*

Αποστολέας Θέμα: Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 661987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποια εξέλιξη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποια εξέλιξη;
Σε σημερινή επικοινωνία που είχα με το αρμόδιο τμήμα μου είπαν πως είναι σε στάδιο επεξεργασίας. Τρέχουν παράλληλα με την κινητικότητα, δεν ξέρουν τι θα βγει πρώτο, η πρόθεσή τους είναι να ικανοποιηθούν όλες του Ν.1824 κ μάλιστα στον φορέα 1ης επιλογής. Χρονοδιάγραμμα δεν μπορούσε να μου δώσει.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Δεν αφορά τις αιτήσεις μέσω Κινητικότητας. Μόνο μέσω του παλαιού συστήματος μετάταξης του ν.1824 και απαιτείται ανανέωση ενδιαφέροντος αφού πολλοί μπορεί πλέον να μην ενδιαφέρονται, ή να έχουν μετατεθεί, ή να έχουν μεταταχθεί αλλού ή οτιδήποτε άλλο..επίσης δεν επιτρέπεται η πρόσθεση άλλων φορέων-επιλογών.. αυτά που είχαν δηλωθεί με την αίτηση και για τα οποία φυσικά υπάρχει αποδέσμευση από το ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ (επιτρέπεται μόνο η αλλαγή στη σειρά προτίμησης).


Το έγγραφο της αποδέσμευσης για τις αιτήσεις του 2017 υπάρχει κάπου;Ή εννοείς να έχουμε πάρει τώρα αποδέσμευση;Επίσης, κάποιος ανέφερε ότι στόχος του υπουργείου είναι να ικανοποιηθούν όλες οι αιτήσεις του 2017. Αποδέσμευση σημαίνει ότι πληροίς κάποιες προϋποθέσεις, σωστά;Ισχύει δλδ ότι και για το ΕΣΚ;

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ

Το έγγραφο της αποδέσμευσης για τις αιτήσεις του 2017 υπάρχει κάπου;Ή εννοείς να έχουμε πάρει τώρα αποδέσμευση;Επίσης, κάποιος ανέφερε ότι στόχος του υπουργείου είναι να ικανοποιηθούν όλες οι αιτήσεις του 2017. Αποδέσμευση σημαίνει ότι πληροίς κάποιες προϋποθέσεις, σωστά;Ισχύει δλδ ότι και για το ΕΣΚ;
Εγώ, όπως και άλλοι 2 συνάδελφοι κάναμε αίτηση για μετάταξη τέλος 2016, αρχές 2017. Η αποδέσμευσή μας από το ΚΥΣΔΕ για τους φορείς που είχαμε δηλώσει κοινοποιήθηκε μέσω της υπηρεσίας με email σε μας, ήταν προσωπικό έγγραφο για τον καθένα μας. Σε εμένα προσωπικά κοινοποιήθηκε 4 μήνες μετά την αίτησή μου. Ακριβώς αυτό σημαίνει... ότι πληροίς κάποιες προϋποθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Άρα προφανώς εγώ που δε βρίσκω τέτοιο έγγραφο στα κιτάπια μου, μάλλον δεν πληρούσα τότε τις προϋποθέσεις...Οκ, άρα δεν έχω να περιμένω κάτι από το 2017!Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Άρα προφανώς εγώ που δε βρίσκω τέτοιο έγγραφο στα κιτάπια μου, μάλλον δεν πληρούσα τότε τις προϋποθέσεις...Οκ, άρα δεν έχω να περιμένω κάτι από το 2017!Ευχαριστώ!
Το ότι δεν αποδεσμεύτηκες δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν πληρούσες τις προϋποθέσεις.. Είχα μάθει πως γενικά είχαν αρχίσει να μην τους αποδεσμεύουν όλους γιατί οι αιτήσεις ολοένα και αυξάνονταν.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Και τι γινεται αν τοτε πληρούσες τις προϋποθέσεις και τώρα δεν τις πληροίς, άραγε;Προσπαθώ να καταλάβω αν ισχύει για το 2017 ότι και για το ΕΣΚ. Π.χ πληρούσα τότε την προϋπόθεση του ποσοστό του 65% και τώρα δεν το πληρώ...Πάλι θα με καλέσουν;;;

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Και τι γινεται αν τοτε πληρούσες τις προϋποθέσεις και τώρα δεν τις πληροίς, άραγε;Προσπαθώ να καταλάβω αν ισχύει για το 2017 ότι και για το ΕΣΚ. Π.χ πληρούσα τότε την προϋπόθεση του ποσοστό του 65% και τώρα δεν το πληρώ...Πάλι θα με καλέσουν;;;
Σε αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω... δεν το γνωρίζω....

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Υπάρχει κανένα νέο???

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Λογικά μετά τις αποσπάσεις στην ΚΥ του ΥΠΑΙΘ, που θα ανακοινωθούν αύριο μάλλον μετά το ΚΥΣΔΙΠ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος sf11

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • .................
    • Προφίλ
Λογικά μετά τις αποσπάσεις στην ΚΥ του ΥΠΑΙΘ, που θα ανακοινωθούν αύριο μάλλον μετά το ΚΥΣΔΙΠ.  ;)
Εννοείς θα ξέρουμε κάτι συγκεκριμένο άμεσα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2020, 07:59:20 μμ από sofia1975 »

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Όχι. Είναι όμως πιθανό να ξεκινήσουν οι σχετικές διαδικασίες, τουλάχιστον για την ΚΥ.

Αποσυνδεδεμένος Fotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βλέποντας και πάλι την "καθυστέρηση" του υπουργείου μας σε όλο της το μεγαλείο, πιστεύω ότι και πάλι μας έδωσαν φρούδες ελπίδες. Έξι χρόνια αναμονής...
Δήθεν θα γίνουν όλες. Ενώ έδωσαν καταληκτική ημερομηνία, τώρα λένε ότι είναι σε αναζήτηση κάποιων δικαιολογητικών από τους πάντα ασυνεπείς. Γιατί πάντα την πληρώνουν οι συνεπείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2020, 05:27:01 μμ από Fotis »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βλέποντας και πάλι την "καθυστέρηση" του υπουργείου μας σε όλο της το μεγαλείο, πιστεύω ότι και πάλι μας έδωσαν φρούδες ελπίδες. Έξι χρόνια αναμονής...
Δήθεν θα γίνουν όλες. Ενώ έδωσαν καταληκτική ημερομηνία, τώρα λένε ότι είναι σε αναζήτηση κάποιων δικαιολογητικών από τους πάντα ασυνεπείς. Γιατί πάντα την πληρώνουν οι συνεπείς;
Ποια είναι η καταληκτική ημερομηνία που έδωσαν;; Δεν έχεις δίκιο. Θεωρώ ότι η διαδικασία προχωράει. Όλοι λίγο πολύ γνώριζαν ότι πάνε για μέσα Ιουλίου τουλάχιστον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.