*

Αποστολέας Θέμα: Προγραμματα εκπαιδευσης καθηγητων αγγλικης-Ερωτησεις  (Αναγνώστηκε 2418 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestros82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Καλημερα σας.θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για τα προγραμματα εκπαιδευσης καθηγητων που πραγματοποιουν το Ελληνοβρετανικο Συμβουλιο και η Ελληνοαμερικανικη Ενωση.
Βασικα το προβλημα ειναι οτι ειμαι απο επαρχια.και ετσι την περιπτωση του Ελληνοβρετανικου Συμβουλιου την απορριπτω γιατι εχουν τμηματα καθε Τριτη και Πεμπτη και ειναι αδυνατον να ανεβαινω Αθηνα.
θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποια/καποιος φιλος παρακολουθησειι κανει το προγραμμα εκαπιδευσης καθηγητων για διδασκαλια αγγλικης που πραγματοποιει η Ελληνοαμερικανικη Ενωση.ειναι καλο?αξιζει να το κανω?μηπως ειναι καλυτερο του Ελληνοβρετανικου Συμβουλιου;
επισης η Ελληνοαμερικανικη Ενωση προσφερει το προγραμμα και εξ αποστασεως online αλλα αν και θεωρω πως καλυτερα ειναι η αμεση επαφη θα ηθελα αν καποιος το εχει κανει να μου πει.
απλα ψαχνω το θεμα γιατι σκεφτομαι να παρακολουθησω αυτα τα σεμιναρια.να πω την αληθεια θα προτιμουσα στο Ελληνοβρετανικο Συμβουλιο αλλα δυστυχως αυτοι εχουν τμηματα μονο Τριτη και Πεμπτη πραγμα που δεν με βολευει καθολου μιας και ειμαι 3 ωρες απο Αθηνα.
οποιαδηποτε γνωμη ευπροσδεκτη  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προγραμματα εκπαιδευσης καθηγητων αγγλικης-Ερωτησεις
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 11, 2009, 02:43:26 μμ »
 Καλησπέρα συνάδελφε . Όσον αφορά τα σεμινάρια της Ελληνομερικάνικης Ένωσης μπορώ να τοποθετηθώ καθώς τα είχα παρακολουθήσει πριν 5 χρόνια περίπου. Είμαι και εγώ από επαρχία αλλά τότε ήμουν Αθήνα. Γνώμη μου είναι πως καλύτερα είναι από κοντά και όχι distance - learning . Οι εισηγητές ήταν πολύ καλοί εν γένει , μας έδωσαν αρκετό feedback και τα groups των συναδέλφων ήταν μικρά σχετικά . Εγώ παρακολούθησα τα σεμινάρια Methodology 1 και 2 που πλεον τα λένε Basic Methodology και Advanced Methodology αντιστοίχως .  Εκ των υστέρων μου τηλεφώνησαν να παρακολουθήσω και το Practicum καθώς και σεμινάρια για το CETT ( Communicative English Teaching Test For Teachers ) αλλά δεν ήταν εφικτό για μένα τότε. Ρώτησε τους αν θα κάνουν τμήματα Σαββατοκύριακα.Τότε μπορεί να σε βολεύει καλύτερα .

   Επειδή έχω γενικά παρακολουθήσει ποικιλία σεμιναρίων από δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς , στην Ελληνοαμερικάνικη θα ξαναπήγαινα. Τα χρήματα βέβαια ήταν αρκετά αλλά τότε τα είχα. Και γενικά είμαι υπερ της επιμόρφωσης αφού πέρα απο την σχολή , καλό είναι να βλέπουμε διάφορες προσεγγίσεις.

   Για το Βρετανικό Συμβούλιο δεν μπορώ να πω γιατί και τότε με την δουλειά δεν με βόλεψε και δεν το επέλεξα . Ίσως θα έπρεπε να δείς και το CELT ,το γνωρίζεις ? Έχω ακούσει καλά σχόλια .Στην Αθήνα είναι κάπου στην Ακαδημίας . Η ιστοσελίδα τους είναι www.celt.edu.gr μπες να δεις πιο πολλά ...Θέλω να πάω κάποια στιγμή και από εκεί να δώ πότε θα μπορέσω...
Αυτά γενικά . Ελπίζω να βοήθησα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 686
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.