*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 670010 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1862 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:06:45 μμ »
Γνωρίζετε απο πριν τις θεσεις σε φορεις για μετάταξη; Υπάρχει περίπτωση να φρακαρουν και να κοπουν εντελως; Επισης γινονται με μορια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vaggel3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1863 στις: Απρίλιος 20, 2021, 08:32:48 μμ »
Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε αν κάποιος που έχει πάρει μετάταξη μπορεί να επιστρέψει στην εκπαίδευση αν το ζητήσει; Κι αν ναι, μετά από πόσο καιρό έχει τη δυνατότητα να το κάνει; Επίσης, εγώ πήρα μετάθεση στον τόπο συμφερόντων μου , όπου θα είναι και η μετάταξή μου όταν βγει το ΦΕΚ. Η οργανική μου "θεωρητικά" θα είναι στη νέα περιοχή που μετατέθηκα ή σ' αυτήν που ήμουν πριν βγει η μετάταξη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1864 στις: Απρίλιος 20, 2021, 08:34:38 μμ »
Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε αν κάποιος που έχει πάρει μετάταξη μπορεί να επιστρέψει στην εκπαίδευση αν το ζητήσει; Κι αν ναι, μετά από πόσο καιρό έχει τη δυνατότητα να το κάνει; Επίσης, εγώ πήρα μετάθεση στον τόπο συμφερόντων μου , όπου θα είναι και η μετάταξή μου όταν βγει το ΦΕΚ. Η οργανική μου "θεωρητικά" θα είναι στη νέα περιοχή που μετατέθηκα ή σ' αυτήν που ήμουν πριν βγει η μετάταξη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Νομίζω όχι. Αν πάρεις μετάταξη παύεις να είσαι εκπαιδευτικός. Δεν γίνεται να επιστρέψεις.

Αποσυνδεδεμένος vaggel3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1865 στις: Απρίλιος 20, 2021, 08:37:00 μμ »
Γνωρίζετε απο πριν τις θεσεις σε φορεις για μετάταξη; Υπάρχει περίπτωση να φρακαρουν και να κοπουν εντελως; Επισης γινονται με μορια;
Οι μετατάξεις γίνονται πλέον μέσω του ΕΣΚ (Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας), 2 φορές το χρόνο. Όταν βγαίνει η εγκύκλιος για να γίνουν οι αιτήσεις , δίνονται και οι θέσεις που έχει κάθε φορέας και δηλώνεις ανάλογα που θέλεις να πας. Δε γίνονται με μοριοδότηση, κάτι που θα έπρεπε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1866 στις: Απρίλιος 20, 2021, 08:56:43 μμ »
Νομίζω όχι. Αν πάρεις μετάταξη παύεις να είσαι εκπαιδευτικός. Δεν γίνεται να επιστρέψεις.
Μπορείς να κάνεις ανάκληση της μετάταξης, αν και δεν εγκρίνεται τις περισσότερες φορές. Αλλά έχει συμβεί αν επικαλεστείς συγκεκριμένους λόγους και επιστρέφεις στην Διεύθυνση όπου είχες την οργανική σου. Αυτήν βέβαια την χάνεις. Επιστρέφεις και είσαι στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας
« Απάντηση #1867 στις: Απρίλιος 20, 2021, 09:48:13 μμ »
Καλησπέρα σας! Γνωρίζετε αν κάποιος που έχει πάρει μετάταξη μπορεί να επιστρέψει στην εκπαίδευση αν το ζητήσει; Κι αν ναι, μετά από πόσο καιρό έχει τη δυνατότητα να το κάνει; Επίσης, εγώ πήρα μετάθεση στον τόπο συμφερόντων μου , όπου θα είναι και η μετάταξή μου όταν βγει το ΦΕΚ. Η οργανική μου "θεωρητικά" θα είναι στη νέα περιοχή που μετατέθηκα ή σ' αυτήν που ήμουν πριν βγει η μετάταξη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
1. Ναι, μπορεί.
2. Δεν υπάρχει περιορισμός στον καιρό, μπορεί να συμβεί και μετά από χρόνια.
3. Δεν πήρες μετάθεση. Πήρες μετάταξη (σε άλλο τόπο από εκεί που ήσουν αρχικά).
4. Σε αυτήν που ήσουν πριν την μετάταξη.

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως πρέπει να περάσουν για υπογραφή και από τα υπουργεία Ναυτιλίας, Ανάπτυξης, Εργασίας, Πολιτισμού, Αθλητισμού κλπ, γιατί τόση καθυστέρηση δεν αρκεί. 

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Μίλησα σήμερα με την Φράγκου. Περιμένουν ακόμη να γυρίσουν από το Εσωτερικών. Μετά πάει για υπουργική απόφαση κ δημοσίευση. Δυστυχώς χρονοδιάγραμμα δεν ήξερε να μου πει καθώς δεν ξέρουν πότε θα επιστρέψουν από το Εσωτερικών...

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει καμία εξέλιξη;

Αποσυνδεδεμένος vaggel3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας! Κάποιοι από εμάς που περιμένουμε το ΦΕΚ για τις μετατάξεις, πήραμε και μετάθεση στην περιοχή της μετάταξης. Τώρα καλούμαστε να δηλώσουμε σχολεία για οριστική τοποθέτηση. Σε περίπτωση που το ΦΕΚ βγει αφότου έχουμε πάρει οργανική στη νέα μας διεύθυνση, θα πρέπει να αποδεσμευθούμε ξανά για να ισχύει η μετάταξη; Γνωρίζει κανείς;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Μίλησα σήμερα με την κα Φράγκου. Είναι ακόμα στο Εσωτερικών.

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Μίλησα σήμερα με την κα Φράγκου. Είναι ακόμα στο Εσωτερικών.
Καλό καλοκαίρι τώρα.. Ιούλιο-Αύγουστο να περιμένουμε.. Αλλά από την άλλη καλύτερα.. Το να παρουσιαστείς κ να αναλάβεις υπηρεσία στο γραφείο καλοκαιριάτικα δεν είναι κ το καλύτερο. Κ μέλος του συλλόγου διοικητικών αυτό μου είπε: "στο Εσωτερικών είναι από Απρίλη. Να τελειώσει η σχολική χρονιά περιμένουν. Λίγο έμεινε.." Υπομονή από την άλλη δεν ξέρω πόσο μας έχεις μείνει.. Από Εσωτερικών μπορούμε να μάθουμε κάτι???

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας! Κάποιοι από εμάς που περιμένουμε το ΦΕΚ για τις μετατάξεις, πήραμε και μετάθεση στην περιοχή της μετάταξης. Τώρα καλούμαστε να δηλώσουμε σχολεία για οριστική τοποθέτηση. Σε περίπτωση που το ΦΕΚ βγει αφότου έχουμε πάρει οργανική στη νέα μας διεύθυνση, θα πρέπει να αποδεσμευθούμε ξανά για να ισχύει η μετάταξη; Γνωρίζει κανείς;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Όχι.

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ από Σύλλογο Διοικητικών:

Συνάντηση σήμερα στο ΥΠΕΣ με τον Γ. Διευθυντή Ανθρώπινου Δυναμικού κ. Σπηλιωτόπουλο, για τις 180 εκκρεμείς μετατάξεις του Ν. 1824/88 οι οποίες βρίσκονται εκεί για υπογραφή και λάβαμε την διαβεβαίωση ότι θα υπογράφουν άμεσα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.