*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 631839 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1106 στις: Απρίλιος 22, 2010, 12:11:49 μμ »


Πώς θα πάρει αρκετούς για αναπλήρωση όταν θεωρητικά θα μειώσουν τον αριθμό των αναπληρωτών?
Είμαι στη β φουρνιά ΑΣΕΠ αλλά χαμηλά στον πίνακα αναπληρωτών. Είναι λοιπον πολύ πιθανό,  όχι μόνο οτι δεν θα διοριστώ φέτος, αλλά ούτε αναπληρώτρια θα με καλέσουν, όπως άλλωστε δε με κάλεσαν ούτε πέρισυ.
Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:11:26 »

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1107 στις: Απρίλιος 22, 2010, 12:18:39 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Πριν από λίγο κατάφερα να μιλήσω με κάποια κυρία στο Υπουργείο.
Ήταν πολύ ευγενική και πρόθυμη να μιλήσει, αλλά δυστυχώς πολύ ασαφής στις απαντήσεις της.
Για να μην τα πολυλογώ, μου είπε ότι πέρα από το γεγονός ότι έχει δοθεί παράταση στο χρόνο μέσα στον οποίο θα προσλάβουν τους ΑΣΕΠίτες, δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με το πόσους διορισμούς θα κάνουν ανά κλάδο και από πού τελικά θα τους κάνουν (για μόνιμους & αναπληρωτές).
Μου είπε επίσης ότι μέσα στο Μάιο ή το αργότερο αρχές Ιουνίου θα μας καλέσουν να κάνουμε αιτήσεις για την οριστικοποίηση των πινάκων πριν από το "κλείδωμά" τους.

Αποσυνδεδεμένος geolil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1108 στις: Απρίλιος 22, 2010, 12:41:33 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Πριν από λίγο κατάφερα να μιλήσω με κάποια κυρία στο Υπουργείο.
Ήταν πολύ ευγενική και πρόθυμη να μιλήσει, αλλά δυστυχώς πολύ ασαφής στις απαντήσεις της.
Για να μην τα πολυλογώ, μου είπε ότι πέρα από το γεγονός ότι έχει δοθεί παράταση στο χρόνο μέσα στον οποίο θα προσλάβουν τους ΑΣΕΠίτες, δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με το πόσους διορισμούς θα κάνουν ανά κλάδο και από πού τελικά θα τους κάνουν (για μόνιμους & αναπληρωτές).
Μου είπε επίσης ότι μέσα στο Μάιο ή το αργότερο αρχές Ιουνίου θα μας καλέσουν να κάνουμε αιτήσεις για την οριστικοποίηση των πινάκων πριν από το "κλείδωμά" τους.

Oι δικοί μας πίνακες δεν χρείαζονται κλείδωμα ...είναι κλειδωμένοι από το 2009
Για ποιους πίνακες κατάλαβες ότι σου μιλούσε;
Αναμένουμε το διορισμό μας !!!

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1109 στις: Απρίλιος 22, 2010, 12:53:24 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Πριν από λίγο κατάφερα να μιλήσω με κάποια κυρία στο Υπουργείο.
Ήταν πολύ ευγενική και πρόθυμη να μιλήσει, αλλά δυστυχώς πολύ ασαφής στις απαντήσεις της.
Για να μην τα πολυλογώ, μου είπε ότι πέρα από το γεγονός ότι έχει δοθεί παράταση στο χρόνο μέσα στον οποίο θα προσλάβουν τους ΑΣΕΠίτες, δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο σχετικά με το πόσους διορισμούς θα κάνουν ανά κλάδο και από πού τελικά θα τους κάνουν (για μόνιμους & αναπληρωτές).
Μου είπε επίσης ότι μέσα στο Μάιο ή το αργότερο αρχές Ιουνίου θα μας καλέσουν να κάνουμε αιτήσεις για την οριστικοποίηση των πινάκων πριν από το "κλείδωμά" τους.


