*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 διοριστέοι  (Αναγνώστηκε 88388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 12:16:40 πμ »
Καλησπέρα. Διαγραφή από τον ΟΑΕΔ κάνουμε με το ορκιστήριο ή με την ανάληψη υπηρεσίας από το σχολείο που θα μας τοποθετήσουν?  Με το ορκιστήριο αρχίζουμε να πληρωνόμαστε από το δημόσιο?


Εμένα μου ζήτησαν από ΟΑΕΔ ανάληψη υπηρεσίας για τη διαγραφή. Το πρωτόκολλο ορκομωσίας μου το ζήτησαν για τη διαγραφή από το ΙΚΑ. Για την πληρωμή ρώτησα παλιό διορισμένο συνάδελφο που μου επιβεβαίωσε ότι πληρωνόμαστε από την ημέρα ορκομωσίας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:54 »

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 10:00:37 πμ »
Καλησπέρα. Διαγραφή από τον ΟΑΕΔ κάνουμε με το ορκιστήριο ή με την ανάληψη υπηρεσίας από το σχολείο που θα μας τοποθετήσουν?  Με το ορκιστήριο αρχίζουμε να πληρωνόμαστε από το δημόσιο?


Εμένα μου ζήτησαν από ΟΑΕΔ ανάληψη υπηρεσίας για τη διαγραφή. Το πρωτόκολλο ορκομωσίας μου το ζήτησαν για τη διαγραφή από το ΙΚΑ. Για την πληρωμή ρώτησα παλιό διορισμένο συνάδελφο που μου επιβεβαίωσε ότι πληρωνόμαστε από την ημέρα ορκομωσίας.
Κανατε διαγραφη απ'το ΙΚΑ χωρις να παρετε τον αρ.μητρωου?Γιατι εμενα μου ειπαν να περιμενω να'ρθει ο αριθμος κι υστερα να κανω διαγραφη.

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 11:03:07 πμ »
Κανατε διαγραφη απ'το ΙΚΑ χωρις να παρετε τον αρ.μητρωου?Γιατι εμενα μου ειπαν να περιμενω να'ρθει ο αριθμος κι υστερα να κανω διαγραφη.
[/quote]

Καλημέρα. Έκανα διαγραφή από το ΙΚΑ μόνο με το πρωτόκολλο ορκομωσίας. Δε μου ζήτησαν κάτι άλλο.
Από ΟΑΕΔ δε διαγράφηκα γιατί δεν έχω ανάληψη υπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος gadget

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 11:22:55 πμ »
Τελικά δεν έχω καταλάβει..Άλλος έκανε διαγραφή με το πρωτόκολλο ορκομωσίας κ άλλοι περιμενουν να διαγραφούν με την ανάληψη υπηρεσίας από το σχολείο...Κ από ότι κατάλαβα το μπέρδεμα συνεχίζεται κ με το ΙΚΑ. Κ εγώ όμως νομίζω ότι χρειαζόμαστε αριθμό μητρώου για το βιβλιάριο οπότε εκεί δε χρειάζεται να βιαστούμε μας είπανε στη δευτεροβάθμια να διαγραφτούμε. Με τον ΟΑΕΔ δεν ξέρω τι γίνεται...Κάποιος άλλος που γνωρίζει??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:04:54 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #704 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 11:46:05 πμ »
Απο ΙΚΑ μου ειπαν να παω με το πρωτοκολλο ορκωμοσιας και τα βιβλιαρια του ΙΚΑ.

Απο ΟΑΕΔ δε γνωριζω...

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #705 στις: Σεπτέμβριος 13, 2009, 09:03:49 μμ »
Εγω εκανα διαγραφη απο ΟΑΕΔ με το πρωτοκ.ορκομωσιας αλλα για το ΙΚΑ μου ειπαν να περιμενω τον αριθ.μητρωου.Ελπιζω απο βδομαδα να τον στειλουν

Αποσυνδεδεμένος linant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω τα πιτσιρίκια
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #706 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:24:28 πμ »
Σήμερα τοποθετήθηκα και εγώ ;D
Ευτυχώς πήγα στην πρώτη μου επιλογή, έτσι κι αλλοιώς δεν με ενδιέφερε σχολείο με πολλά μόρια καθότι διορίστικα στον τόπο μου.
Την Δευτέρα θα πάω να κάνω ανάληψη υπηρεσίας για να μπορέσω να πάω να κάνω διακοπή στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ και μετά να πάω να κάνω τα χαρτιά μου στον ΟΠΑΔ.
Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο ???, το οποίο δεν μου το έχουν πει απο τη Διευθυνσή; Διότι ένα ένα μας τα ξεφουρνίζουν κάθε φορά.

Καλή αρχή σε όλους μας

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #707 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 07:18:57 μμ »
Την Δευτέρα θα πάω να κάνω ανάληψη υπηρεσίας για να μπορέσω να πάω να κάνω διακοπή στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ και μετά να πάω να κάνω τα χαρτιά μου στον ΟΠΑΔ.

Καλησπέρα, είμαι κ εγώ συνάδελφος ΠΕ06, τοποθετήθηκα και έκανα ανάληψη υπηρεσίας. Θα ήθελα να σε ρωτήσω, σου έδωσαν μήπως τον αριθμό μητρώου με τον οποίο θα πάμε στον ΟΠΑΔ για να βγάλουμε το βιβλιάριο;;;

Εμένα μου είπαν ότι θα αργήσει.....

