*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2015  (Αναγνώστηκε 437139 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1680 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:05:49 μμ »
Είσαι σίγουρος ότι θα υπάρξει σύντομα ξεκάθαρη απάντηση; Έτσι θα μας έχουν μέχρι το καλοκαίρι.
Ναι ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρξει απαντηση... αν δεν υπηρχε απαντηση θα σταματαγε τωρα την οποιαδηποτε αναφορα οπως κανουν καθε φορα...απαντηση θα υπαρξει...απλα δεν μπυ αρεσει εδω να βλεπω να τρωγομαστε μεταξυ μας λες και εχουμε να χωρισουμε κατι... ολα θα τα μαθουμε...υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:13 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1681 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:07:19 μμ »
Να κανω μονο μια παρενθεση, οι αιρετοι( δεν μιλαω γι αυτους που ειναι στα πυσδε- κυσδε, αυτοι μπορει να ειναι πιο ενημερωμενοι) ειναι οι πιο ασχετοι κ βολεμενοι κ συνηθως δεν εχουν ιδεα για ολα αυτα που απασχολουν ουτε καν τους μονιμους, ποσο μαλλον τους αναπληρωτες ή τους αδιοριστους, ρωτηστε τους κατι και θα το διαπιστωσετε!!!αν δε τους εκθεσετε το προβλημα σας(το οποιο απασχολει τον κλαδο στην καλυτερη περιπτωση θα κουνησουν το κεφαλι τους με κατανοηση!!!(ειμαι μονιμη κ μπορω να σας πω με βεβαιοτητα οτι τα θεματα που απασχολουν τους μονιμους δεν τα γνωριζουν!!!)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1682 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:10:15 μμ »
Με τοσες συνταξιοδοτήσεις στις βασικες σε βαθος τριετιας,σωστα, 200 ατομα θα παρουν μονο.Πολυ λογικο.
Και όταν θα διοριστω εγω ως ξενογλωσση εναπομεινασα για να μην παρουν φιλολογο που θα καίγονται τοτε, θα μου δωσουν εμενα να κανω αρχαια και λατινικα που μου αρεσουν κιολας.
Αμα το ειπαν οι αιρετοι,ενταξει,κατεβαστε τα μολυβια.

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1683 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:15:39 μμ »
Δεν το παν οι αιρετοί . Ο Κούλης το πε : 
" Δε χρειάζονται επιπλέον διορισμοί αλλά καλύτερη διαχείριση του προσωπικού" . Να το αγνοήσουμε ; Και μην ανησυχείς ούτε τα μολύβια κατεβαίνουν ούτε τα βιβλία κλείνουν . Απλά αναμένουμε γιατί δεν ξέρουμε τίποτα με σιγουριά .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:13 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1684 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:18:41 μμ »
Με την καλυτερη διαχειριση που λεει ο Κουλης,τι άλλο θα παρω;μμμ... και μαθηματικα.Και σ αυτά καλη είμαι.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1685 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 06:28:48 μμ »
Με την καλυτερη διαχειριση που λεει ο Κουλης,τι άλλο θα παρω;μμμ... και μαθηματικα.Και σ αυτά καλη είμαι.

Εσύ το γελάς.. αλλά ξέρεις ποια είναι η ζήτηση εκεί έξω; Παραθέτω αγγελία που μόλις είδα!!!

Παράθεση
ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ κοπέλα, με γνώσεις και Μαθηματικών, ζητείται για μαθήτρια Β' Γυμνασίου

Ξέχασαν να αναφέρουν, να έχει και γνώσεις μαγειρικής, για να μαγειρεύει στο παιδί αν χρειαστεί...
Μήπως έτσι θα γίνεται ο ΑΣΕΠ στο μέλλον; Λίγο απ' όλα, το ίδιο για όλους;  :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1686 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 07:27:38 μμ »
το ίδιο ακριβώς μου απάντησαν στο Facebook οι αιρετοι Μπράτης και Καψαλάκης..
ο δε Καψαλάκης ήταν πιο κατηγορηματικός και μου είπε οτι δεν θα γίνει ΑΣΕΠ και αν γίνει ΑΣΕΠ μετά τις εκλογές θα γίνει με νόμο αντι 3848..Επίσης μου είπε οτι ψεύδεται με τις ανεπαρκείς πιστώσεις αναπληρωτών για του χρόνου και οτι θα λειτουργήσουν με τον ίδιο ρυθμό όπως και φέτος..

