*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223153 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #546 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:42:33 μμ »
geo_salonika σήμερα στην β/βαθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης.... συνάντησα μια συνάδελφο χρόνια κάτοχο της ΑΣΠΑΙΤΕ και αναπληρώτρια που έχασε φέτος διορισμό με το 40% λόγω της νέας τροπολογίας....... αν ποτέ και όταν σου συμβεί αυτό και σε εσένα πες το μας να ανοίξουμε σαμπάνιες!!!  

Την ξέρω την κοπέλα και συμπάσχω μαζί της, μην αγχώνεσαι. Μπερδεύεσαι και πάλι όμως. Εγώ δεν είπα ότι είμαι υπέρ της τροπολογίας, τουλάχιστον ως προς το χρόνο κατάθεσης της. Άστοχο το παράδειγμα σου...

Αποστόλη, εμμέσως κι εσύ την πάρτυ σου κοιτάς. Κοιτάς να διατηρήσεις τη θέση σου. Αυτό είναι που μου τη δίνει... Το παίζετε υπεράνω και κρίνετε τους άλλους που υπερασπίζονται τα συμφέροντα τους. Και τι να το κάνεις κι εσύ και αν είσαι 700 νούμερο και δεν παίρνει άτομα?

Κάτι που θα γίνει μόνο αν πάρουμε τα δημοτικά και αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο

τι σχέσει έχουν τα δημοτικά με την νέα τροπολογία...... εσύ γιατί δεν βγαίνεις στους δρόμους για την δικά μου διδακτική επάρκεια.... (που έχω και μεταπτυχιακό στα ΤΠΕ.....) και ζητάς από εμένα να βγω για τον δικό σου διορισμό!!! Αν το πας έτσι ας  δώσουν τα δημοτικά σε πιστοποιημένους σε δασκάλους με ΕDSL που έχουν την καλύτερη παιδαγωγική επάρκεια από όλους και όχι σε ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ της ΑΣΠΑΙΤΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2009, 11:44:50 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #547 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:42:55 μμ »
 
Αποστόλη, εμμέσως κι εσύ την πάρτυ σου κοιτάς. Κοιτάς να διατηρήσεις τη θέση σου. Αυτό είναι που μου τη δίνει... Το παίζετε υπεράνω και κρίνετε τους άλλους που υπερασπίζονται τα συμφέροντα τους. Και τι να το κάνεις κι εσύ και αν είσαι 700 νούμερο και δεν παίρνει άτομα?

Κάτι που θα γίνει μόνο αν πάρουμε τα δημοτικά και αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο

Εγώ φίλε μου θέλω να είμαι 700 σειρά και κάθε χρόνο να ανεβαίνω 5 θέσεις και όχι να πέφτω.Τώρα για το εαν φτάσει να διοριστώ ποτέ να μην φτάσει!!!Δεν γουσταρώ να με περνανε τα παιδάκια με τον μπαμπά βύσμα και ούτε να μου βάζει ψευτοκριτήρια το υπουργείο!καταλαβαίνεις;;;
Εσύ θέλεις τα παραθύρα γιατί τα χρησιμοποίησες.Τουλάχιστον θα ήταν σωστό από μέρους να συμφωνήσεις να καταργηθεί μουφο παιδαγωγικό.Από εδώ και πέρα!!!Οτι έγινε έγινε!

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #548 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:43:01 μμ »
Διαφορετικά πτυχία και προϋπηρεσία --------> διαφορετικά συμφέροντα ------------> διαφορετικές θέσεις ------------->ο καθένας την πάρτη του.

Α ρε ΑΣΕΠ μου φαίνεται ο καλύτερος είσαι....(αν είσαι διοριστέος βέβαια ε, όχι μαλ...ιες.)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #549 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:43:38 μμ »
Αναστάση δεν με απάντησες όμως: Αν περνούσες φέτος Σάππες, στην ΑΣΠΑΙΤΕ, και πηγαινοερχόσουν από Θεσσαλονίκη θα έλεγες τα ίδια?

