*

Αποστολέας Θέμα: Β φαση αναπληρωτων πε 70  (Αναγνώστηκε 7256 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 12:55:06 μμ »
Ένα από τα δικαιολογητικά που ζητούν όταν θα παρουσιαστείς είναι το πιστοποιητικό υγείας από  πρωτοβάθμια υγ. επιτροπή. Κάθε επιτροπή ζητά διαφορετικές εξετάσεις,οι πιο συνηθισμένες είναι η ακτινογραφία με γνωμάτευση, χαρτί από ψυχίατρο και δερματολόγο. Αφού κάνεις τις εξετάσεις κλείνεις ραντεβού με την επιτροπή ή πας κάποια από τις προκαθορισμένες ημερομηνίες καταθέτεις τις εξετάσεις και παίρνεις το πιστοποιητικό.
Μπορείς να ξεκινήσεις να κάνεις τώρα τις διαδικασίες στον τόπο σου ή να το αφήσεις να τις κάνεις στον τόπο, που θα σε καλέσουν.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:20:57 »

Αποσυνδεδεμένος mary5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 01:03:59 μμ »
παιδια καλημερα. ποσο εφικτο ειναι να βγει η β φαση πριν ανοιξουν τα σχολεια; γνωριζει κανεις αν θα γινει κατι τετοιο η θα πρεπει να περιμενουμε να ολοκληρωθουν οι νεες αιτησεις; ωστοσο αν συμβει κατι τετοιο δε θα ανοιξουν τα σχολεια με σοβαρες ελλειψεις σε διδακτικο προσωπικο;

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 02:05:50 μμ »
παιδια καλημερα. ποσο εφικτο ειναι να βγει η β φαση πριν ανοιξουν τα σχολεια; γνωριζει κανεις αν θα γινει κατι τετοιο η θα πρεπει να περιμενουμε να ολοκληρωθουν οι νεες αιτησεις; ωστοσο αν συμβει κατι τετοιο δε θα ανοιξουν τα σχολεια με σοβαρες ελλειψεις σε διδακτικο προσωπικο;

απο συζητήσεις που διαβάζω στα διάφορα forum ακούγεται και αυτό το ενδεχόμενο.. εγώ πάντως προσωπικά πιστεύω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να γίνει κάτι τέτοιο γιατί έχουμε μήνει περίπου 500 (χωρίς τους συναδέλφους που θα κάνουν τώρα τα χαρτιά τους). επίσης φέτος όλα παρουσιάζουν μια καθυστέρηση. είναι και οι εκλογές που παιζουν στο τραπέζι.. στο Άγιο Όρος λένε όμως να είναι ευλογημένο και σημαίνει πως όλα για καλό γίνονται.. θα μας πάρουν ελπίζω και γρήγορα.. υπομονή λοιπόν.. μακάρι να μας πάρουν πριν αρχίσουν τα σχολεία και μακάρι να πάρουν και τους επόμενους γράγορα..

Αποσυνδεδεμένος mary5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 02:26:40 μμ »
αν ρωτησουμε καποιον στο υπουργειο δε θα ξερει συγκεκριμενα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:20:57 »

Αποσυνδεδεμένος daskalos27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 05:09:13 μμ »
βρε παιδιά, χωρίς να ξέρω κι εγώ πολλά, αν δεν τελειώσουν οι αιτήσεις, να ανανεωθεί ο πίνακας, να βγει η σειρά, πώς θα καλέσουν; με ποιό κριτήριο;
εγώ άκουσα γύρω στις 15/9 και νομίζω προηγούνται αυτοί που κάναν τα χαρτιά τους τον ιούνιο και δεν τους κάλεσαν ακόμα. Άρα η ερώτηση δεν είναι μόνο πότε θα καλέσουν αλλά και πόσους...

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 05:56:14 μμ »
βρε παιδιά, χωρίς να ξέρω κι εγώ πολλά, αν δεν τελειώσουν οι αιτήσεις, να ανανεωθεί ο πίνακας, να βγει η σειρά, πώς θα καλέσουν; με ποιό κριτήριο;
εγώ άκουσα γύρω στις 15/9 και νομίζω προηγούνται αυτοί που κάναν τα χαρτιά τους τον ιούνιο και δεν τους κάλεσαν ακόμα. Άρα η ερώτηση δεν είναι μόνο πότε θα καλέσουν αλλά και πόσους...

συμφωνώ απόλυτα... (έκανα τα χαρτιά μου τον Ιούνιο..)  γι'αυτό είπα ότι αυτή τη στιγμή είμαστε μόνο 500.. πρέπει να τελειώσουν την κατάθεση και αυτοί που πήραν πτυχίο τώρα και μετά θα έχουμε εξελίξεις...