τηλεφώνησα στον ασεπ και μου είπαν πως αν γίνει ασεπ θέλουν πολύ χρόνο για να οργανωθούν π.χ. διαγωνισμός για τα τετράδια, πιστώσεις για βαθμολογητές-επιτηρητές.
Σε καμία περίπτωση Ιανουάριο αλλά αν γίνει θα γίνει  άνοιξη 2015.
Επίσης μου είπε ότι αν γίνει, να δούμε με ποιό νόμο θα καλέσουν τους επιτυχόντες. Με τον 3848 ή τον 60-40;
Εγώ του είπα πως σίγουρα με τον 3848 και μου απάντησε πως όχι αυτό δεν είναι σίγουρο και στη συνέχεια κάπως μου το αιτιολόγησε με τον διαγωνισμό της ειδικής αγωγής. Δεν κατάλαβα όμως. Είναι δυνατόν οι 2 διαγωνισμοί γενικής και ειδικής να συσχετίζονται; Δεν ξέρω.
Όποιος καταλαβαίνει κάτι από τα παραπάνω ή ξέρει πληροφορίες ας  πει.
Πολύ σπασμένο τηλέφωνο όλη η εκπαιδευτική κοινότητα, πού θα οδηγήσει αυτό;

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1687 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 09:29:10 μμ »
Θα πω τη γνωμη μου για να ειμαι ειλικρινης με εμενα πρωτα. Δεν πιστευω σε εναν ενδεχομενο Ασεπ παροτι σε λογικα χρονικα πλαισια, για να διαβασουμε συναδελφοι, δεν θα ειχα αντιρρηση. Γιατι δεν πιστευω οτι θα γινει τωρα; Απλο. Αν εβλεπα να διοριζονται οσοι περιμενουν, εστω και λιγοι για αρχη, ελεος, μηπως δεν χρειαζονται; Αν εβλεπα να εχουν παρει τους 1600 περιπου σε διαθεσιμοτητα καθηγητες των επαλ. Αν εβλεπα να προσλαμβανουν πολλους αναπληρωτες στη ΔΕ. Αν εβλεπα να συμφωνει ο Μητσοτακης. Αν εβλεπα να μην υπηρχε ενφια ακομα και στους ανεργους. Το πληρωνουμε και μετα καποτε θα το παρουμε ή θα συμψηφιστει. Καποτε, σε εναν χρονο στο εξης. Θα ξερασω. Δεν εχουν τροπο να δουν τους ανεργους; Αν εβλεπα τους πολιτικους να μην λενε ψεμματα. Αν εβλεπα να μην αλλαζει συχνα το φορολογικο, το συνταξιοδοτικο και οι αποφασεις των υπουργων. Αν εβλεπα να μην υπαρχει μπαχαλο, να μην βρισω λεγοντας κατι αλλο, στον κρατικο μηχανισμο. Αν οι μετεγγραφες γινοταν και οπως ελεγε ο Λοβ κερδιζαν οι φοιτητες το Α εξαμηνο. Αυτο ποτε δεν ισχυσε, απλα ο Λοβ το ειπε και τελικα το πηρε πισω. Αν δεν ειχαμε υπογραψει το μνημονιο. Αν πιστευα οτι θα βγουμε απο το ΔΝΤ. Αν δεν ειχαμε ηδη εκλογολογια για Φεβραρη. Αν μειωνονταν τα διοδια, Αν, αν...Αλλα για καθε περιπτωση, αφου οι πολιτικοι ειναι πολιτικαντηδες, ας διαβαζουμε αν μπορουμε μεσα στο κλιμα αυτο. Αν γινει Ασεπ και εχω αδικο, γνωμη εκφραζω, τοτε θα γινει για ενα λογο. Για πολιτικο κερδος καθαρα. Να γινει ο Λοβ ηρωας μετα το φιασκο οταν ηταν υπουργος υγειας. Ολοι τον μισουσαν. Αρα καιρος να αλλαξει σταση για να κερδισει κατι. Και σιγα μην παρει 15000. Θα πει σ εμας το παραμυθι και στην Τροικα:παιδια για ελαχιστους θελω Ασεπ. Μηπως θα ειμαστε παροντες;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2014, 09:47:01 μμ από Ρεγγίνα Φιλίππου »

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1688 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 09:47:08 μμ »
Μόλις ολοκληρώθηκε η ομιλία του Λοβ. στη Βουλή. Έκανε απολογισμό του έργου και μια σύντομη αναφορά στο τι σκοπεύει να κάνει το υπουργείο από εδώ και στο εξής(νομοσχέδιο για Ε.Α. , αλλαγές στην πρωτοβάθμια) . Για ΑΣΕΠ τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1689 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 10:19:37 μμ »

Αφού ούτε ο ίδιος δεν είναι σίγουρος τι να πει;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1690 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 10:33:12 μμ »
Ο Λοβέρδος δεν μπορεί να εξασφαλίσει το ναι από τον Μητσοτάκη για τους διορισμούς, θα το εξασφαλίσει από την ΤΡΟΙΚΑ?