σου απάντησα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #550 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:45:13 μμ »
geo_salonika σήμερα στην β/βαθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης.... συνάντησα μια συνάδελφο χρόνια κάτοχο της ΑΣΠΑΙΤΕ και αναπληρώτρια που έχασε φέτος διορισμό με το 40% λόγω της νέας τροπολογίας....... αν ποτέ και όταν σου συμβεί αυτό και σε εσένα πες το μας να ανοίξουμε σαμπάνιες!!!  

Την ξέρω την κοπέλα και συμπάσχω μαζί της, μην αγχώνεσαι. Μπερδεύεσαι και πάλι όμως. Εγώ δεν είπα ότι είμαι υπέρ της τροπολογίας, τουλάχιστον ως προς το χρόνο κατάθεσης της. Άστοχο το παράδειγμα σου...

Αποστόλη, εμμέσως κι εσύ την πάρτυ σου κοιτάς. Κοιτάς να διατηρήσεις τη θέση σου. Αυτό είναι που μου τη δίνει... Το παίζετε υπεράνω και κρίνετε τους άλλους που υπερασπίζονται τα συμφέροντα τους. Και τι να το κάνεις κι εσύ και αν είσαι 700 νούμερο και δεν παίρνει άτομα?

Κάτι που θα γίνει μόνο αν πάρουμε τα δημοτικά και αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο

τι σχέσει έχουν τα δημοτικά με την νέα τροπολογία...... εσύ γιατί δεν βγαίνεις στους δρόμους για την δικά μου διδακτική επάρκεια.... (που έχω και μεταπτυχιακό στα ΤΠΕ.....) και ζητάς από εμένα να βγω για τον δικό σου διορισμό!!! Αν το πας έτσι ας  δώσουν τα δημοτικά σε πιστοποιημένους δασκάλους με ΕDSL που έχουν την καλύτερη παιδαγωγική επάρκεια από όλους και όχι σε ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ της ΑΣΠΑΙΤΕ

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #551 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:48:28 μμ »
σε ποιον άλλον κλαδο δουλευουν τόσοι ωρομίσθιοι κάθε χρόνο,παίρνουν προυπηρεσία και αντί να ανεβαίνουνε πέφτουνε από τους λίγους;Σε ποιον;Είναι και άλλοι κλάδοι μη καθηγητικοί αλλα τουλάχιστον αυτοί δεν τρέχουν στην ωρομισθία!Αυτό γιατί το περνάτε στο ντούκου;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #552 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:49:27 μμ »
Αν το πας έτσι ας  δώσουν τα διμοτικά σε πιστοποιημένους σε δασκάλους με ΕDSL που έχουν την καλύτερη παιδαγωγική επάρκεια από όλους και όχι σε ΠΑΠΑΤΖΙΔΕΣ της ΑΣΠΑΙΤΕ

Τέτοιος παπατζής επιδιώκεις να γίνεις κι εσύ εδώ και χρόνια... Αν δεν ανοίξουν τα δημοτικά και οι ώρες στο γυμνάσιο θα δεις διορισμό με το κυάλι... και ας σε έχουν δώσει και μούφα παιδαγωγική.

Αποστόλη, μούφα παιδαγωγικό δεν είναι της ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά αυτό που θέλετε να πάρετε εσείς. Σύμφωνα και με το δικηγόρο πάντοτε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #553 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:52:29 μμ »
Διαφορετικά πτυχία και προϋπηρεσία --------> διαφορετικά συμφέροντα ------------> διαφορετικές θέσεις ------------->ο καθένας την πάρτη του.

