*

Αποστολέας Θέμα: Βάση διορισμού για Οικονομολόγους  (Αναγνώστηκε 15605 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavroula_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:12:51 μμ »
Σήμερα συνάδελφοι επισκέφτηκα το ασεπ για να κάνω ένσταση για τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και συγκεκριμένα στην ειδική διδακτική . Ακούστε να σας πω τι μου είπαν . Καταρχήν, για να δούμε τα γραπτά μας και να ελέγξούμε την ορθότητα της μεταφοράς του βαθμού  μας απο τα γραπτά στις βαθμολογικές καταστάσεις μου είπαν ότι πρέπει να κάνουμε αίτηση και όχι ένσταση. Έκανα λοιπόν την αίτηση και μετά πήγα στον τέταρτο όροφο στον διευθυντή του τμήματος ελέγχου του γραπτού διαγωνισμού. Μου είπε ότι θα για το θέμα της ορθής μεταφοράς του γραπτού θα με ειδοποιήσουν γραπτός και ότι τα γραπτά μου θα τα δώ τέλος αυγούστου , μετά δηλαδή την οριστικοποίηση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού. Του είπα ότι αίτημα μου είναι να δώ και τις γραπτές οδηγίες με βάση τις οποίες διορθώθηκαν τα γραπτά μου και μού είπε ότι δεν υπάρχουν τέτοιες οδηγίες και ότι οι διορθωτές είναι πανεπιστημιακοί οι οποίοι δεν δέχονται κατευθύνσεις και κάνει ό καθένας ότι θέλει . Μάλιστα πληρώνονται με το κομμάτι με 3,50 ευρώ και όταν μάλιστα του είπα ότι ετσι τους δίνουν κίνητρο για κερδοσκοπία μου είπε ότι τους ελέγχουν για το χρόνο που κρατάνε το κάθε γραπτό για διόρθωση ,ο οποίος είναι 3 με 4 ώρες περίπου. επίσης όταν τον ρώτησα για το πως βγαίνει ο τελικός βαθμός μου είπε ότι δεν είναι ο μέσος όρος αλλά ο βαθμός του ενός . εχουν λέει ελαστικούς και σκληρούς βαθμολογητές και φροντήζουν να τους βάζουν σε ζευγάρια. εγώ έχω σκοπό να κινηθώ νομικά και αυριο θα πάω στο συνήγορο του πολίτη . Όποιον τον ενδιαφέρει το θέμα ας επικοινωνήσει μαζί μου
συνάδελφε, με ενδιαφέρει και μένα. ειδική διδακτική με βαθμολόγησαν με 75 ο πρώτος και 61 ο δεύτερος, και λόγω μεγάλης διαφοράς (14 μονάδες), κλήθηκε και 3ος ο οποίος μου έβαλε 62. μιλάω για τον προηγούμενο διαγωνισμό του ασεπ, στον οποίο δεν έκανα ένσταση, γιατί φίλος δικηγόρος με συμβούλεψε να μην κάνω τίποτα γιατί θα χάσω χρήμα και χρόνο ??? ??? ??? ???.
αν νομίζεις ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι, ενημέρωσέ με. ευχαριστώ και καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:13:28 μμ »
και που ξέρεις τι βαθμό είχες από τον καθένα?????????????????????

Αποσυνδεδεμένος stavroula_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βάση διορισμού για οικονομολόγους
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 18, 2007, 06:20:22 μμ »
και που ξέρεις τι βαθμό είχες από τον καθένα?????????????????????
από κάποια φίλη που έχει γνωστή στο ασεπ. καλύτερα να μην το μάθαινα γιατί αρρώστησα για 2 μήνες. είναι προφανές ότι ήταν στημένο (με πέταξαν έξω για 0,3 ενώ και με τις 14 μονάδες διαφορά, ήμουν στους διοριστέους στον αριθμό 12 επειδή έχω πατες). αίσχος!!!  >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 673
Σύνολο: 682

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.