*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές  (Αναγνώστηκε 29184 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 04, 2011, 03:53:21 μμ »
ναι με φωτοτυπίες από το ελληνικά με την παρέα μου και από μια γραμματική.
για αυτό λέω για προχειρότητα :)
και πέρυσι πάλι με φωτοτυπίες δουλέψαμε
πάντως αν θέλεις τη γνώμη μου μην ξεκινάς αν δε μαζευτείτε 15 άτομα, κοίτα μη δουλέψεις τσάμπα και στο τέλος σου πουν δε γίνεται τμήμα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:59:36 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3349
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 04, 2011, 04:53:19 μμ »
Πραγματικά νευρίασα όταν μου το ανέφεραν αυτό, να ξεκινήσω ανεπίσημα. Ψάχνουν για κορόιδα...

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 05, 2011, 11:02:03 πμ »
στη Θεσσαλονίκη, μάλιστα μας κάνανε και παρουσίαση τα βιβλία και το βιβλίο της ιστορίας για τους αλλοδαπούς. Και ήταν τόσο σιγουροι οτι θα συνεχιστεί ο Οδυσσέας που μας λέγαν οκ φέτος τελειώστε, αν δεν προλάβετε τα νέα βιβλία, με τα παλιά και του χρόνου θα δουλεψετε με αυτό το βιβλίο!!!!
αλλά αυτά έγιναν φλεβάρη αν θυμάμαι καλά

παντως το ιδεκε γενικα χαρακτηριζεται για την προχειρότητά του (εμείς βιβλία φέτος πήραμε στα μέσα του τμήματος...)

Στην Αθήνα, όσον αφορά τη συνέχιση του προγραμμάτος... δε γνώριζαν τπτ... φύγαμε με το αίσθημα του ΤΕΛΟΥΣ!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 05, 2011, 12:17:43 μμ »
συναδελφοι θα ηθελα να με ενημερωσει αν καποιος γνωριζει
1)στα 16 και 18 ευρω ωριαιας αποζημιωσης ποσα ειναι τα καθαρα χρηματα
και
2)αν δικαιουμαστε οσοι εργαζομαστε εκτος εδρας (ανω 65 χιλιομετρων) τα εκτος εδρας.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.

1. Στα 16 βγαίνει καθαρά 13.6 ευρώ. Οι μόνες κρατήσεις είναι για το ΙΚΑ. Στα 18 δεν γνωρίζω, φαντάζομαι ανάλογο ποσό.
2. Ναι το δικαιούσαι, με βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης και το πρόγραμμα των μαθημάτων τα παίρνεις. Μην ρωτήσεις πότε...όταν τους έρθει η θεία φώτιση  ;D
Μου είπαν οτι στα 16 ευρω καθαρα ειναι μονο τα 10...δλδ εχουμε κρατησεις 43 % περιπου για το ικα...εμενα μου φαινονται τεραστιες αυτες οι κρατησεις...επισης , μου ειπαν πως δεν παιρνουμε εκτος εδρας. εγω μετακινουμε 68 χιλιομετρα να παω στο σχολειο κι αλλα 68 να γυρισω...τελικα παιρνω εκτος εδρας?? Στην εγκυκλιο δεν λεει κατι για τα εκτος εδρας αλλα στο ημερολογιο μετακινησεων αναφερονται κανονικα...Τα εκτος εδρας ειναι ανω των 65 ή ανω των 67?ξερει καποιος σιγουρα? υπαρχει καποιο λινκ να μας στειλει?
Τελος, για τα βιβλια , εχουμε ξεκινησει 1 μηνα και βιβλια δεν εχουμε και εμεις... ειδικα για τμημα αρχαριων, χωρις βιβλια ειναι δυσκολο το μαθημα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:59:36 »

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 05, 2011, 12:41:16 μμ »
συναδελφοι θα ηθελα να με ενημερωσει αν καποιος γνωριζει
1)στα 16 και 18 ευρω ωριαιας αποζημιωσης ποσα ειναι τα καθαρα χρηματα
και
2)αν δικαιουμαστε οσοι εργαζομαστε εκτος εδρας (ανω 65 χιλιομετρων) τα εκτος εδρας.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.

