*

Αποστολέας Θέμα: Καταργείται το ποσοστό διορισμών εκπαιδευτικών μέσω προϋπηρεσίας ;  (Αναγνώστηκε 20216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konpap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
linmak88 πρέπει να έχεις σαφή θέση. Είσαι υπέρ του ΑΣΕΠ αλλά...... αφού θα βολευτείς πρώτα εσύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Προφανώς όσοι κοντεύουν να διοριστούν μέσω προϋπηρεσίας, δεν πρέπει να κοπούν ξαφνικά. Και αυτό δεν πρόκειται να γίνει έτσι κι αλλιώς. Από την άλλη, το 100% ΑΣΕΠ (που υποστηρίζω κι εγώ) αμφιβάλλω αν το αποφασίσουν σύντομα. Ίσως μακροπρόθεσμα...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εγώ παιδιά θεωρώ το 24μηνο + ΑΣΕΠ κατάκτηση ...

για μένα καλό είναι να μπεί και στο 40% προϋπόθεση ΑΣΕΠ ώστε και οι βυσματίες να ιδρώσουν και λίγο στα βιβλία...όχι μόνο στο γλύψιμο...


Το 24μηνο + ΑΣΕΠ δεν καταργείται αυτό θα το δείτε θα ενισχυθεί μάλιστα αφού θα γίνει και το 40% με ΑΣΕΠ...θα με θυμηθείτε....

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λέτε ο Παπανδρέου τελικά να καταργήσει την προϋπηρεσία?????

Θα ορίσει το ΑΣΕΠ ως τον μοναδικό τρόπο για την πρόσληψη μόνιμων υπαλλήλων στο κράτος και θα φροντίσει με αποφάσεις του να δείξει ότι εννοεί την αξιοκρατία και στις θέσεις μετακλητών ή πολιτικής ευθύνης.Σε ό,τι αφορά στις προσλήψεις, αυτές θα γίνονται με ετήσιο διαγωνισμό, στο πλαίσιο τριετούς, τουλάχιστον, προγραμματισμού.

τι λέτε?????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος linmak88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ-18.04
    • Προφίλ
linmak88 πρέπει να έχεις σαφή θέση. Είσαι υπέρ του ΑΣΕΠ αλλά...... αφού θα βολευτείς πρώτα εσύ!

konpap δεν παίζεσαι με τίποτα...ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!! Εγώ είμαι Νο 4, θα διοριστώ - δεν έχω μεγάλα ζόρια πια μπροστά μου, αλλά υπάρχουν συνάδελφοι πολύ ταλαιπωρημένοι - για πολλά χρόνια με τις ωρομισθίες στα λαγκάδια! Αυτοί οι άνθρωποι-τι πρέπει να γίνουν;

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΤΡΙΒΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ. ΜΟΝΟ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ - ΕΙΤΕ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΕΙΤΕ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τάχα δεν θα είναι φταίχτης,<br />ποιον χτυπούν χωρίς να φταίξει;<br />Και καλά του κάνουνε αφού ήθελε να παίξει με τους άρχοντες<br />Άρχισε λοιπόν και κείνος<br />από πάνω να χτυπά...<br />Αρχή του παραμυθιού καλημέρα σας!

Αποσυνδεδεμένος geovel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω
    • Προφίλ
δεν καταλαβα. Γιατι ο ασεπ πρεπει να κρινει την ικανοτητα μου; δεν θελω να δωσω για πολλους λογους. ε
Aφήνω πίσω τις αγορές και τα παζάρια
θέλω να τρέξω στις καλαμιές και τα λιβάδια
να ξαναγίνω καβαλάρης και ξαναέλα να με πάρεις ουρανέ.για δεν υπήρξα κατεργάρης και τη χρειάζομαι τη χάρη σου μωρέ
Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν καταλαβα. Γιατι ο ασεπ πρεπει να κρινει την ικανοτητα μου; δεν θελω να δωσω για πολλους λογους. ε
Δεν είναι και υποχρεωτικό. Για μένα όμως που δεν είχα μέσο , ο ασεπ ήταν μονόδρομος για τη δημόσια εκπαίδευση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161900
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 558
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.