*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010  (Αναγνώστηκε 27839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 09:55:53 μμ »
το ότι μας κοροιδεύουν ειδικά εμάς τους φιλολόγους είναι γνωστό....
τα συντονιστικά μας όργανα όμως που είναι να οργανωθούν και να διεκδικήσουν;
οι γερμανικούδες και οι αγγλικούδες πως τα κατάφεραν ας πούμε να καλύπτουν τις ώρες τους με τα φιλολογικά;
γιατί διεκδίκησαν!εμείς καθόμαστε και βλέπουμε..............έτσι θα μένουμε και απλήρωτοι και θα μας τρώνε τις ω΄ρες οι άλλοι........

Συμφωνώ. Να κουνηθούμε όμως αι εμείς από τη θέση μας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, να μην περιμένουμε να κάνουν μόνο οι άλλοι για εμάς. Για παράδειγμα, εγώ δεν έχω συμμετάσχει σε καμιά συνάντηση ωρομισθίων ή αδιορίστων, αν και με αφορά φυσικά το θέμα. Αλλά δεν πάει άλλο αυτή η κατάντια.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 01:39:43 μμ »
ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΛΕΣΑΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ Η ΑΚΟΜΑ;

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 01:58:11 μμ »
Νομίζω ότι οι συνεντεύξεις για τα σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας ήταν να γίνουν μετά τις εκλογές, αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Άρχισαν να καλούν ωρομίσθιους, με πήραν τηλ από Δευτεροβάθμια Χανίων, για Α Χανίων 11 ώρες και αρνήθηκα. Για αναπληρωτές δεν ξέρουν πότε θα καλέσουν. Άντε καλή αρχή σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 02:42:34 μμ »
Νομίζω ότι οι συνεντεύξεις για τα σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας ήταν να γίνουν μετά τις εκλογές, αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Άρχισαν να καλούν ωρομίσθιους, με πήραν τηλ από Δευτεροβάθμια Χανίων, για Α Χανίων 11 ώρες και αρνήθηκα. Για αναπληρωτές δεν ξέρουν πότε θα καλέσουν. Άντε καλή αρχή σε όλους!!!

καλησπέρα,

sputnik σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση  ;)  ;)  ;)
θα μπορούσες να μας πεις πότε σε καλέσαν κ ποια θέση περίπου είχες στον αρχικό πίνακα ωρομισθίων;;;
   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 03:13:41 μμ »
Νομίζω ότι οι συνεντεύξεις για τα σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας ήταν να γίνουν μετά τις εκλογές, αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Άρχισαν να καλούν ωρομίσθιους, με πήραν τηλ από Δευτεροβάθμια Χανίων, για Α Χανίων 11 ώρες και αρνήθηκα. Για αναπληρωτές δεν ξέρουν πότε θα καλέσουν. Άντε καλή αρχή σε όλους!!!

καλησπέρα,

sputnik σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση  ;)  ;)  ;)
θα μπορούσες να μας πεις πότε σε καλέσαν κ ποια θέση περίπου είχες στον αρχικό πίνακα ωρομισθίων;;;
   


Με κάλεσαν σήμερα, είμαι θέση 40 μέχρι και το 38 έχουν κληθεί αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 07:44:18 μμ »
Στα ΣΔΕ καλούν βάσει πίνακα ωρομισθίων;Νομίζω όχι

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 07:50:41 μμ »
sputnik ευχαριστουμε! αντε με το καλο να καλεσουν κ εμας τους υπολοιπους. να ρωτησω κατι κ οποιος ξερει ας μου απαντησει. για να πανε στη θεση 80 περιπου θα κανουν πολυ καιρο ακομα?
στα σδε δεν παιρνουν απο τον πινακα ωρομισθιων εννοειται. αν εχεις βυσμα μπαινεις. ειχα παει σε μια συνεντευξη κ απο τις ερωτησεις μονο κ μονο που μου εκαναν καταλαβα οτι οι θεσεις ειναι δοσμενες απο πριν κ οτι η συνεντευξη ειναι κατι τελειως τυπικο... >:(

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 08:05:30 μμ »
μάλιστα... κατάλαβα... και περιμένω και γω να με καλέσουν επειδή έχω καλό βιογραφικό... τεσπα....

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 08:10:38 μμ »
μάλιστα... κατάλαβα... και περιμένω και γω να με καλέσουν επειδή έχω καλό βιογραφικό... τεσπα....

οτι θα σε καλεσουν για συνεντευξη, θα σε καλεσουν. για να μη γινομαι ομως μηδενιστρια αν εχεις ενα εξαιρετικο βιογραφικο ισως κ σε παρουν.
πχ οποιος εχει κανει μεταπτυχιακο στη δια βιου μαθηση ή σε κατι παρεμφερες ή εχει προυπηρεσια για διδασκαλια σε ενηλικους κτλ ισως να εχει ελπιδες...

