*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια δυσπρόσιτων  (Αναγνώστηκε 6151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Μόρια δυσπρόσιτων
« στις: Μάρτιος 28, 2006, 09:10:10 πμ »
Κατ'αρχήν θα ήθελα να σας συγχαρώ για την όμορφη εκπαιδευτική γωνιά που δημιουργήσατε, η οποία μας δίνει τη δυνατότητα να αντλούμε αλλά και να δίνουμε χρήσιμες πληροφορίες. Πρέπει να σας πω ότι εδώ και αρκετά μεγάλο διάστημα παρακολουθώ τακτικότατα το forum και σήμερα αποφάσισα να γίνω και μέλος.

Είμαι ωρομίσθιος σε τρία ολοήμερα σχολεία στο νομό Φλώρινας στην κατηγορία ΠΕ20. Το ερώτημα μου έχει να κάνει με τα μόρια και εξηγούμαι. Ξεκινόντας τον Οκτώβριο για την ανάληψη της υπηρεσίας μου, η πρωτοβάθμια Φλώρινας μου εξήγησε ότι τα δυσπρόσιτα σχολεία δίνουν τα διπλάσια μόρια, δηλ. αν εβδομαδιαίος έχεις 4 ώρες σ'ένα δυσπρόσιτο (όπως στην περίπτωσή μου), αυτές γίνονται 8. Έτσι λοιπόν πήρα την απόφαση και επέλεξα ένα δυσπρόσιτο. Σε μια αναζήτηση στο δίκτυο σχετικά με το θέμα δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι ξεκάθαρο. Γι'αυτό ζητώ από όποιον γνωρίζει κάτι περισσότερο ας το καταθέσει μιας και είναι ένα ζήτημα που πιθανόν να απασχολεί αρκετούς συναδέλφους.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και καλός σας βρήκα :D
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια δυσπρόσιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:05:24 »

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Μόρια δυσπρόσιτων
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 28, 2006, 11:40:29 πμ »
Λοιπον τα πράγματα είναι παρα πολύ απλά:
Τα μόρια των δυσπρόσιτων διπλασάζονται μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων. Σ'αυτούς τους πίνακες θα δείς ότι μερικά μόρια είναι γκρι. Αυτά είναι διπλασιασμένα λόγω δισπρόσιτου.

Στον πίνακα διορισμών όμως (όπως αναγράφεται και στην προκύριξη) μετράει η καθαρή προυπηρεσία, χωρίς διπλασιασμούς δηλαδή!

Εγώ για παράδειγμα είμαι λογω των περσινών δυσπρόσιτων στο 80 και κάτι στον πίνακα αναπληρωτών και είμαι στον 200 και κάτι στον πίνακα διορισμών!

Αυτά! Άλλες απορίες?   8)

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Μόρια δυσπρόσιτων
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 28, 2006, 03:17:08 μμ »
Pepe Le Kout σ'ευχαριστώ για την ολοκληρωμένη απάντηση σου. Για την ώρα δεν έχω άλλες απορίες.
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος dplastour

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια δυσπρόσιτων
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 03, 2006, 08:27:23 μμ »
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια για το δικτυακό αυτό τόπο, που δίνει πολλές χρήσιμες και κατατοπιστικές πληροφορίες για τους εκπαιδευτικούς.

Είμαι θεολόγος ΠΕ 01 και είμαι στον πίνακα Γ των αναπληρωτών - ωρομισθίων. θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος, αν ξέρει, πως -εκτός από μόρια που ξεπερνούν τη βάση στον ΑΣΕΠ- μπορεί κάποιος ειδικά στην ειδικότητα αυτή να αλλάξει πίνακα; Στην ενισχυτική έχουμε δικαίωμα να διδάξουμε; έστω και 1 ώρα...

Και κάτι ακόμα: υπάρχουν ελπίδες να με πάρουν ως αναπληρώτρια σε δυσπρόσιτες περιοχές;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.  :-\


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.