*

Αποστολέας Θέμα: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ  (Αναγνώστηκε 10363 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 03:08:25 μμ »
Πω πω!Τι μου λες τώρα;Είναι σίγουρο αυτό iamlost έτσι;Αν είναι δυνατόν...Έβαλαν την ίδια ύλη και στα ΕΠΑΛ;Εδώ δυσκολεύονται στο Ενιαίο..Τουλάχιστον στις πανελλαδικές βάζουν ευκολότερα θέματα;Εσύ στο μάθημά σου επιλέγεις φαντάζομαι σχετικά εύκολα κείμενα ε;Αχ την πατήσαμε...Εύχομαι τουλάχιστον να μην είναι απαιτητικοί στα Θέματά τους...

Όχι δεν είναι απαιτητικοί. Πέρσι το δίδασκα και μάλιστα σε πολύ καλό μαθητή και φοβόμουν τι μπορεί να τους βάλουν... Τελικά το θέμα ήταν το κινητό τηλέφωνο και οι ασκήσεις απλές έως γελοίες (συνώνυμα με αντιστοίχιση  ;D, δομικά στοιχεία παραγράφου και ανάπτυξη πρότασης σε παράγραφο από ό,τι θυμάμαι). Το ότι πολλοί δε θα έγραφαν και σε θέμα έκθεσης "πώς πέρασα τη μέρα μου" αυτό είναι άλλο θέμα...  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος Haroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 03:18:20 μμ »
 Πήγε καλά ο μαθητής σου ypernouli;Μήπως ξέρεις σε ποιό σάιτ μπορώ να βρω περσινά και προπέρσινα θέματα;Να ρωτήσω κάτι;Το θέμα με το κινητό τηλέφωνο εμπεριέχεται στην ύλη του Ενιαίου λυκείου ή βάζουν άλλα αντί άλλων;

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 03:40:29 μμ »

Αν και η ύλη της τρίτης είναι λίγο ασαφής, το κινητό τηλέφωνο είναι από τα πιο βασικά. Ο μαθητής μου πήγε πολύ καλά, αλλά ήταν δυνατός στην έκθεση (απουσιολόγος στο τμήμα του). Είχα και άλλους 2-3 μαθητές οι οποίοι αστα να πάνε... :-\
Πέρσι δίνανε πρώτη χρονιά. Ελπίζω να έχω καταλάβει καλά για αυτά που θα σου γράψω και να μη σε παραπληροφορήσω γιατί πέρσι γινόταν ένας χαμός.. ήταν καινούριο το σύστημα και δεν μπορούσα και εγώ να ρωτήσω κανέναν.Από ό,τι κατάλαβα λοιπόν υπάρχει η ομάδα Α των Επάλ (που ήταν και οι μαθητές μου) που δίνουνε πανελλαδικές μόνο 2 μαθήματα (έκθεση και μαθηματικά νομίζω) εκτός από αυτά της ειδικότητάς τους και μπορούν να εισαχθούν μόνο σε ΤΕΙ. Αυτοί δίνουνε διαφορετικά θέματα αλλά η ύλη τους και ο τρόπος εξέτασης είναι ακριβώς η ίδια με των γενικών λυκείων. Εκεί βάλανε το θέμα με τα κινητά.
Η ομάδα Β είναι όσοι επιλέγουν να δώσουν και τα 6 της κατεύθυνσης και μπορούν να μπουν και σε ΑΕΙ (δίνεται ένα ποσοστό). Αυτοί δίνουν την ίδια μέρα και στα ίδια θέματα με τα ημερήσια (για το βιβλίο πέρσι).
Θέματα μπορείς να βρεις στο ΥΠΕΠΘ, πας στο εξετάσεις πάνω και μετά θέματα πανελλαδικών 2009.

Αποσυνδεδεμένος Haroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 01, 2009, 04:21:56 μμ »
 Να είσαι καλά βρε ypernouli!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!Καλή σχολική χρονιά να έχουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος Angieee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 11:40:03 πμ »
Καλημέρα!Ανέλαβα κι εγώ φέτος δύο παιδιά Γ΄Λυκείου ΕΠΑΛ.Είχα την εντύπωση ότι έχουν συγκεκριμένα κείμενα και το θεώρησα απλό.Θα δώσουν 4 μαθήματα μόνο για τα ΤΕΙ.Η ύλη τελικά είναι ίδια με τα ενιαία?Γιατί αν ισχύει αυτό...Τους έκανα ΠΔΣ πέρισυ και γνωρίζω το επίπεδό τους.Φαίνονται αποφασισμένα βέβαια φέτος αλλά...

Αποσυνδεδεμένος vici

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Εκθεση Γ Λυκειου ΤΕΕ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 24, 2009, 08:03:24 μμ »
Ναι, ίδια με τα ενιαία.  :o Κι εγώ πρόσφατα το διαπίστωσα και έπαθα σοκ γιατί όταν είπα το ναι είχα στο νου μου την παλιά ύλη των ΤΕΕ!!!!!!!!
Εξακολουθώ, ωστόσο, να θεωρώ ότι τα πράγματα δε θα είναι τόσο τραγικά. Μάλλον πρέπει να δώσουμε έμφαση στα θέματα που κάνουν μπαμ
και να μη φορτώσουμε τα παιδιά με περιττές λεπτομέρειες, τις οποίες έτσι κι αλλίως δε σηκώνει και το επίπεδό τους...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159910
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.