*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2007-2008  (Αναγνώστηκε 53601 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος venus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 19, 2007, 04:05:23 μμ »
Καλησπέρα και από μένα.Γράφω πρώτη φορά στο forum μολονότι παρακολουθώ τα τεκταινόμενα αρκετό καιρό.Ορμώμενη από όλες αυτες τις απορίες σχετικά με τις αιτήσεις αναπληρωτων και ωρομισθίων θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου.Σήμερα απεύθυνθηκα στο αρμόδιο γραφείο δευτεροβάθμιας εκπ/σης όπου ανήκει το σχολείο όπου έκανα ΠΔΣγια να παραλάβω την πολυπόθητη βεβαίωση προυπηρεσίας ή στη χειρότερη περίπτωση να ενημερωθώ για τη διαδικασία που ακολουθείται (πρωτη φορά έκανα ΠΔΣ,με πτυχίο του 2001 και καλώς ή κακώς χωρίς γνωριμίες).Με πληροφόρησαν πως τα σχετικά χαρτιά από το σχολείο δεν έχουν σταλεί ακόμη και να ξαναπεράσω σε 1 εβδομάδα με 10 ημέρες και πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ για την αίτηση αναπληρωτών γιατι η προϋπηρεσία θα καταχωρισθει στο πληροφοριακό σύστημα από τα γραφεία Δευ/βαθμιας  στα οποία έγιναν οι προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 19, 2007, 04:32:23 μμ »
Καλησπέρα και από μένα.Γράφω πρώτη φορά στο forum μολονότι παρακολουθώ τα τεκταινόμενα αρκετό καιρό.Ορμώμενη από όλες αυτες τις απορίες σχετικά με τις αιτήσεις αναπληρωτων και ωρομισθίων θα ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου.Σήμερα απεύθυνθηκα στο αρμόδιο γραφείο δευτεροβάθμιας εκπ/σης όπου ανήκει το σχολείο όπου έκανα ΠΔΣγια να παραλάβω την πολυπόθητη βεβαίωση προυπηρεσίας ή στη χειρότερη περίπτωση να ενημερωθώ για τη διαδικασία που ακολουθείται (πρωτη φορά έκανα ΠΔΣ,με πτυχίο του 2001 και καλώς ή κακώς χωρίς γνωριμίες).Με πληροφόρησαν πως τα σχετικά χαρτιά από το σχολείο δεν έχουν σταλεί ακόμη και να ξαναπεράσω σε 1 εβδομάδα με 10 ημέρες και πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ για την αίτηση αναπληρωτών γιατι η προϋπηρεσία θα καταχωρισθει στο πληροφοριακό σύστημα από τα γραφεία Δευ/βαθμιας  στα οποία έγιναν οι προσλήψεις.

Και πολυ καλά σου είπαν.Συνήθως οι βεβαιώσεις προυπηρεσίας είναι έτοιμες το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 19, 2007, 05:14:59 μμ »
Πραγματικά, δε χρειάζεται η προσκόμιση καμιάς προϋπηρεσίας. Το σύστημα τις καταχωρεί αυτόματα. Όμως μην τρομάξεις όταν πάρεις το χαρτί με τις επιλογές προτίμησης και δεν έχει καταχωρηθεί η φετινή προϋπηρεσία (αφού κάνουμε την αίτηση λίγες μέρες μετά παίρνουμε μηχανογραφημένο έντυπο με τις προτιμήσεις μας - ως απόδειξη ότι είναι αυτές που δηλώσουμε). Εκει συνήθως υπάρχουν οι προϋπηρεσίες της περσινής χρονιάς (δηλαδή μέχρι και 30/6/2006). Οι του 2006-2007 καταχωρούνται αργότερα και εμφανίζονται στους ανανεωμένους πίνακες αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 19, 2007, 06:36:02 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Να κάνω μια ίσως και λίγο άσχετη ερώτηση? Μήπως γνωρίζει κανείς τη διαδικασία για να κάνει κανείς αίτηση για αναπληρωτής στην Κύπρο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:20:01 »

