*

Αποστολέας Θέμα: χαθηκε εγγραφη σε πινακα  (Αναγνώστηκε 2761 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Erlang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« στις: Οκτώβριος 24, 2009, 09:48:04 μμ »
Γεια συναδελφοι. Μια απορια περιεργη οπως ισως ακουστει.ΕΙχα κανει τα χαρτια μου για ωρομισθιος/αναπληρωτης το Μαη του 2007 οταν ακομα εκανα το Μαστερ μου.Δεν περιμενα βεβαια να με παρουν γιατι η περιοχη που εκανα τα χαρτια μου ειναι μεγαλη και σιγουρα θα υπηρχαν αλλοι με περισσοτερα μορια απο μενα (αν ετσι τελικα γινεται η επιλογη αυτων που παιρνουν για ωρομισθιους βαθμος πτυχιου κλπ ε?).Αλλα οταν κοιταξα τον πινακα χωρις προυπηρεσια δεν βρηκα το ονομα μου πουθενα.Τι μπορει να εγινε?Εχετε καποια ιδεα?Δεν θα επρεπε να με βαλουν στον πινακα?Τι μπορω να κανω τωρα?Ζημιωνομαι μηπως που δν ειμαι ηδη στον πινακα?Εννοω,αν κανω τα χαρτια μου τον ερχομενο Μαη,οντας στον πινακα 3 χρονια θα προηγουμουν αλλων η δν εχει σημασια?
εΧΩ ΧΑΘΕΙ και συγχυστει λιγο γιατι δν μπορω να καταλαβω τι εγινε.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:23 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 11:21:50 μμ »
δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και φέτος που θα γραφείς, θα μπεις στην ίδια σειρά που θα ήσουν και πριν 3 χρόνια. κι αυτό γιατί στον πίνακα χωρίς προυπηρεσία εκείνο που παίζει ρόλο είναι η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου

Αποσυνδεδεμένος Erlang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 03:20:42 πμ »
α οκ.ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. κατι αλλο που με απασχολει για το θεμα της εμπειριας και ισως μπορειτε να με βοηθησετε σαν εμπειροτεροι ειναιτο εξης,

επειδη σε πολλες προκηρυξεις βλεπω πως ζητανε εμπειρια (οπως την οριζουν τεσπα την εμπειρια ) δυναται η παροχη επικουρικου εργου στο πανεπιστημιο ως υπευθυνος για ενα μαθημα και στο υπολογιστικο κεντρο να μετρησει ως εμπειρια?


Ως εμπειρία νοείται η απασχόληση με σχέση εργασίας ή σύμβαση έργου στο
  δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα ή άσκηση επαγγέλματος σε καθήκοντα ή έργα
  συναφή με το γνωστικό αντικείμενο του τίτλου σπουδών ή με το αντικείμενο της
  προς πλήρωση θέσης, μετά την απόκτηση του βασικού τίτλου σπουδών με τον
  οποίο ο υποψήφιος μετέχει στη διαγωνιστική διαδικασία και κατά τις περιπτώσεις
  για τις οποίες απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος, μετά τη λήψη της άδειας.

ξερετε κατι να μου πειτε? ευχαριστω και παλι!


Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 09:18:32 πμ »
α οκ.ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση. κατι αλλο που με απασχολει για το θεμα της εμπειριας και ισως μπορειτε να με βοηθησετε σαν εμπειροτεροι ειναιτο εξης,

επειδη σε πολλες προκηρυξεις βλεπω πως ζητανε εμπειρια (οπως την οριζουν τεσπα την εμπειρια ) δυναται η παροχη επικουρικου εργου στο πανεπιστημιο ως υπευθυνος για ενα μαθημα και στο υπολογιστικο κεντρο να μετρησει ως εμπειρια?


Ως εμπειρία νοείται η απασχόληση με σχέση εργασίας ή σύμβαση έργου στο
  δημόσιο ή τον ιδιωτικό τομέα ή άσκηση επαγγέλματος σε καθήκοντα ή έργα
  συναφή με το γνωστικό αντικείμενο του τίτλου σπουδών ή με το αντικείμενο της
  προς πλήρωση θέσης, μετά την απόκτηση του βασικού τίτλου σπουδών με τον
  οποίο ο υποψήφιος μετέχει στη διαγωνιστική διαδικασία και κατά τις περιπτώσεις
  για τις οποίες απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος, μετά τη λήψη της άδειας.

ξερετε κατι να μου πειτε? ευχαριστω και παλι!



