*

Αποστολέας Θέμα: Ακυρωσεις μαθηματων.  (Αναγνώστηκε 9382 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ιωάννα φιλόλογος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 09:43:42 μμ »
εγω πιστεύω ότι είναι κυρίως έλλειψη αγωγής.πριν δυο χρόνια πήγαινα ιδιαίτερο στην Καλαμαριά για 15 ευρώ την 1,5 ώρα 90 λεπτά δηλαδή .όπως σε όλα τα πράγματα η αρχή είναι καλή όσο περνούσε ο καιρός πάντα κατι τύχαινε την πρώτη φορά είπα εντάξει, την δευτερη το ίδιο και σιγα σιγα άρχισε η ακύρωση ενω χτυπουσα το κουδούνι, η δικαιολογία ήταν ότι μια θεία της που στο σχολείο είχε πάρει έπαινο την δίαβαζε καλύτερα. δεν μιλησα  >:( μετα μια την πονούσε η κοιλιά ,μια το ΄χερι, μια έιχε έργο στην τηλεόραση ,μια ο κ.λος :-[συγγνωμη για τη λέξη αλλά τι να πω?περασαν όλα αυτά και έπειτα από δυο μήνες ηρεμίας ξανά τα΄ιδια και τώρα επιπλέον δεν με πλήρωνε τι μου είπε χωρίζω με τον άντρα μου και δεν μπορω να σκεφτώ τίποτα ::)τελικά μάνα κ κόρη επένδυαν τα λεφτά μου σε shopping λέγοντας στον σύζυγο ότι με ΄πλήρωναν. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:24:29 μμ »
Διαβάζοντας κανείς τις απαντήσεις μας κατανοεί γιατί γίνεται σκοτωμός για 1 θέση στο δημόσιο :( Ειδικά στα ιδιαίτερα (γιατί έχουμε και τις ακυρώσεις στο φροντιστήριο που δεν τις πληρωνώμαστε) γίνεται το έλα να δεις, αφού έχεις να κάνεις συνέχεια και ταυτόχρονα με διαφορετικούς εργοδότες.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 08:50:27 πμ »
Πρέπει να πάταμε πόδι και να ξεκαθαρίζουμε τη θέση μας. Καλύτερα με ένα ιδιαίτερο λιγότερο παρά τα νεύρα μας να'ναι κορδέλες. Η ψυχική μας ηρεμία πάνω απ'όλα. Αν πάλι δεν μπορούμε να χαραμίσουμε το ιδιαίτερο, το παίρνουμε απόφαση και κάνουμε υπομονή. 1,5 χρόνο έκανα υπομονή με μια οικογένεια που ακύρωνε και, κυρίως, δεν πλήρωνε τα δεδουλευμένα. Στο τέλος δεν άντεξα και τους παράτησα (αφού τους έκανα τη ζωή δύσκολη για να με εξοφλήσουν) αλλά ... ΗΡΕΜΗΣΑ! Δεν το μετάνιωσα καθόλου! Σταμάτησαν οι ημικρανίες που είχα από το άγχος και την πίεση. Δε θα χαλάσουμε και την υγεία μας για τα ιδιαίτερα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 08:55:29 μμ »
Διαβάζοντας κανείς τις απαντήσεις μας κατανοεί γιατί γίνεται σκοτωμός για 1 θέση στο δημόσιο :( Ειδικά στα ιδιαίτερα (γιατί έχουμε και τις ακυρώσεις στο φροντιστήριο που δεν τις πληρωνώμαστε) γίνεται το έλα να δεις, αφού έχεις να κάνεις συνέχεια και ταυτόχρονα με διαφορετικούς εργοδότες.

εχεις απολυτο δικιο! κ να ρωτησω κ κατι αλλο. αν ενα παιδι κανει ιδιαιτερο σε καποιον διορισμενο καθηγητη ο οποιος λογικα δεν θα χρεωνει την ωρα οσο εμεις πιστευετε οτι θα ακυρωναν τα μαθηματα ετσι για ψυλλου πηδημα?
δεν το νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:34:18 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 10:30:59 μμ »
Όχι βέβαια, γιατί ο διορισμένος έχει τον κώ...ο μπρος που έλεγε και η συγχωρεμένη η γιαγιά μου! >:(
Άσε και το άλλο. Μου ζήτησαν πέρυσι να προτείνω ένα καθηγητή για Α' γυμνασίου και όταν πρότεινα μια συνάδελφο από το φροντιστήριο έφη η μαμά.. Ααααα, ξέρετε θα ήθελα του δημοσίου, δεν έχω εμπιστοσύνη σε καθηγητές φροντιστηρίου!!!!!!!!!!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::) Τι να πεις!

