*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175637 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1036 στις: Αύγουστος 23, 2010, 06:46:53 πμ »
Αν δεν μπει ο Πάνος, εγώ δεν γράφω τίποτα άλλο.

Μίλτο, δεν σε παίρνει να γίνεσαι προσβλητικός επειδή ... ξέρεις... ντροπή. Θα το πω στη γυναίκα σου

1ον)  Δεν είσαι άξια να πιάνεις την σύζυγό μου στο στόμα σου χωρίς να το πλύνεις με bedadine
2ον)  Ξέρεις με παίρνει και με παραπαίρνει γιατί πολύ απλά δεν είμαι με τους απέναντι (αναπληρωτές ωρομίσθιοι), απλά δεν θέλω να έχω μία τόσο σιχαμερή συνάδελφο.
3ον)  Ξέχασα να αναφέρω ότι στους προγόνους μας δεν αναφέρομαι στους αξιαγάπητους πιθήκους αλλά στα σκουλήκια λίγο πριν το είδος μας βγεί στην στεριά

Φιλικά
Μιλτιάδης

Δεν πιάνω τη σύζυγό σου στο στόμα μου εσένα πιάνω. Επίσης, αν δεν ήθελες να μην έκανες σε αυτήν αναφορά σε προηγούμενο μήνυμα. Τι έγινε Μίλτο, αυτή σε τάιζε πριν διοριστείς και το παίζεις άξιος;

Όσο για το ανθρώπινο είδος που αναφέρεις σαν προγόνους μου και από ότι φαίνεται το γνωρίζεις καλά, μάλλον θα εννοείς και τους νιώθεις και δικούς σου προγόνους, αυτό που σκόπιμα την περασμένη φορά απέφυγα να αναφέρω, μπας και το καταλάβεις είναι:
Εγώ πιστεύω πως και εγώ και εσύ και όλοι μας σύμφωνα με τις γραφές είμαστε καθ' εικόνα και ομοίωση Θεού. τώρα αν εσύ θέλεις να ξεφύγεις και να ασπαστείς άλλες θεωρίες, μπορεί να προέρχεσαι από πιθήκους, σκουλήκια, εξωγήινους ότι θες. Εκεί θα τα χαλάσουμε τώρα; τι με νοιάζει;

ΥΓ.
1. Αν αυτό το μήνυμα ήταν φιλικό, πως θα ήταν το εχθρικό δηλαδή;

2. Τόσο πολύ φοβάσαι τη γυναίκα σου; Καλά δεν θα της πω τίποτα, μην ανησυχείς.Ε ρε κάτι άντρες. Χάλασε ο κόσμος που θα έλεγε και η Σαπφώ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 07:12:33 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:10 »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1037 στις: Αύγουστος 23, 2010, 07:05:40 πμ »
Λώρα, δεν ξέρω για τον γάμο του Καραγκιόζη, αλλά ξέρω για τον

                    ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΟΑΕΔΙΤΗ ΠΡΟΕΔΡΟ : επεισόδιο 1. (  υπάρχουν και άλλα)

http://www.youtube.com/watch?v=_yU3QWwBTXw

Για κάνε μία βόλτα από τη Σταυρούπολη..
Εσύ τι γύρευες εκεί;

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1038 στις: Αύγουστος 23, 2010, 08:04:38 πμ »
Λώρα, δεν ξέρω για τον γάμο του Καραγκιόζη, αλλά ξέρω για τον

                    ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΟΑΕΔΙΤΗ ΠΡΟΕΔΡΟ : επεισόδιο 1. (  υπάρχουν και άλλα)

http://www.youtube.com/watch?v=_yU3QWwBTXw

Για κάνε μία βόλτα από τη Σταυρούπολη..
Εσύ τι γύρευες εκεί;
Εγώ δεν είπα ότι είμαι εκεί. Για άλλο λόγο είπα να κάνεις βόλτα αλλά μάλλον δεν το έπιασες. Οπωσδήποτε όχι για να με συναντήσεις. Δούλευα όμως εκεί 3,5 χρόνια και έχω τα κατάλληλα κονέ.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1039 στις: Αύγουστος 23, 2010, 08:29:41 πμ »
Λώρα, δεν ξέρω για τον γάμο του Καραγκιόζη, αλλά ξέρω για τον

                    ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΟΑΕΔΙΤΗ ΠΡΟΕΔΡΟ : επεισόδιο 1. (  υπάρχουν και άλλα)

http://www.youtube.com/watch?v=_yU3QWwBTXw

Για κάνε μία βόλτα από τη Σταυρούπολη..
Εσύ τι γύρευες εκεί;
Εγώ δεν είπα ότι είμαι εκεί. Για άλλο λόγο είπα να κάνεις βόλτα αλλά μάλλον δεν το έπιασες. Οπωσδήποτε όχι για να με συναντήσεις. Δούλευα όμως εκεί 3,5 χρόνια και έχω τα κατάλληλα κονέ.

