*

Αποστολέας Θέμα: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????  (Αναγνώστηκε 31349 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #112 στις: Μάρτιος 26, 2010, 02:53:19 μμ »
Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι; μετά από όλο αυτό το μπάχαλο με τις διαβουλεύσεις,τις μειώσεις κλπ κλπ, υπάρχει τελικά κανείς που να διαβάζει για να δώσει ΑΣΕΠ φέτος; Υπάρχει κανείς που να έχει κάποια ελπίδα ότι θα γίνει τελικά διαγωνισμός κανονικά όπως πριν,έστω και με λιγότερες θέσεις; Όχι τίποτα,γιατί εγώ έχω απογοητευτεί τελείως και το έχω παρατήσει το θέμα και διαβάζω ελάχιστα!!Αν υπάρχει έστω και ένας..ας μας το πει μήπως και μας δώσει μια ελπίδα να το πω,ώθηση να το πω,νότα αισιοδοξίας να το πω,ένα κάτι βρε παιδιά να πούμε ότι δεν είμαστε μόνοι.... ??? ??? :( :(
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:31 »

Αποσυνδεδεμένος ago

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #113 στις: Μάρτιος 26, 2010, 03:30:30 μμ »
Υπάρχει...κ δε βοηθάει κ πολύ ψυχολογικά να ακούμε ολο αρνητικά!ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει..

Αποσυνδεδεμένος giotaRR

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #114 στις: Μάρτιος 27, 2010, 07:48:48 μμ »
παιδιά καλησπέρα!!εγώ έδωσα στον προηγούμενο διαγωνισμό, αλλά εντελώς χαλαρά, χωρίς διάβασμα, για να δω πώς είναι τα πράγματα. Μου φάνηκαν όλα τόσο δύσκολα, που τώρα όσο κ να διαβάσω, νομίζω ότι δεν είναι αρκετό.Κι έτσι με παίρνει από κάτω...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #115 στις: Μάρτιος 27, 2010, 09:24:53 μμ »
Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι; μετά από όλο αυτό το μπάχαλο με τις διαβουλεύσεις,τις μειώσεις κλπ κλπ, υπάρχει τελικά κανείς που να διαβάζει για να δώσει ΑΣΕΠ φέτος; Υπάρχει κανείς που να έχει κάποια ελπίδα ότι θα γίνει τελικά διαγωνισμός κανονικά όπως πριν,έστω και με λιγότερες θέσεις; Όχι τίποτα,γιατί εγώ έχω απογοητευτεί τελείως και το έχω παρατήσει το θέμα και διαβάζω ελάχιστα!!Αν υπάρχει έστω και ένας..ας μας το πει μήπως και μας δώσει μια ελπίδα να το πω,ώθηση να το πω,νότα αισιοδοξίας να το πω,ένα κάτι βρε παιδιά να πούμε ότι δεν είμαστε μόνοι.... ??? ??? :( :(
εγω πάντως αποφασισα να αρχισω το διαβασμα........ με Λουκυ Λουκ και Αστεριξ
Εσεις με τι θα αρχισετε το διαβασμα; ; ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:31 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #116 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:48:29 μμ »
Εγώ έλεγα γραμματολογίες αλλά...τελευταία διαβάζω πολύ PDE,πιο διασκεδαστικό είναι!!! ;D ;D ;D
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος elenanda87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #117 στις: Μάρτιος 29, 2010, 02:15:51 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι!!ειμαι καινουργια σε αυτο το φορουμ και γενικα σε ολη αυτη την ιστορια που λεγεται ασεπ και για πολλους λεγεται και μαρτυριο, αποτυχια,ανουσιο διαβασμα και αλλα πολλα!!!απλα επειδη λεω να δωσω στον επομενο ασεπ και εχω αρχισει να οργανωνομαι,εχω φαει τρελο σκαλωμα με τα βιβλια!!!πηγα σε ενα βιβλιοπωλειο για να αγορασω τη γραμματολογια του γεωργοπαπαδακου και μου ειπε οτι ναι μεν την εχει, αλλα οτι η γραμματολογια του γεωργοπαπαδακου χωριζεται σε πολλα βιβλια που το καθενα ασχολειται με μια διαφορετικη περιοδο στην ιστορια της ελληνικης γλωσσας,π.χ μεσαιωνας!ισχυει κατι τετοιο η ο τυπος ηταν ασχετος?αν ισχυει,ποιο ακριβως βιβλιο να ζητησω(η γραμματολογια της αρχαιας ελληνικης γλωσσας δν τον καλυψε)?η αν εσεις εισαστε πιο εμπειροι απο εμενα,βοηθηστε με και πειτε μου σε ποιο βιβλιοπωλειο της αθηνας μπορω να το βρω,η εστω ηλεκτρονικα!!!ευχαριστω παρα παρα πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!!

