*

Αποστολέας Θέμα: Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 2232 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giouligirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ειμαι γεματη αποριες
    • Προφίλ
Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ
« στις: Ιούνιος 20, 2006, 09:23:10 μμ »
Καλησπερα!Πηρα περυσι πτυχιο και ανηκω στον κλαδο ΠΕ02.Εχω παρα πολλες αποριες!!Καταρχην φετος εκανα αιτηση για ωρομισθια μηδενικης προυπηρεσιας σε ΠΔΣ. Αν - πραγμα απιθανο απ' οτι εχω καταλαβει - διοριστω τελικα, του χρονου τι αιτησεις θα κανω ???Για αναπληρωτρια ή για ωρομισθια ??? Επισης υπαρχει πιθανοτητα να διοριστω μονιμη χωρις να δωσω διαγωνισμο Ασεπ ???Συγχωρειστε την αγνοια μου αλλα εχω πελαγωσει :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2006, 09:50:51 μμ από giouligirl »
Και ειμαι ακομα μια αδιοριστη φιλολογος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:31 »

Αποσυνδεδεμένος lolafly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μηχανολόγος (ΠΕ 17.06)
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 20, 2006, 11:03:02 μμ »
Καλησπερα!Πηρα περυσι πτυχιο και ανηκω στον κλαδο ΠΕ02.Εχω παρα πολλες αποριες!!Καταρχην φετος εκανα αιτηση για ωρομισθια μηδενικης προυπηρεσιας σε ΠΔΣ. Αν - πραγμα απιθανο απ' οτι εχω καταλαβει - διοριστω τελικα, του χρονου τι αιτησεις θα κανω ???Για αναπληρωτρια ή για ωρομισθια ??? Επισης υπαρχει πιθανοτητα να διοριστω μονιμη χωρις να δωσω διαγωνισμο Ασεπ ???Συγχωρειστε την αγνοια μου αλλα εχω πελαγωσει :-\
Κατ'αρχήν, έκανες αίτηση μονο για ΠΔΣ?? Για ΠΔΣ, αν δεν απατόμαι, παίρνουν μόνο ωρομίσθιους! 
Αιτήσεις μπορούσες να κάνεις και φέτος ΚΑΙ για ωρομίσθιους ΚΑΙ για αναπληρωτες.. (Γιατί δεν έκανες αλήθεια? (ΑΝ δεν έκανες)) Το ίδιο και του χρόνου..και του αλλουνού.. κτλ.. Μόνιμη μπορείς να διοριστείς και αν έχεις 30 μήνες προϋπηρεσία! Νομίζω τα ποσοστά είναι 60% απο ΑΣΕΠ και 40% από 30μηνο!
Αν κάπου κάνω λάθος θα με διορθώσουν οι συνάδελφοι, που είναι και πιο experts ;)
Ό,τι αξίζει, πονάει.. Και είναι δύσκολο..

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 21, 2006, 01:27:32 πμ »
Διορθώνω το εξής: Διορίζεται το 60% από ΑΣΕΠ και το 40% από τον Πίνακα αναπληρωτών.Αυτοί που έχουν 30μηνη προυπηρεσία διορίζονται πέραν αυτών των ποσοστών.
Κατα τ' άλλα μπορούν όλοι να κάνουν αιτήσεις και για αναπληρωτές και για ωρομίσθιοι και για ΠΔΣ.Αν σε πάρουν θα σε πάρουν για ΠΔΣ οπότε θα μαζέψεις μια κάποια προυπηρεσία και θα ανεβαίνεις στο Πίνακα των αναπληρωτών.Οταν ανέβεις αρκετά μπορεί να σε πάρουν με το 40%.Αλλά γιατί να μη δώσεις ΑΣΕΠ;

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Βοηθεια για ωρομισθιους ΠΔΣ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 21, 2006, 01:33:17 πμ »
Καταρχήν καλωσόρισες! Είμαι κι εγώ ΠΕ 02 με μηδενική προϋπηρεσία και πτυχίο του 2004.  Κοίτα να δεις, η κατάσταση στον κλάδο μας είναι εξαιρετικά δύσκολη καθώς υπάρχουν πάρα πολλοί επιτυχόντες ΑΣΕΠ προηγούμενων ετών που περιμένουν διορισμό και οι οποίοι σαφώς προηγούνται από εμάς για θέσεις αναπληρωτών, ωρομισθίων και φυσικά μονίμων. Θα είσαι τυχερή αν σε πάρουν για ΠΔΣ γιατί για οτιδήποτε άλλο, με τόσο πρόσφατο πτυχίο, το κόβω δύσκολο. Κι εμένα πέρισυ δεν με πήρανε. Διάβασε για ΑΣΕΠ και... Dum spiro spero!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.