*

Αποστολέας Θέμα: οαεδίτες  (Αναγνώστηκε 1273 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οαεδίτες
« στις: Ιανουάριος 19, 2010, 06:21:09 μμ »
Μήπως ξέρει κανείς σας πόσοι του οαεδ έχουν ενταχθεί στον πίνακα των φιλολόγων; Κάπου άκουσα για 99! Ισχύει κάτι τέτοιο;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: οαεδίτες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:58 »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: οαεδίτες
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 07:29:24 μμ »
Αν θυμάμαι καλά είναι 96 φιλόλογοι.
Βέβαια δεν έχουν όλοι τεράστιες προυπηρεσίες.Αλλοι έχουν μεικτές προυπηρεσίες και με τη φετινή αναγνώριση κατάφεραν αυτή τη στιγμή και εργάζονται ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι προσδοκώντας να διοριστούν το καλοκαίρι.
Επίσης αρκετοί από αυτούς έχουν και επιτυχία κάποτε στο ΑΣΕΠ.
Προσωπικά δεν θεωρώ επαρκή την επιτυχία τους αυτή,αλλά τί να κάνουμε....θα την χρησιμοποιήσουν κάποιοι με 50 και 60 μόρια για να διοριστούν το καλοκαίρι...
Δηλαδή,δεν νομίζω ότι θα έπρεπε αυτός που π.χ.κάποτε έγραψε ένα 55 ή ένα 60 στο διαγωνισμό να πάρει τη θέση κάποιου επιλαχόντα,που έχασε κάποτε τον διορισμό για λίγες θέσεις,έχει γράψει πάνω από 70 (μπορεί και περισσότερες της μίας φορές) και έχει συγκεντρώσει όλη του την προυπηρεσία μέσω ΑΣΕΠ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2010, 08:26:18 μμ από rublev »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: οαεδίτες
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 08:41:47 μμ »
Αν θυμάμαι καλά είναι 96 φιλόλογοι.
Βέβαια δεν έχουν όλοι τεράστιες προυπηρεσίες.Αλλοι έχουν μεικτές προυπηρεσίες και με τη φετινή αναγνώριση κατάφεραν αυτή τη στιγμή και εργάζονται ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι προσδοκώντας να διοριστούν το καλοκαίρι.
Επίσης αρκετοί από αυτούς έχουν και επιτυχία κάποτε στο ΑΣΕΠ.
Προσωπικά δεν θεωρώ επαρκή την επιτυχία τους αυτή,αλλά τί να κάνουμε....θα την χρησιμοποιήσουν κάποιοι με 50 και 60 μόρια για να διοριστούν το καλοκαίρι...
Δηλαδή,δεν νομίζω ότι θα έπρεπε αυτός που π.χ.κάποτε έγραψε ένα 55 ή ένα 60 στο διαγωνισμό να πάρει τη θέση κάποιου επιλαχόντα,που έχασε κάποτε τον διορισμό για λίγες θέσεις,έχει γράψει πάνω από 70 (μπορεί και περισσότερες της μίας φορές) και έχει συγκεντρώσει όλη του την προυπηρεσία μέσω ΑΣΕΠ...

Συμφωνώ, αν όμως συμπληρώνει 24μηνο+ασεπ πρέπει να διοριστεί. Το θέμα είναι έστω και δικαστικά να μην αναγνωριστεί προυπηρεσία αλλου υπουργείου(Απασχόλησης).

Αποσυνδεδεμένος marita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: οαεδίτες
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 12:23:23 πμ »
Είναι τελικά τόσοι ε; ήλπιζα να έχω λάθος πληροφόρηση. Είναι πραγματικά κρίμα αυτό που μας συνέβη. Πολύ φοβάμαι ότι εξαιτιίας τους δεν θα διοριστώ φέτος. Είμαι 3 φορές επιτυχούσα στο ασέπ με  σχετικά καλή βαθμολογία ( την πρώτη με 73, τη δεύτερη με 67 και την τρίτη με 62 - όσο παιρνάν  τα χρόνια πέφτουν και οι αντοχές μας :P). Με το 24μηνο ( αν ισχύσει και πάρει 100 άτομα δοιρίζομαι ). Με το 40% θα διοριζόμουν, αν δεν έμπαιναν οι οαεδίτες μπροστά μου. Πού μπορώ άραγε να βρω πίνακα που να έχει τσεκαρισμένους τους οαεδίτες, για να ξέρω τι μου γίνεται;; Αν ξέρετε, βοηθήστε λίγο την κατάσταση γιατί είμαι άσχετη. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 582
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.