*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές διορισμού  (Αναγνώστηκε 10677 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:11:15 μμ »
και το ρωτάς ?  :o :o :o
με κλειστά μάτια ! Άσε που δεν βλέπω να πατάς στο δυσπρόσιτο λόγω εγκυμοσύνης/ανατροφής

με το καλό ! πιστεύω θα ναι η τέλεια επιλογή !

 


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:14:03 μμ »
διαβασα καπου εδω μεσα οτι θα υπαρξουν κι αλλα κενα καθως δεν εχουν ολοκληρωθει οι αποσπασεις ,αδειες κλπ. Αυτο σιγουρα συμβαινει το εχω δει κι αλλες χρονιες. Λεω να βαλω κ μια περιοχη που δεν υπαρχει στα κενα. Τι γινεται σε τετοια περιπτωση;Υποθετω αν δεν εχει απλα την προσπερνανε, δεν πιστευω να υπαρχουν κυρωσεις.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:23:17 μμ »
Εκεί που θα πας να κανεις την αίτηση δεν θα περνιέται και θα στο πουν. Αυτοί στον υπολογιστή μπορούν να βάλουν μόνο τις περιοχές που έχουν δωθεί λογικά.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:33:35 μμ »
ναι ρωτησα κ αυτο μου ειπαν τελικα ,δε θα ληφθουν υποψη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:35:46 μμ »
διαβασα καπου εδω μεσα οτι θα υπαρξουν κι αλλα κενα καθως δεν εχουν ολοκληρωθει οι αποσπασεις ,αδειες κλπ. Αυτο σιγουρα συμβαινει το εχω δει κι αλλες χρονιες. Λεω να βαλω κ μια περιοχη που δεν υπαρχει στα κενα. Τι γινεται σε τετοια περιπτωση;Υποθετω αν δεν εχει απλα την προσπερνανε, δεν πιστευω να υπαρχουν κυρωσεις.
Ακόμη κι αν αυτή η περιοχή είναι εντελώς άδεια από συναδέλφους της ειδικότητάς σου(καθαρά υποθετικά μιλάω)αποκλείεται να δοθεί εφόσον δε συμπεριλαμβάνεται στην εγκύκλιο.(Ασε που όπως σωστά λέει η Ρωξάνη μάλλον δε θα "περνιέται"κιόλας στην ηλεκτρονική σου αίτηση.)Ο,τι κενά προκύψουν σε αυτή θα καλυφθούν πιθανότατα από αναπληρωτές και ωρομίσθιους.Αλλά ακόμη κι αν "περνιόταν"γιατί να χαραμίσεις μία από τις 30 επιλογές σου σε κάτι μάταιο?
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος ery

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:42:48 μμ »
Να ρωτήσω κάτι και εγώ?Αν διοριστούμε στην πρώτη επιλογή μας π.χ. Α Κορινθίας και καλύπτουμε την πρώτη χρονιά λειτουργικό κενό ως νεοδιόριστοι, μπορούν την επόμενη χρονιά να μας τοποθετήσουν σε διαφορετικό νομό?Αφού βέβαια έχουμε κάνει αίτηση οριστικής τοποθέτησης και ζητάμε την οργανική μας στο νομό Κορίνθου.Για μένα πάντως δεν παίζει μια και διοριστέα ΑΣΕΠ στους τελευταίους της πρώτης φουρνιάς.Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 07, 2009, 02:55:22 μμ »
Αν δεν  κάνεις άιτηση μετάθεσης, δεν μπορούν να σε αλλάξουν νομό.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 07, 2009, 03:44:55 μμ »

     
Να δηλώσω τα κοντινά δυσπρόσιτα που είναι όντως πιο εύκολα από άποψη συγκοινωνίας ή όχι?Σημειωτέον ότι είμαι έγκυος.Απλά προσπαθώ να λάβω υπόψην μου κάθε παράμετρο. UndecidedΚάποιος να βοηθήσει?

και το ρωτάς ?  :o :o :o
με κλειστά μάτια ! Άσε που δεν βλέπω να πατάς στο δυσπρόσιτο λόγω εγκυμοσύνης/ανατροφής

με το καλό ! πιστεύω θα ναι η τέλεια επιλογή !




