*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαία Αρχή Πληρωμών  (Αναγνώστηκε 34207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 28, 2011, 09:41:01 μμ »
στην πραγματικότητα δεν έχει να κάνει με την κάθε διεύθυνση. Ως τον Δεκέμβριιο όλοι πληρωνόμασταν 1 /16 με μία δύο μέρες αποκλειση. απο τον Ιανουάριο σιγά σιγά όλοι μπαίνουμε στην ενιαία αρχή πληρωμών. Εμείς ας πούμε απο ιανουάριο πληρωνόμαστε 13 και 27. Επειδή τώρα έκατσε το τριήμερο - συν του ότι Εμμάκι, βρίσκεσαι και στα ξένα - υπολογίζω αύριο μεθαύριο να τα δεις τα λεφτουδάκια στο λογαριασμό...αλλιώς ν' αρχίσεις να ανησυχείς βέβαια :o :o
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:29:39 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 28, 2011, 10:05:00 μμ »
στην πραγματικότητα δεν έχει να κάνει με την κάθε διεύθυνση. Ως τον Δεκέμβριιο όλοι πληρωνόμασταν 1 /16 με μία δύο μέρες αποκλειση. απο τον Ιανουάριο σιγά σιγά όλοι μπαίνουμε στην ενιαία αρχή πληρωμών. Εμείς ας πούμε απο ιανουάριο πληρωνόμαστε 13 και 27. Επειδή τώρα έκατσε το τριήμερο - συν του ότι Εμμάκι, βρίσκεσαι και στα ξένα - υπολογίζω αύριο μεθαύριο να τα δεις τα λεφτουδάκια στο λογαριασμό...αλλιώς ν' αρχίσεις να ανησυχείς βέβαια :o :o

το ότι είμαι στα ξένα δεν παίζει ρόλο, γιατί ο λογαριασμός που έχω είναι από ελληνική τράπεζα...
Μακάρι αύριο να μπουν τα χρήματα, γιατί αν έχει γίνει κάποιο λάθος..τώρα που οι πληρωμές γίνονται κεντρικά....άντε να βρεθεί το λάθος.......
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 28, 2011, 10:10:45 μμ »
μμμ δεν ξέρω - κάνεις ανάληψη απο ΑΤΜ ελληνικής τράπεζας; εγώ πάντως, κάθε φορά που είμαι εξωτερικό δε μπορώ να πάρω την ίδια μέρα τα χρήματα απο τα ΑΤΜ άλλης τράπεζας. Δεν ξέρω γιατί αλλά για κάποιον λόγο δεν τα βλέπει αμέσως το cirrus (κάτι σαν ενα παγκόσμιο σύστημα ΔΙΑΣ)....τι να σου πω.... ::)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 28, 2011, 11:47:38 μμ »
μμμ δεν ξέρω - κάνεις ανάληψη απο ΑΤΜ ελληνικής τράπεζας; εγώ πάντως, κάθε φορά που είμαι εξωτερικό δε μπορώ να πάρω την ίδια μέρα τα χρήματα απο τα ΑΤΜ άλλης τράπεζας. Δεν ξέρω γιατί αλλά για κάποιον λόγο δεν τα βλέπει αμέσως το cirrus (κάτι σαν ενα παγκόσμιο σύστημα ΔΙΑΣ)....τι να σου πω.... ::)

Στο web banking πήγα να δω τις κινήσεις του λογαριασμού μου...Κανονικά, όταν κατατίθενται χρήματα φαίνονται αμέσως (ως υπόλοιπο όχι ως διαθέσιμα), αλλά τώρα......
Anyway θα δούμε αύριο........
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:29:39 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 29, 2011, 03:22:27 μμ »
Και επανέρχομαι για ενημέρωση....
Με πήραν φίλοι μου από Ελλάδα και μου είπαν ότι δεν είναι μόνο η δική μας διεύθυνση που δεν πλήρωσε, αλλά αυτό συνέβη και σε άλλες διευθύνσεις.
Ο προϊστάμενος είπε ότι μάλλον αύριο θα μπουν τα χρήματα...... (λέξη κλειδί το "μάλλον") Και από δικαιολογία....ΚΑΜΙΑ
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 29, 2011, 03:36:19 μμ »
α υποπτεύομαι ότι μόλις μπήκατε - σε επίπεδο διεύθυνσης - στην Ενιαια Αρχή Πληρωμών. Εφόσον το κακό ειναι γενικό για όλους τότε κάτι τέτοιο γίνεται..Υπομονή λοιπόν και ...καλοφάγωτα!!
πάντως από τη μέρα που θα μπουν να μετρήσεις άλλες δεκαπέντε για να υπολογισεις και κάθε πότε θα πληρώνεσαι απο δω και πέρα...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 29, 2011, 03:38:49 μμ »
επιβεβαιώνω κι εγώ - δυστυχώς - ότι ούτε στο Ηράκλειο έχουμε πληρωθεί (ούτε και σήμερα, έλεγξα τις συναλλαγές στο λογαριασμό μου μέσω Ιντερνετ).

