρονιάς.
Μετά από αυτό, αφού έρθουν τα κενά που απομένουν, την ίδια μέρα βγαίνουν οι αναπληρωτές".

Δηλαδή, για παράδειγμα αν δεν παρουσιαστούν και οι 300 του ΑΣΕΠ και παρουσιαστούν π.χ. οι 290, θα πρέπει να καλυφθούν αυτές οι 10 θέσεις οπωσδήποτε με διοριστέους και θα καλυφθούν με διοριστέους της δεύτερης φουρνιάς. Έτσι είναι λογικό θα έλεγα.
Αυτά για φέτος. Του χρόνου αν συμβεί αυτό θα πάρουν από τους επιλαχόντες φυσικά. Τώρα γιατί να πάρουν από επιλαχόντες, αφού υπάρχουν οι διοριστέοι δεύτερης φουρνιάς;

Τι να πω; Δεν ξέρω αν κατάλαβε καλά κι εκείνος, αλλά αυτά μου είπε. Δε το ήξερα κι εγώ ότι γίνεται έτσι.
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμπληρωματικοί Διορισμοί - ΠΕ60
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 18, 2009, 01:13:48 μμ »
ευχαριστουμε για  την ενημερωση.  Αν  καποιος  ξερει  ας απαντησει   και στα δικα μου  προαναφερθεντα ερωτηματα..
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.