*

Αποστολέας Θέμα: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄  (Αναγνώστηκε 3439 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mafalda14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« στις: Μάιος 02, 2011, 11:14:20 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
θα ήθελα, αν κάποιος/α γνωρίζει να μου δώσει κάποιες πληροφορίες:
Ήμουν διορισμένη ως μόνιμη υπάλληλος σε θέση Βρεφονηπιοκόμου σε κρατικό παιδικό σταθμό. Η προϋπηρεσία μου ήταν 8 χρόνια και 8 μήνες. Έδωσα ΑΣΕΠ και διορίστηκα στο υπουργείο Παιδείας ως ΠΕ Βρεφονηπιοκόμος. Παραιτήθηκα απ΄την προηγούμενη θέση που κατείχα με βαθμό Β΄και αποδέχτηκα τον διορισμό μου. Ανέλαβα υπηρεσία 1/9/2004 και αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία μου ως εκπαιδευτική με τον ανάλογο νόμο.. Το 2008 πήρα και μεταπτυχικό στις επιστήμες της Αγωγής, το οποίο και έχει αναγνωρισθεί.
Σήμερα κατέχω τον βαθμό Β΄, καθώς απ΄την υπηρεσία μου λένε ¨οτι η προυπηρεσία μου μετράει μόνο για την μισθολογική μου εξέλιξη (είμαι στο 10ο κλιμάκιο) και λόγω του μεταπτυχιακού θα πάρω τον βαθμό Α΄μετά την παραμονή μου στο Β΄βαθμό 6 χρόνια ( μου αφαιρούν ένα χρόνο λόγω μεταπτυχιακού). Άρα θα πάρω τον Α΄βαθμό το Σεπτέμβριο του 2011.
Συνάδελφοι με τους οποίους έχω συζητήσει μου λένε ότι θα έπρεπε να μου έχει ήδη δοθεί ο βαθμός Α΄, καθώς θα έπρεπε και βαθμολογικά να μετρήσουν την προϋπηρεσία μου.
Έχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Αν κάποιος /α γνωρίζει κάτι περισσότερο και μπορεί ας με βοηθήσει
                                                                                        Ευχαριστώ,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:03:17 »

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 03, 2011, 11:50:52 πμ »
Πλέον (από το καλοκαίρι) προσμετράται η προϋπηρεσία (αφού γράφεις ότι αναγνωρίστηκε ως εκπαιδευτική) & στην βαθμολογική εξέλιξη. 100% Ψάξτο μέσω της Διεύθυνσης ή του Γραφείου που ανήκεις. Στην περιοχή μου έχει ήδη γίνει ...

Αποσυνδεδεμένος mafalda14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 03, 2011, 02:37:35 μμ »

Πλέον (από το καλοκαίρι) προσμετράται η προϋπηρεσία (αφού γράφεις ότι αναγνωρίστηκε ως εκπαιδευτική) & στην βαθμολογική εξέλιξη. 100% Ψάξτο μέσω της Διεύθυνσης ή του Γραφείου που ανήκεις. Στην περιοχή μου έχει ήδη γίνει ...
Σ΄ευχαριστώ πολύ!! Ακόμη, και σήμερα στη διεύθυνση Ηλείας που ανήκω επιμένουν ότι δεν ισχύει. Αν σου είναι εύκολο σε ποια διεύθυνση είσαι, μήπως βρω το νόμο;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2011, 02:39:30 μμ από mafalda14 »

xaan

  • Επισκέπτης
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 04, 2011, 12:21:35 πμ »
Πλέον (από το καλοκαίρι) προσμετράται η προϋπηρεσία (αφού γράφεις ότι αναγνωρίστηκε ως εκπαιδευτική) & στην βαθμολογική εξέλιξη. 100% Ψάξτο μέσω της Διεύθυνσης ή του Γραφείου που ανήκεις. Στην περιοχή μου έχει ήδη γίνει ...

Προσμετράται και αναγνωρίζεται αναδρομικά (και) για τη βαθμολογική εξέλιξη ως εκπαιδευτική - διδακτική η προϋπηρεσία που προσφέρθηκε σε σχολεία σε θέσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων καθηγητών - όχι στους Παιδικούς Σταθμούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:03:17 »

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 04, 2011, 03:04:40 πμ »
Πλέον (από το καλοκαίρι) προσμετράται η προϋπηρεσία (αφού γράφεις ότι αναγνωρίστηκε ως εκπαιδευτική) & στην βαθμολογική εξέλιξη. 100% Ψάξτο μέσω της Διεύθυνσης ή του Γραφείου που ανήκεις. Στην περιοχή μου έχει ήδη γίνει ...