Αποσυνδεδεμένος christi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 19, 2007, 06:38:12 μμ »
Εχω 1-2 ερωτησουλες..
στα απαιτουμενα δικαιολογητικα οταν λεει "αντιγραφο" πτυχιου δεν εννοει επικυρωμενο φωτοαντιγραφο?
'η πρεπει να προμηθευτουμε κατι αλλο απο τα κεπ η καπου αλλου?
επισης δεν ειμαι σιγουρη για το τι ειναι η "ομαδ. ειδικοτητα" και το "λεκτικο ειδικοτητας" (εγω ειμαι κλαδος πε70).
αν μπορειτε να μου απαντησετε θα βγω απο μεγαλα αγχη γιατι αυριο 'η το πολυ μεθαυριο πρεπει να κανω τα χαρτια μου οπωςδηποτε!ευχαριστω  ;)

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 19, 2007, 06:47:29 μμ »
Εχω 1-2 ερωτησουλες..
στα απαιτουμενα δικαιολογητικα οταν λεει "αντιγραφο" πτυχιου δεν εννοει επικυρωμενο φωτοαντιγραφο?
'η πρεπει να προμηθευτουμε κατι αλλο απο τα κεπ η καπου αλλου?
επισης δεν ειμαι σιγουρη για το τι ειναι η "ομαδ. ειδικοτητα" και το "λεκτικο ειδικοτητας" (εγω ειμαι κλαδος πε70).
αν μπορειτε να μου απαντησετε θα βγω απο μεγαλα αγχη γιατι αυριο 'η το πολυ μεθαυριο πρεπει να κανω τα χαρτια μου οπωςδηποτε!ευχαριστω  ;)

Πρωτα απ'ολα μην έχεις άγχος. Δεν κάνει καλό, ούτε χρειάζεται σε αυτή τη τυπική διαδικασία, που και λάθος να κάνεις, θα διορθωθεί. Η οκταετής μου πείρα σε παρόμοιες διαδικασίες λέει ότι πάντα τα αντίγραφα να είναι επικυρωμένα.  Την επικύρωση μπορεί να την κάνει το ΚΕΠ, ο διευθυντής του σχολείου, ακόμα και ο προυστάμενος του γραφείου που θα υποβάλλεις την αίτηση. Εσύ όμως πήγαινε έτοιμη.
Το Λεκτικό ειδικότητα είναι λ.χ. Φυσική Αγωγή (στους ΠΕ11).

Αν έχεις ακόμα απορίες, μπορείς να συμπληρώνεις την αίτηση επι τόπου μαζί με τον χειριστή του υπολογιστή που θα την καταχωρεί στο σύστημα.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος christi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 19, 2007, 06:51:10 μμ »
τις θερμες μου ευχαριστιες!

Αποσυνδεδεμένος batraxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 19, 2007, 07:53:43 μμ »
Καλησπερα κ πάλι..Ηθελα να ρωτήσω τον pariel το εξης: η διορία ειναι απο 20-2 Ιουλίου,εντάξει;θα πρέπει να περιμένω μέχρι να καταχώρηθει η προυπηρεσία μου κ μετά να κάνω την αίτηση;(τα μορια τα μαζεψα μεσω ΠΔΣ)!ηγα στη δευτεροβάθμια στον πειραια κ μου ειπαν οτι θα ακολουθησει καινουργια εγκύκλιος για το τι θα γίνει.Πριν μου απάντησαν οτι πρέπει να πάρς βεβαίςση προθπηρεσίας κ μετά να καταθέσω τα χαρτιά μου.Κ πότε καταχωρείται αυτόματα η προυπηρεσία?Πώς γίνεται η διαδικασία?Δεν 'εχω καταλάβει.Γίνονται οι αιτησεις,βγαίνοθν οι πίνακεσ οι καινούργιοι κ μετά βλέπεις που είσαι?ΑΣ μου απαντήσει κάποιος για την διαδικασία.Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 19, 2007, 10:39:06 μμ »
O pariel να σου απαντήσει ή όποιος ξέρει; :)
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 19, 2007, 11:28:13 μμ »
είμαι η pariel. Δεν κατάλαβα τι ακριβώς με ρωτάς. Φυσικά για ΠΔΣ είναι άλλη η αίτηση. Για αναπληρωτής συμπληρώνεις απλώς την αίτηση με τις περιοχές. Τουλάχιστον εδώ στη Μακεδονία δε μου ζήτησαν βεβαίωση προϋπηρεσίας ποτέ.. Ας απαντήσει όμως όποιος γνωρίζει καλύτερα. Πάντως η πρϋπηρεσία καταχωρείται από το σύστημα