Η τελευταία πληρωμή έγινε στις 11/03, ενώ τους 2 τελευταίους μήνες είχαμε πληρωθεί το 2ο 15ήμερο ήδη από τις 24!!! (και πριν από αυτό το αργότερο που είχαμε πληρωθεί ήταν 27 του μήνα...)

χμμμμμ...γκρουμπφ..... :-\ :'(
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 29, 2011, 04:12:39 μμ »
μωρέ λες να το κάνουν επίτηδες...έτσι για να συνηθίσουμε στη....στάση πληρωμών;  :P :P :P
τι άλλο θα ζήσουμε πια στην Ελλάδα....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 18, 2011, 01:18:49 μμ »
Πρόκειται να βγάλω την καινούργιου τύπου αστυνομική ταυτότητα. Πρέπει να κάνω κάτι όσον αφορά την Ενιαία ΑΡχή πληρωμών;

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 18, 2011, 01:26:00 μμ »
Πρόκειται να βγάλω την καινούργιου τύπου αστυνομική ταυτότητα. Πρέπει να κάνω κάτι όσον αφορά την Ενιαία ΑΡχή πληρωμών;


Οταν υπάρχει μια τόσο σημαντική αλλαγή, απο την οποία εξαρτάται η ταυτοποίησή σου, καλό είναι να ενημερώσεις όλες τις δημοσιες αρχές με τις οποίες συναλλάσεσαι, καθώς και ιδιωτικούς φορείς.

Ετσι, πρέπει να πας οπωσδήποτε στην εφορία και να συμπληρώσεις έγγραφο με τα νέα στοιχεία της ταυτότητάς σου. Οπωσδήποτε στις τράπεζες και βεβαίως στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών.

Ο,τι έχει να κάνει με χρήμα δεν το αφήνεις στην τύχη του!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 18, 2011, 01:45:13 μμ »
Πως θα ενημερώσω την Ενιαία Αρχή Πληρωμών; με ποιόν τρόπο; στεγάζεται κάπου; πως επικοινωνώ; στο ίντερνετ γράφοντας Ενιαία αρχή πληρωμών παίρνεις μόνο αρθρα από εφημερίδες... Υφίσταται κάπου; έχει τηλέφωνα; κτίριο; διεύθυνση;

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 18, 2011, 01:54:00 μμ »
Πως θα ενημερώσω την Ενιαία Αρχή Πληρωμών; με ποιόν τρόπο; στεγάζεται κάπου; πως επικοινωνώ; στο ίντερνετ γράφοντας Ενιαία αρχή πληρωμών παίρνεις μόνο αρθρα από εφημερίδες... Υφίσταται κάπου; έχει τηλέφωνα; κτίριο; διεύθυνση;

Υπάρχει μια σελίδα. Ανοιξε εκει που γράφει: Στοιχεια επικοινωνίας με την ΕΑΠ.

http://www.gsis.gr/epsp.html

Καλύτερα όμως να το αναφέρεις στην δευτεροβάθμια στην οποία ανήκεις, η οποία φαντάζομαι έχει κρατήσει και τα στοιχεία σου.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 18, 2011, 03:23:48 μμ »
Παιδιά, δεν χρειάζεται πανικός.
Για όσες Διευθύνσεις/Γραφεία έχουν ενταχθεί στην Ενιαία Αρχή Πληρωμών ισχύει το εξής:
Αποστέλλονται τα στοιχεία στην Ε.Α.Π. (ηλεκτρονικά) μέχρι τις 10 κάθε μήνα (για τους μόνιμους) για την πληρωμή του επόμενου.
Εκκαθαριστής είναι ο Διευθυντής Εκπαίδευσης ή ο Προϊστάμενος Γραφείου.
Όποιος θέλει να αλλάξει τράπεζα ή Αριθμό Δελτίου Ταυτότητας απλά στέλνει ένα έγγραφο στον εκκαθαριστή δηλαδή στη Διεύθυνση/Γραφείο, μέσω του σχολείου στο οποίο ανήκει (οργανικά ή προσωρινά τοποθετημένος).
Σε κάθε περίπτωση τα στοιχεία εκκαθάρισης αποστέλλονται από τον Διευθυντή του Σχολείου σύμφωνα με την τελευταία Υ.Α. σχετικά με τις αρμοδιότητες των Διευθυντών Σχολείων.
Στη διάθεσή σας για περισσότερες διευκρινίσεις σχετικά με την Ε.Α.Π.

Αποσυνδεδεμένος argi37

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ενιαία Αρχή Πληρωμών
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 27, 2011, 02:30:23 μμ »
Καλησπέρα.Έχετε πληρωθεί απο την ενιαία αρχη πληρωμών;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 236
Σύνολο: 237

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.