*

Αποστολέας Θέμα: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα  (Αναγνώστηκε 8038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 26, 2010, 11:05:19 μμ »

Τις ώρες τις έχω, αλλά είναι αυτές που εργάστηκα και που αφορούν την μισθοδοσία.Ο υπολογισμός και η καταχώρηση της προϋπηρεσίας νομίζω είναι άλλο θέμα. Πιστεύω δε μπορεί κάποιος να ζητά να πληρωθεί για ώρες που δεν εργάστηκε, αλλά μπορεί να ζητήσει την προϋπηρεσία από την ημέρα ανάληψης, καθώς επαναλαμβάνω το πότε δόθηκε πρόγραμμα είναι κάτι άλλο από το πότε κλήθηκε κάποιος. Με αυτή τη λογική κατέθεσα την ένσταση. Θα δούμε...

Καλά το είπες, νομίζεις. Με τη δική σου λογική, θα έπρεπε να πάρουμε ως προϋπηρεσία τις ώρες που ήταν να κάνουμε μάθημα κατά τη διάρκεια της χρονιά αλλά για το χψ λόγο δεν κάναμε, αφού η σύμβαση έτρεχε


Lucinda εγώ τις πήρα κανονικά τις ώρες την πρώτη βδομάδα που ήμουν εκεί αλλά μάθημα δεν γινόταν, γιατί καθυστερούσαν να βγάλουν πρόγραμμα. Το είχα συζητήσει τότε με τους διευθυντές όμως και καταλήξαμε ότι δεν φταίω εγώ που καθυστερούσε να βγει το πρόγραμμα, συνεπώς μου τις έγραψαν κανονικά. Αν οι χψ λόγοι που δεν κάνεις μάθημα δεν είναι δική σου ευθύνη τις ώρες τις παίρνεις. Δυστυχώς όμως αν έχεις βάλει την υπογραφή σου για λιγότερες δεν ξέρω αν θα βρεις άκρη. Τι έκανες τελικά?
Elefthe σίγουρα ήταν δευτεροβάθμια οι επιπλέον ώρες? Μήπως είχε διπλή σύμβαση και με πρωτοβάθμια για παράδειγμα και πήρε κι από εκεί μόρια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:34:14 »

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:41:10 πμ »
Αχ lillie το ξέρω ότι έτσι γίνεται, απλώς όταν υπέγραψα για τον συγκεκριμένο μήνα, χωρίς καλά καλά να το σκεφτώ θεώρησα ότι υπογράφω για τις ώρες που θα πληρωθώ κι ότι η πρώτη εβδομάδα (που τώρα φαίνεται ότι έχασα, λόγω δική τους υπαιτιότητα επειδή δεν μου έδιναν πρόγραμμα) θα μπει κανονικά ως προϋπηρεσία. Άσε φέτος είναι πολύ αλλόκοτη η χρονιά. Προς το παρόν έκανα μία ένσταση και αναμένω. Τι να πω, δεν το πιάνεις πουθενά το σύστημα αυτό. Σε άλλα κράτη όλα γίνονται αυτόματα κι όταν δεν ξέρεις σου εξηγούν τι να κάνεις προκειμένου να ωφεληθείς και να μην χάσεις τα δικαιώματά σου. Μόνο στην Ελλάδα πρέπει να είσαι καθηγητής, δικηγόρος, μέντιουμ και καυγατζής όλα σε ένα!

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 29, 2010, 03:13:45 μμ »
Προς γνώση όλων για να μην υπάρξει ποτέ ξανά πρόβλημα, οι ώρες του ωρομισθίου πρέπει να μπαίνουν από την ημέρα που κάνει κάποιος πράξη ανάληψης. Υπεύθυνοι γι' αυτό είναι οι διευθυντές των σχολείων, οι οποίοι οφείλουν να δηλώνουν τις εργάσιμες ημέρες από αυτήν την ημερομηνία κι όχι από την ημερομηνία που δίνεται το πρόγραμμα και ξεκινά ο ωρομίσθιος το μάθημα. Αυτό διότι δεν είναι ευθύνη του καθηγητή το πότε θα βγει το πρόγραμμα. Αυτή είναι η απάντηση του Υπουργείου για το θέμα που αναλύθηκε παραπάνω. Αυτό να το γνωρίζετε συνάδελφοι για να μην σας κοροϊδεύουν και σας λένε ό,τι να 'ναι.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χρειαζομαι βοηθεια!!! λαθος!! στον ενιαιο πινακα
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 31, 2010, 03:10:38 μμ »
Εσύ τις πήρες τις ώρες τελικά?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.