Αποσυνδεδεμένος linant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω τα πιτσιρίκια
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #708 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 08:26:35 πμ »
Τίποτα δεν μου έχουν δώσει ακόμα. Μου είπαν μόνο ότι τοποθετήθηκες στο τάδε σχολείο. Πήγαινε να κάνεις Ανάληψη Υπηρεσίας.
Ούτε το χαρτί της ορκομωσίας δεν μου έχουν δώσει ακόμα να φανταστείς. Αν έχω κάτι νεότερο θα σε ενημερώσω από Δευτερά που θα ξεκινήσω να πηγαίνω απο Δημόσια Υπηρεσία σε Δημόσια Υπηρεσία (θα έχει μου φαίνεται πολύ γέλιο η όλη κατάσταση :o)

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #709 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:58:02 πμ »
Τίποτα δεν μου έχουν δώσει ακόμα. Μου είπαν μόνο ότι τοποθετήθηκες στο τάδε σχολείο. Πήγαινε να κάνεις Ανάληψη Υπηρεσίας.
Ούτε το χαρτί της ορκομωσίας δεν μου έχουν δώσει ακόμα να φανταστείς. Αν έχω κάτι νεότερο θα σε ενημερώσω από Δευτερά που θα ξεκινήσω να πηγαίνω απο Δημόσια Υπηρεσία σε Δημόσια Υπηρεσία (θα έχει μου φαίνεται πολύ γέλιο η όλη κατάσταση :o)

Καλημέρα. Ανάληψη υπηρεσίας έκανα χθες, έκανα και διαγραφές από ΙΚΑ και ΟΑΕΔ με το χαρτί ορκομωσίας, αλλά μου είπαν ότι ο αριθμός μητρώου μας θα αργήσει (θα έρθει στο σχολείο που τοποθετηθήκαμε) και χωρίς αυτό βιβλιάριο υγείας δε βγάζουμε......

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #710 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 12:38:25 μμ »
Eγω που διοριστηκα στην Κερκυρα πηρα αριθμο μητρωου και πηγα να βγαλω βιβλιαριο υγειας.Παντως να ρωτατε καθημερινα γιατι αυτοι απο μονοι τους δε λενε.

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #711 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 02:23:39 μμ »
Eγω που διοριστηκα στην Κερκυρα πηρα αριθμο μητρωου και πηγα να βγαλω βιβλιαριο υγειας.Παντως να ρωτατε καθημερινα γιατι αυτοι απο μονοι τους δε λενε.

Επειδή έχω κάποιες απορίες, θα μπορούσες να με βοηθήσεις; Αριθμός Μητρώου και ΕΜΑδ είναι το ίδιο πράγμα; το απογραφικό έντυπο σου το έδωσαν από τη διεύθυνση ή το πήρες από τον ΟΠΑΔ; το υπέγραψε ο προϊστάμενος της διεύθυνσης ή του σχολείου σου; Και γενικώς, μπορώ να βγάλω από οπουδήποτε βιβλιάριο ή θα πρέπει να πάω στον ΟΠΑΔ του τόπου εργασίας μου;

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #712 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 02:41:53 μμ »
Eγω που διοριστηκα στην Κερκυρα πηρα αριθμο μητρωου και πηγα να βγαλω βιβλιαριο υγειας.Παντως να ρωτατε καθημερινα γιατι αυτοι απο μονοι τους δε λενε.

Επειδή έχω κάποιες απορίες, θα μπορούσες να με βοηθήσεις; Αριθμός Μητρώου και ΕΜΑδ είναι το ίδιο πράγμα; το απογραφικό έντυπο σου το έδωσαν από τη διεύθυνση ή το πήρες από τον ΟΠΑΔ; το υπέγραψε ο προϊστάμενος της διεύθυνσης ή του σχολείου σου; Και γενικώς, μπορώ να βγάλω από οπουδήποτε βιβλιάριο ή θα πρέπει να πάω στον ΟΠΑΔ του τόπου εργασίας μου;
Δεν ξερω τι ειναι το ΕΜΑΔ.Το απογραφικο μου το εδωσαν απ'τον οπαδ,το συμπληρωσα και το σφραγισε ο προισταμενος της διευθυνσης.Να'χεις μαζι σου πρωτ.ορκομωσιας,αναληψη,ΑΦΜ,ταυτοτητα,2 φωτογραφ.,και τον ΑΜ.Εγω το εβγαλα στην Δραμα κι οχι Κερκυρα που διοριστηκα γιατιδεν πηγα λογω εγκυμοσυνης.Αρα μπορεις οπου θελεις αρκει να εχεις τα χαρτια

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 εγκυκλιος διορισμου
« Απάντηση #713 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:12:55 μμ »
Δεν ξερω τι ειναι το ΕΜΑΔ.Το απογραφικο μου το εδωσαν απ'τον οπαδ,το συμπληρωσα και το σφραγισε ο προισταμενος της διευθυνσης.Να'χεις μαζι σου πρωτ.ορκομωσιας,αναληψη,ΑΦΜ,ταυτοτητα,2 φωτογραφ.,και τον ΑΜ.Εγω το εβγαλα στην Δραμα κι οχι Κερκυρα που διοριστηκα γιατιδεν πηγα λογω εγκυμοσυνης.Αρα μπορεις οπου θελεις αρκει να εχεις τα χαρτια
[/quote]

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.