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 08:32:43 μμ »
sputnik ευχαριστουμε! αντε με το καλο να καλεσουν κ εμας τους υπολοιπους. να ρωτησω κατι κ οποιος ξερει ας μου απαντησει. για να πανε στη θεση 80 περιπου θα κανουν πολυ καιρο ακομα?
στα σδε δεν παιρνουν απο τον πινακα ωρομισθιων εννοειται. αν εχεις βυσμα μπαινεις. ειχα παει σε μια συνεντευξη κ απο τις ερωτησεις μονο κ μονο που μου εκαναν καταλαβα οτι οι θεσεις ειναι δοσμενες απο πριν κ οτι η συνεντευξη ειναι κατι τελειως τυπικο... >:(

Σίγουρα δεν θ' αργήσουν να σε καλέσουν. Επειδή δε μ' έχουν πάρει τηλ από άλλους νομούς, υποθέτω ότι δεν έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος paidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 08:38:51 μμ »
Συνάδελφοι,

Με θέση 1308 στους αναπληρωτές και 141 στους ωρομίσθιους θα προλάβω να διοριστώ φέτος σε Χανιά/Ρέθυμνο ή λέτε από του χρόνου......

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 09:10:02 μμ »
Νομίζω ότι οι συνεντεύξεις για τα σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας ήταν να γίνουν μετά τις εκλογές, αλλά δεν ξέρω σίγουρα. Άρχισαν να καλούν ωρομίσθιους, με πήραν τηλ από Δευτεροβάθμια Χανίων, για Α Χανίων 11 ώρες και αρνήθηκα. Για αναπληρωτές δεν ξέρουν πότε θα καλέσουν. Άντε καλή αρχή σε όλους!!!

καλησπέρα,

sputnik σ ευχαριστούμε για την ενημέρωση  ;)  ;)  ;)
θα μπορούσες να μας πεις πότε σε καλέσαν κ ποια θέση περίπου είχες στον αρχικό πίνακα ωρομισθίων;;;
   


Με κάλεσαν σήμερα, είμαι θέση 40 μέχρι και το 38 έχουν κληθεί αναπληρωτές.


σ ευχαριστώ πολύ sputnik . . .
σου εύχομαι καλή τοποθέτηση μέχρι την Παρασκεύη  ;)  ;)  ;)

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 12:25:22 πμ »
sputnik ευχαριστουμε! αντε με το καλο να καλεσουν κ εμας τους υπολοιπους. να ρωτησω κατι κ οποιος ξερει ας μου απαντησει. για να πανε στη θεση 80 περιπου θα κανουν πολυ καιρο ακομα?
στα σδε δεν παιρνουν απο τον πινακα ωρομισθιων εννοειται. αν εχεις βυσμα μπαινεις. ειχα παει σε μια συνεντευξη κ απο τις ερωτησεις μονο κ μονο που μου εκαναν καταλαβα οτι οι θεσεις ειναι δοσμενες απο πριν κ οτι η συνεντευξη ειναι κατι τελειως τυπικο... >:(

Σίγουρα δεν θ' αργήσουν να σε καλέσουν. Επειδή δε μ' έχουν πάρει τηλ από άλλους νομούς, υποθέτω ότι δεν έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους ακόμα.

σ'ευχαριστω! οταν λες οτι δεν θα αργησουν να με καλεσουν, υπολογιζεις μεσα στις επομενες 15 μερες περιπου ή αργοτερα? ρωταω γιατι βρισκομαι στο εξωτερικο κ θα θελα στο περιπου να ξερω για να κανονισω το ποτε θα γυρισω

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Κρήτης 2009-2010
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 11:16:20 πμ »
sputnik ευχαριστουμε! αντε με το καλο να καλεσουν κ εμας τους υπολοιπους. να ρωτησω κατι κ οποιος ξερει ας μου απαντησει. για να πανε στη θεση 80 περιπου θα κανουν πολυ καιρο ακομα?
στα σδε δεν παιρνουν απο τον πινακα ωρομισθιων εννοειται. αν εχεις βυσμα μπαινεις. ειχα παει σε μια συνεντευξη κ απο τις ερωτησεις μονο κ μονο που μου εκαναν καταλαβα οτι οι θεσεις ειναι δοσμενες απο πριν κ οτι η συνεντευξη ειναι κατι τελειως τυπικο... >:(

Σίγουρα δεν θ' αργήσουν να σε καλέσουν. Επειδή δε μ' έχουν πάρει τηλ από άλλους νομούς, υποθέτω ότι δεν έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους ακόμα.

σ'ευχαριστω! οταν λες οτι δεν θα αργησουν να με καλεσουν, υπολογιζεις μεσα στις επομενες 15 μερες περιπου ή αργοτερα? ρωταω γιατι βρισκομαι στο εξωτερικο κ θα θελα στο περιπου να ξερω για να κανονισω το ποτε θα γυρισω

[/quote]

καλύτερα να τηλ σε κάποια Ββάθμια στο γραφείο αναπληρωτών / ωρομισθίων και να τους ρωτησεις
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2009, 11:18:54 πμ από sputnik »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 767
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.