Προσμετράται και αναγνωρίζεται αναδρομικά (και) για τη βαθμολογική εξέλιξη ως εκπαιδευτική - διδακτική η προϋπηρεσία που προσφέρθηκε σε σχολεία σε θέσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων καθηγητών - όχι στους Παιδικούς Σταθμούς.

Από όσο ξέρω προσμετράται όχι μόνο αυτή που προσφέρθηκε σε σχολεία αλλά ακόμη και του ΟΑΕΔ. Οσον αφορά την προϋπηρεσία που της αναγνωρίστικε ως εκπαιδευτική όπως γράφει η mafalda γιατί να μην την προσμετρήσουν ???

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 04, 2011, 10:53:23 πμ »
Μάλλον έκανα λάθος mafalda  :( :( :(
Μπες στο site http://users.sch.gr/akouts/lows.htm   

Ψάξε την εγκύκλιο :

89867/Δ2/5-8-2010

   Εφαρμογή των διατάξεων της παρ. 7 του άρθρου 5 του Ν.3848/2010, σχετικά με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας αναπληρωτή και ωρομισθίου στην προαγωγή των εκπ/κών Π.Ε. & Δ.Ε.

Μπορείς να την κατεβάσεις ....

Στην 5η σελίδα γράφει " Σημειώνεται, ότι στη συγκεκριμένη ρύθμιση ...... δεν συμπεριλαμβάνεται η προσμέτρηση προϋπηρεσιας για βαθμολογική εξέλιξη ......... λόγω απασχόλησης σε παιδικό και βρεφονηπιακό σταθμό αναγνωρισμένης κατά τις διατάξεις του άρθρου 8 παρ. 8 του Ν.2817/2000 (Φ.Ε.Κ. 78τ. Α') ....

 :-[ :-[ :-[ :-[

xaan

  • Επισκέπτης
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 04, 2011, 10:59:58 πμ »
Μάλλον έκανα λάθος mafalda  :( :( :(
Μπες στο site http://users.sch.gr/akouts/lows.htm   

Ψάξε την εγκύκλιο :

89867/Δ2/5-8-2010

   Εφαρμογή των διατάξεων της παρ. 7 του άρθρου 5 του Ν.3848/2010, σχετικά με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας αναπληρωτή και ωρομισθίου στην προαγωγή των εκπ/κών Π.Ε. & Δ.Ε.

Μπορείς να την κατεβάσεις ....

Στην 5η σελίδα γράφει " Σημειώνεται, ότι στη συγκεκριμένη ρύθμιση ...... δεν συμπεριλαμβάνεται η προσμέτρηση προϋπηρεσιας για βαθμολογική εξέλιξη ......... λόγω απασχόλησης σε παιδικό και βρεφονηπιακό σταθμό αναγνωρισμένης κατά τις διατάξεις του άρθρου 8 παρ. 8 του Ν.2817/2000 (Φ.Ε.Κ. 78τ. Α') ....

 :-[ :-[ :-[ :-[

...Eίναι τόσο εύκολο τελικά να βρείς τι ισχύει, φθάνει να βρείς τη σχετική απόφαση. Απορώ, όμως, και το λέω εντελώς φιλικά και συναδελφικά: γιατί η ενδιαφερομένη δεν ρωτούσε τη Δ/νση Εκπαίδευσης στην οποία ανήκει για να μάθει τι ισχύει; Kι αν και εκεί δεν εύρισκε ανταπόκριση (που δεν το πιστεύω, δεν...) γιατί δεν αναζητούσε η ίδια την απόφαση στο διαδίκτυο; (είναι τόσο απλό να το βρεί...).
Mερικές φορές δημιουργούμε θέμα εκ του μη όντος...

Αποσυνδεδεμένος mafalda14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογική εξέξιξη από Β΄σε Α΄
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 04, 2011, 03:03:48 μμ »
Πριν αναφέρω το θέμα το έψαξα... Υπάρχουν συνάδελφοι με τις ίδιες προϋποθέσεις με μένα που την προϋπηρεσία στις διευθύνσεις τους την έχουν αναγνωρίσει και βαθμολογικά.  Επειδή εγώ είχα υπόψη μου, την εγκύκλιο που αναφέρουν οι συνάδελφοι πιο πάνω, προσπάθησα να βγάλω κάποια άκρη, καθώς συνέχεια γίνονται τροποποιήσεις που δεν ενημερωνόμαστε...
Πάντως, σας ευχαριστώ συνάδελφοι για τη βοήθεια και τις απαντήσεις σας!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 555

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.