*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 78494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:42:40 μμ »
Vre koritsia einai sigouro oti an kaneis ayta ta seminaria...tha se paroun i tzampa ta lefta..?Emena xekinise mia fili mou filologos k itan na paw k gw,alla ektos apo oikonomikous k logous metakinisis eixa k tin amfivolia..!Leei oti oles oi eidikotites mazi kanoun ta seminaria k exei arketo treximo..ptyxiaki,praktiki se eidiko sxoleio ktl..!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:40 »

Αποσυνδεδεμένος nickie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 11:01:50 μμ »

Τι γίνεται στον κλάδο μας δεν γνωρίζω, αλλά γνωστή από άλλο κλάδο, με ένα σεμινάριο, braille και νοηματική ξεκίνησε να δουλεύει σε σ.μ.ε.α. ως ωρομίσθια, μετά αναπληρώτρια και φέτος διορίστηκε σε γενικό σχολείο παρακαλώ, χωρίς να έχει καταφέρει να  περάσει ποτέ την βάση στον ασεπ.....απίστευτο???

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 11:26:54 μμ »
Ayti ti stigmi koritsia eimai peripou sti seira 1200..!Yparxei kamia elpida gia tou next year??Pws to vlepoun oi palioteres???(An k gw mallon palia thewroume an skefteis oti dinw 3h fora...)

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 03:22:11 πμ »
υπαρχει και ενας οδηγος για την ισοτητα των φυλων στο νηπιαγωγειο, με παρα πολυ ωραίες δραστηριοτητες. αν βρω το link θα στο στειλω.
[/quote]

mara25 σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν μπορείςνα το βρεις η αλήθεια είναι πως θα με διευκόλυνες πάρα πολύ. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω, αλλά όλη μέρα διάβασμα και τώρα βρήκα χρόνο να μπω να δω τα νέα.

Α! Παιδιά, χωρίς να θέλω να προκαλέσω βέβαια ανησυχίες, στο φόρουμ της alfavita ο 'δάσκαλος' είπε πως η δ' φάση θα γίνει μετά τις εκλογές. Το έγραψε στον κλάδο των δασκάλων. Κακό, διότι ο άνθρωπος συνήθως - αν όχι πάντα - πέφτει μέσα!! Μακάρι αυτή τη φορά να κάνει λάθος. :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:40 »

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 03:51:59 πμ »

Α! Παιδιά, χωρίς να θέλω να προκαλέσω βέβαια ανησυχίες, στο φόρουμ της alfavita ο 'δάσκαλος' είπε πως η δ' φάση θα γίνει μετά τις εκλογές. Το έγραψε στον κλάδο των δασκάλων. Κακό, διότι ο άνθρωπος συνήθως - αν όχι πάντα - πέφτει μέσα!! Μακάρι αυτή τη φορά να κάνει λάθος. :'(

Αν ισχύει αυτό..ζήτω που καήκαμε....εγώ γιατί πιστεύω ότι μέχρι την επόμενη Τετάρτη-Πέμπτη θα έχουν βγάλει Δ' φάση; Καλύφθηκαν τα κενά; Μέχρι και μετά τις εκλογές τι θα γίνει στα σχολεία; Γιατί αν γίνουν οι φάσεις μετά τις εκλογές εμείς θα εμφανιστούμε στα σχολεία μέσα Οκτώβρη..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2009, 04:16:02 πμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 04:40:20 πμ »
Να σου πω την αλήθεια κι εγώ κάπου εκεί την περιμένω. Δεν ξέρω γιατί έχω κολλήσει τόσο πολύ στην Τρίτη ή την Τετάρτη. Μακάρι να πέσει έξω, διότι... Όσον αφορά στα κενά, τι θα γίνει στα σχολεία δεν ξέρω. γνωρίζω μόνο πως, όπως πάντα, δεν τους νοιάζει τι θα γίνουν τα παιδιά και οι κενές θέσεις των εκπαιδευτικών. Τώρα δε που έχουν και προεκλογικό αγώνα.. Δεν δίνει πιστώσεις λέει το υπουργείο οικονομικών και κοπήκαν 1700 αναπληρωτές φέτος σε σχέση με πέρυσι. Εξηγήστε μου... τα λεφτά (κάτι εκατομμύρια έμαθα) για την προεκλογική εκστρατεία (το κάθε κόμμα ξεχωριστά πάντα) που τα βρήκαν???  ???  >:(