Α ρε ΑΣΕΠ μου φαίνεται ο καλύτερος είσαι....(αν είσαι διοριστέος βέβαια ε, όχι μαλ...ιες.)
δεν συμφέρει ο ασεπ φίλε μου.πρέπει να δουλεψει το σύστημα!Εγώ τον δέχομαι τον ασεπ και ας πάει χαμένη η προυπηρεσία.Οι παιδαγωγοί δέχονται να χάσουν το χαρτάκι τους;αυτή είναι η διαφορά μας...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #554 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:53:35 μμ »
Ερωτησεις προς παιδαγωγούς από έναν ανεπαρκή παιδαγωγικά(που όμως αν μαζέψει τις διδακτικές του ώρες δεν θα τον φτασετε όλοι μαζί):
1) Ερώτηση :
Δεν μου λέτε, τόσα χρόνια που 1500 ανίκανοι και ανεπαρκείς εκπαιδευτες πληροφορικής εμπαιναν στα δημοτικά εσεις με το παιδαγωγικό τι κάνατε;Γιατί δεν στείλατε ένα χαρτακι στο υπουργείο για να μην μας βάλει στην τάξη;θέλατε το καλό μας ή σας βολευε να καλυπτουμε τα κενα για να μας προσπερασετε με το παιδαγωγικό; Πείτε μου παιδαγωγοί: εγώ δεν έχω επάρκεια,έκανε καλά το κρατος που με έβαλε στην τάξη ή όχι;ή ήμουν καλός για την τάξη μέχρι να έρθουν τα παράθυρα και τα βύσματα;
Θέλετε να συμφωνήσουμε ότι όποιος δεν έχει παιδαγωγικό να μην μπαίνει στην τάξη απο αυριο το πρωί;Συμφωνώ.Αλλα να είναι 1500 τα κοροιδα της υπόθεσης δεν γίνεται. Θέλετε παιδαγωγοί να πάρετε και τις δικές μου ώρες στο ολοήμερο φέτος;Σας τις χαρίζω να διοριστείτε μια ώρα νωρίτερα.Την κοροιδία εγώ παιδαγωγοι δεν τη ανέχομαι.Τους ξεφτιλισμένους διορισμούς δεν τους χρειάζομαι.
2) Ερώτηση: Στις πόσες διδακτικές ώρες πιστευετε ότι ισοσκελίζεται η παιδαγωγική σας επάρκεια; Πόσες ώρες πρέπει να κάνει κάποιος για να είναι παιδαγωγικά καταρτισμένος; 5 χρόνια;30 χρόνια;πείτε μου εσείς που έχετε όλα τα προσόντα...
3)Ποιος είναι καλύτερος καταρτισμένος παιδαγωγοί;συναδελφος με ασπαιτε και 5 ώρες ή συνάδελφος χωρίς ασπαίτε και 20000 ώρες;
4)βρε παιδαγωγοί που βγάλατε αυτήν την δύσκολη σχολή...Για πείτε μου και εξηγήστε και στους συναδελφούς σας:όσοι μπήκατε ασπαίτε όλοι βγήκατε!!!Τι σόι σχολή είναι αυτή που κάθε χρόνο όσους βάζει τους βγάζει παιδαγωγικά καταρτισμένους!ολοι τόσο καλοί είσαστε,δεν βρέθηκε τόσα χρόνια ένας που να μην κάνει για την εκπαίδευση;;;Για να καταλάβουμε κιόλας τι τελειώσατε...


Αποστόλη, συγνώμη αλλά διαφωνώ μαζί σου σε κάποια θέματα (στα πολλά συμφωνώ, αλλά ας μην επαναλαμβάνομαι).