Είμαι κι εγώ έγκυος και σκέφτομαι να δηλώσω δυσπρόσιτα αλλά δε νομίζω ότι γίνεται να "μην πατήσω" καθόλου κι εξηγούμαι: λογικά η άδεια λοχείας μου θα λήγει τον Απρίλιο οπότε έχω 2 επιλογές :
α) παίρνω αμέσως την άδεια ανατροφής που σημαίνει ότι τον επόμενο Ιανουάριο θα πρέπει να παρουσιαστώ κανονικά στο δυσπρόσιτο! ή
β) αφήνω την άδεια ανατροφής για τη 2η χρονιά ( η άδεια είναι 9μηνη οπότε ουσιαστικά καλύπτει το ακαδημαϊκό έτος) αλλά θα πρέπει να υπηρετήσω από τον Απρίλιο που λήγει η άδεια λοχείας μέχρι το τέλος της χρονιάς...

Ειλικρινά δεν ξέρω τί να κάνω, γιατί στην πρώτη περίπτωση θα αναγκαστώ να παρουσιαστώ στα μέσα της χρονιάς, πράγμα που δε θέλω(άσε που χρεώνομαι ως άδεια και τους καλοκαιρινούς μήνες που ούτως ή άλλως δε δουλεύουμε) και στη δεύτερη θα πρέπει να ξεσπιτωθώ με ένα νεογέννητο που δε θα έχω που να το αφήσω  :-\

Ρώτησα σχετικά και σε άλλο topic αλλά δεν πήρα απάντηση  :(
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι που μπορεί να με βγάλει από τη δύσκολη θέση ας βοηθήσει pleaeaeaease!!!
 

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 07, 2009, 03:59:12 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια και για το διορισμό και για το ευτυχές γεγονός που περιμένεις  :)
Ακριβώς ίδια περίπτωση είχαμε φέτος σχολείο.Η κοπέλα ήρθε κάπου Απρίλιο, βέβαια δεν υπήρχαν ώρες για μάθημα, αλλά έκανε τα πάντα από χαρτούρα.
 Είχε όμως κάπου να αφήσει το βρεφάκι της τις 5 μέρες την εβδομάδα που ήταν σχολείο.Είναι μεγάλο δίλημμα όντως, εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα του χρόνου την άδεια, για να πιάσει όλο το σχολικό έτος.Απλά θα κάνεις 2 μήνες υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 07, 2009, 04:12:28 μμ »
Κι εγώ προς τα 'κει κλίνω, η αλήθεια είναι, αν και με προβληματίζει ιδιαίτερα το πού θα αφήσω το βρέφος των 3ων μηνών...Σκέφτηκα να κουβαλήσω και τη μαμά μου μαζί (!) αλλά είναι και 70 χρονών γυναίκα και δεν ξέρω ποιός θα προσέχει ποιόν  ;D ;D

Ευχαριστώ πάντως magda, για άλλη μια φορά, για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις! Ειλικρινά, αν δεν είχα άλλες υποχρεώσεις θα δήλωνα κι εγώ πρώτη επολογή Έβρο, μόνο και μόνο με την ιδέα ότι αν έστω και οι μισοί συνάδελφοι είναι σαν  εσένα, θα πρέπει να είναι όλα ζάχαρη εκεί πάνω  :D

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 07, 2009, 04:15:02 μμ »
λογικά η άδεια λοχείας μου θα λήγει τον Απρίλιο οπότε έχω 2 επιλογές :
α) παίρνω αμέσως την άδεια ανατροφής που σημαίνει ότι τον επόμενο Ιανουάριο θα πρέπει να παρουσιαστώ κανονικά στο δυσπρόσιτο! ή
β) αφήνω την άδεια ανατροφής για τη 2η χρονιά ( η άδεια είναι 9μηνη οπότε ουσιαστικά καλύπτει το ακαδημαϊκό έτος) αλλά θα πρέπει να υπηρετήσω από τον Απρίλιο που λήγει η άδεια λοχείας μέχρι το τέλος της χρονιάς...

