*

Αποστολέας Θέμα: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!  (Αναγνώστηκε 5376 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:25:26 μμ »
Tι 0.10 μόρια το μήνα??..Εάν παίρνει ο κω τόσα ο μω τι θα πάρει?...



Τόσα είναι τα μόρια που θα παίρνει με το καινούργιο νομοσχέδιο ένας αναπληρωτής κ.ω. τους πρώτους 8 μήνες προυπηρεσίας. Μετά θα ανεβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:46 »

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 29, 2010, 11:31:07 μμ »
Για όλους θα ισχύει. Έτσι θα υπολογίζεται η προϋπηρεσία πλέον.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 30, 2010, 08:38:36 μμ »
 Υπενθυμίζω για τελευταία φορά τις αρνητικές συνέπειες των ΑΜΩ, ιδίως για τους νηπιαγωγούς, ας τις λάβουν σοβαρά υπόψη οι συνάδερφοι και να ξέρουν πως όσοι δήλωσαν ΑΜΩ, έχουν ακόμα την ευκαιρία να τροποποιήσουν την αίτησή τους, μέχρι την Παρασκευή που λήγει η προθεσμία!!!!  ;) Καλή επιτυχία σε όλους!!! Έχω καθαρή πλέον τη συνείδησή μου για δεν δήλωσα ΑΜΩ και ενημέρωσα μέσω του φόρουμ και τους συναδέρφους μου!!!!

Συνάδερφοι ειλικρινά έχω βαρεθεί να λέω τα αυτονόητα εδώ και καιρό και κάποιοι άλλοι "πέρα βρέχει" ... Θα μιλήσω ξεκάθαρα και απλά και ιδιαίτερα για τον κλάδο μου τους νηπιαγωγούς, μπας και καταλάβουν:
ΑΜΩ = ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ = ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ
ΑΜΩ = ΕΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΈΝΗ ΜΟΡΦΗ ΕΡΓΑΣΊΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΛΗΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ
ΑΜΩ = ΜΙΣΘΟΣ ΨΙΧΟΥΛΑ (ΚΆΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250 - 300 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ!!!)
ΑΜΩ = ΜΟΡΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ
ΑΜΩ = ΜΕΙΩΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΛΗΡΟΥΣ ΩΡΑΡΙΟΥ
ΑΜΩ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΑΜΩ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ ΣΕ ΑΠΛΌ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟ Ή ΥΠΕΥΘΥΝΟ "ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ" ΠΑΙΔΙΩΝ
ΑΜΩ = ΠΑΓΙΔΑ - ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ "ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ"

ΑΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΤΕ , ΓΙΑΤΊ ΕΤΣΙ ΜΕΙΩΝΕΤΕ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΊΤΕ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ , ΠΛΗΡΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ , ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ!!! ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΜΩ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ!!!!
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΜΩ!!!
ΑΠΟΡΙΑ : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ????  >:(
[/b]

Αποσυνδεδεμένος ekpaideftikospe60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 30, 2010, 09:04:09 μμ »
Υπενθυμίζω για τελευταία φορά τις αρνητικές συνέπειες των ΑΜΩ, ιδίως για τους νηπιαγωγούς, ας τις λάβουν σοβαρά υπόψη οι συνάδερφοι και να ξέρουν πως όσοι δήλωσαν ΑΜΩ, έχουν ακόμα την ευκαιρία να τροποποιήσουν την αίτησή τους, μέχρι την Παρασκευή που λήγει η προθεσμία!!!!  ;) Καλή επιτυχία σε όλους!!! Έχω καθαρή πλέον τη συνείδησή μου για δεν δήλωσα ΑΜΩ και ενημέρωσα μέσω του φόρουμ και τους συναδέρφους μου!!!!

Συνάδερφοι ειλικρινά έχω βαρεθεί να λέω τα αυτονόητα εδώ και καιρό και κάποιοι άλλοι "πέρα βρέχει" ... Θα μιλήσω ξεκάθαρα και απλά και ιδιαίτερα για τον κλάδο μου τους νηπιαγωγούς, μπας και καταλάβουν:
ΑΜΩ = ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ = ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ
ΑΜΩ = ΕΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΈΝΗ ΜΟΡΦΗ ΕΡΓΑΣΊΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΛΗΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ
ΑΜΩ = ΜΙΣΘΟΣ ΨΙΧΟΥΛΑ (ΚΆΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 250 - 300 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ!!!)
ΑΜΩ = ΜΟΡΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ
ΑΜΩ = ΜΕΙΩΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΛΗΡΟΥΣ ΩΡΑΡΙΟΥ
ΑΜΩ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΑΜΩ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥ ΣΕ ΑΠΛΌ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟ Ή ΥΠΕΥΘΥΝΟ "ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ" ΠΑΙΔΙΩΝ
ΑΜΩ = ΠΑΓΙΔΑ - ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ "ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ"

ΑΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΤΕ , ΓΙΑΤΊ ΕΤΣΙ ΜΕΙΩΝΕΤΕ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΊΤΕ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕ ΠΛΗΡΕΣ ΩΡΑΡΙΟ , ΠΛΗΡΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ , ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ!!! ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΜΩ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΑΠΑΞΙΩΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ!!!!
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΜΩ!!!
ΑΠΟΡΙΑ : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ????  >:(
[/b]

Έχεις δίκιο!  ;) Είναι αδιανόητο που κανείς επίσημος από πρωτοβάθμια ή ΔΟΕ δεν έχει ενημερώσει κατάλληλα τους συναδέρφους για την παγίδα των ΑΜΩ!!!  >:(  >:(  >:(  Μόνο κάτι εξαιρέσεις , σε κάτι πρωτοβάθμιες που αποτρέπουν συναδέρφους από το να δηλώσουν ΑΜΩ! Δεν αρκεί μόνο αυτό! Χρειάζεται επίσημη ενημέρωση και κάποια συλλογικότητα και οργάνωση από τους νηπιαγωγούς! Ίσως ζητάω πολλά γιατί συλλογικότητα και οργάνωση δεν έχουμε δει ποτέ στον κλάδο μας, γι ' αυτό δεχόμαστε την κάθε τρικλοποδιά αδιαμαρτύρητα, μέχρι να απαξιωθούμε ολοκληρωτικά!!!!  >:(  >:(  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:46 »

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 07, 2010, 09:02:41 μμ »
Καλησπέρα σας! Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και να ενημερωθώ για τις αιτήσεις αναπληρωτών. Τελευταία στιγμή πρόλαβα κι έκανα την αίτηση. Πρώτη φορά έκανα. Όταν ρώτησα τι εννοεί με το μειωμένο ωράριο, δεν ήξεραν τι να μου πουν και παραξενεύτηκαν κι οι ίδιοι εφόσον το κανονικό ωράριο είναι 4 ώρες. Έτσι, δήλωσα μειωμένου ωραρίου μη γνωρίζοντας τι ακριβώς είναι. Τώρα που διάβαζα το θέμα πήρα μια ιδέα. Να σας πω εγώ που δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ υπάρχει περίπτωση να κληθώ να πάω σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας για 250 - 300 ευρώ;;; Κι όχι μόνο εγώ αλλά όποιος έχει δηλώσει το μειωμένο ωράριο;
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 08, 2010, 04:52:32 μμ »
Καλησπέρα σας! Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και να ενημερωθώ για τις αιτήσεις αναπληρωτών. Τελευταία στιγμή πρόλαβα κι έκανα την αίτηση. Πρώτη φορά έκανα. Όταν ρώτησα τι εννοεί με το μειωμένο ωράριο, δεν ήξεραν τι να μου πουν και παραξενεύτηκαν κι οι ίδιοι εφόσον το κανονικό ωράριο είναι 4 ώρες. Έτσι, δήλωσα μειωμένου ωραρίου μη γνωρίζοντας τι ακριβώς είναι. Τώρα που διάβαζα το θέμα πήρα μια ιδέα. Να σας πω εγώ που δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία και μόρια από ΑΣΕΠ υπάρχει περίπτωση να κληθώ να πάω σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας για 250 - 300 ευρώ;;; Κι όχι μόνο εγώ αλλά όποιος έχει δηλώσει το μειωμένο ωράριο;

Όλα είναι πιθανά!!! Κανείς δεν ξέρει σίγουρα... Παίζει ρόλο τι δήλωσαν οι προηγούμενοι από σένα... Ίσως επειδή δεν έχεις μόρια ίσως να μην σε φωνάξουν...αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται... Πάντως το ΑΜΩ , επειδή το έχουμε αναλύσει πάρα πολύ εδώ στο φόρουμ, ειλικρινά συνάδερφε δεν αξίζει τον κόπο!!! Είναι ελαστική μορφή εργασίας και ψίχουλα τα λεφτά και τα μόρια...  >:(   Ίσως να μην ισχύσει φέτος για τα νηπιαγωγεία, γιατί είναι πρώτη φορά που το έβαλαν στις αιτήσεις μας φέτος... Αν δεν το δήλωσαν πολλοί , μπορεί να μην ισχύσει... Πάντως δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.... ;D  Εύχομαι καλή επιτυχία και καλό μόνιμο διορισμό συνάδερφε!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 08, 2010, 05:04:58 μμ »
OI AΜΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΙΧΤΥ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΟΣΟ ΨΑΡΙΑ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ!
ΦΕΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ!
ΤΟ ΒΑΛΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΛΩΣΑΝ ΣΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ.
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΡΙΑ- ΟΙ ΤΗΣ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ!
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ!
ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΜΩ ΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ ΟΥΑΙ Κ ΑΛΙΜΙΝΟ ΜΑΣ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ 200 Η 300 ΚΩΛΟΕΥΡΩ!!!!!!!!!;;;;;;ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ Κ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΑ ΛΕΟΦΟΡΕΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ....!
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ!

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ = ΞΕΦΤΙΛΑ!!!
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:10:59 μμ »
Ευχαριστώ πολύ maritinaki_zan! Καλή επιτυχία και σε σένα!! :)
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.