Αποσυνδεδεμένος olgander

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 09:51:33 πμ »
Θα σας πω τι έχω ακούσει οτι κάνουν κάποιοι συνάδερφοι και πολύ θα ήθελα να καταφέρω και εγώ: Ξεκαθαρίζουν απο την αρχή, όταν αναλαμβάνουν ιδιαίτερο, ότι σε περίπτωση ακύρωσης το μάθημα θα αναπληρωθεί. Αν ακυρωθεί και η αναπλήρωση θα βρεθεί άλλη μέρα για να αναπληρωθεί το μάθημα. Και αν και αυτή ακυρωθεί το μάθημα θα πληρώνεται έτσι και αλλιώς. Τέλος. Τι καλά να μπορούσα να το πω και εγώ αυτό! Ο συγκεκριμένος βέβαια που το εφαρμόζει πνίγεται στα ιδιαίτερα, φροντιστήρια κτλ, έχει πολύ πελατεία.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 10:50:58 μμ »
[Όχι βέβαια, γιατί ο διορισμένος έχει τον κώ...ο μπρος που έλεγε και η συγχωρεμένη η γιαγιά μου! >:(
Άσε και το άλλο. Μου ζήτησαν πέρυσι να προτείνω ένα καθηγητή για Α' γυμνασίου και όταν πρότεινα μια συνάδελφο από το φροντιστήριο έφη η μαμά.. Ααααα, ξέρετε θα ήθελα του δημοσίου, δεν έχω εμπιστοσύνη σε καθηγητές φροντιστηρίου!!!!!!!!!!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::) Τι να πεις!]

ΑΙΣΧΟΣ !!! Έχουν και άποψη, τρομάρα τους !! Πώς κρατήθηκες; Δεν την έβρισες;

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 11:14:19 μμ »
Ξέρεις semeli μου, κάποιες φορές είναι τόσο μα**κία  αυτό που σου λένε που πραγματικά μένεις άφωνος και δεν ξέρεις αν πρέπει να βρίσεις ή να κάνεις τον κινέζο! Και φυσικά της την είπα, αλλά ξέρεις... φιλολογικά! Αλλά άκου και το πιο ωραίο... μετά από λίγες μέρες μου ζήτησαν και μένα να σταματήσουμε με 1 απίστευτη δικαιολογία και πήραν 1 διορισμένη από το σχολείο του παιδιού.. καλό εεεε; 

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 01:26:30 πμ »
 ::) ::) ::) ??? ??? ???
Τι τραβάμε...Κι εγώ να δεις ιστορίες και περιπτώσεις...Πρέπει να σκληρύνουμε την στάση μας στα ιδιαίτερα. Εκεί κατέληξα. Υφιστάμεθα τόσες πιέσεις στα φροντιστήρια, ως εκεί όμως. Όχι να τα ανεχόμαστε και στα ιδιαίτερα. Όλοι θέλουν να πουλάς ''μούρη'' και ''βεντετιλίκι''. Συγγνώμη για τις εκφράσεις αλλά βλέπω ότι τελικά αυτό θέλουν οι Έλληνες.

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 11:15:22 μμ »
::) ::) ::) ??? ??? ???
Τι τραβάμε...Κι εγώ να δεις ιστορίες και περιπτώσεις...Πρέπει να σκληρύνουμε την στάση μας στα ιδιαίτερα. Εκεί κατέληξα. Υφιστάμεθα τόσες πιέσεις στα φροντιστήρια, ως εκεί όμως. Όχι να τα ανεχόμαστε και στα ιδιαίτερα. Όλοι θέλουν να πουλάς ''μούρη'' και ''βεντετιλίκι''. Συγγνώμη για τις εκφράσεις αλλά βλέπω ότι τελικά αυτό θέλουν οι Έλληνες.

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν άτομα που θέλουν να τους αντιμετωπίζουν οι άλλοι με τουπέ. Βεβαίως να δείχνουμε ανοχή και κατανόηση όπου χρειάζεται αλλά όχι και να μας πατάνε. Όσο για τις ακυρώσεις συμβαίνουν και σε μένα και σε συναδέλφους που γνωρίζω. Να φανταστείτε έχω ενήλικη που αναβάλλει το μάθημα ακόμα κι όταν έχει ρεπό με γελοίες δικαιολογίες και δεν καταλαβαίνει πως έτσι όχι σε 2 χρόνια δε θα δώσει για το πιστοποιητικό Αγγλικών που θέλει αλλά ούτε σε πολύ περισσότερο διάστημα. Και τηλεφωνεί και μισή ώρα πριν το μάθημα για να το ακυρώσει. Έχω αποφασίσει πως αν γίνει κανα δυο φορές ακόμα, θα τα χώσω κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 04, 2009, 04:11:59 μμ »
νομίζω οτι το καλύτερο είναι εξαρχής να ξεκαθαριστεί ότι όταν ακυρώνεται κάποιο μάθημα τότε αυτό θα πληρώνεται κανονικά και οτι θα αναπληρώνεται μετά απο συνενόηση με τον/την μαθητή/τρια.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ακυρωσεις μαθηματων.
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 04, 2009, 04:25:26 μμ »
νομίζω οτι το καλύτερο είναι εξαρχής να ξεκαθαριστεί ότι όταν ακυρώνεται κάποιο μάθημα τότε αυτό θα πληρώνεται κανονικά και οτι θα αναπληρώνεται μετά απο συνενόηση με τον/την μαθητή/τρια.

+++++++++++++++++++++++++  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 677

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.