*

Αποστολέας Θέμα: Ηρων 2  (Αναγνώστηκε 24901 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 05:05:35 μμ »
Καλησπέρα
Ήθελα να ρωτήσω για το Ήρων...όταν λέμε πακέτο 50 ώρες εννοούμε των 60 λεπτών ή των 45?Επίσης ξέρετε πόσα χρήματα παίρνει ο εκπαιδευτής για την ώρα;Και επιπλέον η σύμβαση τι γράφει; σύμβασ η έργου μέχρι τον Ιούλιο;Είναι κανείς που πήγε φετός να μου πει τα καινούρια δεδομένα;Πήραν μία γνωστή μου και της είπαν ότι είναι 60 λεπτά η διδακτική ώρα στα Ήρων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ηρων 2
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:14 »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 09:21:34 μμ »
Οι υπεύθυνοι τμήματος πληρώνονται?
Μου ζητήσαν για να υπογράψω σύμβαση (ως εκπαιδευτικός) να προσκομίσω και το έντυπο του Υπ. Τμήματος, γιατί πρέπει να το πάω εγώ?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 10:29:10 μμ »
Καλησπέρα
Ήθελα να ρωτήσω για το Ήρων...όταν λέμε πακέτο 50 ώρες εννοούμε των 60 λεπτών ή των 45?Επίσης ξέρετε πόσα χρήματα παίρνει ο εκπαιδευτής για την ώρα;Και επιπλέον η σύμβαση τι γράφει; σύμβασ η έργου μέχρι τον Ιούλιο;Είναι κανείς που πήγε φετός να μου πει τα καινούρια δεδομένα;Πήραν μία γνωστή μου και της είπαν ότι είναι 60 λεπτά η διδακτική ώρα στα Ήρων!

ειναι αναλογα τον υπευθυνο τμηματος μαλλον. εγω 45λεπτα κανω.

η ωρα για εκπαιδευτη χωρις μεταπτυχιακο και λιγοτερα απο 10 χρονια προυπηρεσια ειναι 16 ευρω μεικτα.

με μεταπτυχιακο και λιγοτερο απο 10 χρονια προυπηρεσια 18 μεικτα.

και ανεβαινει αναλογα αν εχεις διδακτορικο και πανω απο 10 χρονια προυπηρεσια δεν θυμαμαι ακριβως ποσα ειναι μετα.

η συμβαση ληγει 31 ιουλιου και ειναι συμβαση εργου

Αποσυνδεδεμένος mop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 12:17:36 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Λίγο παράλογο μου φαίνεται είναι να εξαρτώμαστε από την διάθεση του κάθε υπεύθυνου... ::)

Πιστεύω ότι σε λίγο θα ρθει και η σειρά μου να με πάρουν....και αναρωτιέμαι αν συμφέρει κάποιος που είναι αναπληρωτής και θα δικαιούται επίδομα γύρω στις 20/06 να πάει στο Ήρων και να πάρει 50 ώρες...τα λεφτα που θα βγάλει από το 50ωρο θα είναι ότι λεφτά θα χάσει από τον ΟΑΕΔ και τα οποία θα τα πάρει ούτως η άλλος χωρίς να κάνει τίποτα  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ηρων 2
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:16:14 »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 17, 2011, 11:03:29 μμ »
Ξέρει κανείς πότε περίπου πληρωνόμαστε από το ΗΡΩΝ?
Είναι σαν τα ΙΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 18, 2011, 08:25:35 πμ »
Ξέρει κανείς πότε περίπου πληρωνόμαστε από το ΗΡΩΝ?
Είναι σαν τα ΙΕΚ?
Μετά απο 2 χρόνια ++++ 
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 11:57:51 πμ »
τόσο πολύ???