Κατ' αρχάς δεν θεωρώ ότι αρκεί η προϋπηρεσία για να καταρτιστεί κάποιος παιδαγωγικά (πολλά πράγματα μπορεί να τα κάνει λάθος και να μην το συνειδητοποιήσει ποτέ, κάτι που όλοι πιστεύω το έχουμε δει ως μαθητές στους καθηγητές μας). Γι' αυτό οι σχολές πρέπει να έχουν και παιδαγωγικά μαθήματα (οι περισσότερες έχουν) και οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί να ενδιαφέρονται για τη συνεχή επιμόρφωση τους (και το ΥΠΕΠΘ φυσικά να διοργανώνει τις απαιτούμενες επιμορφώσεις).
Δεύτερον το ότι αποφοιτούν όλοι από την ΑΣΠΑΙΤΕ δεν σημαίνει ότι είναι ασόβαρη σχολή ή πανεύκολη ... αντιθέτως πιστεύω ότι αν μία σχολή είναι οργανωμένη και απαιτητική βοηθά τους σπουδαστές της να αποφοιτήσουν περισσότερο από μία πολύ χαλαρή και ανοργάνωτη.

Τρίτον και σημαντικότερον : μην αποπροσανατολίζεσαι, δεν μας φταίνε οι απόφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ για αυτήν την κατάσταση, αλλά το ΥΠΕΠΘ που μας εμπαίζει εδώ και χρόνια. Είμαστε όσο καταρτσιμένοι είναι όλοι οι κλάδοι της Β'/βάθμιας, αλλά το ΥΠΕΠΘ δεν μας το αναγνωρίζει μόνο και μόνο για να μπορεί να επεμβαίνει στους διορισμούς!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #555 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:55:15 μμ »
σε ποιον άλλον κλαδο δουλευουν τόσοι ωρομίσθιοι κάθε χρόνο,παίρνουν προυπηρεσία και αντί να ανεβαίνουνε πέφτουνε από τους λίγους;Σε ποιον;Είναι και άλλοι κλάδοι μη καθηγητικοί αλλα τουλάχιστον αυτοί δεν τρέχουν στην ωρομισθία!Αυτό γιατί το περνάτε στο ντούκου;

Σε αυτό και συμφωνώ και το επαναλαμβάνω : δεν μπορεί να μας θεωρεί επαρκείς για να δουλεύουμε επί χρόνια ως ωρομίσθιοι, αλλά να μη μας διορίζει!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #556 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 11:56:41 μμ »
Αποστόλη, μούφα παιδαγωγικό δεν είναι της ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά αυτό που θέλετε να πάρετε εσείς. Σύμφωνα και με το δικηγόρο πάντοτε
θα μου απαντήσεις γιατί το υπουργείο αφού θεωρεί τόσο σημαντικό το χαρτί σου γιατί εμένα που είμαι ανεπαρκής με βάζει στην τάξη;Σαν παιδαγωγος δεν θίγεσαι που μπαίνουμε και κάνουμε την ίδια δουλειά; εσυ και εγώ;ή δεν σε ενοχλεί επειδή είμαι από κάτω;για τα παιδιά δεν σε νοιάζει που κάνουν μάθημα με εμένα τον ανεπαρκή;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #557 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:04:47 πμ »
για πες μου ρε φιλε: ποιο παιδαγωγικό θεωρείς καλό:
1.της ασπαίτε (στους 5 μπαίνει και 1 βύσμα)
2.των μεταπτυχιακών που 10 στους 10 είναι με μεσο
3.του εξωτερικού με τα λεφτά
4.αυτό που πάω να πάρω εγώ με τον αγώνα μου

Σου είπα σε λίγα χρόνια θα κατηγορείς τα μεταπτυχιακά,ξαδελφάκια πτυχία έχετε,όλα την ίδια δουλειά κάνουν!!!