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #118 στις: Μάρτιος 29, 2010, 02:50:54 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι!!ειμαι καινουργια σε αυτο το φορουμ και γενικα σε ολη αυτη την ιστορια που λεγεται ασεπ και για πολλους λεγεται και μαρτυριο, αποτυχια,ανουσιο διαβασμα και αλλα πολλα!!!απλα επειδη λεω να δωσω στον επομενο ασεπ και εχω αρχισει να οργανωνομαι,εχω φαει τρελο σκαλωμα με τα βιβλια!!!πηγα σε ενα βιβλιοπωλειο για να αγορασω τη γραμματολογια του γεωργοπαπαδακου και μου ειπε οτι ναι μεν την εχει, αλλα οτι η γραμματολογια του γεωργοπαπαδακου χωριζεται σε πολλα βιβλια που το καθενα ασχολειται με μια διαφορετικη περιοδο στην ιστορια της ελληνικης γλωσσας,π.χ μεσαιωνας!ισχυει κατι τετοιο η ο τυπος ηταν ασχετος?αν ισχυει,ποιο ακριβως βιβλιο να ζητησω(η γραμματολογια της αρχαιας ελληνικης γλωσσας δν τον καλυψε)?η αν εσεις εισαστε πιο εμπειροι απο εμενα,βοηθηστε με και πειτε μου σε ποιο βιβλιοπωλειο της αθηνας μπορω να το βρω,η εστω ηλεκτρονικα!!!ευχαριστω παρα παρα πολυ εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!!
elenanda87, το βιβλίο έχει τίτλο: "Ελληνική γραμματολογία" με υπότιτλο "από τις αρχές ως τον 6ο αιώνα μ.Χ.". Είναι ένας τόμος. Κουράγιο...
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος elenanda87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 30, 2010, 12:45:43 πμ »
Σε ευχαριστω παρα πολυ nikgre!!!θα ξαναπαω μπας και το βρω!!!καλο κουραγιο και σε σενα να δινεις!!!

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 03, 2010, 02:43:24 μμ »
πωπω..συζητάμε για να συζητάμε μου φαίνεται..η συζητηση ως αυτοσκοπός!
αφού δεν εχει ανακοινωνεθι κατι επισημα απο που προκυπτει το οποιο συμπερασμα;αισιοδοξο ή απαισοδοξο;;
καντε ενα πασχα της προκοπης και οταν βγει η επισημη ανακοινωση θα τα μαθετε ολα..η πυθια πεθανε ;D ;D

προσωπικα εχω ξεκινησει εδω και 3 βδομαδες να διαβαζω γραμματολογια αρχαιων. οταν την τελειωσω θα περασω στη γραμματολογια νεων.
παραλληλα μεσω της δουλειας εχω επαφη με το άγνωστο (πχ ο,τι βαζω στους μαθητες το λυνω πρωτα εγω αναλυτικα σα μαθητριουλα!) και την υλη γενικοτερα.

επισης αυτο που μου εκανε μεγαλο κακο στον προηγουμενο ασεπ(τον πρωτο που συμμετειχα) ηταν όλη η καταστροφολογια περι λιγων διοριστεων και πολλων υποψηφιων. Το να διαβαζεις με τη σκεψη πως διαβαζεις "ασκοπα" και πως οτι και να κανεις δε θα διοριστεις δε κανει καλο. δε βοηθα και την αφομιωση. θυμαστε τα παιδαγωγικα που μαθαινουμε;καποια πραγματα ισχυουν και για μας, οχι μονο για τους μαθητές!

 ρεαλιστες να ειμαστε αλλα οπως βλεπω τα πραγματα 2 δρομοι υπαρχουν λογω της δυσκολιας του εγχειρηματος.
ειτε αποφασιζω πως δεν υπαρχει ελπιδα και τα παραταω δε δινω καθολου και ακολουθω αλλο επαγγελμα.(το οτι εχω το ταδε πτυχιο δε σημαινει οτι εχω και ταμπελα στο κεφαλι που με περιοριζει στο τι θα κανω)
ειτε κλεινω τα αυτια μου στις απισιοδοξιες και τις καταστροφολογιες και ξεκινω διαβασμα με τη λογικη "και 1 θεση να προκυρηχθει αυτη θα ειναι για μενα".

προσωπικα ακολουθω το 2ο. αν δε γινει κατι και με αυτη την προσπαθεια θα ακολουθησω το 1ο.
αυτη ειναι η συμβουλη μου και σε οσους θελουν πραγματικα να πετυχουν. :)

Καλή ανασταση! 8)

Αποσυνδεδεμένος Bένια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Ασεπ-ποτε ξεκινατε διαβασμα κ με τι????
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 03, 2010, 04:06:39 μμ »
Paidia egw etoimzomai na pw front. den exw dwsi asep allh fora etsi lew na paw front. na suntonisw to diavasma mou...! eimai nhpiagwgos kai 8a paw gia ront, sth 8es.nikh, poia h gnwmh sas gia ta front. Karfh, Mponia, Platwn???*a m endiefere kuriws mia gnwmh apo nhpiagwgo-dadskalo..Exw akousei polla kai gia ta 3 front. kai exw mperdeutei polu!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159883
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.