Φυσικά και το έπιασα , άσχετα αν απέφυγα να σου απαντήσω. Αλλά αφού επιμένεις, θυμήθηκα πως από εκεί σε ξέρω. Περνούσα μία μέρα με το λεωφορείο (πριν αλλάξουν οι σταθμοί) και σε είδα (μάλλον εσύ θα ήσουν εφόσον φαίνεται να γνωρίζεις καλά το μέρος).

Όσο για τα κονέ, δεν αμφιβάλλω, τόσοι περαστικοί, όλο και κάποιος φιλότιμος θα περνούσε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:28:10 »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1040 στις: Αύγουστος 23, 2010, 09:07:56 πμ »
Συνάδελφοι,

επισκέπτες και όσοι συμμετέχετε σε ένα διάλογο, που εγώ δεν καταλαβαίνω τι λένε και για το τι λένε. Μάλλον για μια ακόμη φορά χρησιμοποιούν τους οαεδίτες ως εφαλτήριο για την προώθηση προσωπικών ή άλλων συμφερόντων.

Εμείς όμως όλα αυτά τα χρόνια γίναμε οι διασκεδαστές, όλων αυτών που κάθονται στους καναπές τους και εκ του ασφαλούς κρυμμένοι πίσω από ένα ψευδώνυμο λένε παίζουν με τις ζωές μας. Λέω ψευδώνυμο, γιατί αυτός που πραγματικά δεν έχει κάτι να κρύψει, βγαίνει και μάχεται για να προασπίσει τα επαγγελματικά του συμφέροντα.

Επειδή είναι κουραστικό να λέμε τα ίδια τα ίδια, σας παραπέμπω σε βιντεάκια που είχαμε φτιάξει για να σας διασκεδάσουμε:

1. Ετήσιο δελτίο κουτσομπολιού ( η χρονιά που πέρασε)

http://www.youtube.com/watch?v=-GEYdTxuOKU

2. Επειδή είμαστε ανίκανοι συνδικαλιστές, δεν είχαμε προσβάσεις στους διαδρόμους του Υπουργείου, ή γενικά μας είχαν γραμμένους και μας κορόιδευαν για πολλά χρόνια, διορίσαμε τον Καραγκιόζη Πρόεδρο των Οαεδιτών, μήπως αυτός και κολλητοί καταφέρουν κάτι, γιατί εμείς είμασταν τελείως άχρηστοι.
Δεν κατάφεραν τίποτα οι οαεδίτες. Ο Καραγκιόζης τα κατάφερε και προώθησε το θέμα μας, για αωσυτό και βρέθηκε λύση:
Συνοπτικά για γρήγορη ενημέρωση


1. Ο Καραγκιόζης Οαεδίτης Πρόεδρος (επεισόδιο 1)

http://www.youtube.com/watch?v=_yU3QWwBTXw

2. Ο Καραγκιόζης ΟΑΕΔΙΤΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ (επεισόδιο 4)

http://www.youtube.com/watch?v=05KGOlqWuPE&feature=related

3. Φυαικά υπάρχουν και τα έκτακτα:

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟΥ:
http://www.youtube.com/watch?v=g_wY1SKYjgk


ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ[/color]


ΥΓ: ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΣΑΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 09:19:35 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1041 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:29:34 πμ »
  H τροπολογία, για την αναγνώριση της προυπηρεσίας συναδέλφων που εργάζονταν  στα ΤΕΕ του Οαεδ, του τέως υφυπουργού Λυκουρέντζου της προυγούμενης κυβέρνησης , ήταν άδικη  και βίαια καταστροφική για τον προγραμματισμό  ανθρώπων που δεν απέκτησαν την προυπηρεσία τους από παρακαμπτήριες οδούς, εκτός ΑΣΕΠ. Το αν είναι και νομότυπη θα κριθεί στα δικαστήρια.

  Σεβαστός ο αγώνας των συναδέλφων από τις σχολές του Οαεδ, και είναι επίσης κατανοητό και ανθρώπινο να μην μπορούν να καταλάβουν σε ποια θέση έφεραν συναδέλφους τους, γιατί έτσι θα ακύρωναν την προσωπική τους προσπάθεια, πράγμα δύσκολο, αν όχι αδύνατο.

  Η αναγνώριση της προυπηρεσίας των Οαεδιτών -και όχι μόνο- είχε και γενικότερες επιπτώσεις. Έδωσε τη δυνατότητα στο υπουργείο να απαξιώσει την προυπηρεσία γενικότερα στο νέο νομοσχέδιο...
Για κάποιους είναι κάτι θετικό, για άλλους αρνητικό.