Καλά πόσο άσχετος μπορεί να είναι ένας υπάλληλος του υπουργείου;
Τελικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ούτε έχουν καταλάβει ότι πάνε φέτος να διορίσουν με 25% ποσοστό από ΑΣΕΠ ???, ούτε έχουν πάρει πρέφα ότι οι μισοί πρώτοι είναι μόνιμοι εδώ και μία σχολική χρονιά :-\, ούτε καν τι σημαίνει οριστικός πίνακας αποτελεσμάτων. Εκτός αν παρακαλάνε εν τω μεταξύ να .... έχουν πεθάνει μερικοί.....Τι να πω... >:(
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:11:26 »

Αποσυνδεδεμένος gianis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1110 στις: Απρίλιος 22, 2010, 01:04:23 μμ »
απορια δικια μου¨  στον ενιαιο πινακα διορισμων   μετρα η συνολικη προυπηρεσια (δημοσια+ιδιωτικα+οαεδ) των εκπαιδευτικων στα ιδιωτικα σχολεια  η  μονο η πραγματικη τους προυπηρεσια στα δημοσια οπως αναφερει η σχετικη εγκυκλιος 

Αποσυνδεδεμένος Tertia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1111 στις: Απρίλιος 22, 2010, 01:10:40 μμ »
Geolil διευκρινίζω μου είπαν οτι θα παει 60-40 ,αλλα δε ξεκαθάρισαν αν θα παρουν μίσούς ,παραπάνω ή λιγότερους όμως όσοι είμαστε προς το τέλος πάμε για του χρόνου
 για αναπλήρωση ρωτησα αν 30 μόρια για φιλολόγους ΘΑ είναι αρκετα για αναπλήρωση και δήλωσε οτι είναι αρκετα,αν σκεφτει κανεις οτι ολοι όσοι είχαν φέτος 22 τώρα  θα έχουν 30 και ήταν πάνω απο 1000 ,ΑΛΛΑ είπαμε κρατάμε μικρο καλάθι...
σκεφτείτε και κάτι άλλο αν δεν καλυφθούν οι θέσεις όπως υπολογίζουν τότε αναγκαστικά θα παρουν αρκετούς αναπληρωτές σε ειδικότητες με μεγάλες αναγκες
τον Ιούνιο θα ξέρουμε ....

Αποσυνδεδεμένος katerina2010

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1112 στις: Απρίλιος 22, 2010, 04:59:06 μμ »
Δεν καταλαβαίνω συνάδερφοι, όταν λέτε θα πάρουν τους μισούς από ΑΣΕΠ, τι εννοείτε? Τους μισούς από όλες τις κατηγορίες και όλες τις ειδικότητες του οριστικού πίνακα??? Ποιος ξέρει τα πραγματικά κενά ανά κλάδο και ειδικότητα??? Τα ίδια κενά είναι σε πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια???Δεν νομίζω... Δεν μπορεί δηλαδή να πάρει το 35% από τη μία ειδικότητα, το 55% από μια άλλη και το 65% από μία άλλη???? Το 50% δεν νομίζω πως ανταποκρίνεται ακριβώς στο ίδιο ποσοστό ανά ειδικότητα! Διαφορετικά κενά υπάρχουν σε φιλολόγους, σε μαθηματικούς, σε νηπιαγωγούς, σε θεολόγους κλπ. Παίζει ρόλο πόσοι συνταξιοδοτούνται φέτος, πόσοι μετατίθενται, πόσοι αποσπώνται, πόσοι αποσπασμένοι επιστρέφουν στις τάξεις, πόσες συγχωνεύσεις τμημάτων θα γίνουν κλπ..... Η αλήθεια είναι πως το Υπουργείο θα προβεί σε πολλές .... "αλχημείες" , προκειμένου να διορίσει λιγότερους φέτος...λόγω και του... Δ.Ν.Τ. , δυστυχώς!!!! Που να το  ξέραμε πέρυσι , ότι παρότι γράψαμε καλά στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και είμαστε διοριστέοι, ότι φέτος θα αγωνιούμε τόσο πολύ για το αν θα διοριστούμε..... Πως αλλάζουν οι καιροί προς το χειρότερο???  :( Έστειλε κανένας διοριστέος καμιά επιστολή διαμαρτυρίας στην Υπουργό??? Η κατάσταση έχει ξεφύγει και θα μάθουμε όλα τα "ευχάριστα" τον Ιούνη!!!! Όσον αφορά τις αιτήσεις που είπε κάποια συνάδερφος ότι θα κάνουμε τον Ιούνη για να κλειδώσουν οι πίνακες, φυσικά εννοούσε για αναπλήρωση, γιατί οι πίνακες του ΑΣΕΠ είναι οριστικοί και "κλειδωμένοι" εδώ και καιρό, (από το 2009) και δεν μπορούν φυσικά να αλλάξουν!!! Εις το επανιδείν....