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1691 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:04:18 μμ »
Θα πω τη γνωμη μου για να ειμαι ειλικρινης με εμενα πρωτα. Δεν πιστευω σε εναν ενδεχομενο Ασεπ παροτι σε λογικα χρονικα πλαισια, για να διαβασουμε συναδελφοι, δεν θα ειχα αντιρρηση. Γιατι δεν πιστευω οτι θα γινει τωρα; Απλο. Αν εβλεπα να διοριζονται οσοι περιμενουν, εστω και λιγοι για αρχη, ελεος, μηπως δεν χρειαζονται; Αν εβλεπα να εχουν παρει τους 1600 περιπου σε διαθεσιμοτητα καθηγητες των επαλ. Αν εβλεπα να προσλαμβανουν πολλους αναπληρωτες στη ΔΕ. Αν εβλεπα να συμφωνει ο Μητσοτακης. Αν εβλεπα να μην υπηρχε ενφια ακομα και στους ανεργους. Το πληρωνουμε και μετα καποτε θα το παρουμε ή θα συμψηφιστει. Καποτε, σε εναν χρονο στο εξης. Θα ξερασω. Δεν εχουν τροπο να δουν τους ανεργους; Αν εβλεπα τους πολιτικους να μην λενε ψεμματα. Αν εβλεπα να μην αλλαζει συχνα το φορολογικο, το συνταξιοδοτικο και οι αποφασεις των υπουργων. Αν εβλεπα να μην υπαρχει μπαχαλο, να μην βρισω λεγοντας κατι αλλο, στον κρατικο μηχανισμο. Αν οι μετεγγραφες γινοταν και οπως ελεγε ο Λοβ κερδιζαν οι φοιτητες το Α εξαμηνο. Αυτο ποτε δεν ισχυσε, απλα ο Λοβ το ειπε και τελικα το πηρε πισω. Αν δεν ειχαμε υπογραψει το μνημονιο. Αν πιστευα οτι θα βγουμε απο το ΔΝΤ. Αν δεν ειχαμε ηδη εκλογολογια για Φεβραρη. Αν μειωνονταν τα διοδια, Αν, αν...Αλλα για καθε περιπτωση, αφου οι πολιτικοι ειναι πολιτικαντηδες, ας διαβαζουμε αν μπορουμε μεσα στο κλιμα αυτο. Αν γινει Ασεπ και εχω αδικο, γνωμη εκφραζω, τοτε θα γινει για ενα λογο. Για πολιτικο κερδος καθαρα. Να γινει ο Λοβ ηρωας μετα το φιασκο οταν ηταν υπουργος υγειας. Ολοι τον μισουσαν. Αρα καιρος να αλλαξει σταση για να κερδισει κατι. Και σιγα μην παρει 15000. Θα πει σ εμας το παραμυθι και στην Τροικα:παιδια για ελαχιστους θελω Ασεπ. Μηπως θα ειμαστε παροντες;
Γιατί δεν τα λες πιο απλοϊκά στο οτι δεν μπορούν να διορισουν 15000 άτομα με δανεικά λεφτά??

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1692 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 11:25:52 μμ »
Αφου δεν εχει το οκ του Κουλη γιατι παει και καταθετει αιτημα σε ανωτερο θεσμικο επιπεδο;Επρεπε να σταματησει εκει,στον Κουλη.Και μη μου πειτε ότι δεν υπαρχει προτερα συνεννοηση μεταξυ τους.Θα του εχει πει ο Κουλης από πριν τα στοπ.
Το ζηταει ο οργανισμος του να γινει ρομπα;

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #1693 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 12:00:28 πμ »
   Η τριάδα του pde (lasid, typos72, nikolopol) που φαίνεται να ξέρει κάτι παραπάνω που είναι;
[/b]

Ξέρουν άραγε?ο μύθος του Ασεπ μας τελείωσε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.