  Η τροπολογία του Λυκουρέντζου έφερε μεγάλη αντίδραση, επειδή μαζικά "τακτοποιησε" με τον γνωστό παλαιοκομματικό  τρόπο μια μερίδα αδιόριστων σε βάρος κάποιων άλλων συναδέλφων τους. Αυτή η βίαιη ανατροπή του "φύγετε εσείς" - "ελάτε εσείς", έφερε και τις άσχημες αμτιπαραθέσεις μεταξύ συναδέλφων.

  Μερικοί από τους Οαεδίτες έγιναν προκλητικοί, χωρίς να μπορούν να νιώσουν   τη ζημιά που επέφεραν στις ζωές πολλών συναδέλφων. Αυτό εξαγρίωσε τους θιγόμενους από την τροπολογία -και όχι μόνο- και άρχισαν και τα χτυπήματα κάτω από τη μέση με τα 5άρια στους βαθμούς πτυχίων των Οαεδιτών, κλπ

   Αν οι θιγόμενοι δικαιωθούν στο επερχόμενο δικαστήριο, μπορεί να αποζημιωθούν (Μάλλον, όμως, μόνο όσοι συμμετέχουν στη προσφυγη). Οι Οαεδίτες, μπορεί να κρατήσουν τον διορισμό τους. Στη χειρότερη γι' αυτούς περίπτωση θα συμμετάσχουν στον επόμενο διαγωνισμό με μια γενναία προσαύξηση από την προυπηρεσία τους, αφού αυτό το δικαίωμα το είχαν και από παλιότερα. Θα τους αρκεί μάλλον μόνο η βάση, πράγμα όχι και τόσο δύσκολο...Για λίγους, όσους έχουν φοβία με τον ΑΣΕΠ, βέβαια, είναι ένα σενάριο τρόμου. Αρκετοί, όμως, από τους συναδέλφους Οαεδίτες θα ανταπεξέλθουν. Αλίμονο, οι περισσότεροι τα ίδια πανεπιστήμια έχουμε τελειώσει...

Έτσι έχουν τα πράγματα, χωρίς κακίες, τώρα...

ΥΓ. Αυτά, γιατί κάποιοι και από τις δύο μεριές θολώνουν τα νερά με μελάνι και επήλθε συσκότηση.
      Ποιά μεριά θα το έκανε σκόπιμα οεο ???
     Κάτι ήθελα να κάνω ακόμη; Α! Να δω  θέτρο σκιών! Διάβαζα και τις προάλλες από αυτόν τον Μαρίνο
     του Βήματος, πως ο καραγκόζης με την φυγοπονία του, τη καπατσοσύνη του και την κουτοπονηριά
     του, εκφράζει κατάλοιπα της Τουρκοκρατίας και εκείνα τα άσχημα χαρακτηριστικά του Νεοέλληνα,
     που εξέφρασαν τα κοινώς λεγόμενα "λαμόγια" της χώρας μας, και μας οδήγησαν εκεί που είμαστε
     τώρα...
     Σχεδόν πάντα διαφωνούσα με τον Μαρίνο, τώρα όμως με προβλημάτισε...  ??? ::) ;) ;)
    
  

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 10:35:35 πμ από panos2 »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1042 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:37:18 πμ »
Πάνο , επιτέλους ήρθες .

Τουλάχιστον ανεβάζεις το επίπεδο.
Θα σου απαντήσω όμως αναλυτικά σε όλα σου τα σχόλια που τουλάχιστον δεν είναι κατινίστικα.

Συνεχίζεται σε επόμενο μήνυμα...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1043 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:41:12 πμ »
να  μπουν οι σχολες αυτες ως επιλογη στις αιτησεις αναπληρωτων ,ωστε  να δινεται σε ολους οσους επιθυμουν να δουλεψουν σε αυτες η δυνατοτητα να το πραξουν ...επισης επειδη επικαλουνται συνεχως το Συνταγμα,δε νομιζω οτι ο νομοθετης ειχε το αλαθητο...εξαλλου τα ποραθυρα στους νομους ειναι γνωστα,οπως και πολυ γνωστο ειναι ποιοι μπαινουν απο αυτα...ε! οι του οαεδ πρωτοτυπησαν! πεσαν με αλεξιπτωτο...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1044 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:43:38 πμ »
μονη σου το επιπεδο δεν μπορουσες να το ανεβασεις δηλαδη?(γιατι ησουν η μονη που το εριξε)???οσι διαβασουν το διαλογο θα βγαλλουν συμπερασματα για το επιπεδο ολων μας καταρχην... απο το επιπεδο των...ερωτησεων μας(με λαμβανεις)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1045 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:50:10 πμ »
 H τροπολογία, για την αναγνώριση της προυπηρεσίας συναδέλφων που εργάζονταν  στα ΤΕΕ του Οαεδ, του τέως υφυπουργού Λυκουρέντζου της προυγούμενης κυβέρνησης , ήταν άδικη  και βίαια καταστροφική για τον προγραμματισμό  ανθρώπων που δεν απέκτησαν την προυπηρεσία τους από παρακαμπτήριες οδούς, εκτός ΑΣΕΠ. Το αν είναι και νομότυπη θα κριθεί στα δικαστήρια.
 