Αποσυνδεδεμένος tsounga

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1113 στις: Απρίλιος 22, 2010, 05:06:20 μμ »
ωραία! αναπληρωτής με 16 ώρες και τράβα στην άλλη άκρη της χώρας να διατηρείς δεύτερο σπίτι με αυτά τα λεφτά.. τι λέτε βρε παιδιά, εδώ τώρα και δε βγαίνει!

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1114 στις: Απρίλιος 22, 2010, 06:45:58 μμ »
απορια δικια μου¨  στον ενιαιο πινακα διορισμων   μετρα η συνολικη προυπηρεσια (δημοσια+ιδιωτικα+οαεδ) των εκπαιδευτικων στα ιδιωτικα σχολεια  η  μονο η πραγματικη τους προυπηρεσια στα δημοσια οπως αναφερει η σχετικη εγκυκλιος  


Θα μετρά η ΚΑΘΕ προϋπηρεσία και φυσικά και η ιδιωτική (που μέχρι τώρα μέτραγε αν ήταν μεγαλύτερη ή ίση των 24μηνών και μόνο. Η μικρότερη υπολογιζόταν αποκλειστικά και μόνο ως συντάξιμη)...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2010, 07:37:57 μμ από athapris »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1115 στις: Απρίλιος 22, 2010, 07:20:37 μμ »
απορια δικια μου¨  στον ενιαιο πινακα διορισμων   μετρα η συνολικη προυπηρεσια (δημοσια+ιδιωτικα+οαεδ) των εκπαιδευτικων στα ιδιωτικα σχολεια  η  μονο η πραγματικη τους προυπηρεσια στα δημοσια οπως αναφερει η σχετικη εγκυκλιος 


Θα μετρά η η ΚΑΘΕ προϋπηρεσία και φυσικά και η ιδιωτική (που μέχρι τώρα μέτραγε αν ήταν μεγαλύτερη ή ίση των 24μηνών και μόνο. Η μικρότερη υπολογιζόταν αποκλειστικά και μόνο ως συντάξιμη)...

Eιναι σιγουρο οτι θα μετραει και η ιδιωτικη??μικροτερη των 24 μηνών?εχω μικροτερη γιαυτο ρωταω!!!

Αποσυνδεδεμένος foreman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1116 στις: Απρίλιος 22, 2010, 07:35:11 μμ »
Σύμφωνα με πληροφορίες,η Ελληνική κυβέρνηση έχει αναθέσει σε ομάδα επενδυτικών οίκων την κατάρτιση του σχεδίου επαναδιαπραγμάτευσης του χρέους για να αποφευχθεί η στάση πληρωμών.-
τα επιτόκια δανεισμού είναι τέτοια που μόνο χρεωκοπημένες χώρες τα εμφανίζουν...παιδιά ανησυχώ....
"Υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων σ' αυτόν τον κόσμο, οι καλοί και οι κακοί. Οι καλοί κοιμούνται καλύτερα, αλλά οι κακοί απολαμβάνουν περισσότερο τις ώρες που είναι ξύπνιοι"...

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1117 στις: Απρίλιος 23, 2010, 11:29:21 πμ »
Και δεύτερη επερώτηση...
http://dioristeoiasep2008.blogspot.com/2010/04/2.html

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1118 στις: Απρίλιος 23, 2010, 01:41:05 μμ »
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος Tertia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1119 στις: Απρίλιος 23, 2010, 05:01:47 μμ »

φέτος πρεπει να ισχύσει το 60-40 ;τόσα χρόνια  που δεν ίσχυε και ήταν εις βάρος μας  κανείς δε μιλουσε
περυσι προσεληφθησαν πολύ περισσοτεροι απο τους ασεπιτες απο τις άλλες κατηγοριες !!!!!!
δείτε και καποια στοιχεια συναδελφου.Κατάφωρη αδικία .
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=14635.105

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161979
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.