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 10:50:49 πμ »
καλημέρα σε όλους... φέτος αισθάνομαι ότι η παιδεία στην Ελλάδα έχει γυρίσει χρόνια πίσω. σε λίγο θα στείλουν τα παιδιά στο κρυφό σχολειό! κρίμα γιατί εμείς που πραγματικά τα αγαπάμε και νοιαζόμαστε... πονάμε βλέποντας αυτή την τραγική κατάσταση... η  αλήθεια είναι πως όταν πήραμε το πτυχίο μας δεν σκεφτόμασταν πως τα πράγματα θα είναι έτσι... :'( :'(  :-X :-X :-X
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος mxatzimarkou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια φορα στα 1000 χρονια γινεται η αγαπη αιωνια!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 11:50:03 πμ »
Καλημερα ακουσα οτι το ποσο που δοθηκε για την προεκλογικη εκστρατεια ανερχεται στα 100.000.000 ευρω για ολα τα κομματα. Με αυτο το ποσο ποσα σχολεια θα χτιζονταν? Ποσοι εκπαιδευτικοι θα προσλαμβανονταν?


περσι ειχε ερθει στο σχολειο αυτο το υλικο για την ισοτητα των φυλων. Περιειχε ενα βιβλιο, κατι οδηγιες και ενα cd. Το cd περιλαμβανε κατι παρουσιασεις νομιζω καθως και την ιστοσελιδα, η οποια ειναι http://www.isotita-epeaek.gr/welcome.htm

Στο υποστηρικτικο υλικο, η τριτη επιλογη ειναι ολοκληρο το βιβλιο και ειναι πολυ καλο!!!!

Ειχα στειλει και εγω την παρουσιαση μου αλλα δεν προλαβα την προθεσμια!  :(


Ελπιζω να σας βοηθησει

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 11:56:40 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ!
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΣΤΗ Γ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΟΥΝ ...
ΚΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΜΕΣ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ-ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ..

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 12:35:32 μμ »
Καλημερα και απο εμενα κορίτσια ( και αγόρια αν υπαρχουν) Ασχετο με το topic βεβαια, αλλα βρήκα το ramkid, μπορείτε να το κανετε download, τα κατεβαζα χθες και επαιζα 3 ωρες...πειρατικα μεν, αλλα πιο οικονομικά...

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=405916

και αυτή για το πρωτο τευχος του ramkid μαθαίνω μουσική

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=397087

είναι λίγο ταλαιπωρία, κατεβαίνει ενα καθε φορά, αλλα είναι τέλεια!!!... ελπιζω να μην ισχύει αυτο που διαβασα για μετα- εκλογικη φάση!!!

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 12:40:00 μμ »
Καλημερα και απο εμενα κορίτσια ( και αγόρια αν υπαρχουν) Ασχετο με το topic βεβαια, αλλα βρήκα το ramkid, μπορείτε να το κανετε download, τα κατεβαζα χθες και επαιζα 3 ωρες...πειρατικα μεν, αλλα πιο οικονομικά...

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=405916

και αυτή για το πρωτο τευχος του ramkid μαθαίνω μουσική

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=397087

είναι λίγο ταλαιπωρία, κατεβαίνει ενα καθε φορά, αλλα είναι τέλεια!!!... ελπιζω να μην ισχύει αυτο που διαβασα για μετα- εκλογικη φάση!!!
[/quo 

τί διάβασες δηλαδη;

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 12:52:34 μμ »
Καλημερα και απο εμενα κορίτσια ( και αγόρια αν υπαρχουν) Ασχετο με το topic βεβαια, αλλα βρήκα το ramkid, μπορείτε να το κανετε download, τα κατεβαζα χθες και επαιζα 3 ωρες...πειρατικα μεν, αλλα πιο οικονομικά...

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=405916

και αυτή για το πρωτο τευχος του ramkid μαθαίνω μουσική

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=397087

είναι λίγο ταλαιπωρία, κατεβαίνει ενα καθε φορά, αλλα είναι τέλεια!!!... ελπιζω να μην ισχύει αυτο που διαβασα για μετα- εκλογικη φάση!!!
[/quo 

τί διάβασες δηλαδη;

tesy  πως τα κατεβάζεις αυτά;
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 12:54:37 μμ »
αυτο που αναφερθηκε παραπανω...καποιος εγραψε οτι στο φορουμ του ΑΒ ενας δασκαλος είπε για μετα-εκλογικα η δ. μπηκα, το είδα και εγω το μηνυμα, αλλα δεν το λαμβανω ιδιαιτερα υποψη μου προσωπικα. ο καθενας κανει εικασίες...αφου δεν υπαρχει ενημερωση, γίναμε ολοι πυθιες!!!

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 12:56:01 μμ »
κανεις copy paste τη διευθυνση κατω απο καθε τευχος, την ανοιγεις σε νεο παραθυρο και απο εκει ακολουθεις τις οδηγίες :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161680
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.