Ειλικρινά δεν ξέρω τί να κάνω, γιατί στην πρώτη περίπτωση θα αναγκαστώ να παρουσιαστώ στα μέσα της χρονιάς, πράγμα που δε θέλω(άσε που χρεώνομαι ως άδεια και τους καλοκαιρινούς μήνες που ούτως ή άλλως δε δουλεύουμε) και στη δεύτερη θα πρέπει να ξεσπιτωθώ με ένα νεογέννητο που δε θα έχω που να το αφήσω  :-\

 

σκεψου την επιλογη της αδειας ανευ αποδοχων(σιγουρα θα παρεις με παιδι κατω των εξι ετων).Σε παρομοια περιπτωση πηρα κι εγω για δυο περιπου μηνες.Καλυτερα να μην ξεκινησεις το εννιαμηνο απο τον Απριλιο γιατι ''χανονται ''οι δυο μηνες του καλοκαιριου τζαμπα.Κανε μια αναζητηση στο φορουμ με τον ορο ''αδεια ανευ αποδοχων'' και θα βρεις το τοπικ οπου ξανασυζητηθηκε το θεμα

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 07, 2009, 04:19:07 μμ »
Κι εγώ προς τα 'κει κλίνω, η αλήθεια είναι, αν και με προβληματίζει ιδιαίτερα το πού θα αφήσω το βρέφος των 3ων μηνών...Σκέφτηκα να κουβαλήσω και τη μαμά μου μαζί (!) αλλά είναι και 70 χρονών γυναίκα και δεν ξέρω ποιός θα προσέχει ποιόν  ;D ;D

Ευχαριστώ πάντως magda, για άλλη μια φορά, για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις! Ειλικρινά, αν δεν είχα άλλες υποχρεώσεις θα δήλωνα κι εγώ πρώτη επολογή Έβρο, μόνο και μόνο με την ιδέα ότι αν έστω και οι μισοί συνάδελφοι είναι σαν  εσένα, θα πρέπει να είναι όλα ζάχαρη εκεί πάνω  :D

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!Η μαμά είναι πάντα μια καλή λύση κι εμένα κάπου εκεί είναι ηλικιακά, ευτυχώς super καλοστεκούμενη  :) κριμα που δεν έχω μωράκι να μου φυλάξει  ;D
Για τους συναδέλφους εδώ μόνο καλά έχω να πω και οι ντόπιοι είναι καλοί,και οι διευθυντές όλοι μια χαρά (εκτός 2 σχολείων της Β που για ευνόητους λόγους δεν θα αναφέρω χεχε)

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 07, 2009, 05:00:51 μμ »
σκεψου την επιλογη της αδειας ανευ αποδοχων(σιγουρα θα παρεις με παιδι κατω των εξι ετων).Σε παρομοια περιπτωση πηρα κι εγω για δυο περιπου μηνες.Καλυτερα να μην ξεκινησεις το εννιαμηνο απο τον Απριλιο γιατι ''χανονται ''οι δυο μηνες του καλοκαιριου τζαμπα.Κανε μια αναζητηση στο φορουμ με τον ορο ''αδεια ανευ αποδοχων'' και θα βρεις το τοπικ οπου ξανασυζητηθηκε το θεμα

resident ευχαριστώ πολύ!!! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου για άδεια άνευ αποδοχών - δεν ήξερα κι αν τη δικαιούμαι. Έκανα την αναζήτηση που λες και νομίζω ότι αρχίζω να βγάζω μια άκρη :)

Μια ερώτηση μόνο, αν γνωρίζεις: Σε περίπτωση που διοριστώ σε δυσπρόσιτο και πάρω άδεια άνευ αποδοχών για 2 μήνες περίπου (τόσο υπολογίζω ότι θα χρειαστώ) και την επόμενη χρονιά πάρω την άδεια ανατροφής, θεωρείται ότι εκπλήρωσα την υποχρέωση της διετίας του δυσπρόσιτου ή...θα χρωστάω αυτούς τους 2 μήνες??

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 07, 2009, 05:11:10 μμ »
με την αδεια ανατροφης δεν εχεις προβλημα,θεωρειται οτι υπηρετεις τη θεση.(Εχε στο νου σου επισης οτι η αδεια θα ειναι Σεπτεμβριο-Μαϊο,οποτε για τον Ιουνιο θα πρεπει να πας εκει.).Για την ανευ αποδοχων δεν ειμαι σιγουρη,αλλα για δυο μηνες τι θα κανουν; θα σε κρατησουν εκει την επομενη χρονια ,ακομα κι αν εχεις παρει μεταθεση αλλου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162199
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.