Πάρε καλύτερα ένα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ για να σε διαφωτίσουν για αυτό. Πάντως έχω την εντύπωση ότι η διδακτική εμπειρία δεν λαμβάνεται υπόψιν στις μη διδακτικές θέσεις (νομίζω ότι κάπου στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ το αναφέρει κιόλας). Όσον αφορά την εργασία σου στο υπολογιστικό κέντρο, μάλλον εξαρτάται από το τι είδους σύμβαση είχες με τη σχολή σου.  Μόνο κάποιος συνάδερφος με αντίστοιχη εμπειρία θα ξέρει να σου απαντήσει (και ο ΑΣΕΠ φυσικά).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:23 »

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 04:38:35 μμ »
Γεια συναδελφοι. Μια απορια περιεργη οπως ισως ακουστει.ΕΙχα κανει τα χαρτια μου για ωρομισθιος/αναπληρωτης το Μαη του 2007 οταν ακομα εκανα το Μαστερ μου.Δεν περιμενα βεβαια να με παρουν γιατι η περιοχη που εκανα τα χαρτια μου ειναι μεγαλη και σιγουρα θα υπηρχαν αλλοι με περισσοτερα μορια απο μενα (αν ετσι τελικα γινεται η επιλογη αυτων που παιρνουν για ωρομισθιους βαθμος πτυχιου κλπ ε?).Αλλα οταν κοιταξα τον πινακα χωρις προυπηρεσια δεν βρηκα το ονομα μου πουθενα.Τι μπορει να εγινε?Εχετε καποια ιδεα?Δεν θα επρεπε να με βαλουν στον πινακα?Τι μπορω να κανω τωρα?Ζημιωνομαι μηπως που δν ειμαι ηδη στον πινακα?Εννοω,αν κανω τα χαρτια μου τον ερχομενο Μαη,οντας στον πινακα 3 χρονια θα προηγουμουν αλλων η δν εχει σημασια?
εΧΩ ΧΑΘΕΙ και συγχυστει λιγο γιατι δν μπορω να καταλαβω τι εγινε.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!
Εγώ δεν καταλαβα, έκανες κάθε χρόνο αίτηση για αναπηρωτής; Σε ποιους πίνακες λες οτι δεν εμφανίζεσαι; στη χρονιά που έκανες αίτηση ή στην τρέχουσα;
Αν είχες κάνει κάποτε αιτηση, και ήταν ΟΚ μπαίνεις στους πίνακες. Ομως μιλάμε για την τρέχουσα χρονιά. Τώρα όταν δουλέψεις έστω και λίγο, - ωρομίσθιος- ΠΔΕ-ΣΔΕ ή ο άλλο αναγνωρίζεται, και αλλάξεις πίνακα, (μπεις δηλαδή στον ΜΕ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ) και δεν εισαι Δημόσιος υπάλληλος, θα εμφανίζεσαι και στον ενιαίο πίνακα.
Τώρα στον πίνακα μηδενικης προϋπηρεσίας η κατάταξη γινεται με το έτος κτησης πτυχιου και το βαθμό.
Ελπίζω να διαφώτισα, αν κατάλαβα κι εγω καλά.
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Erlang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 06:34:20 μμ »
ειχα κανει το 2007 μονο.στην β θμια ειχα παει και εδωσα ολα τα χαρτια.ηταν τοσο μαλακες που δν θα μου ελεγαν πως κατι λειπει ξερω γω.αναρωτιεμαι ωρες ωρες τι εγινε σε κεινο το μπουρδελο μεσα και δν εμφανιστηκα ποτε στον πινακα εκεινης της χρονιας.τωρα θα ξανακανω του χρονου.

να ρωτησω κατι αλλο.οταν καταθεσω τα χαρτια μου στην πολη που βρισκομαι ποιες ειναι οι πιθανοτητες να με καλεσουν?εχει να κανει με τις αναγκες του εκαστοτε νομου κλπ?γιατι κατι εχει παρει το ματι μου πως καποιοι κανουν τα χαρτια τους σε νησια κλπ που ειναι αγονα.για ποιο λογο?επειδη δν παει κανενας και παιρνουν περισσοτερα μορια ετσι?ισχυει κατι τετοιο?επισης,υπαρχει καποιος περιορισμος στον αριθμο των αιτησεων που μπορω να κανω?δλδ,μπορω να κανω αιτηση για ωρομισθιος στα Γιαννενα και ταυτοχρνα στο Βολο πχ?

ευχαριστω παρα πολυ συναδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 07:21:43 μμ »
ειχα κανει το 2007 μονο

Κάνουμε κάθε χρόνο αίτηση εφόσον θέλουμε να είμαστε στους πίνακες. Λογικά θα εμφανιζόσουν στον πίνακα του σχ. έτους 2007-2008. Αν όχι, τότε όντως υπάρχει πρόβλημα. Στον φετινό πίνακα δε γίνεται να εμφανίζεσαι γιατί έπρεπε να κάνεις και φέτος (τον Ιούνιο του 2009) αίτηση.

Για ωρομίσθιος δηλώνεις μία μόνο περιφέρεια, πχ περιφέρεια δυτικής ελλάδας, στερεάς ελλάδας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2009, 07:31:53 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος Erlang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 07:35:31 μμ »
καταλαβα.για ολοημερα -αναπληρωτες ισχυει το ιδιο?μια περιφερεια?για τα δυσπροσιτα?

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 08:11:36 μμ »
Στα ολοήμερα πάνε ωρομίσθιοι.

Για αναπληρωτής δηλώνεις οπουδήποτε.

Αποσυνδεδεμένος hazos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: χαθηκε εγγραφη σε πινακα
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 09:11:12 μμ »
ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΣΤΗ ΔΙΔΕ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΛΥΘΗΚΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΩΣΤΑ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΟΥ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.