Η τροπολογία της τροπολογίας της τελευταίας στιγμής που μας στέρησε το μόνιμο διορισμό για ένα χρόνο ήταν άδικη από την πλευρά του πρώην υφυπουργού

Πως είναι δυνατόν κάποιος που εργάζεται για  μια σχολική χρονιά σε ΠΔΣ και ξέρουμε όλοι μας πως τον καλούσαν να δουλέψει να προγραμμάτισε εις βάρος άλλων που εργάζονταν για δεκαετίες σε δημόσια σχολεία;

Όσο ο νόμος επιτρέπει ποσοστά διορισμών μέσω ΑΣΕΠ (60% ΚΑΙ προϋπηρεσία 40%) δεν υπάρχει καμία παρακαμπτήρια οδός. Αν δεν σου αρέσει το σύστημα και είσαι ικανός να είσαι συνεχώς διοριστέος ΑΣΕΠ και όχι απλά επιτυχών, να πας να το αλλάξεις.

Στα δικαστήρια; Το ήξερες πως το Σύνταγμα επιτρέπει στο Υπουργείο ΠΑΙΔΕΙΑΣ να διορίζει εκτός ΑΣΕΠ από τους πίνακες από τους οποίους διορίζει;

συνεχίζεται....

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1046 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:56:34 πμ »
   Σεβαστός ο αγώνας των συναδέλφων από τις σχολές του Οαεδ, και είναι επίσης κατανοητό και ανθρώπινο να μην μπορούν να καταλάβουν σε ποια θέση έφεραν συναδέλφους τους, γιατί έτσι θα ακύρωναν την προσωπική τους προσπάθεια, πράγμα δύσκολο, αν όχι αδύνατο.

  
Σε ευχαριστώ που σέβεσαι τον αγώνα μας, άλλωστε δεν κάναμε τίποτα κρυφό, ούτε συναντήσαμε πολιτικούς κρυφά, όλα έγιναν φανερά και ενημερώναμε την εκπαιδευτική κοινότητα.

Με την κατάργηση των ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ και την μετατροπή τους σε ΕΠΑΣ οι μαθητές των γυμνασίων δεν είχαν δικαίωμα εγγραφής στην Α τάξη
 ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ αν δεν παρακολουθήσουν υποχρεωτικά και δια νόμου την Α τάξη ΕΠΑΛ ή ΕΛ, οι θέσεις εργασίας , τα μαθήματά μας και οι μαθητές μας πήγαν στον ΥΠΕΠΘ, εμείς ακολουθούμε τα μαθήματά μας.
Με το νόμο 3194/2003 έπρεπε να διοριστούμε σε κενές οργανικές ή προσωπαγείς θέσεις στα σχολεία του ΥΠΕΠΘ και εσύ κάνεις έτσι που μπήκαμε στη σειρά;

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1047 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:59:26 πμ »
H ΠΔΣ που ανέφερες δεν έδινε 80 και 90 μόρια ,αλλά ψίχουλα.Συμφωνώ πως και αυτή γινόταν με κριτήρια αδιαφανή ,αλλά το δικό σας με τον οαεδ μάς αποτελείωσε.Ξέρω είναι δύσκολο να καταλάβεις τι σημαίνει ασεπ(αφού ποτέ δεν έχεις δώσει,ενώ είχες 6 ευκαιρίες) για αυτό σου δίνουμε το ακαταλόγιστο.  
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1048 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:59:54 πμ »


    Η αναγνώριση της προυπηρεσίας των Οαεδιτών -και όχι μόνο- είχε και γενικότερες επιπτώσεις. Έδωσε τη δυνατότητα στο υπουργείο να απαξιώσει την προυπηρεσία γενικότερα στο νέο νομοσχέδιο...
Για κάποιους είναι κάτι θετικό, για άλλους αρνητικό.

 .


Εγώ δεν είδα το υπουργε  να απαξιώνει την προϋπηρεσία στο νέο νομοσχέδιο. Αντιθέτως μου φαίνεται καλύτερο από προηγούμενα

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1049 στις: Αύγουστος 23, 2010, 11:03:52 πμ »
Μήπως τελικά δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις; Τη διαιρεί με 0,5 και 0,10 και δεν την υποβαθμίζει; ???
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161390
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.