Εαν είσασταν σωστοί παιδαγωγοί θα απαιτουσατε από το υπουργείο να μην είμαστε ίσοι και να μην μου επιτρέπει να κάνω τα παιδιά μας μάθημα!!!
Αφού δεν το κάνατε τόσο καιρό εσεις πήρατε πρώτοι τον ψευτοτίτλο του διορισμού!!!!Δεν καταλάβατε την ουσία του, μάθατε μόνο το ότι μπορείτε να πηδήξετε 1000 θέσεις σε ένα καλοκαίρι.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #558 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:11:23 πμ »


Σε αυτό και συμφωνώ και το επαναλαμβάνω : δεν μπορεί να μας θεωρεί επαρκείς για να δουλεύουμε επί χρόνια ως ωρομίσθιοι, αλλά να μη μας διορίζει!!!!!!
βρε elia ,είσαι καλη για το κράτος για να του κάνεις την δουλειά του όσο χρειάζεται!μέχρι να έρθουν τα παιδιά των παραθύρων βέβαια.Για αυτό είσαι καλή,αναπληρώνεις μέχρι να βγουν οι παιδαγωγικα καταρτισμένοι!
το 2000 που δεν είχε πληροφορικούς το κράτος καλά διοριζε φυσικούς!εκέι δεν το πείραζε το ασχετο του αντικειμενου;σε εμας το πειράζει η παιδαγωγική ανεπαρκεια;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 12:14:27 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #559 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:11:31 πμ »
Αποστόλη, μούφα παιδαγωγικό δεν είναι της ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά αυτό που θέλετε να πάρετε εσείς. Σύμφωνα και με το δικηγόρο πάντοτε
θα μου απαντήσεις γιατί το υπουργείο αφού θεωρεί τόσο σημαντικό το χαρτί σου γιατί εμένα που είμαι ανεπαρκής με βάζει στην τάξη;Σαν παιδαγωγος δεν θίγεσαι που μπαίνουμε και κάνουμε την ίδια δουλειά; εσυ και εγώ;ή δεν σε ενοχλεί επειδή είμαι από κάτω;για τα παιδιά δεν σε νοιάζει που κάνουν μάθημα με εμένα τον ανεπαρκή;

Φίλε μου δεν καταλαβαίνεις κάτι. Μακάρι να διοριστείς αύριο είτε έχεις παιδαγωγικό είτε όχι. Δεν θα κάτσω να απολογηθώ για τις αποφάσεις του Υπουργείου. Ένα πράγμα είναι σίγουρο και το ξέρεις πολύ καλά: Όταν ανακατευτήκαμε όλοι μας σε αυτήν την ιστορία που λέγεται εκπαιδευση, ξέραμε ποιοι ήταν οι κανόνες και τους δεχθήκαμε άσχετα αν τους θεωρούσαμε σωστούς ή όχι. Από κει και πέρα κάποιοι προσπάθησαν να "μάθουν τα βήματα του χορού" βλέπε ΑΣΠΑΙΤΕ, και τα κατάφεραν είτε όχι, και άλλοι έμειναν αδιάφοροι. Οι αδιάφοροι περιμέναν να ανοίξουν οι θέσεις στα δημοτικά σύντομα και σου λέει θα μπούμε όλοι. Ξαφνικά πέφτει το "μάννα εξ' ουρανού" βλέπε αναγνώριση του ΔΨΤΣ ως καθηγητική σχολή και λένε εδώ είμαστε. Αφού πήραν αυτοί να πάρουμε κι εμείς και να τα ισοπεδώσουμε όλα (αυτό είναι το δικό σου σκεπτικό σου και όχι αυτών που ηγούνται της κίνησης). Ε, με συγχωρείς πολύ αλλά αυτή την ισοπέδωση εγώ δεν μπορώ να την αποδεχθώ και ας με λέτε ότι είμαι παρτάκιας. Και με αυτά που λεέι ο Αναστάσης, ότι αν έμπαινε ΑΣΠΑΙΤΕ φέτος στις Σάππες και θα έκανε καθημερινά 400χλμ, θα έλεγε πάλι τα ίδια, εγώ τα ακούω βερεσέ και σε λιγάκι θα με πέσουν και τα λίγα μαλλιά που μ'έχουν απομείνει
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.