μου είπανε για 3-4 μήνες μετά το πέρας του προγράμματος....
να μην ελπίζω? >:(

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 04, 2011, 03:06:40 μμ »
Ρε παιδιά τελικά τι ισχύει;;; Είμαι αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου και η σύμβαση μου τελειώνει 21/6. Με κάλεσαν από το Ήρων για ένα τμήμα το οποίο θα τελειώσει 15/6 αλλά η σύμβαση έργου λέει για 31/7. Θα έχω πρόβλημα στο να πάρω το επίδομα ανεργίας από 22/6;;;;

Αποσυνδεδεμένος ithon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 19, 2011, 08:31:01 μμ »
Γεια σας...
Ήθελα να ρωτήσω για το Ήρων...στην ενότητα Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο πρέπει να μάθουμε στους εκπαιδευόμενους το Outlook Expres; Γιατί αυτό έχει στο βιβλίο τους...εγώ πιστεύω ότι αρκεί να δημιουργήσει ο καθένας ένα email στο yahoo ή στο hotmail ή στο gmail και να μάθουμε από εκεί να στέλνουμε email...Μου φαίνεται δύσκολο να μάθουν αυτό το πρόγραμμα...πρέπει όλοι βάλουν το λογαριασμό email τους στους υπολογιστές του σχολείου. Εσείς πως διδάσκετε αυτή την ενότητα;
Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω για τις εξετάσεις...Είδα κάποια παλιά θέματα...αλλά δεν λέει πως θα τα βαθμολογήσουμε...έχει πχ να βάλουν προβολή λεπτομέριες στα εικονίδια ενός φακέλου! Αυτό πως θα το βαθμολογήσουμε; Εκείνη την ώρα;

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 19, 2011, 08:50:23 μμ »
Σχετικά με τις εξετάσεις στο ΗΡΩΝ 2. Τα θέματα που βάζεις είναι απλά και σκοπός σου είναι να καταλάβεις το τι έμαθαν οι εκπ/μενοι. Εγώ τις εξετάσεις τις λέω Φύλλο Αξιολόγησης για να μην τρομάζουν και αγχώνονται οι εκπ/μενοι. Τώρα σε αυτό που ρωτάς για το outlook express, εσύ δεν είσαι υποχρεωμένος να; πας με την ύλη του βιβλίου. Μπορείς δηλ, να τους βάλεις να δημιουργήσουν έναν λογαριασμό π.χ yahoo, gmail συμπληρώνοντας παράλληλα και την φόρμα με τα στοιχεία τους. Στο τέλος στις εξετάσεις εγώ ποτέ δεν έχω βάλει βαθμό παρά μόνο γράφω ΕΠΙΤΥΧΩΝ η ΑΠΟΤΥΧΩΝ. Ελπίζω να σε κάλυψα

Αποσυνδεδεμένος ithon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 19, 2011, 08:54:00 μμ »
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις ... με βοήθησες αρκετά...αλλά τα θεματα μου είπαν ότι δεν τα βάζω εγώ αλλά τα στέλνουν από τα κεντρικα και αυτά προφανώς μπορεί να περιέχουν οποαδήποτε ερώτηση που εμείς μπορεί να μην την κάναμε .. έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος jimpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 20, 2011, 12:11:43 πμ »
τα θεματα μου είπαν ότι δεν τα βάζω εγώ αλλά τα στέλνουν από τα κεντρικα και αυτά προφανώς μπορεί να περιέχουν οποαδήποτε ερώτηση που εμείς μπορεί να μην την κάναμε .. έτσι δεν είναι;

Όντως τα θέματα έρχονται από τη γραμματεία του προγράμματος.
Τι σε εμποδίζει όμως να διδάξεις μια ερώτηση την τελευταία μέρα, πριν φυσικά ξεκινήσουν οι εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 20, 2011, 11:50:32 μμ »
Καλησπέρα!

Νομίζω ότι τα θέματα δεν έρχονται από την γραμματεία αλλά από εμάς τους διδάσκοντες. Απλώς μόλις βγάλεις τα τελικά θέματα τα στέλνεις για έγκριση στη Γραμματεία. Εξάλλου πως είναι δυνατόν η γραμματεία να μας λέει τι θα βαλουμε στο τέλος, αφού εμείς είμαστε οι διδάσκοντες. Πάντως μην αγχώνεσαι με αυτά που λέει το βιβλίο γιατί πιστεύω ότι σκοπός αυτών των σεμιναρίων είναι να δώσουμε το κίνητρο στους διδασκόμενους.
Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Ηρων 2
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 21, 2011, 12:58:53 μμ »
τελικα υπαρχει διαφορα απο γραμματεια σε γραμματεια. στη δικη μου γραμματεια δεν μου ζητησαν καν θεματα. και τα θεματα τα βαζω εγω.

οσο για τη διδασκαλεια e-mail τους εμαθα να χειριζονται τα γνωστα yahoo, gmail, hotmail, κλπ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160927
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 749

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.