*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 89718 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #266 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 11:52:36 πμ »
Θα συμφωνησω με ακτοριον

Ενα commodore 64 θα εκανε κανα δυο sec για να τρεξει τα αποτελεσματα

αλλα το ypepth μαλλον εχει univac και προσπαθουν με διατρητες καρτες

εκει ειναι η τεχνικη δυσκολια.. ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:22 »

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #267 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 11:59:17 πμ »
Παιδιά συγνώμη που παρεμβαίνω στο θέμα σας αλλα έχω λυγίσει απο την αγωνία. Είμαι λίγο μετά τους διορισθέντες σε άλλη ειδικότητα (τεχνική), στην οποία κάποιοι διορισθέντες έχουν περάσει και εκεί, αλλά και ώς πληροφορικοί. Άν διαλέξουν πληροφορική διορίζομαι και εγώ. Με όσους μίλησα, μου είπαν οτι σίγουρα είναι προτιμότερη η πληροφορική. Εσείς τι λέτε, υπάρχει περίπτωση να διαλέξει κάποιος να πάει σε τεχνικό λύκειο αντί για γενικό? Πόσο μεγάλη λέτε να είναι αυτή η πιθανότητα?
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #268 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:02:12 μμ »
το θεμα ειναι κατα την γνωμη μου τα κενα...και η θεση του καθενος
εχουν βγει τα κενα για τους ηλεκτρολογους ?
αν ναι.. τοτε καποιος θα το καλοσκεφτει...
στο κατω κατω και πε 19 πας σε τεχνικο λυκειο...

καλη τυχη φιλε... την αξιζεις

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #269 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:05:46 μμ »
Παιδιά συγνώμη που παρεμβαίνω στο θέμα σας αλλα έχω λυγίσει απο την αγωνία. Είμαι λίγο μετά τους διορισθέντες σε άλλη ειδικότητα (τεχνική), στην οποία κάποιοι διορισθέντες έχουν περάσει και εκεί, αλλά και ώς πληροφορικοί. Άν διαλέξουν πληροφορική διορίζομαι και εγώ. Με όσους μίλησα, μου είπαν οτι σίγουρα είναι προτιμότερη η πληροφορική. Εσείς τι λέτε, υπάρχει περίπτωση να διαλέξει κάποιος να πάει σε τεχνικό λύκειο αντί για γενικό? Πόσο μεγάλη λέτε να είναι αυτή η πιθανότητα?

Το κυριότερο κριτήριο για μένα είναι τα μέρη, αν βολεύουν,  και όχι τόσο το είδος του σχολείου
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:22 »

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #270 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:07:37 μμ »
με άλλα λόγια, και επειδή απ'ότι κατάλαβα δέν υπάρχει και "πλούσια" επιλογή στις θέσεις των πληροφορικών φέτος να μάλλον να το ξεχάσω  :'(
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #271 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:08:19 μμ »
Παιδιά συγνώμη που παρεμβαίνω στο θέμα σας αλλα έχω λυγίσει απο την αγωνία. Είμαι λίγο μετά τους διορισθέντες σε άλλη ειδικότητα (τεχνική), στην οποία κάποιοι διορισθέντες έχουν περάσει και εκεί, αλλά και ώς πληροφορικοί. Άν διαλέξουν πληροφορική διορίζομαι και εγώ. Με όσους μίλησα, μου είπαν οτι σίγουρα είναι προτιμότερη η πληροφορική. Εσείς τι λέτε, υπάρχει περίπτωση να διαλέξει κάποιος να πάει σε τεχνικό λύκειο αντί για γενικό? Πόσο μεγάλη λέτε να είναι αυτή η πιθανότητα?
Καταλαβαίνω ότι η αγωνία σου είναι μεγάλη, αλλά δεν καταλαβαίνω αυτό που έχω σημειώσει. Δεν υπάρχει θέμα επιλογής λυκείων τεχνικών ή γενικών μιας και οι ΠΕ19-20 μπορούν να πάνε εκεί. Το θέμα είναι αν στα χαρτιά που κάναν οι προαναφερθέντες έχουν επιλέξει πρώτα την πληροφορική και μετά τον άλλο κλάδο...

Κατα την γνώμη μου πολλοί θα διαλέξουν πληροφορική, επειδή ειναι και γ..ω τα αντικείμενα να ασχολείσαι, οπότε βλέπω να έχεις πολλές ελπίδες. Το μόνο πρόβλημα θα είναι αν τα κενά που θα ανακοινωθούν στον άλλο κλάδο είναι σε αρκετά καλύτερες περιοχές οπότε και θα έχεις πρόβλημα...