1. Στα 16 βγαίνει καθαρά 13.6 ευρώ. Οι μόνες κρατήσεις είναι για το ΙΚΑ. Στα 18 δεν γνωρίζω, φαντάζομαι ανάλογο ποσό.
2. Ναι το δικαιούσαι, με βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης και το πρόγραμμα των μαθημάτων τα παίρνεις. Μην ρωτήσεις πότε...όταν τους έρθει η θεία φώτιση  ;D
Μου είπαν οτι στα 16 ευρω καθαρα ειναι μονο τα 10...δλδ εχουμε κρατησεις 43 % περιπου για το ικα...εμενα μου φαινονται τεραστιες αυτες οι κρατησεις...επισης , μου ειπαν πως δεν παιρνουμε εκτος εδρας. εγω μετακινουμε 68 χιλιομετρα να παω στο σχολειο κι αλλα 68 να γυρισω...τελικα παιρνω εκτος εδρας?? Στην εγκυκλιο δεν λεει κατι για τα εκτος εδρας αλλα στο ημερολογιο μετακινησεων αναφερονται κανονικα...Τα εκτος εδρας ειναι ανω των 65 ή ανω των 67?ξερει καποιος σιγουρα? υπαρχει καποιο λινκ να μας στειλει?
Τελος, για τα βιβλια , εχουμε ξεκινησει 1 μηνα και βιβλια δεν εχουμε και εμεις... ειδικα για τμημα αρχαριων, χωρις βιβλια ειναι δυσκολο το μαθημα...

μία επισήμανση... εκτός έδρας θεωρείται η απόσταση του χώρου όπου πραγματοποιείται το μάθημα από την έδρα του κεε

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 05, 2011, 01:16:16 μμ »
δλδ? εσυ εννοειες το 0,15 λεπτα το χιλιομετρο? (αυτα είναι τα οδοιπορικα) εγώ εννοώ για τα εκτος εδρας που βασει νομου πληρωνονται εξτρά αν μετακινησαι πανω απο 67 νομιζω χιλιομετρα απο την εδρα σου (δλδ στην δικη μας περιπτωση τα κεε). αυτα τα εκτος εδρας τα πληρωνομαστε? γνωριζει κανεις?τελικα τα καθαρα στα 16 ευρω ποσα ειναι? 10 ή 13.5? εσεις πληρωθηκατε 13.5 την ωρα καθαρα? δεν ξερω γιατι πρωτη φορα δουλευω σε ιδεκε ???

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 05, 2011, 01:25:38 μμ »
δλδ? εσυ εννοειες το 0,15 λεπτα το χιλιομετρο? (αυτα είναι τα οδοιπορικα) εγώ εννοώ για τα εκτος εδρας που βασει νομου πληρωνονται εξτρά αν μετακινησαι πανω απο 67 νομιζω χιλιομετρα απο την εδρα σου (δλδ στην δικη μας περιπτωση τα κεε). αυτα τα εκτος εδρας τα πληρωνομαστε? γνωριζει κανεις?τελικα τα καθαρα στα 16 ευρω ποσα ειναι? 10 ή 13.5? εσεις πληρωθηκατε 13.5 την ωρα καθαρα? δεν ξερω γιατι πρωτη φορα δουλευω σε ιδεκε ???

για το ικα δε γνωρίζω... όσον αφορά το τεβε, παρακρατείται το 20%, το οποίο αποδίδεται σαν επιστροφή φόρου από την εφορεία εφόσον δεν ξεπερνάς το αφορολόγητο.

για εξτρά χρήματα πέραν των οδοιπορικών δεν έχω ακούσει...

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 06, 2011, 11:47:09 πμ »
ααα ... μια χαρα ειναι το τεβε! για ικα γνωριζει καποιος? :-\

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 06, 2011, 11:51:32 πμ »
εσεις πληρωθηκατε 13.5 την ωρα καθαρα? δεν ξερω γιατι πρωτη φορα δουλευω σε ιδεκε ???


Ναι

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 06, 2011, 10:03:42 μμ »
ααα ... μια χαρα ειναι το τεβε! για ικα γνωριζει καποιος? :-\

Θα υπολογίσεις άλλο ένα 16% μείον, δηλαδή συνολικά 36% περίπου κρατήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ - Πληρωμές
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 07, 2011, 09:51:51 πμ »
36 οχι 43%??? δλδ καθαρα περιπου 11?οσα μου ειπαν περιπου δλδ... :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.