Αποσυνδεδεμένος giorgos.m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:02:25 μμ »
Θα συμφωνήσω!Δεν γίνεται με 500 άτομα περίπου να προχωρήσουν σε β φάση....Εντωμεταξύ έχω αρχίσει και ανησυχώ!Πέρυσι είχαν διορίσει 2100 περίπου και φέτος 1700. Στην α' φάση είχαν πάρει 1700 και φέτος 1500 περίπου....Τι γίνεται;;Μειώνονται οι προσληψ εις;;Προσωπικά έχω πάρει πτυχίο 23 Ιούνη2009..Πότε θα με πάρουν πιστεύετε αν τα δηλώσω όλα;;Επίσης αν γνωρίζει κάποιος πόσοι περίπου είναι αυτοί που πήραν πτυχίο φέτος και θα ενταχθούν στον πίνακα για να δω τι ελπίδες εχω....

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 07:29:17 μμ »
Θα συμφωνήσω!Δεν γίνεται με 500 άτομα περίπου να προχωρήσουν σε β φάση....Εντωμεταξύ έχω αρχίσει και ανησυχώ!Πέρυσι είχαν διορίσει 2100 περίπου και φέτος 1700. Στην α' φάση είχαν πάρει 1700 και φέτος 1500 περίπου....Τι γίνεται;;Μειώνονται οι προσληψ εις;;Προσωπικά έχω πάρει πτυχίο 23 Ιούνη2009..Πότε θα με πάρουν πιστεύετε αν τα δηλώσω όλα;;Επίσης αν γνωρίζει κάποιος πόσοι περίπου είναι αυτοί που πήραν πτυχίο φέτος και θα ενταχθούν στον πίνακα για να δω τι ελπίδες εχω....



πιστεύω ότι αν βάλεις όλες τις περιοχές θα σε πάρουν και στη β φάση.  υπάρχουν ελλείψεις και δεν υπάρχουν δάσκαλοι.. για το δεύτερο που ρωτάς δε μπορώ να σε απαντήσω..

Αποσυνδεδεμένος paki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:20:01 μμ »
προς giorgos.m.  το παιδαγωγικο θεσ/νικης εχει ημερομηνια κτησης πτυχιου 22/6/09 οποτε λογικα θα ειμαστε πιο πανω στον πινακα μηδενικης υπηρεσιας απο τους αποφοιτους της σχολης σου. αυτο δε σημαινει ομως οτι δε θα σε παρουν εσενα αν τα δηλωσεις ολα σε σχεση με εμενα που θα δηλωσω μονο τους 30 νομους!!

ποιο παιδαγωγικο τελειωσες;

Αποσυνδεδεμένος paki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:21:49 μμ »
 και ορκιστηκαμε 380 ατομα... :P

Αποσυνδεδεμένος giorgos.m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:41:57 μμ »
και ορκιστηκαμε 380 ατομα... :P
παιδαγωγικό πάτρας....και εμας τα περισσότερα άτομα πήραν πτυχίο 16/06....Καταλαβαίνεις......

Αποσυνδεδεμένος magiraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:23:11 πμ »
Θα συμφωνήσω!Δεν γίνεται με 500 άτομα περίπου να προχωρήσουν σε β φάση....Εντωμεταξύ έχω αρχίσει και ανησυχώ!Πέρυσι είχαν διορίσει 2100 περίπου και φέτος 1700. Στην α' φάση είχαν πάρει 1700 και φέτος 1500 περίπου....Τι γίνεται;;Μειώνονται οι προσληψ εις;;Προσωπικά έχω πάρει πτυχίο 23 Ιούνη2009..Πότε θα με πάρουν πιστεύετε αν τα δηλώσω όλα;;Επίσης αν γνωρίζει κάποιος πόσοι περίπου είναι αυτοί που πήραν πτυχίο φέτος και θα ενταχθούν στον πίνακα για να δω τι ελπίδες εχω....
Θα σε πάρουν σίγουρα!!!Μην απογοητεύεσαι!!Πέρυσι πήρα πτυχίο στις 30-06-2008 και στις 14 Οκτώβρη διορίστηκα!!Αν βάλεις και το κουτάκι είσαι σίγουρα μέσα!! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος magiraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:27:22 πμ »
Πάντως είναι πραγματικά άδικο κάποιες γραμματείες να "κοιμούνται" και να μας κατεβάζουν στον πίνακα ακόμη και 300 θέσεις!!Θα έπρεπε να υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήψης πτυχίου κοινή γι όλες τις γραμματείες και να υποχρεούνται να ολοκληρώνουν τη διαδικασία εντος προθεσμίας! >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος stauroulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Β φαση αναπληρωτων πε 70
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 11:11:23 πμ »
θα συμφωνησω απολυτα!!εμεις χρυσους τους καναμε στη γραμματεια για να μας δωσουν αυτη τη βεβαιωση για να μπορεσουμε να κανουμε τα χαρτια τον ιουνιο αλλα...τιποτα!ηταν λιγο αδικο να μαθαινουμε μετα πως αλλα παιδαγωγικα τα ειχαν ηδη καταθεσει..τελοσπαντων τωρα οτι εγινε εγινε και ελπιζω να μας παρουν συντομα!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161406
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.