Και κάτι ακόμα, επειδή πιθανότατα αυτοί έχουν 2 πτυχία είναι και σχετικά μεγάλης ηλικίας, οπότε οι πλειοψηφία τους θα διορίζονται με το 40% και συνεπώς θα διαλέγουν και περιοχές πρώτοι, οπότε δεν θα έχουν και τόσο άσχημες επιλογές να κάνουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:12:37 μμ από aktorion »

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #272 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:15:52 μμ »
Όντως δέν είχα σκεφτεί ότι και οι ΠΕ19-20 μπορεί να πάνε σε τεχνικό

Παράθεση
Το θέμα είναι αν στα χαρτιά που κάναν οι προαναφερθέντες έχουν επιλέξει πρώτα την πληροφορική και μετά τον άλλο κλάδο...

Ούτε αυτό έχω καταλάβει. Σε ποιά χαρτιά επιλέγουν? Πίστευα ότι απλά θα κάνουν τα χαρτιά εκεί που επιθυμούν και όχι στιν άλλη ειδικότητα. Μήπως κάνουν τα χαρτιά και στις δύο ειδικότητες, και δηλώνουν προτίμηση? Προσπαθώ να καταλάβω τη διαδικασία για να ξέρω και πότε θα μάθω τί έγινε...
Αυτό που περίμενα σήμερα ήταν άν δώ τα ονόματά τους στον πίνακα να ξέρω ότι διορίζομαι. Ισχύει?

Παράθεση
Και κάτι ακόμα, επειδή πιθανότατα αυτοί έχουν 2 πτυχία είναι και σχετικά μεγάλης ηλικίας, οπότε οι πλειοψηφία τους θα διορίζονται με το 40% και συνεπώς θα διαλέγουν και περιοχές πρώτοι, οπότε δεν θα έχουν και τόσο άσχημες επιλογές να κάνουν...
\

Δέν έχουν δύο πτυχία, οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί δίνουν σε δύο ειδικότητες...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:19:25 μμ από kshl »
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #273 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:19:52 μμ »
kshl

Νομιζω πως δεν ισχυει.. αν καποιος ειναι στην κατασταση αυτη
πιθανοτατα θα διοριστει τωρα και θα κανει την αιτηση και για ηλεκτρολογους η οχι... και μετα θα παραιτηθει απο την μια θεση αν χρειαζεται...
Δεν πιστευω πως τον εμποδιζει κατι να παιξει με την τυχη του και στους ηλεκτρολογους...
στο τελος θα επιλεξει βεβαια μια θεση...
για μενα.. απο αυριο πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παιρνεις τηλεφωνα στο υπουργειο να τα ξεκαθαρισεις..γιατι οτι και να σου λεμε εμεις στα φορουμ ειναι απλα ιδεες προς συζητηση...


Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #274 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:28:23 μμ »
όντως, ευχαριστώ πολύ...
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #275 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:36:15 μμ »
πιθανοτατα θα διοριστει τωρα και θα κανει την αιτηση και για ηλεκτρολογους η οχι... και μετα θα παραιτηθει απο την μια θεση αν χρειαζεται..

Εφόσον διοριστείς μόνιμος είσαι μόνιμος! Μπορεί ένας μόνιμος να κάνει αίτηση για διορισμό σε άλλο κλάδο; Δε νομίζω! Αν θες να αλλάξεις κλάδο, αυτό μπορεί να γίνει μετά από κάποια χρόνια με μετάταξη.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #276 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:39:43 μμ »
flair

Μην το λες.. μακαρι να ειναι ετσι για το φιλο kshl  αλλα σιγουρα το εχουν ξαναντιμετωπισει το θεμα.. και θα υπαρχει σαφης απαντηση...

εγω δεν θα ημουνα τοσο σιγουρος..παντως

μην ξεχνας οτι παντα μπορει καποιος να παραιτηθει τα αλλα ειναι θεμα ταιμινκ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 12:42:25 μμ από fortran »

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #277 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:43:02 μμ »
Δεν χρειάζεται να περάσει κάποιο συγκεκριμένο διάστημα. Το μόνο που χρειάζεται είναι όταν κάνεις την νέα αίτηση διορισμού να έχεις παραιτηθεί από την προηγούμενη σου θέση! Τουλάχιστον αυτό ισχύει αν είσαι σε εκκλησιαστικό λύκειο και θελεις να πας σε γενικό!

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #278 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:46:34 μμ »
Δεν χρειάζεται να περάσει κάποιο συγκεκριμένο διάστημα. Το μόνο που χρειάζεται είναι όταν κάνεις την νέα αίτηση διορισμού να έχεις παραιτηθεί από την προηγούμενη σου θέση! Τουλάχιστον αυτό ισχύει αν είσαι σε εκκλησιαστικό λύκειο και θελεις να πας σε γενικό!


Αν και νομίζω ότι ξεφεύγουμε από το θέμα, θα συμφωνήσω μαζί σου καθώς στην αίτηση διορισμού που κάναμε, στην υπεύθυνη δήλωση λέει ότι δεν υπηρετώ σε θέση μονίμου εκπαιδευτικού...οπότε πρώτα πρέπει να παραιτηθείς και μετά να κάνεις την αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος διορισμού ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #279 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:46:56 μμ »
Παιδες τζιφος και σημερα μαλλον

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 657

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.