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 19, 2007, 11:33:11 μμ »
Συγνώμη Pariel.!  :-[
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 19, 2007, 11:51:06 μμ »
Εγώ που δούλευα και πέρυσι σε ολοήμερα, όταν έκανα την αίτηση έγραφε μόρια 0, δηλαδή δεν έγραφε την περσινή προϋπηρεσία μου...Στη συνέχεια όμως όταν τέλειωσε η διαδικασία των αιτήσεων αυτόματα καταχωρήθηκε η προϋπηρεσία μου στο σύστημα...Έτσι θα γίνει και φέτος...Όταν θα κάνουμε την αίτηση, στο σύστημα δεν θα φαίνεται η φετινή προϋπηρεσία...
Και επίσης τη βεβαίωση δε μου τη ζήτησαν καθόλου,πέρισυ...Τι να πω;Ελπίζω να μην άλλαξαν τα πράγματα...
Μόλις σύγκρινα την περσινή με τη φετινή εγκύκλιο και λένε τα ίδια πράγματα όσον αφορά τη βεβαίωση προϋπηρεσίας και τα φετινά μόρια...Άρα δε νομίζω να χρειάζεται βεβαίωση..Πας κάνεις την αίτηση,παραλαμβάνεις αντίγραφο και τέλειωσες...Καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2007, 11:55:32 μμ από kateri »

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 20, 2007, 12:43:13 πμ »
Εγω όντας καινούρια θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Απο που προμηθευόμαστε την αίτηση; Μπορούμε απλά να την κατεβάσουμε; Και κάτι ακόμα.Από πού μπορούμε να πάρουμε πληροφορίες για τις περιφέρειες; Με νομούς δηλώνεις, με διαμερίσματα, με δήμους, με τι;Και το ίδιο ισχυεί και για τον πίνακα αναπληρωτών και για τους ωρομίσθιους;Ευχαριστώ
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ 2007-2008
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 20, 2007, 12:48:11 πμ »
Εγω όντας καινούρια θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Απο που προμηθευόμαστε την αίτηση; Μπορούμε απλά να την κατεβάσουμε; Και κάτι ακόμα.Από πού μπορούμε να πάρουμε πληροφορίες για τις περιφέρειες; Με νομούς δηλώνεις, με διαμερίσματα, με δήμους, με τι;Και το ίδιο ισχυεί και για τον πίνακα αναπληρωτών και για τους ωρομίσθιους;Ευχαριστώ

Αίτηση μπορείς να βρεις στο δίκτυο και φυσικά στην διεύθυνση δ/θμιας εκπ/σης που θα πας να καταθέσεις την αίτηση.
Στο ίδιο μέρος θα πάρεις πληροφορίες σχετικά με διαμερίσματα κλπ. Συνήθως υπάρχουν χάρτες με τα μόρια, σχολεία κλπ. Επίσης στο διαδίκτυο μπορείς να βρεις και τις ιστοσελίδες των διευθύνσεων που ενδιαφέρεσαι και να αντλήσεις πληροφορίες.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162200
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.228 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.