*

Αποστολέας Θέμα: Μέλλον Νηπιαγωγών σε θέσεις Δασκάλων στα Ιδιωτικά Εκπαιδ/ρια  (Αναγνώστηκε 10197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AspasiaKal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Μήπως υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με το θέμα μας ; Έχει γίνει καμία κίνηση; Μπορείτε να με ενημερώσετε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Λοιπόν...εμάς σήμερα τελευταία μέρα με τα παιδιά, μας ανακοινώθηκε από το σχολείο ότι δε θα συνεχιστεί η συνεγασία μας.... Δεν ξέρω αν ισχύουν οι δικαιολογίες που μου είπαν, εγώ ήξερα πώς τα πράγματα είναι δύσκολα αλλά ως και τώρα δεν είχα ακούσει να αλλάζει ακόμη (τυπικά τουλάχιστον) κάτι.. Μας είχαν πει ότι αν δεν πάψει να ισχύει η εγκύκλιος, θα μας κρατούσε (τις νηπιαγωγούς) αλλά όπως φαίνεται θα προτιμηθούν οι δάσκαλοι και μας το ανακοινώνουν τελευταία μέρα... τι να πω....  Πάμε πάλι στο ψάξιμο...  :'(
Στα δικά σας σχολεία τι γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki-nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Ακόμα αναμένουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2010, 07:08:33 πμ από Vasiliki-nik »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Λοιπόν...εμάς σήμερα τελευταία μέρα με τα παιδιά, μας ανακοινώθηκε από το σχολείο ότι δε θα συνεχιστεί η συνεγασία μας.... Δεν ξέρω αν ισχύουν οι δικαιολογίες που μου είπαν, εγώ ήξερα πώς τα πράγματα είναι δύσκολα αλλά ως και τώρα δεν είχα ακούσει να αλλάζει ακόμη (τυπικά τουλάχιστον) κάτι.. Μας είχαν πει ότι αν δεν πάψει να ισχύει η εγκύκλιος, θα μας κρατούσε (τις νηπιαγωγούς) αλλά όπως φαίνεται θα προτιμηθούν οι δάσκαλοι και μας το ανακοινώνουν τελευταία μέρα... τι να πω....  Πάμε πάλι στο ψάξιμο...  :'(
Στα δικά σας σχολεία τι γίνεται?

Στο σχολείο όπου δουλεύω εγώ, μας είπαν (στους νηπιαγωγούς) ότι τελικά θα μας κρατήσουν.. Ενημερώθηκα αργά για την επιστολή που λέγατε.. Δεν ξέρω αν έχετε κάνει ήδη σχετικές ενέργειες.. Αν όχι, είμαι και εγώ μέσα στην όποια κινητοποίηση,οπότε σας παρακαλώ να με ενημερώσετε σχετικά..
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο δικο μας σχολειο εχουν ερθει αρκετα βιογραφικα δασκαλων. Η εγκυκλιος με την οποια προσλαμβανονταν οι νηπιαγωγοι το ελεγε ξεκαθαρα. Επρεπε να γινουν δημοσιευσεις σε δυο εφημεριδες και να μην υπαρχουν δασκαλοι στα αρχεια του οαεδ για να προσληφθουν νηπιαγωγοι.Αν υπαρχουν δασκαλοι τοτε δε μπορουν να αγνοηθουν γιατι εχουν τη δυνατοτητα να κανουν καταγγελια. Με λιγα λογια προηγουνται.Οι νηπιαγωγοι προσλαμβανονταν με εγκυκλιο που ελεγε ξεκαθαρα οτι ηταν προσωρινη και ισχυει για ενα χρονο. Το ξεμπλοκαρισμα της επετηριδας των δασκαλων βοηθουσε καπως τα πραγματα αλλα αν υπαρχουν περιορισμενες προσλήψεις στο δημοσιο ολοι αυτοι θα απευθυνθουν στα ιδιωτικα. Αυτο που για εσας ειναι σημαντικο ειναι να πιεσετε για αναγνωριση της προυπηρεσιας σας .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.