*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011  (Αναγνώστηκε 34621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:12:49 μμ »
Λες να πάρουμε κανένα τηλέφωνο στο Υπουργείο, να ρωτήσουμε αν αναμένονται και άλλες προσλήψεις ειδικά στον κλάδο μας;;
Δεν νομίζω ότι θα πουν κάτι και δεν νομίζω ότι και να πουν θα είναι εγκυρο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:15:18 μμ »
Ποιους περιλαμβάνει ο κλάδος 18.33;;
Ότι και να πούμε εμείς, είναι θέμα λότο και τι ανατγωνισμός θα υπάρχει αυτή τη χρονιά στο κλάδο σου στη Πάτρα

Αποσυνδεδεμένος delpfini29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:17:12 μμ »
Ποιους περιλαμβάνει ο κλάδος 18.33;;
Ότι και να πούμε εμείς, είναι θέμα λότο και τι ανατγωνισμός θα υπάρχει αυτή τη χρονιά στο κλάδο σου στη Πάτρα

βρεφονηπιοκομοι ειναι το 18.33

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:27:18 μμ »
Βραφονηπιοκόμοι εγώ λέω να πάτε να κάνετε μια ποροία με βρεγμένς πάνες έξω από το Υπουργείο Παιδείας μήπως δούμε άσπρη μέρα και οι άλλοι κλάδοι. Αντι για ντομάτες πάνες. Τις ντομάτες θα τις πετάμε εμείς της γεωπονικής ειδικότητας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:00 »

Αποσυνδεδεμένος delpfini29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:31:06 μμ »
Βραφονηπιοκόμοι εγώ λέω να πάτε να κάνετε μια ποροία με βρεγμένς πάνες έξω από το Υπουργείο Παιδείας μήπως δούμε άσπρη μέρα και οι άλλοι κλάδοι. Αντι για ντομάτες πάνες. Τις ντομάτες θα τις πετάμε εμείς της γεωπονικής ειδικότητας

Λες ε?δεν ειναι ασχημη η ιδεα σου!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:40:33 μμ »
Ανεπίτρεπτα πράγματα για την Ελλάδα. Άλλες χώρες προωθούν την τεχνική εκπαίδευση και εδώ μας έρχεται η Διαμάντω και λέει ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ. Αντί να ζητήσουν συγνώμη και να πουν ότι κάναμε λάθος που βάλαμε χωρίς ΑΣΕΠ τόσα άτομα (διότι οι περισσότεροι μονιμάδες στη τεχνική μπήκαν πριν το 2000) και τώρα την πληρώνουν οι νέοι, ρίχνουν το φταίξιμο στο απλό κόσμο. Δεν θέλουμε άλλους σου λένε, αλλά από την άλλη αυξάνουν τον αριθμό των εισακτέων στα πανεπιστημια και ΤΕΙ.

Τρέλα, πραγματικά η Ελλάδα το μόνο που προσφέρει πλέον είναι καφές και ηλιολουστες παραλίες   

Αποσυνδεδεμένος rebecca...

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 01:14:15 πμ »
Ρόμπες είναι επιεικής χαρακτηρισμός.Για Παρασκευή μεσημέρι το κόβω να τα βγάλουν για να εξαφανιστούν σ-κ.Για πατρα Π10 κανείς?

εγω αλλα μαλλον δεν εχω ελπιδες με 25 μορια:(
ΠΕ 10

Αποσυνδεδεμένος lida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 10:56:45 πμ »
Καλημέρα!!Πάντως παιδιά θυμάμαι από άλλες φορές οτι βγαίνουν πρωί τα αποτελέσματα οπότε δεν το κόβω και σήμερα!!Αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!Πρώτη φορά άλλωστε άργησαν τόσο..

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:52:31 μμ »
Καλα δεν την παλευουν καθολου.....ποσο πρεπει να περιμενουμε πια....ελεος...δεν αντεχω αλλο...........με τα νευρα μας παιζουν........

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:56:04 μμ »
Tρέλα σκέτη. Αλλά καλά να πάθουμε αφού ασχολούμαστε με το βρωμοδημόσιο, που να κλείσουν όλα και να μην ξανανοίξουν.

ΟΛΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ, να είναι ο εργοδότης με ένα καμτσίκι και μια βούρδουλα στο χέρι να δεις πως θα δουλέψουν μετά. Αλλά αφού γέμισασν το δημόσιο με γέρους, τι περιμένεις να είναι  και γρήγοροι;;

Eλπίζω μόνο να μην πέφτουν τηλεφωνήματα και λαδώματα και για αυτό τα αργούν τόσο

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:03:08 μμ »
Ηρεμήστε και απομυθοποιείστε λίγο το πράγμα. Δεν θα λύσει το πρόβλημα της ζωής κανενός η εισαγωγή στο ΕΠΠΑΙΚ από μόνη της, πολύ δε περισσότερο τώρα που αλλάζει το σύστημα διορισμών. Και αν μάλιστα αρχίσουν να δίνονται μαζικά οι παιδαγωγικές πιστοποιήσεις από τα 6μηνα σεμινάρια, το χαρτί του ΕΠΠΑΙΚ χάνει και το όποιο πλεονέκτημα έδινε ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:09:14 μμ »
Grren εγώέχω μια επιφύλαξη πάντως κατά πόσο οι γεωπονικές και πολυτεχνικές σχολές θα κάνουν δικά τους σεμινάρια. Και ποιος σου λέει ότι δεν θα πουν δεν πάει στο διάολο, ας το δώσουμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ το ρόλο να καταρτίζει παιδαγωγικά.

Δεν ξέρω εγώ κρατώ πολλές επιφυλάξεις για τις γεωπονοδασολογικές σχολές ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΑΚΑΙΟΥ. Εδώ καθηγήτης μου στη σχολή ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΠΑΙΤΕ για να προηγείσαι στους πίνακες

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:16:04 μμ »
Grren εγώέχω μια επιφύλαξη πάντως κατά πόσο οι γεωπονικές και πολυτεχνικές σχολές θα κάνουν δικά τους σεμινάρια. Και ποιος σου λέει ότι δεν θα πουν δεν πάει στο διάολο, ας το δώσουμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ το ρόλο να καταρτίζει παιδαγωγικά.

Δεν ξέρω εγώ κρατώ πολλές επιφυλάξεις για τις γεωπονοδασολογικές σχολές ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΑΚΑΙΟΥ. Εδώ καθηγήτης μου στη σχολή ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΠΑΙΤΕ για να προηγείσαι στους πίνακες
Αν είναι να τα ξεκινήσουν και εφόσον θα είναι απαραίτητη πλέον η παιδαγωγική κατάρτιση, θα τα κάνουν όλες οι σχολές. Εξάλλου λεφτά θα πάρουν οι πανεπιστημιακοί.

Αποσυνδεδεμένος gen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2010-2011
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:16:39 μμ »
Ηρεμήστε και απομυθοποιείστε λίγο το πράγμα. Δεν θα λύσει το πρόβλημα της ζωής κανενός η εισαγωγή στο ΕΠΠΑΙΚ από μόνη της, πολύ δε περισσότερο τώρα που αλλάζει το σύστημα διορισμών. Και αν μάλιστα αρχίσουν να δίνονται μαζικά οι παιδαγωγικές πιστοποιήσεις από τα 6μηνα σεμινάρια, το χαρτί του ΕΠΠΑΙΚ χάνει και το όποιο πλεονέκτημα έδινε ως τώρα.


Σε βλέπω κάπως εύπιστη με αυτά τα 6μηνα σεμινάρια, πριν τα δούμε να υλοποιούνται, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ να ελπίζω σε μεγάλα λόγια και εξαγγελίες. Η ασπαιτε έχει το μονοπώλιο μέχρι στιγμής και είναι φυσικό να αγωνιούμε, οχι επειδή θα λύσει το πρόβλημα ζωής του καθένα- δεν νομίζω οτι όσοι έχουν κάνει άιτηση περιμένουν κάτι τέτοιο απο το ΕΠΠΑΙΚ- αλλά επειδή μας έχουν διαλύσει το νευρικό σύστημα. Δεν αγωνιούσα το ίδιο αρχές Σεπτέμβρη με τώρα...έχουμε γίνει ψυχαναγκαστικοί πράγματι, όπως σωστά παρατήρησε κάποιος συνάδελφος!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 778
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.